Προς το περιεχόμενο

Εκλεισε η εταιρεια που εργαζομουν.Σε λιγο επισημως ανεργη.Αντε ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Πριν λίγες μέρες ανακοινώθηκε από τον εργοδότη ότι κλείνει η εταιρεία.

Εβγαλα μισθοδοσία,αποζημιώσεις κλπ και σε λίγες μέρες θα καταθέσω και

την δική μου στον ΟΑΕΔ.

Δεν έχουμε πληρωθεί για τους οφειλόμενους μισθούς, ούτε για την αποζημίωση

και θα περιμένουμε να γίνει πλειστηριασμός μπας και πάρουμε κι εμείς κάτι.

Ωραία πράγματα!!!!

Με την νέα χρονιά ψάχνω για δουλειά (ότι βρω,αν βρω).Είμαι σε ψιλοχάλια ψυχολογία,

και ευτυχώς έχω τον άντρα μου που μου συμπαραστέκεται και προσπαθεί να με ταρακουνάει.

Μετά από τόσα χρόνια δουλειάς,άνεργη.

Τέλος πάντων.Αν κάποιος συνάδελφος από Θεσσαλονίκη ξέρει κάτι για καμμιά θέση,

θα το εκτιμούσα αν με ενημέρωνε.

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Πριν λίγες μέρες ανακοινώθηκε από τον εργοδότη ότι κλείνει η εταιρεία. Εβγαλα μισθοδοσία,αποζημιώσεις κλπ και σε λίγες μέρες θα καταθέσω και την δική μου στον ΟΑΕΔ. Δεν έχουμε πληρωθεί για τους οφειλόμενους μισθούς, ούτε για την αποζημίωση και θα περιμένουμε να γίνει πλειστηριασμός μπας και πάρουμε κι εμείς κάτι. Ωραία πράγματα!!!! Με την νέα χρονιά ψάχνω για δουλειά (ότι βρω,αν βρω).Είμαι σε ψιλοχάλια ψυχολογία, και ευτυχώς έχω τον άντρα μου που μου συμπαραστέκεται και προσπαθεί να με ταρακουνάει. Μετά από τόσα χρόνια δουλειάς,άνεργη. Τέλος πάντων.Αν κάποιος συνάδελφος από Θεσσαλονίκη ξέρει κάτι για καμμιά θέση, θα το εκτιμούσα αν με ενημέρωνε. Ευχαριστώ πολύ.

Ηθελα να ηξερα που θα παει πια αυτη η κατασταση..... Υπαρχει αραγε σπιτι που να μην εχει καποιο απο τα μελη του απληρωτο η απολυμενο? Μακαρι να βρεις καποια δουλεια αμεσα Ελενη και μακαρι να γυρισει ο τροχος. Ωφειλουμε να μαστε αισιοδοξοι και να προσπαθουμε για το καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητή Ελένη,

Μετά από 1 ολόκληρο χρόνο άνεργη, ψάχνοντας και επιμένοντας να βρω μια δουλειά σχετική με το αντικείμενο κατέληξα να κάνω άλλη δουλειά..όπως και πολλοί άλλοι συνάδελφοι που γνωρίζω..Το μόνο που έχω να προτείνω είναι στις δύσκολες αυτές μέρες που διανύουμε, αν βρεις κάτι άλλο μην το απορρίψεις με μιας. Σίγουρα να μην το βάζεις κάτω, να μην απελπίζεσαι,και να θυμάσαι ότι έχεις τη δυνατότητα να κάνεις ότι περνάει από το μυαλό σου! Να σκέφτεσαι θετικά! Εύχομαι από καρδιάς να είσαι πιο τυχερή από μένα! Καλή χρονιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Ο άνθρωπος έχει απίστευτες δυνατότητες που ο ίδιος δεν γνωρίζει και που αρχίζει να τις μαθαίνει μόνον όταν βρεθεί σε δύσκολη θέση. Να'μαστε σε όλα ανοιχτοί, στην περίοδο που βρισκόμαστε δεν μας παίρνει να μαστε επιλεκτικοί... Το πες και μόνη σου, έχεις τον άντρα σου που σου συμπαραστέκεται.. αυτό και μόνον είναι πηγή δύναμης.

