Προς το περιεχόμενο

Μήνυμα λάθους κατά την υποβολή ΑΠΔ


internet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπαθώ να στείλω ΑΠΔ και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα

  • Γραμμή 31: 45 (Ασφαλισμένος: χχχχχχχχχχ) - Ο συνδυασμός ΚΑΔ Ι.Κ.Α. ειδικότητας και ειδικής περίπτωσης ασφάλισης δεν συμφωνεί με το πακέτο κάλυψης

Έχω πακέτο κάλυψης 0154

ΚΑΔ 2521

ΚΩΔΙΚΟ ΕΙΔΙΚΌΤΗΤΑΣ 727010

ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ 8 (ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ Α ΚΑΙ Β ΒΑΘΜΟΥ)

Που μπορεί να είναι το λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι λάθος το πακέτο κάλυψης ο ΚΑΔ 2521 ΚΩΔ 727010 περίπτωση 8 παίρνει πακέτο κάλυψης 161

βλέπε συνδυασμούς από εδώ http://www.ika.gr/gr/infopages/yphr/searchOsyk1.cfm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτρέψτε μου μία ερώτηση:

Αν επιχείρηση απασχολεί προσωπικό για το μισό χρόνο και τον άλλον μισό όχι,

για τους μήνες που δεν απασχολεί προσωπικό υποβάλλει μηδενική ΑΠΔ ή δεν υποβάλλει καθόλου?

Τι ισχύει σύμφωνα με τον νόμο?

Επίσης για τους μήνες που δεν απασχολεί προσωπικό πρέπει να υποβάλλει καμιά γνωστοποίηση στι ΙΚΑ ή όχι?

Ευχαριστώ πολύ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτρέψτε μου μία ερώτηση:

Αν επιχείρηση απασχολεί προσωπικό για το μισό χρόνο και τον άλλον μισό όχι,

για τους μήνες που δεν απασχολεί προσωπικό υποβάλλει μηδενική ΑΠΔ ή δεν υποβάλλει καθόλου?

Τι ισχύει σύμφωνα με τον νόμο?

δεν υποβάλει καθόλου.

Επίσης για τους μήνες που δεν απασχολεί προσωπικό πρέπει να υποβάλλει καμιά γνωστοποίηση στι ΙΚΑ ή όχι?

όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να στείλω μία ΑΠΔ και μου βγάζει το εξής μήνυμα:

clear.gifclear.gifclear.gifclear.gifwpixel.gif

Δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης στην σελίδα. (Λάθος Internet : int7399) clear.gifclear.gifclear.gif

arrow3.gif

ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ????

Ευχαριστώ

:)

clear.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να στείλω μία ΑΠΔ και μου βγάζει το εξής μήνυμα:

Δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης στην σελίδα. (Λάθος Internet : int7399)

ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ????

Ευχαριστώ

:)

Σημαινει οτι πειραξες καποιο απο τα παρακατω στοιχεια,

Εμφανίζεται στην περίπτωση που ο χρήστης καταφέρει να

πειράξει τα σταθερά στοιχεία της φόρμας (όπως Τύπος Δήλωσης,

ΑΜΕ, ΑΜΟΕ κλπ)

clear.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα εμένα μου έβγαλε οτι δεν δέχεται την πρώτη γραμμή της Α.Π.Δ. γιατί δεν έχει λέει σωστό μήκος!!!!

Αυτό σε συμπληρωματική, σε αρχείο. Όταν το έστειλα μέσω του προγράμματος (έχει δυνατότητα απευθείας αποστολής μέσω σύνδεσης στο Internet), το δέχτηκε κανονικά.

Τί να πώ παιδιά!!! Υποτίθεται πως ηλεκτρονικά θα ήταν ευκολότερα τα πράγματα.. Δοκιμάστε τα πάντα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 months later...

Συνάδελφοι γειά σας,

Έστειλα τον Μάιο την πρώτη ΑΠΔ και τον Ιούνιο θέλω να στείλω μια άλλη για ένα άλλο ΑΜΟΕ.

Όταν μπαίνω να το συμπληρώσω μου φέρνει τον προηγούμενο . Ξέρει κάποιος τι συμβαίνει ; Πως μπορώ να στείλω ΑΠΔ για νέο ΑΜΟΕ.Από το ΙΚΑ μου είπαν ότι φταίει ο browser ή οι ρυθμίσεις του .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Συνάδελφοι γειά σας,

Έστειλα τον Μάιο την πρώτη ΑΠΔ και τον Ιούνιο θέλω να στείλω μια άλλη για ένα άλλο ΑΜΟΕ.

