Προς το περιεχόμενο

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΜΕ TAXIS


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άντε και τελειώνουμε σήμερα και τα ΦΠΑ και τις Αναμορφώσεις (...λέμε και καμμιά μαλ.... που και που για να περνάει η ώρα!!!).

Αύριο το πρωί, άντε και πιάνουμε και το Μάη!

Από αύριο λοιπόν το μεσημέρι με τί θέλει ο Υπουργός ν'ασχοληθούμε ?

Εκκαθαριστικές ΦΠΑ Β' ή Δηλώσεις ΕΠΕ (και τα 2 ως 10/5)

Έστω ότι τα προλαβαίνουμε κι αυτά!!!

Στις 11/5 με τί ξεκινάμε ? Με Δηλώσεις ΟΕ,ΕΕ & Μή Κερδοσκοπικών, Παρακρατούμενους Φόρους διμήνου (Εργολάβων, ΦΜΥ, Τρίτων, κλπ), ΦΑΠ ΝΠ, ΦΠΑ Γ', ΟΑΕΔ, ΙΚΑ, Γ.Συνελεύσεις ΑΕ, κλπ ?

Έστω ότι τα προλαβαίνουμε κι αυτά!!!

Τέλη Μαίου λοιπόν, πλακωνόμαστε στα Ε1, Ε2, Ε3 ατομικών, Ε9-2012, Διορθώσεις ΕΤΑΚ (αναμενόμενο), Υπολογισμός Αποδείξεων κωδ.049 για Ε1, Φόροι Εργολάβων, κλπ.

Έστω ότι τα προλαβαίνουμε κι αυτά ως 15/6!!!!!!!!

Θα προλάβουμε Συγκεντρωτικές, ΦΠΑ Γ', Ισοζ.ΚΕΠΥΟ, ΙΚΑ, κλπ?

Έστω ότι τα προλαβαίνουμε κι αυτά ως 5/7!!!

Ξεκινάμε ασθμαίνοντας ΑΠΔ, Συμφωνητικά τριμήνου, Παρακρ/νους Διμήνου & Φόρο Εργολάβων, Υποβολή των Ε9 που θα έχουμε ετοιμάσει απ'τον Ιούνιο, ΦΠΑ Β' & Γ', κλπ

Έστω ότι τα προλαβαίνουμε κι αυτά ως 31/7!!!

Το μυαλό σας πάει στις διακοπές ???!!!!

Όχι, Αλλάζει ο τρόπος υποβολής & καταβολής ενσήμων των ΑΠΔ!!

Αύγουστος λοιπόν! Έχει κι αυτός εκτός της ΑΠΔ μερικές ψιλο-υποχρεώσεις όπως : Τακτοποίηση εκκρεμοτήτων που έμειναν απ'το περασμένο τρίμηνο που τεμπελιάζαμε, νεο ΙΚΑ, ΦΠΑ Γ', Φόρο εργολάβων, κλπ

Έστω ότι τα προλαβαίνουμε κι αυτά ως 26/8!!!

Έχουμε λίγες ημέρες ελεύθερες μέχρι 1/9 όπου θα πρέπει ν'ασχοληθούμε με το ΙΚΑ Αυγούστου κλπ

Ξεκούραστοι....από 6/9 θα ασχοληθούμε με δηλώσεις παρακρ.φόρων τρίτων (ως 28/9) συν τις τρέχουσες υποχρεώσεις Σεπτέμβρη!!!

Στον παραπάνω ΕΦΙΑΛΤΗ, προσθέστε ατομικές υποχρεώσεις, καταχωρήσεις, εκτυπώσεις, διάφορα έκτακτα, ......

Καταλήγω στο ότι Ευτυχώς που το Τaxis δουλεύει άψογα .... σε άλλες χώρες!!!!

Ευτυχώς που παρατάθηκαν οι κλειδάριθμοι!!!

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους συνεργάτες μας στο ΥΠΟΙΚ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ στα 4 χρόνια που ασκώ το επάγγελμα-λειτούργημα-χόμπυ(αφού δεν πληρωνόμαστε) δεν έχω δει ούτε μια φορά να ακουστούν οι φωνές της λογικής.θα ήθελα πολύ να μπορώ να οργανώσω τον χρόνο μου όπως θέλω εγώ σε ενα σεβαστό διάστημα...από 1/2 αν ηταν όλα ανοικτά θα μπορούσα και να τα στείλω ωραία και σωστά όλα και να κάνω και τις διακοπές μου που τόσο μου λείπουν και ας μένω 5 μέτρα από τη θαλασσα.με προυπόθεση το taxis να γινει εργαλείο και όχι μέσο βασανισμού!

