Προς το περιεχόμενο

Tips για Accountant No. 2


επισκέπτη Ηρακλής

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και δεν την κάνω στο χέρι.

Αν βάλω και το χρόνο που θα χάσω για να εκτυπώσω τρία αντίγραφα, πιο γρήγορα θα κάνω.

Συγγνώμη για το ύφος μου, αλλά είμαι φορτωμένος άσχημα με τη Singular τελευταία.

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΟ ΕΚΤΥΠΩΤΗ ?

Η ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΚΤΥΠΩΤΗ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΠΡΟΧΕΙΡΗ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ?

ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗ ΣΤΟΝ ΕΚΤΥΠΩΤΗ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΕΚΤΥΠΩΣΗ Η ΒΕΛΤΙΣΤΗ ΘΑ ΑΡΓΕΙ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ACCOYNTANT ΑΥΤΟ

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΒΕΛΕΙΣ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗ ΠΡΟΧΕΙΡΗ

ΚΑΙ ΑΝ ΤΑ ΕΝΤΥΠΑ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΛΛΟ ΕΚΤΥΠΩΤΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν κυριολεκτούσα όταν έλεγα να τα υπολογίσω με το χέρι.

Ήθελα να δώσω έμφαση, στην όλη κατάσταση.

Που αλλού συμβαίνει αυτό.

Κατεβάζεις ένα πρόγραμμα από το internet, και το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να πατήσεις εγκατάσταση.

Και μιλάμε για προγράμματα βαρβάτα.

Στη Singular, πρέπει να πάρεις 32 τηλέφωνα στο 090 να αντικαταστήσεις 5 αρχεία txt, να σου στείλουν 5-6 e-mail με τα σωστά αρχεία.................................

Αυτό εννοούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους θελουν να αποφύγουν την παραπάνω διαδικασία.

Παράμετροι Προτιμήσεις -->

Εργασίες Εναρξης -->

Παράμετροι Φορολογικών Δηλώσεων / Οικονομικών Αναφορών -->

Σχεδιασμός Αρχείων Δηλώσεων / Αναφορών -->

Πάνω αριστερά πατάμε άνοιγμα αρχείου

Ανοίγουμε το αρχείο nf22003pg001.tsd

Πηγαίνουμε στο κουτάκι του κωδικού 357

Πατάμε από μπάρα εργασιών πάνω Ιδιότητες πεδίου και εκεί που λέει κωδικός δήλωσης επιλέγουμε ΠΕΡ357 αντί ΠΕΡ357R , αποθηκεύουμε και οι δαπάνες θα εμφανισθούν ως δια μαγείας χωρίς νέους υπολογισμούς.

Το αρχείο αυτό nf22003pg001.tsd θα πρέπει να αντιγραφεί απο το C:\Program Files\EliteApps\Singular Accountant\TaxDocs\ του υπολογιστή που δουλεύαμε

σε όλους τους υπολογιστές που δουλεύουν acc ακόμη και στον server στο παρακάτω φάκκελο C:\Program Files\EliteApps\Singular Accountant\TaxDocs\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους θελουν να αποφύγουν την παραπάνω διαδικασία.

Παράμετροι Προτιμήσεις -->

Εργασίες Εναρξης  -->

Παράμετροι Φορολογικών Δηλώσεων / Οικονομικών Αναφορών -->

Σχεδιασμός Αρχείων Δηλώσεων / Αναφορών -->

Πάνω αριστερά  πατάμε άνοιγμα αρχείου

Ανοίγουμε το αρχείο nf22003pg001.tsd

Πηγαίνουμε στο κουτάκι του κωδικού 357

Πατάμε από μπάρα εργασιών πάνω Ιδιότητες πεδίου και εκεί που λέει κωδικός δήλωσης επιλέγουμε ΠΕΡ357 αντί ΠΕΡ357R , αποθηκεύουμε και οι δαπάνες θα εμφανισθούν ως δια μαγείας χωρίς νέους υπολογισμούς.

Το αρχείο αυτό nf22003pg001.tsd  θα πρέπει να αντιγραφεί απο το C:\Program Files\EliteApps\Singular Accountant\TaxDocs\ του υπολογιστή που δουλεύαμε

σε όλους τους υπολογιστές που δουλεύουν acc ακόμη και στον server στο παρακάτω φάκκελο C:\Program Files\EliteApps\Singular Accountant\TaxDocs\

Αυτό εννοούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΡΩΤΗΣΗ

Έχουμε ένα ΤΔΑ από κάβα:

8% 500 + 40

18% 500 + 90

0% 100

Τα κενά εγγυοδοσίας θέλω να τα καταχωρήσω αλλά να μην συμπεριληφθούν στην αξία για το ΚΕΠΥΟ.

Πώς γίνεται αυτό αυτόματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε αγαπητοί συνάδελφοι. Μόλις προ ημερών έκανα αναβάθμιση στο accountant και με τη νέα έκδοση οι περιοχές εργασίας φαίνονται με διαφορετική ονομασία (π.χ.  ELT00017, ELT00018 κλπ) και "μέσα" σ' αυτές τις περιοχές υπάρχουν οι εταιρίες. Αλλά για να ανοίξω μια εταιρία πρέπει να θυμάμαι σε ποιά περιοχή ανοίκει πράγμα λίγο δύσκολο.