Όταν μπαίνω να το συμπληρώσω μου φέρνει τον προηγούμενο . Ξέρει κάποιος τι συμβαίνει ; Πως μπορώ να στείλω ΑΠΔ για νέο ΑΜΟΕ.Από το ΙΚΑ μου είπαν ότι φταίει ο browser ή οι ρυθμίσεις του . "

Αφορά την cache που κρατά τα username και τα password ο explorer σου.

πρωτα απ ολα πρέπει να μπαίνεις με Internet Explorer ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.ika.gr/gr...s/yphr/tech.cfm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως με chrome δεν φεύγει με τίποτα, μου βγάζει ό,τι μήνυμα του καπνίσει. Αυτό που σας είπα είναι.

Δείτε και στις ρυθμίσεις σας... σύμφωνα με τις οδηγίες που βλέπετε από την σελίδα που σας έδωσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να φταίει αυτό ; Την πρώτη φορά το έστειλα μα Mozzila Firefox και έφυγε.

Καλησπέρα.

Ο Firefox δεν είναι συμβατός με το ika.gr

Καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι.

Υπάρχουν συνάδελφοι (και εγώ ενίοτε) που αντιμετωπίζουν προβλήματα με την χρήση του firefox (και τώρα στην έκδοση 14.0.1) με τη φόρτωση (upload) της ΑΠΔ. Εξάλλου οι οδηγίες από το ΙΚΑ, αναφέρουν τα παρακάτω:

ikaw.jpg

Καλό απόγευμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Firefox

Ctrl+Shift+Delete :D και όλα

Ctrl + F5

Καλησπέρα

... Σκέτο F5 αντί για Ctrl + F5.

Όλα καλά αυτά που λέτε και γνωστά.

Αλλά ... το ΙΚΑ δεν προτείνει Firefox,

Απαιτούνται, όπως λέει, άλλοι περιηγητές ...

Καλό απόγευμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το F5 σου ξαναδείχνει την σελίδα ίδια, ακόμα κι' αν έχουν γίνει αλλαγές σ' αυτή.

Το Control + F5, καθαρίζει και την cache του browser.

To CTRL-F5 δεν καθαρίζει την cache του browser, αλλά γίνεται επαναφόρτωση της τρέχουσας σελίδας κατεβάζοντας ξανά τα πάντα από τον web server (δηλαδή δε χρησιμοποιεί καθόλου πληροφορίες από την cache).

Επίσης, το σκέτο F5 αλλάζει το δυναμικό περιεχόμενο της σελίδας, αλλά δεν κατεβάζει τα πάντα από τον web server. Χρησιμοποιεί πολλά στοιχεία που είναι αποθηκευμένα στην cache (πχ scripts, γραφικά, κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα εμένα μου έβγαλε οτι δεν δέχεται την πρώτη γραμμή της Α.Π.Δ. γιατί δεν έχει λέει σωστό μήκος!!!!

Αυτό σε συμπληρωματική, σε αρχείο. Όταν το έστειλα μέσω του προγράμματος (έχει δυνατότητα απευθείας αποστολής μέσω σύνδεσης στο Internet), το δέχτηκε κανονικά.

Τί να πώ παιδιά!!! Υποτίθεται πως ηλεκτρονικά θα ήταν ευκολότερα τα πράγματα.. Δοκιμάστε τα πάντα!!

Αν τίθεται θέμα μήκους πάμε στο μηχανογραφικό του ΙΚΑ να μετρήσουμε τα αρχεία μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΤΑΚΗΣ78

Το F5 σου ξαναδείχνει την σελίδα ίδια, ακόμα κι' αν έχουν γίνει αλλαγές σ' αυτή.

Το Control + F5, καθαρίζει και την cache του browser.

To CTRL-F5 δεν καθαρίζει την cache του browser, αλλά γίνεται επαναφόρτωση της τρέχουσας σελίδας κατεβάζοντας ξανά τα πάντα από τον web server (δηλαδή δε χρησιμοποιεί καθόλου πληροφορίες από την cache).

Επίσης, το σκέτο F5 αλλάζει το δυναμικό περιεχόμενο της σελίδας, αλλά δεν κατεβάζει τα πάντα από τον web server. Χρησιμοποιεί πολλά στοιχεία που είναι αποθηκευμένα στην cache (πχ scripts, γραφικά, κλπ).

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Ο ΜΟΖΙΛΑ ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΩ ΟΛΛΕΣ ΤΡΑΒΑΕΙ ΕΝΑ ΚΟΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΟΥ ΑΡΧΕΙΟΥ ΣΤΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΑΣ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...