Προς το περιεχόμενο

ΜΗ ΕΦΙΚΤΗ Η ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΗΝ DATA COMMUNICATION


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους.

΄Ηθελα να ρωτήσω όσους έχουν πρόγραμμα της DATA αν μπορούν να λάβουν update γιατί όταν

κλικάρω "LIVE UPDATE" δεν μου αναφέρει ούτε όπως άλλες φορές ότι έχω την τελευταία έκδοση αλλά και όταν προσπαθώ να συνδεθώ με το site της DATA δεν γίνεται.

Αυτό γίνεται από εχθές.Γνωρίζει κανείς κάτι;

Eυχαριστώ.

Έλενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ είχα πρόβλημα χθες αλλά τώρα που το ανέφερες, δοκίμασα και είναι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί Συνεργάτες,

Υπήρξε χθές ένα τεχνικό πρόβλημα με το site μας το οποίο έχει ήδη αποκατασταθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επικοινωνία με τη Data είναι γενικότερα ανέφικτη. Ζητάνε τα λεφτουδάκια μας αλλά ούτε για πλάκα δεν προσφέρουν αυτά τα οποία υπόσχονται. Πολύωρες αναμονές, ανύπαρκτη σχεδόν υποστήριξη, καθυστερήσεις σε update, λάθος πληροφορίες απο agents. Σκέφτομαι να αλλάξω πρόγραμμα απο τη νέα χρήση γιατί χειρότερα δεν ξέρω αν θα βρώ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επικοινωνία με τη Data είναι γενικότερα ανέφικτη. Ζητάνε τα λεφτουδάκια μας αλλά ούτε για πλάκα δεν προσφέρουν αυτά τα οποία υπόσχονται. Πολύωρες αναμονές, ανύπαρκτη σχεδόν υποστήριξη, καθυστερήσεις σε update, λάθος πληροφορίες απο agents. Σκέφτομαι να αλλάξω πρόγραμμα απο τη νέα χρήση γιατί χειρότερα δεν ξέρω αν θα βρώ.....

Πλάκα κάνεις τώρα έτσι?

Γιατί αν δεν κάνεις πλάκα, το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι ότι εργάζεσαι ή έχεις ανταγωνιστική εταιρεία....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα κάνεις τώρα έτσι?

Γιατί αν δεν κάνεις πλάκα, το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι ότι εργάζεσαι ή έχεις ανταγωνιστική εταιρεία....................

<για δοκίμασε να πάρεις τηλέφωνο τώρα στη τεχνική υποστήριξη να σου πώ εγώ αν εχω συμφέροντα. Επίσης θές να σου θυμήσω πώς μας εξέθεσε η αγαπημένη σου data με τα λάθος εκαθαριστικά; Μήπως θές να σου πώ για τις εργοδοτικές εισφορές που αλλάξαν απο το καλοκαίρι και η data αγρόν αγόραζε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<για δοκίμασε να πάρεις τηλέφωνο τώρα στη τεχνική υποστήριξη να σου πώ εγώ αν εχω συμφέροντα. Επίσης θές να σου θυμήσω πώς μας εξέθεσε η αγαπημένη σου data με τα λάθος εκαθαριστικά; Μήπως θές να σου πώ για τις εργοδοτικές εισφορές που αλλάξαν απο το καλοκαίρι και η data αγρόν αγόραζε;

Καταρχήν δεν είναι " η αγαπημένη μου data " !!

Όσο για τα εκκαθαριστικά εγώ δεν τα πρόλαβα με τα λάθη απλά το είχα διαβάσει εδώ. Αλλά και όταν έγιναν έτσι, εσύ στην αποστολή που σου έβγαζε το εκκαθαριστικό το taxis, έλεγχο δεν έκανες? Όταν είδες διαφορά στο ποσό δεν το έψαξες?

Για τις εργοδοτικές εισφορές έχεις δίκιο.

Και να τονίσω ότι δεν υποστηρίζω την Data απλά εσύ την έβγαλες εντελώς σκάρτη εταιρεία και δεν μου αρέσουν οι αδικίες.

Άλλωστε αν είσαι τόσο δυσαρεστημένος απλά αλλάζεις εταιρεία που είναι και το πιο λογικό......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδή την "πάτησα" και το έχω ξαναπεί, οι λάθος εκκαθαρίσεις δεν αφορούσαν πελάτες που είχαν κωδικούς στο TAXIS κι έτσι ασφαλώς θα βλέπαμε το λάθος πριν κατατεθούν οι δηλώσεις.Αφορούσαν τις χειρόγραφες δηλώσεις που ήδη είχαν κατατεθεί.

