Προς το περιεχόμενο

ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ Ε9 ΑΠΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΤΑΣΗΣ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ & ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

ΕΠΕΞΕΡΓΑΖΟΜΟΥΝΑ ΤΟ Ε9 ΤΟΥ 2009 ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΚΑΠΟΙΑΣ ΑΛΛΑΓΗΣ ΤΗΣ ΤΑΣΗΣ ΣΤΟ ΚΤΙΡΙΟ ΤΟ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΗΗΣΕ

ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ. ΣΤΟ ΤΑΧΙS MOY ΛENE NA ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΔΕΝ ΠΑΡΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ

ΤΙ ΚΑΝΩ? ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ?Η ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα (ύστερα από ατελείωτη αναμονή) μου είπαν πως κάποια στιγμή θα "ανοίξουν" την εφαρμογή για ακύρωση οριστικοποίησης.

Άντε να δούμε......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα (ύστερα από ατελείωτη αναμονή) μου είπαν πως κάποια στιγμή θα "ανοίξουν" την εφαρμογή για ακύρωση οριστικοποίησης.

Άντε να δούμε......

Υπάρχει κάποιο νεότερο για το πότε θα ανοίξουν την εφαρμογή για ακύρωση οριστικοποίησης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα, από δική μου όμως απροσεξία.

Στο πρώτο Ε9 που έστειλα ηλεκτρονικά, δεν κατάλαβα ότι έπρεπε πρώτα να οριστικοποιήσω το περιουσιολόγιο του 2010, και πάτησα κατευθείαν δημιουργία Ε9, με αποτέλεσμα να έχω στείλει τελικά (το κατάλαβα όταν εκτύπωσα το αποδεικτικό) Ε9 για το 2010 και όχι για το 2011!!

Τι θα μπορούσα να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα γνωρίζουμε τι θα γινει με τις δηλωσεις Ε9 που οριστικοποιηθηκαν αύτοματα απο το πρόγραμμα; Έχουμε καποια νεότερη ενημέρωση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Είχα παρόμοιο πρόβλημα, όταν στο Ετος 2011 ,από δικό μου λάθος, αντί δημιουργεία δήλωσης Ε9 πάτησα οριστικοποίηση περουσιακής κατάστασης. Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα , πρίν τα Χριστούγεννα , μου είπαν ότι εντος των προσεχών ημερών!!!! θα μπορεί να γίνεται Διόρθωση των παραπάνω σφαλμάτων.Ελπίζω να το φτειάξουν πριν τις 31 Γενάρη που λήγει η προθεσμία κατάθεσης των Ε9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω και τα νεώτερα; Τι νεωτερα, τοξερα αλλα οχι και ετσι. Εγω τελειωσα τωρα και πολλες μερες. Στο δικο μου ηθελα να βγαλω την κορη μου αλλα οριστικοποιηθηκε. Ετσι εκανα αιτηση την Πεμπτη να ακυρωσουν την οριστικοποιηση. Απαντησαν σε 2 μερες εργασιμες. Σημερα, δηλαδη Δευτερα βραδυ, παω και ξανα οριστικοποιώ τα Ε9 βγαζοντας την κορη μου. Βλεπω μαζι εφυγαν και ολα τα ακινητα που τις ειχα δωσει την ψιλη κυριοτητα, αγροτικα ήταν. Το ιδιο εκανα και για ολα οσαν ηταν στο γιο μου. Παω στο γιο μου και βλεπω οτι τα ακινητα ειχαν παει με την ψιλη κυριοτητα στο ονομα του. Αυτο δηλαδη που γινοταν να μην κανομε τιποτα για τα ακινητα οταν φευγει καποιος απο προστατευομενο μελος τελείωσε. Υποβαλουμε Ε9 στο ονομα του με οσα ειχε στους γονεις του. Τι υποβαλουμε δηλαδη. Ετιμο το βρισκουμε και το οριστικοποιουμε. Ε!!! ρε μπελάδες παλι!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...