Προς το περιεχόμενο

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΩΝ ΕΤΩΝ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πέρα από την όλη παράνοια (την οποία εμείς λόγω επαγγέλματος την έχουμε συνηθίσει) η δική μου απορία είναι πως βγήκε παράνομη η απεργία , δηλαδή με ποία αιτιολογία ..... Όχι βρε δε το συνδυάζω με τα άλλα θέματα της παρέμβασης στη Δικαιοσύνη .........

Καλά δεν συζητώ ότι πρέπει για να είσαι ενήμερος να παρακολουθείς το γραφείο τύπου της Κυβέρνησης (μέγκα , έθνος κλπ) , τώρα βέβαια ποίοι πολίτες θα πάνε είναι άλλο θέμα ......

Το δικό μου ποντάρισμα είναι στάνταρ παράταση για να μη γίνουν εντελώς ξεφτίλα .......

Γιατί απορείς?Ο λαός λέει, και έχει δίκιο,ότι όποιος έχει το μαχαίρι τρώει και το πεπόνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λέμε δηλώσεις παρελθόντων ετών αναφερόμαστε και στις συγκεντρωτικές δηλώσεις ΚΕΠΥΟ πελατών προμηθευτών?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λέμε δηλώσεις παρελθόντων ετών αναφερόμαστε και στις συγκεντρωτικές δηλώσεις ΚΕΠΥΟ πελατών προμηθευτών?

Για όλα συνάδελφε. Την φάγαμε την πατάτα. Και τρέχουμε τώρα αύριο να πληρώσουμε και να καταθέσουμε δηλώσεις και να τσακωνόμαστε με τους υπαλλήλους γιατί είναι Παρασκευή. Α, ρε αθάνατη Ελλάδα. Βαρέθηκα πια, τους βαρέθηκα όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε ότι οι πληροφορίες που είχαμε μέχρι εχθές ήταν ότι ΔΕΝ θα δοεθί παράταση.

Η μόνη πιθανότητα πλέον είναι να περιμένετε μήπως οι οργανώσεις μας πιέσουν και αποφασισθεί μετά την 2/1/2012.

(λέμε τώρα..)

Και την πιθανότητα αυτή την δίνω γιατί από κάποιες εκπρόθεσμες θα εισπράξουν. Αλλιώς δεν θα υπήρχε ούτε αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που ξέρω ειναι οτι τα μαγαζια κλεινουν το ενα πισω απ τ αλλο και αφηνουν κολοσσιαια χρεη και διαλυμενες οικογένειες. Αν νομιζουν οτι απο αδιαφορια και ωχαδερφισμο δεν εχει αποδωσει φορους η πλειοψηφια τοτε καλα εκαναν και αδειασαν τις φυλακές απο τους ποινικους για να τις γεμισουν με οφειλετες του ΦΠΑ. Μονο που πρεπει να βγαλουν κι αλλους γιατι δεν θα χωρουν οι οικονομικοι παραβατες και μαζι μ αυτους και οι λογιστες τους που για τους γνωστους λογους οφειλουν φορους για υπηρεσίες που παρείχαν αλλα δεν θα πληρωθουν ποτε...

Σας αφηνω για να φτιαξω την δικη μου εκκαθαριστικη για να πληρωσω φορους που δεν εισεπραξα και ουτε προκειται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Το μόνο που ξέρω ειναι οτι τα μαγαζια κλεινουν το ενα πισω απ τ αλλο και αφηνουν κολοσσιαια χρεη και διαλυμενες οικογένειες. Αν νομιζουν οτι απο αδιαφορια και ωχαδερφισμο δεν εχει αποδωσει φορους η πλειοψηφια τοτε καλα εκαναν και αδειασαν τις φυλακές απο τους ποινικους για να τις γεμισουν με οφειλετες του ΦΠΑ. Μονο που πρεπει να βγαλουν κι αλλους γιατι δεν θα χωρουν οι οικονομικοι παραβατες και μαζι μ αυτους και οι λογιστες τους που για τους γνωστους λογους οφειλουν φορους για υπηρεσίες που παρείχαν αλλα δεν θα πληρωθουν ποτε...

Σας αφηνω για να φτιαξω την δικη μου εκκαθαριστικη για να πληρωσω φορους που δεν εισεπραξα και ουτε προκειται...