Με λίγα λόγια ρωτώ αν ξέρει κάποιος να μου πει πως μπορώ (αν μπορώ) να μετονομάσω μια περιοχή εργασίας.

Ευχαριστώ.

Στον e-Singular Aplication Server κάτω δεξιά δεξί κλίκ ιδιότητες

Στον Singular Accountant ver.2.20c (εκεί επιλέγετε την τελευταία version) --> Διαχείριση Singular Accountant ver.2.20c Εκδοση Server -->

Διαχείριση Περιοχών εργασίας

και εκει σας ανοίγει όλες τις περιοχές στην δεύτερη στήλη βάλτε τις επωνυμίες και πατήστε ΟΚ

Σας παρακαλούμε να μην ανοίγετε χωρίς λόγο νέες ενότητες, για τον singular accountant υπάρχουν τα tips για accountant.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους θελουν να αποφύγουν την παραπάνω διαδικασία.

Πηγαίνουμε στο κουτάκι του κωδικού 357

Πατάμε από μπάρα εργασιών πάνω Ιδιότητες πεδίου και εκεί που λέει κωδικός δήλωσης επιλέγουμε ΠΕΡ357 αντί ΠΕΡ357R , αποθηκεύουμε και οι δαπάνες θα εμφανισθούν ως δια μαγείας χωρίς νέους υπολογισμούς.

Το αρχείο αυτό nf22003pg001.tsd  θα πρέπει να αντιγραφεί απο το C:\Program Files\EliteApps\Singular Accountant\TaxDocs\ του υπολογιστή που δουλεύαμε

σε όλους τους υπολογιστές που δουλεύουν acc ακόμη και στον server στο παρακάτω φάκκελο C:\Program Files\EliteApps\Singular Accountant\TaxDocs\

Δημήτρη μπορώ να καταλάβω και τον κόπο και τις ώρες που αφιέρωσες για να ανακαλύψεις το λάθος . Όταν κάτι ανάλογο είχα επισημάνει στη singular πριν από ένα χρόνο περίπου , μου είχαν πει , ότι εάν αλλάξω κάποια παράμετρο στις δηλώσεις ΦΠΑ , οποιαδήποτε μελλοντική αναβάθμιση με νεώτερη έκδοση δεν θα μπορεί να πραγματοποιηθεί γιατί το αρχείο θα είναι τροποποιημένο .

Επίσης μετά από την εισαγωγή του fpaupd πρέπει να γίνει και ενημέρωση των μεταβλητών δηλώσεων ΦΠΑ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περίπτωση που δεν ενημερώνεται ο Πίνακας η)Λογιστικός Προσδιορισμός καθαρών κερδών επιχειρήσεων με βιβλία Β' κατηγορίας στη Φορολογική Δήλωση E322002 κάνετε εισαγωγή από: Ειδικές Εργασίες --> Φορολογικές Δηλώσεις --> Εισαγωγή Στοιχείων το παρακάτω αρχείο αφού το αποθηκεύσετε σε κάποιο σημείο του δίσκου.

e32004.txt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ 2,20b ΥΠΟΨΙΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΚΑΙ Η 2,20c ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΩΡΘΩΘΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΕΞΗΣ

ΕΙΔΙΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ

ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ

ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΙΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΑΥΤΟ ΜΕ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΚΟΛΗΣΗ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΑΡΧΕΙΟ

C:\Program Files\EliteApps\Singular Accountant\TaxDocs\fpaupd.txt

ΠΑΤΑΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ

ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ

ΠΑΣ ΣΕ ΜΙΑ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΞΑΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΑΞΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑΝ ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΤΑΝ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΠΟΣΑ ΣΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ

403

412

ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥΣ ΕΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΕΣ ΚΛΠ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΣΩΣΕΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙΣ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΒΑΛΕΙΣ ΔΕΝ ΧΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΝΕΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΗΜΗΤΡΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΦΠΑ 357 ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΤΡΟΠΟΥΣ ΛΥΘΗΚΕ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΗΛΩΣΩ ΟΤΙ ΣΑΣ ΘΑΥΜΑΖΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΑΣ. ΕΓΩ ΣΤΗΝΩ ΤΗΝ SINGULAR ΑΠΟ TO

1988 ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΣΤΗΣΙΜΟ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΗΛΙΘΙΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΝΑ ΓΝΩΣΕΩΝ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-logistisn-
ΕΡΩΤΗΣΗ

Έχουμε ένα ΤΔΑ από κάβα:

8%  500 + 40

18% 500 + 90

0%  100

Τα κενά εγγυοδοσίας θέλω να τα καταχωρήσω αλλά να μην συμπεριληφθούν στην αξία για το ΚΕΠΥΟ.

Πώς γίνεται αυτό αυτόματα?

ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΕΝΑΝ ΛΟΓ/ΜΟ ΟΠΟΥ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΟΝ ΟΡΙΖΕΙΣ ΩΣ ΦΠΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ

ΤΟΝ ΕΞΑΙΡΕΙ ΑΠΟ ΚΕΠΥΟ

α) ή στον 50.07 αντιθετος λ/μος συσκευασίας

β) ή στον 24 αγορές με 0%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περίπτωση που δεν ενημερώνεται ο Πίνακας η)Λογιστικός Προσδιορισμός καθαρών κερδών επιχειρήσεων με βιβλία Β' κατηγορίας στη Φορολογική Δήλωση E322002 κάνετε εισαγωγή από: Ειδικές Εργασίες --> Φορολογικές Δηλώσεις --> Εισαγωγή Στοιχείων το παρακάτω αρχείο αφού το αποθηκεύσετε σε κάποιο σημείο του δίσκου.

Εμένα δεν μου βγάζει τον πίνακα δ με τις δαπάνες. Τα υπόλοιπα ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΠΑΓΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΩ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙ ΤΙΣ ΑΠΟΣΒΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΗΜΕΡΟΜ/ΝΙΑ;ΒΓΑΖΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΙΝΗΘΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΗ Η ΜΕΤΑΒΟΛΗ.ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε "ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΛΜ"

θα ηθελα να μου πεις την εκδοση που εχεις στο ΜΙGRATION , αν μπορεις ..... :huh:

Ανέβασα στον accountant την 2,20 ver. και τωρα εχω προβλημα στο MIGRATION (εκεί έχω την εκδοση 2,05) ...... :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε "ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΛΜ"

θα ηθελα να μου πεις την εκδοση που εχεις στο ΜΙGRATION , αν μπορεις .....  :huh:

Ανέβασα στον accountant την 2,20 ver. και τωρα εχω προβλημα στο MIGRATION (εκεί έχω την εκδοση 2,05) ...... :unsure:

2,20c να διορθώσω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΠΑΓΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΩ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙ ΤΙΣ ΑΠΟΣΒΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΗΜΕΡΟΜ/ΝΙΑ;ΒΓΑΖΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΙΝΗΘΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΗ Η ΜΕΤΑΒΟΛΗ.ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ;

ΟΙ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΣΤΑ ΠΑΓΙΑ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΑΛΑΖΟΥΝ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΝ ΠΑΣ

ΑΡΧΕΙΟ ΠΑΓΙΩΝ

ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΡΤΕΛΑ ΚΙΝΗΣΕΩΝ

ΒΓΑΖΕΙ ΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΠΛΟ ΚΛΙΚ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ

ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΑΞΕΙΣ ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΩ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-G.A-

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΥΠΟΚ/ΤΟΣ ΣΤΟ ΑCCOUNTAT ( ΕΣΟΔΩΝ-ΕΞΟΔΩΝ)????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΕΙ ΕΙΔΙΚΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ACCOUNTANT ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ

ΑΝ ΠΑΣ

ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ

ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΕΝΑΡΞΗΣ

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ

ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΤΗΣ ΜΗΝ.ΚΑΤ.ΒΙΒΛ.ΕΣ.ΕΞ.ΟΤΑΝ ΤΟ ΥΠ/ΜΑ

ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΡΙΘΜΟ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠ/ΤΟΣ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ Η ΕΚΤΥΠΩΣΗ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΚΕΝΤΡΙΚΟΥ ΣΑΝ ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΝΑΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις κρατήσεις υπερ Δημοσίου, πως τις καταχωρείτε;

Με ξεχωριστή εγγραφή;

Γιατί εμένα κατά την καταχώρηση του τιμολογίου μου βγάζει ότι δεν είναι δυνατό να γίνει εγγραφή πελάτη και εξόδου στο ίδιο άρθρο.

Για Γ κατηγορίας λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχω καταλαβει καλα ολοι οι λογαριασμοι εσοδων της Singular Accountant ενημερωνουν ολοι το πεδιο 401 της εκκαθαριστικης το οποιο ομως δεν εχουν ολες οι εταιρειες υποχρεωση να συμπληρωσουν μπορω να διαγραψω αυτη την εγγραφη χωρις να εχω αλλο προβλημα(ΕΦΠΑ2002-ΕΚΚ401)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχω καταλαβει καλα ολοι οι λογαριασμοι εσοδων της Singular Accountant ενημερωνουν ολοι το πεδιο 401 της εκκαθαριστικης το οποιο ομως δεν εχουν ολες οι εταιρειες υποχρεωση να συμπληρωσουν μπορω να διαγραψω αυτη την εγγραφη χωρις να εχω αλλο προβλημα(ΕΦΠΑ2002-ΕΚΚ401)?

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΘΟΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ

ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΦΤΙΑΞΕΙ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕ ΒΙΒΛΙΑ Α ΚΑΙ ΟΧΙ Β

Η ΕΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗ ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΤΕ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΚΙΝΗΣΕΙΣ

Ο ΚΩΔΙΚΟΣ 401 ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΤΕ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ

ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΜΑΛΛΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...