Προς το περιεχόμενο

Σχέδιο για επιβολή μόνιμου φόρου διατήρησης του ΑΦΜ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

που είναι το παράξενο Λεφτά υπάρχουν

κανε μια αναζήτηση google όσα θες βγάζει , ότι θες και όπως το θες :D

euros-loads-of-money.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το πιο γελοίο είναι το αιτιολογικό που χρησιμοποιούν.

Με αυτο τον τρόπο ¨λέει" θα συλλάβουν τις επιχειρήσεις-φαντάσματα που λειτουργούν με πολλαπλά ΑΦΜ

λές κι άν χρεώσουν 300 ευρω σε καθε λαμογιο-ΑΦΜ θα πτοηθούν

κούνια που τους κούναγε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά τη παράδοση πινακίδων στο τμήμα αυτοκινήτων της εφορίας η νέα μόδα παράδοση αφμ στο μητρώο στα δι@ολ@ τα ζώα ρε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

........Το σχέδιο που προτείνουν υπηρεσιακοί παράγοντες του Υπουργείου Οικονομικών προβλέπει ουσιαστικά τη μετατροπή του τέλους επιτηδεύματος, που τώρα επιβάλλεται εκτάκτως, σε ένα μόνιμο ελάχιστο φόρο που θα επιβαρύνει ακόμα και όσους έχουν απλό «μπλοκάκι» και δεν έχουν κόψει απόδειξη..........

Δηλαδή εκτός της αλλαγής του ορισμού από έκτακτο σε μόνιμο, τί αλλάζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας γεμίσουμε με αέρα τα πνευμόνια μας όσο ακόμη αυτός είναι αφορολόγητος..... :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Υπουργείο Οικονομικών, τόσο μέσω του ελεγκτικού μηχανισμού όσο και μέσω ηλεκτρονικής εφαρμογής ελέγχου της εγκυρότητας των ΑΦΜ που βρίσκεται στη σελίδα της ΓΓΠΣ, επιχειρεί να βάλει σε κάποια τάξη το χάος με τους «εικονικούς επαγγελματίες».

υποτίθεται αυτό αλλά εντάξει έχει κι η ανικανότητα κι η βλακεία τα όρια αλλά Υ.Ο. τα χεί ξεπεράσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Υπουργείο Οικονομικών, τόσο μέσω του ελεγκτικού μηχανισμού όσο και μέσω ηλεκτρονικής εφαρμογής ελέγχου της εγκυρότητας των ΑΦΜ που βρίσκεται στη σελίδα της ΓΓΠΣ, επιχειρεί να βάλει σε κάποια τάξη το χάος με τους «εικονικούς επαγγελματίες».

υποτίθεται αυτό αλλά εντάξει έχει κι η ανικανότητα κι η βλακία τα όρια της

η διαφορά ανάμεσα στην ιδιοφυία και την βλακεία αγαπητέ μου NICK86, είναι οτι η ιδιοφυία έχει όρια, ενώ η βλακεία ΌΧΙ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η διαφορά ανάμεσα στην ιδιοφυία και την βλακεία αγαπητέ μου NICK86, είναι οτι η ιδιοφυία έχει όρια, ενώ η βλακεία ΌΧΙ!

οφείλω να ομολογήσω ότι το σχόλιο σου είναι αυτό που δίνει καλύτερη απόδοση νοήματος απο το δικό μου κι αποσαφηνίζει πλήρως τις δύο αυτές έννοιες κι τα όρια τους αγαπητή μου madlen έχεις δίκιο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...