ΕΛΕΟΣ

ΦΤΑΝΕΙ Η ΚΛΑΨΑ

ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ?

ΕΓΩ ΤΙ ΚΑΝΩ ?

.......

ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Είπαμε ότι οι πληροφορίες που είχαμε μέχρι εχθές ήταν ότι ΔΕΝ θα δοεθί παράταση.

Η μόνη πιθανότητα πλέον είναι να περιμένετε μήπως οι οργανώσεις μας πιέσουν και αποφασισθεί μετά την 2/1/2012.

(λέμε τώρα..)

Και την πιθανότητα αυτή την δίνω γιατί από κάποιες εκπρόθεσμες θα εισπράξουν. Αλλιώς δεν θα υπήρχε ούτε αυτή.

Καλημέρα κ. gus

Οι συνδικαλιστές είναι κρυμένοι στο καβούκι τους ... σαν δεν ντρέπονται ... τόσοι συνάδελφοι τους έχουν εγκαλέσει σε προηγούμενες δημοσιεύσεις παραπάνω και δεν έχουν βγάλει κιχ (!!!) τι να περιμένει κανείς από αυτούς τους ανύπαρκτους ....

Τόσο εγώ όσο και άλλοι συνάδελφοι τέτοια ώρα είμαστε ακόμη στα γραφεία μας και προσπαθούμε αλλά φως δεν βλέπουμε οτι θα τελειώσουμε ...

Δεν φάνηκε κανείς τους να πει έστω μια λέξη .......

Εδώ για τα τέλη κυκλοφορίας έδωσαν στην αρχή 10 μέρες μετά 2 μέρες και τέλος 13 μέρες από τον νέο χρόνο (όλα αυτά χθες...) και δεν ζορίζονται να δώσουν ούτε μία μέρα μιας και η απεργία των εφοριακών κρίθηκε παράνομη (??? !!!) και όλα πρέπει να τελειώσουν σήμερα.

Τουλάχιστον σαν αναγνώριση της συνεργασίας μας θα έπρεπε να σκύψουν και να ακούσουν τις φωνές μας όσο ακόμη υπάρχουν ...

Την μόνη ελπίδα που έχουμε πλέον είναι στον Άγιο της τελευταίας στιγμής.

Καλημέρα σε όλους μας , το πεντάλεπτο διάλειμα τελείωσε και πρέπει να συνεχίσω για να γεμίσουν τα ταμεία του κράτους ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος....Ελεος....μια βόλτα στην αγορά θα τους πεισει.......δεν υπάρχουν λεφτα.... προσπαθούν οι επιχειρήσεις τωρα στις γιορτές να μαζέψουν οτι μπορούν μήπως πληρώσουν... δώστε μια παράταση βρεεεεεε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από την όλη παράνοια (την οποία εμείς λόγω επαγγέλματος την έχουμε συνηθίσει) η δική μου απορία είναι πως βγήκε παράνομη η απεργία , δηλαδή με ποία αιτιολογία ..... Όχι βρε δε το συνδυάζω με τα άλλα θέματα της παρέμβασης στη Δικαιοσύνη .........

Άντε βρε Αποστόλη, ποιά παρέμβαση. Το είπε ο Κανελόπουλος το πρωί. Σήμερα θα έχει άρθεί η παρεξήγηση.

Παρεξήγηση ήταν βρε παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Νησιωτικη περιοχή η ΔΟΥ κλειστα ολα τα τμηματα ειναι εξω το ΠΑΜΕ!!!!!!!

με αυτη την παραταση τι θα γινει τελικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε βρε Αποστόλη, ποιά παρέμβαση. Το είπε ο Κανελόπουλος το πρωί. Σήμερα θα έχει άρθεί η παρεξήγηση.

Παρεξήγηση ήταν βρε παιδιά.

Αααααααα , εντάξει , μια μικρή παρεξηγησούλα ....

Είπα και εγώ , υπάρχει παρέμβαση στη ΔΙκαιοσύνη ???!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΛΕΝΕΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑ ΣΤΟ 2103375203

Εδω ταιριαζει το..... γ@@@ τα υπουργεια σας!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααααααα , εντάξει , μια μικρή παρεξηγησούλα ....

Είπα και εγώ , υπάρχει παρέμβαση στη ΔΙκαιοσύνη ???!!!!