Καλή χρονιά να χουμε εμείς και η χώρα μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σας λόγια.

Εννοείται πως ότι βρω θα το δεχτώ χωρίς πολλές σκέψεις.

Ετσι όπως είναι τα πράγματα,δεν υπάρχουν επιλογές.

Να είστε καλά.

Υ.Γ. Βρε Κίτσο με τον Τσε έχεις καμμία σχέση? :ph34r:;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την εφορία(και για τα γραφεία προπαγάνδας Μέγκα , έθνος , σκάϊ κλπ) όμως θα είστε φοροφυγάς , εφόσον είχατε σπίτι , αυτοκίνητο κλπ κλπ ............................

Ελπίζω σε καλύτερες μέρες .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σας λόγια.

Εννοείται πως ότι βρω θα το δεχτώ χωρίς πολλές σκέψεις.

Ετσι όπως είναι τα πράγματα,δεν υπάρχουν επιλογές.

Να είστε καλά.

:ph34r:;)

Ελένη κάθε εμποδίο σε καλό οδηγεί.

Το επάγγελμα μας αναβαθμίζεται και είναι ευκαιρία να κάνεις το βήμα .

Βρες ένα μίκρό γραφείο και ξεκίνα , απλά πρέπει να το πιστέψεις !

Οι καλοί παντού χωράνε !!!

Αγαπητοί συνάδελφοί ήρθε η ώρα να δείξουμε ότι δεν είμαστε καλοί στο να γράφουμε άλλα και να πράτουμε !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελένη κάθε εμποδίο σε καλό οδηγεί. Το επάγγελμα μας αναβαθμίζεται και είναι ευκαιρία να κάνεις το βήμα . Βρες ένα μίκρό γραφείο και ξεκίνα , απλά πρέπει να το πιστέψεις ! Οι καλοί παντού χωράνε !!! Αγαπητοί συνάδελφοί ήρθε η ώρα να δείξουμε ότι δεν είμαστε καλοί στο να γράφουμε άλλα και να πράτουμε !!!

Ετσι ξεκινας απο το 0 με ΤΕΒΕ, ενοικιο, τηλεφωνο, ιντερνετ, ρευμα, αγορα εξοπλισμου κτλ + τους πελατες που ΑΝ τους βρεις δεν ειναι καθολου μα καθολου σιγουρο οτι θα σε πληρωνουν κιολας.... Και να χεις και μια οικογενεια να θρεψεις...... Παρε κατ' αρχην το ταμειο ανεργειας, ειναι ενα χαρτζιλικι για να την βγαζεις και ΨΑΧΝΕ... Καλο κουραγιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ξεκινας απο το 0 με ΤΕΒΕ, ενοικιο, τηλεφωνο, ιντερνετ, ρευμα, αγορα εξοπλισμου κτλ + τους πελατες που ΑΝ τους βρεις δεν ειναι καθολου μα καθολου σιγουρο οτι θα σε πληρωνουν κιολας.... Και να χεις και μια οικογενεια να θρεψεις...... Παρε κατ' αρχην το ταμειο ανεργειας, ειναι ενα χαρτζιλικι για να την βγαζεις και ΨΑΧΝΕ... Καλο κουραγιο!

Μετά περιμένουμε αυτός ο κλάδος να πάει μπροστά ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Μαρκελος Ιωαννης

Καλησπέρα.

Πριν λίγες μέρες ανακοινώθηκε από τον εργοδότη ότι κλείνει η εταιρεία.

Εβγαλα μισθοδοσία,αποζημιώσεις κλπ και σε λίγες μέρες θα καταθέσω και

την δική μου στον ΟΑΕΔ.

Δεν έχουμε πληρωθεί για τους οφειλόμενους μισθούς, ούτε για την αποζημίωση

και θα περιμένουμε να γίνει πλειστηριασμός μπας και πάρουμε κι εμείς κάτι.

Ωραία πράγματα!!!!

