Προς το περιεχόμενο

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΜΕ TAXIS


Προτεινόμενες αναρτήσεις

και σιγά μην δώσουν παράταση τα καθίκια, μας δουλεύουν ψιλό γαζί, δεν φταίει κανένας εμείς φταίμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΚΑΙ ΤΟ Ε9, ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΕΒΕΙ ΟΙ ΑΠΑΤΣΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ...!!! :angry:

ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΗΝΕΤΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα έστειλα σήμερα ε3-ε5-αναμορ και χάρηκα αλλά τύπωσα το ε5 και όταν πήγα να τυπώσω το ε3 μου το έβγαζε ανοιχτώ και οχι οριστικοποιημένες , γνωρίζετε τι γίνεται.

τώρα φυσικά βλέπω το απατσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα έστειλα σήμερα ε3-ε5-αναμορ και χάρηκα αλλά τύπωσα το ε5 και όταν πήγα να τυπώσω το ε3 μου το έβγαζε ανοιχτώ και οχι οριστικοποιημένες , γνωρίζετε τι γίνεται.

τώρα φυσικά βλέπω το απατσι

Καλημέρα συνάδελφε, στη ταυτότητα πληρωμής τι ημερομηνία σου έβγαλε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα συνάδελφε, στη ταυτότητα πληρωμής τι ημερομηνία σου έβγαλε;

είναι μηδενική και δεν έβγαλε ταυτότητα πληρωμής
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καινουργιο σφαλμα σημερα σε υποβολη ε3 90422 δεν υπαρχει στη λιστα σφαλματων,ξερει κανεις τι ειναι?

Αυτοέλεγχος. Χτες έβγαζε σφάλμα ότι ο 121 δεν συμφωνεί με τον 434, ακόμα και στις Β. Οπότε πηγαν και διέγραψαν το σφάλμα, και τώρα χτυπάει αλλά δεν το βρίσκει να το εμφανίσει. Υψηλού επιπέδου προγραμματισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Runtime error 90422 occurs if your computer has become infected with a SubSeven Trojan virus, Runtime error 90422 is resulted through a number of problems like incomplete installation or uninstalling of a program, virus attacks and confliction within the applications. It is difficult for the Windows to locate the Runtime error 90422 problems necessitating restarting of the computer to get rid of the problem. Runtime error 90422 appears in the form of a dialog box containing the particular code along with it corresponding definitions. When the error has been closed, the software encountering this problem will freeze or closed itself. Or in some other more serious cases, you need to reboot the system

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχω έτοιμο καινούριο:

Apache bridge:

34zdt91.jpg

Να σας δείξω κι εγώ ένα που έχει και πρόταση.. :P

109831462_57fbd4093a_z.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανένας αν το πρόβλημα υπάρχει και σε ενεργοποίηση κλειδάριθμου?

Μου έδωσε πριν λίγο πελάτης μου τον κλειδάριθμο και όταν πάω να κάνω ενεργοποίηση μου έχει βγάλει 3 φορές μήνυμα ότι δεν έχει γίνει αίτηση εγγραφής (ενώ την έχω τυπώσει )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρώστε και μην φρικάρετε!

Μετά τους Απάτσι, σειρά έχουν οι Ζαποτέκοι, οι Ολμέκοι, οι Ναβάχο, οι Χούπα, οι Ινουί, οι Μετί και οι Μπελίζ!

Μέχρι να περάσουν όλοι αυτοί εμείς θα έχουμε γυρίσει από τα Αυγουστιάτικα μπανάκια μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το πιάνω Σούλη.

Στη δικιά μου είναι οι Απάτσι που παίζουν μπρίτζ

edit* τώρα το είδα καλύτερα :)

Στου Σούλη ειναι η γέφυρα και ο ...κάκτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς το πράγματα είναι απλά .....

Τα συστήματα που έχουν προμηθευτεί από μεγάλες εταιρείες είναι για συγκεκριμένα πράγματα και απλά οι προγραμματιστές του Τάξις προσπαθούν να παραμετροποιούν κάποια πράγματα με αποτέλεσμα να γίνεται το απόλυτο μπάχαλο .

Ήμουν και είμαι υπέρ τις ηλεκτρονικής υποβολής όλων των δηλώσεων , αλλά αυτό το χάλι δεν αντέχεται ......