Ε οχι και παρεμβαση στη δικαιοσυνη..... Αποκλειεται ρε παιδια......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σημερα στη ΔΟΥ να παραδώσω δηλωση εισοδήματος παρελθόντων ετών και το τμήμα εισοδήματος δεν λειτουργεί.

Χθες ειχε απεργία.

Ισχύει σε αυτή την περίπτωση η ανακοίνβση του υποργείου ότι μετατίθενται οι υποχρεώσεις την επόμενη εργάσιμη ημέρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα κι εγώ με έναν σοχαδιακό, στην διεύθυνση ελέγχου, στο πιο πάνω τηλέφωνο κι μου είπε ότι άν δεν μπορείτε να τις πρδώσετε τις δηλώσεις στα τμήματα, να τις δώσετε στο χέρι του Εφόρου.

Περίπτωση παράτασης ...λέει ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ...αν ήταν λέει να δοθεί... θα είχαμε ήδη υπογράψει την σχετική απόφαση....Εγώ λέει γύρισα διότι ανεστάλη η απεργία των εφοριακών και....όλα πάνε ρολόι....

αυτά και.... καλή πρωτοχρονιά......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ησυχία

Σε ενοχλούν οι φωνές μας και δεν μπορείς να κάνεις δουλειά?

Μιλάτε ποιο σιγά ρε παιδιά μην αποσπάμε το φίλο από τη δουλειά του. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μήπως με την απόφαση για την νέα ρύθμιση που ετοιμάζουν, προβλέπουν και τίποτα σχετικό με τα μή βεβαιωθέντα χρέη και βολέψουμε εκεί τις εκκρεμότητες.....

....λέω μήπως... λέω.... φωνάζουμε άδικα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη επισκεπτη;

Μίλησα κι εγώ με έναν σοχαδιακό, στην διεύθυνση ελέγχου, στο πιο πάνω τηλέφωνο κι μου είπε ότι άν δεν μπορείτε να τις πρδώσετε τις δηλώσεις στα τμήματα, να τις δώσετε στο χέρι του Εφόρου.

Περίπτωση παράτασης ...λέει ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ...αν ήταν λέει να δοθεί... θα είχαμε ήδη υπογράψει την σχετική απόφαση....Εγώ λέει γύρισα διότι ανεστάλη η απεργία των εφοριακών και....όλα πάνε ρολόι....

αυτά και.... καλή πρωτοχρονιά......

¨"Ειδικότερα, οι φορολογικές εκκρεμότητες με διορία αντιμετώπισης το τέλος του χρόνου, μπορούν να επιλύονται την Δευτέρα 2 Ιανουαρίου 2012."

Aυτό λέει η ανακοινωση του Υπουργείου άρα 02/01/2012 παραλαμβάνουν κανονικά. Εκτός αν εμαθα άλλα ελληνικα στο σχολείο. Το λέει ρητά. Κατά τα άλλα πρέπει με το μπαχαλο αυτό να δώσουν παράταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¨"Ειδικότερα, οι φορολογικές εκκρεμότητες με διορία αντιμετώπισης το τέλος του χρόνου, μπορούν να επιλύονται την Δευτέρα 2 Ιανουαρίου 2012."

Aυτό λέει η ανακοινωση του Υπουργείου άρα 02/01/2012 παραλαμβάνουν κανονικά. Εκτός αν εμαθα άλλα ελληνικα στο σχολείο. Το λέει ρητά. Κατά τα άλλα πρέπει με το μπαχαλο αυτό να δώσουν παράταση.

Εφόσον οι ΔΟΥ δεν εργαζονται την τελευταία εργάσιμη ημέρα.

Ελα όμως που εργάζονται!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σημερα στη ΔΟΥ να παραδώσω δηλωση εισοδήματος παρελθόντων ετών και το τμήμα εισοδήματος δεν λειτουργεί.

Χθες ειχε απεργία.

Ισχύει σε αυτή την περίπτωση η ανακοίνβση του υποργείου ότι μετατίθενται οι υποχρεώσεις την επόμενη εργάσιμη ημέρα? Πήγα σημερα στη ΔΟΥ να παραδώσω δηλωση εισοδήματος παρελθόντων ετών και το τμήμα εισοδήματος δεν λειτουργεί.

Ισχύει . Να διαβάζεις τα νέα που βάζουμε στη κεντρική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...