Με την νέα χρονιά ψάχνω για δουλειά (ότι βρω,αν βρω).Είμαι σε ψιλοχάλια ψυχολογία,

και ευτυχώς έχω τον άντρα μου που μου συμπαραστέκεται και προσπαθεί να με ταρακουνάει.

Μετά από τόσα χρόνια δουλειάς,άνεργη.

Τέλος πάντων.Αν κάποιος συνάδελφος από Θεσσαλονίκη ξέρει κάτι για καμμιά θέση,

θα το εκτιμούσα αν με ενημέρωνε.

Ευχαριστώ πολύ.

Θα σου πρότεινα να επισκεφτείς τον ΟΕΕ μιάς και του εχεις δωσει εισφορές, να στις επιστρεψεις σαν επίδομα τωρα που δεν θα εχεις δουλειά, σε αλλους κλάδους οι ανεργοι επιδοτουνται με μερισμα απο τους συλλόγους τους, Τοσα εκατομμύρια που πάνε? σε κολλητούς άραγε να στήνουν ιστοσελίδες.

Παρτε τα λεφτά μας πίσω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελένη μην στεναχωριέσαι όλοι μας στην ίδια θέση με εσένα είμαστε. Να φανούμε γενναίοι και ο Θεός βοηθός. Πιστεύω ότι κάτι θα βρούμε, θα σε ενημερώσω.

Καλό κουράγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελένη κάθε εμποδίο σε καλό οδηγεί.

Το επάγγελμα μας αναβαθμίζεται και είναι ευκαιρία να κάνεις το βήμα .

Βρες ένα μίκρό γραφείο και ξεκίνα , απλά πρέπει να το πιστέψεις !

Οι καλοί παντού χωράνε !!!

Αγαπητοί συνάδελφοί ήρθε η ώρα να δείξουμε ότι δεν είμαστε καλοί στο να γράφουμε άλλα και να πράτουμε !!!

Ετσι ξεκινας απο το 0 με ΤΕΒΕ, ενοικιο, τηλεφωνο, ιντερνετ, ρευμα, αγορα εξοπλισμου κτλ + τους πελατες που ΑΝ τους βρεις δεν ειναι καθολου μα καθολου σιγουρο οτι θα σε πληρωνουν κιολας.... Και να χεις και μια οικογενεια να θρεψεις...... Παρε κατ' αρχην το ταμειο ανεργειας, ειναι ενα χαρτζιλικι για να την βγαζεις και ΨΑΧΝΕ... Καλο κουραγιο!

Μετά περιμένουμε αυτός ο κλάδος να πάει μπροστά ??

Ρεαλισμός ''φίλε''.............. Μάλλον βρισκεσαι ΕΚΤΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ! 'Ετσι κι αλλιώς η επιλογή είναι δική της, κακό είναι να γνωρίζει όλες τις παραμέτρους....?

Υ.Γ. Ο κλάδος δεν έχει πάει μπροστά εδώ και ποοοοοολλά πολλά χρόνια λόγω πολλών, μεγάλων και απ' ότι φαίνετε ΑΛΥΤΩΝ προβλημάτων, αν βλέπεις τα παραπάνω ως λόγο, για το ότι ο κλάδος δεν πάει μπροστά, είσαι ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΓΡΑΦΙΚΟΣ ΚΑΙ ΕΜΠΑΘΗΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λυπάμαι πραγματικά και αν σε παρηγορεί και τα δικά μας ράφια αδειάζουν σιγά σιγά... κι εγώ έχω βάλει πλώρη γι αλλού, σε παράλληλη δραστηριότητα και ότι είναι να γίνει ας γίνει!!!

τουλάχιστον έχουμε την αγάπη των ανθρώπων μας και αυτό είναι μεγάλη δύναμη για μένα!!!

μια καλύτερη χρονιά σου εύχομαι να είναι το 2012!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελένη μην στεναχωριέσαι ,

ολα θα γίνουν αρκεί να είμαστε καλά.

Σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς ,

χρειάζεται ηρεμία και σύμπνοια.

Ολοι μαζί παιδιά θα βρούμε την άκρη .