κανικα επρεπε να απαιτησουμε μεχρι τελος Γεναρη να ειναι ολα ανοιχτα(εκκ φπα,πινακας αγροτικων εισ,δηλωσεις ολες κτλ) ψηφισμενα και με τις διευκρινιστικες ετοιμες και οχι να ανεχομαστε να ανακοινωνεται η καταληκτικη ημερομηνια υποβολης δηλωσεων πριν καν να εχει ξεκινησει η υποβολη ...

οτι δεν ειναι το μοναδικο παραλογο στο φορολογικο συστημα και γενικως... σημαινει οτι πρεπει να το ανεχομαστε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να μην ξεχνίομαστε

Error 500--Internal Server Error

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό όμως τουλάχιστον είναι ευγενικό :

Λόγω αυξημένου φόρτου το σύστημα δεν μπορεί να σας εξυπηρετήσει.

Παρακαλούμε, προσπαθήστε αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΞΑΝΑΚΥΒΕΡΝΗΣΕΤΕ?

ΕΔΩ ΕΙΣΤΕ ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΤΕ ΤΟ TAXIS , ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΨΗΦΟ . ΑΝΤΕ ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΣΤΑ ΣΑΚΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΑΝΑΕΡΘΕΤΕ ΠΟΤΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΝΩ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ.. ΠΑΝΩ ΧΕΡΙ , ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΥΠΟΧΕΙΡΙΑ ΤΩΝ ΟΡΕΞΕΩΝ-ΠΡΟΘΕΣΕΩΝ ΚΑΙ ΑΝΑΞΙΟΤΗΤΩΝ ΤΟΥΣ, ΦΟΡΤΩΝΟΝΤΑΣ ΜΑΣ ΜΕ ΑΠΕΙΡΟ ΑΓΧΟΣ ,ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΑΛΛΟ ΣΥΝΕΠΑΓΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ.!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΙΠΑΜΕ!!!!!

Έχουμε εκλογές, μέχρι να ψηφίσει ο κάθενας μας, επλίζω όχι σαν το ΧΟΧΟ πάλι (λέγε με Κούρκουλα "Σελήνη αγαπάει Αλέξη"), το σύστημα θα είναι off...

post-9119-0-81582000-1335953746_thumb.jp

Πρώτη φορά είδα το παραπάνω μήνυμα... Σαν να λέει το χαμαιτυπείο "Η βάρδια δεν ξεκίνησε ακόμη, τα κορίτσια δεν είναι εδώ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελεος πια

δεν αντεχεται αυτη η κατασταση

εχουν κατεβασει το συστημα και απο τις εφοριες

ποιο φορτο

αφου κανενας δεν μπορει να μπει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...

συνεχίστε έτσι, μπράβο!

Error 404--Not Found

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.4.5 404 Not Found

The server has not found anything matching the Request-URI. No indication is given of whether the condition is temporary or permanent.

If the server does not wish to make this information available to the client, the status code 403 (Forbidden) can be used instead. The 410 (Gone) status code SHOULD be used if the server knows, through some internally configurable mechanism, that an old resource is permanently unavailable and has no forwarding address.

αυτο το μνμ λαθους με ταλαιπωρει οταν κανω αποστολη απο ιντερνετ εχπλορερ 8 ,

με μοτζιλα ή γκουγκλ χρωμ δεν εχω προβλημα...

ομως για να κανω αποστολη μεσα απο το προγραμμα δηλωσεων , δεν εχω δυνατοτητα επιλογης .

το περιεργο ειναι οτι στο Ε2 και στο Ε3 ανοιγει κανονικα , αλλα μου κολαει στο Ε1

Ξερετε τιποτα για την περιπτωση μου ? :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα είχα κι εγώ. Κατέβασε ή την έκδοση 9 ή την έκδοση 7.

αυτο προσπαθω να κανω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

F.U.B.A.R=fucked up beyond all repair. :rolleyes:

Η δική μου απόδοση είναι: Fucked Up Beyond Any Recognition (Ούτε με ΤΑΠ στο στόμα δεν μας βρίσκουν) ;)

Αν με ρωτήσεις τι σημαίνει ΤΑΠ, είσαι μάλλον θηλυκό :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...