Αυτό το διευκρινίζω γιατί αυτή ήταν και μία απ΄τις ερωτήσεις της DATA όταν επικοινωνήσαμε.Είναι αδικαιολόγητο λάθος και έκανε μεγάλο κακό σε όποιον είχε στείλει δηλώσεις πριν τη διόρθωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....αν αναζητάτε υποστήριξη στην προαναφερόμενη εταιρία κάντε το στον ελεύθερο χρόνο σας! Προσωπικά αγόρασα αυτό που πουλάν ως μισθοδοσία και κατάφερα να κάνω τα νεύρα μου κουβάρι. Θυμηθείτε και άλλα μαγικά που προσέφερε η μισθοδοσία τους παλιότερα όπως το να καταχωρείς μισθολογικές περιόδους σε ασφαλισμένους που δεν είχαν πάρει έγκαιρα ΑΜ ΙΚΑ, και όταν το δίναν στον λογιστή προκειμένου να το καταχωρήσει στο πρόγραμμα, αυτό άφηνε κενό το πεδίο του ΑΜ ΙΚΑ στις μισθολογικές περιόδους που είχαν ήδη υπολογιστεί. Αποτέλεσμα: Οι ασφαλισμένοι αυτοί εκτός ΑΠΔ!!!! Τώρα υπολογίστε μόνοι σας την ζημιά που κάναν σε όλους εκείνους τους συναδέλφους καθώς αντίστοιχα και στους αρμόδιους εργοδότες!!! Τους προτείνω λοιπόν να αλλάξουν επωνυμία σε "KAKA MADATA COMMUNICATION"........!!!! :wacko: :wacko: :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τελευταία χρόνια έχει βελτιωθεί. Παλαιότερα (εποχή μόνο dos) η οποιαδήποτε συναλλαγή ή επικοινωνία μαζί τους ήταν άσκηση ψυχραιμίας.

Στην οποία πάντα κοβόμουνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν να τα βγάζουμε στο χέρι με τόσο όγκο δουλειάς τι τα θέλουμε τα προγράμματα??

ναι δεν λέω όλα, πάρε 2 -3 διαφορετικές περιπτώσεις για να δεις αν βγαίνουν σωστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά πάντως έχω την εντύπωση ότι με τις μειώσεις των μισθών που θα επέλθουν, οι κακές εκδόσεις λογισμικού και η ανευθυνότητα των εταιρειών στην Ελλάδα, θα αυξηθούν κατακόρυφα. Ποιός προγραμματιστής θα "σκίζεται" να δουλέψει δωρεάν;

Συμβουλή: ξεκινήστε μαθήματα προγραμματισμού, γιατί μας βλέπω να κάνουμε ΚΑΙ αυτή την δουλειά, μιας και είμαστε ο μόνος κρίκος της αλυσίδας που όλοι του ζητούν χρήματα (εταιρείες λογισμικού), συμβουλές και υπηρεσίες (πελάτες) και λεφτά δεν βλέπουμε. Τουλάχιστον έτσι θα κόψουμε κάπως την εκροή χρημάτων. Προσωπική άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Data την δουλεύω χρόνια. Το πρόγραμμα μισθοδοσίας σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλό. Δεν με έχει προβληματίσει ιδιαίτερα. Θα προσθέσω όμως πως ότι πρόγραμμα και να δουλεύεις πρέπει να κάνεις κάποιον τυπικό έλεγχο. Δεν μπορείς να στέλνεις γουρούνι στο σακί. Και δεν νομίζω ότι υπάρχει εταιρεία που να θεωρείται αλάνθαστη. Αρκεί το λάθος να μη γίνεται συνήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αγχώνεσται σε λίγο καιρο θα ενημερωνουμε τα βιβλια στο ταχινετ, δεν θα χρειαζόμαστε προγραμματα για λογιστικη , μόνο για εμπορικό θα χρησιμοποιουνται .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...

Σήμερα είχα την ατυχία να επικοινωνήσω 3 φορές με μέση αναμονή 25 λεπτά....Δηλαδή 75λεπτα συνολο δηλαδή 6,25 ευρω κόστος εργατοώρας(Είμαι υπερβολικός ε?????)

Έχω βρει πολλά λάθη....δε ξέρω αν έχουν αντιστοιχα κι άλλα προγράμματα! με ενοχλεί ότι καθυστερούν οι ενημερώσεις αρκετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φταίει η D.C. ή οποιαδήποτε άλλη εταιρεία, που "αλλάζουν όλα" τόσο συχνά και τρέχουμε όλοι (λογιστές, προγραμματιστές), να ανταποκριθούμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Μπάμπης Κ.