Και να μην ξεχνάμε πως μετά την μπόρα θα έρθει η καλοκαιρία ,

καλή χρονιά με υγεία .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελένη μην στεναχωριέσαι ,

ολα θα γίνουν αρκεί να είμαστε καλά.

Σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς ,

χρειάζεται ηρεμία και σύμπνοια.

Ολοι μαζί παιδιά θα βρούμε την άκρη .

Και να μην ξεχνάμε πως μετά την μπόρα θα έρθει η καλοκαιρία ,

καλή χρονιά με υγεία .

Κιμωνάκο ...............

Πριν λίγες μέρες είδα μια γριούλα να ψάχνει στα σκουπίδια ....

Το είδα μπροστά μου φίλε , όχι στη τηλεοράση που λέμε " αααα κοίτα τι γίνεται στο κόσμο....."

Για ποιά καλοκαιρία και για ποίον .....???

Είναι απίστευτο σε μια "πολιτσμένη" χώρα του "Δυτικού" κόσμου να έχει τέτοια φαινόμενα και μάλιστα σε μια επαρχιακή πόλη .....

Είναι απίστευτο να υπάρχουν νέα παιδιά που να κάνουν όνειρα και να έρχονται κάποιοι και να τους λένε όχι δεν δικαιουστέ να κάνετε όνειρα .

Είναι απίστευτο να υπάρχουν μεγάλοι άνθρωποι (κάποιοι τους ονομάζουν απόμαχους της ζωής κάποιοι περήφανοι γηρατειά δεν έχει σημασία ) που με μια πενιχρή σύνταξη ζούσαν και βολευόντασαν άλλοι καλά άλλοι καλύτερα και τώρα να έρχοναι κάποιοι και στο όνομα της εξύγίανσης (?) να τους κόβουνε και αυτά .

Είναι απίστευτο που απλά όλοι μας καθόμαστε και περιμένουμε να έρθει η καλοκαιρία μόνη της , υποταγμένη στη μεμψημοιρία μας ....

Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλους μας και για τη συνάδελφο που έχασε τη δουλειά της και με την ειρωνεία της υπόθεσης να φτιάχνει η ίδια την απόλυση της ......

ΥΓ Ο κλάδος μας θα μπορούσε να ήταν πρωτοστάτης στις ενέργεις για ένα δίκαιο και καλύτερο αύριο , δύστυχως όμως ακολουθούμε όλοι μας τη πορεία που μας δείχνουν .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να έβλεπα κάτι αισιόδοξο να σου πω. Εχω περάσει από ανεργία σε θεωρητικά καλές εποχές και ξέρω καλά τι σημαίνει.

Σου εύχομαι να βρείς τη δουλειά που ψάχνεις. Αν πάλι αποφασίσεις να ιδιοτεύσεις εφ όσον έχεις και την εμπειρία γιατί να μην κάνεις έδρα το σπίτι σου.

Ούτως η άλλος κανείς δεν έρχεται στο γραφείο. Εσύ θα πηγαίνεις. Κουράγιο θετικότητα και αντίσταση σου εύχομαι και σε σένα και σε όλους μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ευχηθώ κι εγώ καλή χρονιά σε όλους μας.

Σας ευχαριστώ όλους και μόνο που μπήκατε στον κόπο και διαβάσατε τον "πόνο" μου.

Να είμαστε όλοι καλά να συνεχίζουμε τον καθημερινό αγώνα για μας και τους δικούς μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ευχηθώ κι εγώ καλή χρονιά σε όλους μας.

Σας ευχαριστώ όλους και μόνο που μπήκατε στον κόπο και διαβάσατε τον "πόνο" μου.

Να είμαστε όλοι καλά να συνεχίζουμε τον καθημερινό αγώνα για μας και τους δικούς μας.

Προσπαθησε να είσαι αισιόδοξη έστω και με το ζόρι...Το πιο σημαντικό είναι να μην σε πιάσει κατάθλιψη και αφού οι δικοί σου άνθρωποι σε στηρίζουν , θα τα ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κιμωνάκο ...............