Αυτό που ζητάμε και δυστυχώς δεν γίνεται σαφές από κανένα σύλλογο ή φορέα (πλην ελαχιστών εξαιρέσων) είναι όχι άλλες παρατάσεις , αλλά ένα συστήμα 24 ώρες και 7 ημέρες την εβδομάδα που να λειτουργεί και βέβαια οδηγίες και έντυπα από 01/01 κάθε χρονιάς .

Με λίγα λόγια θα ήταν ευχής έργο το σύστημα να ανοίγει κάθε 01/02 και όλες οι εργασίες (οριστική,Εκκαθαριστική, δηλώσεις κλπ ) να είναι έως 30/06 ή 31/07 ...... Εννοείτε ότι βασική προϋπόθεση θα ήταν να υπήρχαν οδηγίες .

Αλλά αυτό δεν πρόκειται να γίνει .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τουλάχιστον αυτό με τους απάτσι αρχίζει και γίνεται ωραίο...μπορεί να βγεί και καινούργιο ανέκδοτο γιατι μας τελειωσαν.και εδώ θέλω να ταχθώ υπέρ των εστιατόρων και να καταθέσω επίσημα την ενστασή μου για το 23% φπα στην εστίαση.ΕΝΑ ΑΝΕΚΔΟΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΟ ΣΤΕΡΗΣΑΝ!ΑΠΑΙΤΩ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΦΠΑ ΕΣΤΙΑΣΗ ΣΕ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΜΟΝΑΔΑ ΚΑΤΩ ΤΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΟΥ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ.για οποιον δεν το θυμαται http://funny.pblogs.gr/2012/04/efodos-sdoe-se-mpourdelo-anekdoto.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας προσπαθήσω με ό,τι έχω ...λοιπόν.,..ήταν μια φορά ένας λογιστής που ήθελε να υποβάλλει μια δήλωση εταιρίας.εκεί που προσπαθούσε να σκεφτεί για ποιό λογο δεν του δέχεται την αναμόρφωση πεταγεται απο την οθόνη του υπολογιστή ένας γέρος-μάγος Ινδιάνος Απάτσι.-ΩΠ ,φωνάζει ο λογιστής τι κάνεις εσύ εδώ;-Ειμαι ο μεγάλος μάγος Απα΄τσι ΜΑΥΡΟΣ ΣΚΥΛΟΣ ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ TAXIS ΥΠΟΥΛΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΛΕΥΚΟ ΛΟΓΙΣΤΗ ΝΑ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ,απαντάει ο Ινδιανος.-Και τι με θέλεις εμένα σοφέ μάγε με το μεγάλο όνομα;,τον ρωτάει ο λογιστής -Θέλω να πάς στο μητρώο και να μου αλλάξεις το όνομα.έχω καινούργια ταυτότητα (και φυσικά δεν θα σε πληρώσω γι'αυτό)..-Και πως θέλεις να το κάνεις ; -ΦΤΗΝΙΑΡΙΚΟ ΣΕΡΒΕΡ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς το πράγματα είναι απλά .....

Τα συστήματα που έχουν προμηθευτεί από μεγάλες εταιρείες είναι για συγκεκριμένα πράγματα και απλά οι προγραμματιστές του Τάξις προσπαθούν να παραμετροποιούν κάποια πράγματα με αποτέλεσμα να γίνεται το απόλυτο μπάχαλο .

Ήμουν και είμαι υπέρ τις ηλεκτρονικής υποβολής όλων των δηλώσεων , αλλά αυτό το χάλι δεν αντέχεται ......

Αυτό που ζητάμε και δυστυχώς δεν γίνεται σαφές από κανένα σύλλογο ή φορέα (πλην ελαχιστών εξαιρέσων) είναι όχι άλλες παρατάσεις , αλλά ένα συστήμα 24 ώρες και 7 ημέρες την εβδομάδα που να λειτουργεί και βέβαια οδηγίες και έντυπα από 01/01 κάθε χρονιάς .

Με λίγα λόγια θα ήταν ευχής έργο το σύστημα να ανοίγει κάθε 01/02 και όλες οι εργασίες (οριστική,Εκκαθαριστική, δηλώσεις κλπ ) να είναι έως 30/06 ή 31/07 ...... Εννοείτε ότι βασική προϋπόθεση θα ήταν να υπήρχαν οδηγίες .