Φταίει η D.C. ή οποιαδήποτε άλλη εταιρεία, που "αλλάζουν όλα" τόσο συχνά και τρέχουμε όλοι (λογιστές, προγραμματιστές), να ανταποκριθούμε;

Αγαπητέ συνάδερφε καλημέρα.

Δεν φταίει βέβαια η κάθε εταιρεία που αλλάζουν όλα τόσο συχνά και τρέχουμε όλοι αλλά φταίει σε πολλά άλλα ...

Όπως λόγου χάρη να δημοσιεύει καινούργια στοιχεία του προγράμματος με άνετη ευκολία και να διαπιστώνεις αμέσως ότι δεν υπάρχει περίπτωση να τα έχει ελέγξει κανείς πριν γιατί απλά έχει τραγικά λάθη που εντοπίζεις με την πρώτη ματιά.

Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες αλλά μπορείς εύκολα να το διαπιστώσεις στις αναρτήσεις που έχουν γίνει και σε αυτή την κοινότητα.

Φαίνεται ότι τους νοιάζει περισσότερο το «Και πάλι πρώτοι εμείς» παρά η ποιότητα και η ορθότητα. (βλέπε περίπτωση της περιβόητης και ανεσταλμένης πλέον Ε20, ειδ. σημείωμα ΦΠΑ, αλλά και πολλά άλλα)

Θέλει πολλή δουλειά ακόμη από αυτούς και πολύ δουλειά και κουράγιο από εμάς, το οποίο εύχομαι σε σένα και σε όλους μας.

Φιλικά

Μπάμπης Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...

Σήμερα είχα την ατυχία να επικοινωνήσω 3 φορές με μέση αναμονή 25 λεπτά....Δηλαδή 75λεπτα συνολο δηλαδή 6,25 ευρω κόστος εργατοώρας(Είμαι υπερβολικός ε?????)

Έχω βρει πολλά λάθη....δε ξέρω αν έχουν αντιστοιχα κι άλλα προγράμματα! με ενοχλεί ότι καθυστερούν οι ενημερώσεις αρκετά

Γιατί χρειάστηκε να επικοινωνήσεις 3 φορές? Πήρες λάθος απάντηση την πρώτη, ή είχες διαφορετικά θέματα? Αντι για 75λεπτά, θα μπορούσες να αναλώσεις 5-10λεπτά και να στείλεις ένα e-mail για να επικοινωνήσουν εκείνοι μαζί σου. Να σου θυμίσω οτι υπάρχουν εργαλεία μέσα απ τα οποία πολλές φορές μπορείς να βρεις την απάντηση που ψάχνεις, ανέξοδα. Πλήκτρο F1(βοήθεια), γνωσιακή βάση δεδομένων μέσα από το site datacomm.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε φορά τα ίδια και τα ίδια με την data.Προσωπικά δεν την δουλεύω αλλά έχω συναδέλφους που συνεχίζουν να συνεργάζονται και μου αναφέρουν διαρκώς προβλήματα (πότε με εκκαθαρίσεις,πότε με τα τεκμήρια αλλά και γενικότερα θέματα ευελιξίας στην χρήση).Αν έχεις συμβόλαιο όμως σε έχουν δεμένο χειροπόδαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η epsilon net μας απειλεί ότι αν δεν εξοφλήσουμε την τελευταία δόση που χρωστάει το γραφείο (περίπου 250 ευρώ) θα μας διακόψει την σύμβαση!!!!

Επειδή καθυστερήσαμε ένα μήνα μας απειλούν κιόλας.....Πρέπει να κάνω ένα ταξιδάκι στη θεσσαλονίκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε φορά τα ίδια και τα ίδια με την data.Προσωπικά δεν την δουλεύω αλλά έχω συναδέλφους που συνεχίζουν να συνεργάζονται και μου αναφέρουν διαρκώς προβλήματα (πότε με εκκαθαρίσεις,πότε με τα τεκμήρια αλλά και γενικότερα θέματα ευελιξίας στην χρήση).Αν έχεις συμβόλαιο όμως σε έχουν δεμένο χειροπόδαρα.

Πως γίνεται να έχεις τα ίδια και τα ίδια, αφού δεν τη δουλεύεις, δεν το καταλαβαίνω. Χειροπόδαρα πάντως κανένας δεν είναι δεμένος. Αν λήξει το συμβόλαιό σου, ή ανανεώνεις, ή πας αλλού. Τόσο απλό είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΙΣ UNION. ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ-ΦΘΗΝΑ-ΜΕ ΑΜΕΣΕΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ,ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ

ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΗΣΥΧΑΣΕΙ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...