Πριν λίγες μέρες είδα μια γριούλα να ψάχνει στα σκουπίδια ....

Το είδα μπροστά μου φίλε , όχι στη τηλεοράση που λέμε " αααα κοίτα τι γίνεται στο κόσμο....."

Για ποιά καλοκαιρία και για ποίον .....???

Είναι απίστευτο σε μια "πολιτσμένη" χώρα του "Δυτικού" κόσμου να έχει τέτοια φαινόμενα και μάλιστα σε μια επαρχιακή πόλη .....

Είναι απίστευτο να υπάρχουν νέα παιδιά που να κάνουν όνειρα και να έρχονται κάποιοι και να τους λένε όχι δεν δικαιουστέ να κάνετε όνειρα .

Είναι απίστευτο να υπάρχουν μεγάλοι άνθρωποι (κάποιοι τους ονομάζουν απόμαχους της ζωής κάποιοι περήφανοι γηρατειά δεν έχει σημασία ) που με μια πενιχρή σύνταξη ζούσαν και βολευόντασαν άλλοι καλά άλλοι καλύτερα και τώρα να έρχοναι κάποιοι και στο όνομα της εξύγίανσης (?) να τους κόβουνε και αυτά .

Είναι απίστευτο που απλά όλοι μας καθόμαστε και περιμένουμε να έρθει η καλοκαιρία μόνη της , υποταγμένη στη μεμψημοιρία μας ....

Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλους μας και για τη συνάδελφο που έχασε τη δουλειά της και με την ειρωνεία της υπόθεσης να φτιάχνει η ίδια την απόλυση της ......

ΥΓ Ο κλάδος μας θα μπορούσε να ήταν πρωτοστάτης στις ενέργεις για ένα δίκαιο και καλύτερο αύριο , δύστυχως όμως ακολουθούμε όλοι μας τη πορεία που μας δείχνουν .......

Φίλε μου καλέ και αγαπημένε,

τυχαινει το γραφειο μου να ειναι απέναντι απο ένα μεγαλο σουπερ μαρκετ και δυστυχως βλεπω καθημερινα τις........... μαχες των κάδων .

Ειναι όντως απίστευτο να συμβαινουν όλα αυτα που αναφέρεις μα είναι δυστυχώς πραγματικότητα.

Προσωπικά όμως φίλε δεν πιστεύω πως περιμένω να έρθει η καλοκαιρία απο μόνη της , παλεύω μαζί με τους άλλους γονείς μεσα απο τον συλλογο στο σχολείο για μια καλλιτερη παιδεία , μαζευουμε τροφιμα και μοιραζουμε στις οικογενειες που εχουν προβληματα , μαζευουμε φαρμακα για τους γιατρους του κόσμου , δινουμε όσα χρηματα μπορεί ο καθε ενας μας για να βοηθησουμε οικογενειες με σοβαροτατα προβλήματα.

Το ίδιο προσπαθω να κάνω και μεσα απο τον λογιστικο συλλογο με τον οποίο προσφατα ασχολήθηκα μαζί με καλους φίλους και συναδέλφους είτε σε επαγγελματικο επίπεδο είτε σε επιπεδο ανθρωπινων σχέσεων .

Τωρα θα μου πείς , ε και τί καταφερες με όλα αυτά ?

Τίποτα , η εστω ελάχιστα , αλλα προσπαθησα και προσπαθω και θα προσπαθώ για όσο είμαι όρθιος και μπορώ.

Καλέ μου φίλε , μην απογοητευεσαι και μην στεναχωριέσαι , όλοι μαζί θα τα καταφέρουμε , πρεπει να τα καταφέρουμε , πρέπει αυτός ο τόπος να αλλάξει , δεν γίνεται αλλιώς , είναι υποχρέωσή προς τα παιδιά μας.

Πρέπει να παλέψουμε , πρεπει να απαιτησουμε δικαιοσύνη , πρέπει να διεκδικησουμε όσα μας ανήκουν και βεβαια πρέπει να διορθώσουμε και όσα λάθη κάναμε , ατομικά η συλλογικά.

Φιλιά πολλά φίλε μου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...