Αλλά αυτό δεν πρόκειται να γίνει .......

Ακριβώς έτσι , φίλε μου. Συμφωνώ απόλυτα σε όλα, αλλά δεν αρκούν οι δικές μας φωνές. Παλιά μας άκουγαν και συμμερίζονταν την αγωνία μας. Μιλάω για τα χρόνια 1998 - 2002. Οι παλιοί έφυγαν και τα καινούγια φυντάνια μας αγνοούν πλήρως. Τι να πείς ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς το πράγματα είναι απλά .....

Τα συστήματα που έχουν προμηθευτεί από μεγάλες εταιρείες είναι για συγκεκριμένα πράγματα και απλά οι προγραμματιστές του Τάξις προσπαθούν να παραμετροποιούν κάποια πράγματα με αποτέλεσμα να γίνεται το απόλυτο μπάχαλο .

Ήμουν και είμαι υπέρ τις ηλεκτρονικής υποβολής όλων των δηλώσεων , αλλά αυτό το χάλι δεν αντέχεται ......

Αυτό που ζητάμε και δυστυχώς δεν γίνεται σαφές από κανένα σύλλογο ή φορέα (πλην ελαχιστών εξαιρέσων) είναι όχι άλλες παρατάσεις , αλλά ένα συστήμα 24 ώρες και 7 ημέρες την εβδομάδα που να λειτουργεί και βέβαια οδηγίες και έντυπα από 01/01 κάθε χρονιάς .

Με λίγα λόγια θα ήταν ευχής έργο το σύστημα να ανοίγει κάθε 01/02 και όλες οι εργασίες (οριστική,Εκκαθαριστική, δηλώσεις κλπ ) να είναι έως 30/06 ή 31/07 ...... Εννοείτε ότι βασική προϋπόθεση θα ήταν να υπήρχαν οδηγίες .

Αλλά αυτό δεν πρόκειται να γίνει .......

εγώ στα 4 χρόνια που ασκώ το επάγγελμα-λειτούργημα-χόμπυ(αφού δεν πληρωνόμαστε) δεν έχω δει ούτε μια φορά να ακουστούν οι φωνές της λογικής.θα ήθελα πολύ να μπορώ να οργανώσω τον χρόνο μου όπως θέλω εγώ σε ενα σεβαστό διάστημα...από 1/2 αν ηταν όλα ανοικτά θα μπορούσα και να τα στείλω ωραία και σωστά όλα και να κάνω και τις διακοπές μου που τόσο μου λείπουν και ας μένω 5 μέτρα από τη θαλασσα.με προυπόθεση το taxis να γινει εργαλείο και όχι μέσο βασανισμού!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ στα 4 χρόνια που ασκώ το επάγγελμα-λειτούργημα-χόμπυ(αφού δεν πληρωνόμαστε) δεν έχω δει ούτε μια φορά να ακουστούν οι φωνές της λογικής.θα ήθελα πολύ να μπορώ να οργανώσω τον χρόνο μου όπως θέλω εγώ σε ενα σεβαστό διάστημα...από 1/2 αν ηταν όλα ανοικτά θα μπορούσα και να τα στείλω ωραία και σωστά όλα και να κάνω και τις διακοπές μου που τόσο μου λείπουν και ας μένω 5 μέτρα από τη θαλασσα.με προυπόθεση το taxis να γινει εργαλείο και όχι μέσο βασανισμού!

Συνάδελφε, επειδή αναφέρεσαι σε αυτό που έγραψα, σε βεβαιώνω ότι πραγματικά, οι προτάσεις μας (οι σωστές και λογικές) περνούσαν και μάλιστα γρήγορα, αλλά δεν μπορώ και δεν θέλω να αναφέρω ονόματα. Ομως πολλούς από τους παλιούς του Υ.Ο. θα τους έχεις συναντήσει στα σεμινάρια, ακόμα και σήμερα. Ενας, για μένα η κορυφή, μας έλεγε " Στην έδρα έπρεπε να κάθεσθε εσείς και εμείς στα έδρανα, για να πάρουμε τα μηνύματα από την βάση, που είστε εσείς". Αυτά μόνο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...