Προς το περιεχόμενο

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΩΝ ΕΤΩΝ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι μεχρι 30/12/2011 για καινουργια παραταση

δεν εχει ακουστει κατι

Θα δώσει υποχρεωτικά γιατί τς 29 και 30 Δεκεμβρίου εχουν απεργία οι εφοριακοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

καλημέρα και χρόνια πολλά,

με δεδομένο οτι την πέμπτη & παρασκευή (τις δύο τελευτέες εργάσιμεσ ημέρες του χρόνου έχει κυρυχθεί 48 ωρη απεργία των εφοριακών) δεν θα πρέπει λογικά να μας δοθεί μια νέα έστω μικρή παράταση ώστε να τελειώνει και αυτός ο γολγοθάς ???

τόσο οι φορείς του taxheaven όσο και οι συνδικαλιστικές μας οργανώσεις αν μπορούν ας πιέσουν να γίνει κάτι.

ευχαριστώ και χρόνια πολλά

ps

η μέρα και ώρα της δημοσίευσής μου δείχνουν το πρόβλημα ... :( :( :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΑΣ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μόνο ότι εμείς πρέπει να κάνουμε Πρωτοχρονιά...

Έχω πελάτες που θέλουν να καταθέσουν δηλώσεις, αλλά είναι στο δίλημμα... να πληρώσουν φόρους ή Δ.Χ.;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Οι εφοριακοί απεργούν..η αγορά έχει στεγνώσει..είναι τόσο δύσκολη μία παράταση έγκαιρη για να ξέρουμε που πάμε???Τα σωματεία τι κάνουν???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις τηλεφώνησα στο υπουργείο και μου απάντησαν ότι ακόμα και σε περίπτωση απεργίας αν είναι να δοθεί παράταση αυτή θα δοθεί την τελευταία ώρα την παρασκευή δεδομένου όπως μου είπαν ότι μπορεί να μην απεργούν όλοι οι υπάλληλοι στις εφορίες...άρα σε αναμονή για ακόμη μια φορά!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι αν έχουν πάει σε κάποια εφορία να δουν τι γίνεται.......Ας γίνει κάποιο επίσημο αίτημα.....ίσως φιλοτιμηθούν!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαφώς και δεν έχουν ιδέα τι γίνεται στις εφορίες αλλά μια ζωή έτσι κάνουν στο εν λόγω υπουργείο. μας βγάζουν την πίστη ως και το τελευταίο λεπτό.δεν ξέρω αλλά ψεύτρα να βγω αισθάνομαι πως δεν θα δώσουν άλλη παράταση.είναι μήνες αυτή η ιστορία και μπορεί να θεωρούν ότι δεν θα προκύψει κάποια σημαντική προσέλευση στις ΔΟΥ με μια νέα παράταση.ο επιχειρηματικός κόσμος πλήττεται σοβαρά για να έχει χρήμα αυτές ειδικά τις μέρες για υποβολή παλιών δηλώσεων.....μακάρι να βγώ λάθος. από την άλλη δεν βλέπω κανένα επίσημο σωματείο να έχει κάνει αίτημα ενώ η απεργία είναι γνωστή εδώ και μέρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρονια πολλα σε ολους και καλη δυναμη :) εγω παντως νομιζω οτι θα παρει παραταση οπως και ο 4014/2011 συνεχεια μαζι πανε οι παρατασεις απλως οι μηχανικοι οπως παντα ειναι πιο (μαγκες) απο εμας που μια ζωη ειμαστε κοροροιδα και παρακαλαμε αντι να μας παρακαλανε :( καλη χρονια ευχομαι σε ολους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν ισχυει αυτο?

http://www.taxheaven...ws/view/id/9061

Η επίσημη ανακοίνωση για την παράταση του Ε9 και της κατάστασης Φορολογικής αναμόρφωσης

Wednesday December 21, 2011 12:30 AM

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΥΠΟΥ - ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ - Παράταση προθεσμίας ηλεκτρονικής υποβολής Ε9 φυσικών και νομικών προσώπων έτους 2011

Τρίτη, 20 Δεκεμβρίου 2011

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Με απόφαση του Αναπληρωτή Υπουργού Οικονομικών Παντελή Οικονόμου παρατείνεται μέχρι τις 31 Ιανουαρίου 2012 η προθεσμία ηλεκτρονικής υποβολής της δήλωσης στοιχείων ακινήτων (Ε9) φυσικών και νομικών προσώπων έτους 2011 καθώς και της διόρθωσης στοιχείων της περιουσιακής κατάστασης.

Επίσης παρατείνεται μέχρι τις 15 Φεβρουαρίου 2012 η προθεσμία υποβολής μέσω διαδικτύου της κατάστασης φορολογικής αναμόρφωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαφώς και δεν έχουν ιδέα τι γίνεται στις εφορίες αλλά μια ζωή έτσι κάνουν στο εν λόγω υπουργείο. μας βγάζουν την πίστη ως και το τελευταίο λεπτό.δεν ξέρω αλλά ψεύτρα να βγω αισθάνομαι πως δεν θα δώσουν άλλη παράταση.είναι μήνες αυτή η ιστορία και μπορεί να θεωρούν ότι δεν θα προκύψει κάποια σημαντική προσέλευση στις ΔΟΥ με μια νέα παράταση.ο επιχειρηματικός κόσμος πλήττεται σοβαρά για να έχει χρήμα αυτές ειδικά τις μέρες για υποβολή παλιών δηλώσεων.....μακάρι να βγώ λάθος. από την άλλη δεν βλέπω κανένα επίσημο σωματείο να έχει κάνει αίτημα ενώ η απεργία είναι γνωστή εδώ και μέρες...

Ελπ'ιζω να κάνεις λάθος και να δοθεί κάποια παράταση έστω και για λίγες μέρες....Ας κάνει κάποιο σωματείο επίσημο αίτημα!!!!Είναι όλα μαζεμένα αυτές τις μέρες,,,,τι μπορούμε να προλάβουμε και τι μπορούν να πρωτοπληρώσουν????MOh9mh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα για παραταση λετε αλλα για ποιο πραγμα παραταση δεν αναφερετε. για ποιες δηλωσεις εννοειτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρελθοντων ετων που δεν εχουν κατατεθει

θα εννοειται για Ε1 Φ1 Φ2 συγκεντρωτικες. τρομαξα και νομιζα για Ε9 γιατι δεν εχω στειλει τιποτα και λεω γκοτζαμ ανακοινωση βγηκε τι γινεται την ανεβαλλαν πφφφφφφφφφ..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους & χρόνια πολλά

Πρέπει να ζητηθεί παράταση λίγων ημερών όχι μόνο για εμάς, αλλά κύρια για κάποιους που θέλουν να τακτοποιηθούν & προσπαθούν να μαζέψουν τα χρήματα προσδοκώντας λίγο καλλίτερη δουλειά λόγω εορτών.Πάντως αν δεν ανακοινώσει κάτι ο διαχειριστής (που είναι πάντα εγγύηση) μην ακούτε διάφορα άλλα (έχω πληροφορίες κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ??? ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ???

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ????

ΠΟΦΕΕ ???

ΠΑΤΕΛΗΣ ???

Π.Ο.Λ. ???

Λ.Σ.ΑΘΗΝΩΝ ???

ΚΛΠ , ΚΛΠ , ΚΛΠ , ????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...