Προς το περιεχόμενο
  • 0

αποστολη ε9 μεσω υπηρεσιας taxisnet


dodos

Ερώτηση

θα ηθελα να ρωτησω τα εξης οσων αφορα την ηλεκτρονικη αποστολη του ε9:

1.τα ετη που αναφερει ειναι οικονομικα?

2.αν καποιος ειχε αγορα ακινητου το οικονομικο 2011,για να το καταχωρηση πρεπει αναγκαστικα

να κανει και διορθωσεις και οριστικοποιησεις των οικονομικων ετων 2009,2010,?

3.απο το λιγο που ειδα οσων τα ε9 για τα οικονομικα 2009,2010, ειχαν σταλει μεσω δου και

οχι ηλεκτρονικα δεν εχουν καταχωρησει τιποτα.αρα αν εχεις αγορα το οικονομικο 2011

πρεπει αναγκαστικα να καταχωρησεις και τα οικονομικα 2009,2010,? (ουσιαστικα αυτο

που λενε περιουσιολογιο ειναι αντιγραφη απο το ετακ του 2008 η και του 2009 σε οσους εχει βγει)

4.καποιος που δεν εχει αγορα το οικονομικο 2011 ,και τα 2009,2010, τα ειχε στειλει μεσω δου

αρα δεν του εχουω καταχωρηση τιποτα ποιος του τα φτιαχνει ?

5.μεχρι ποτε θα δωσουν παραταση για να διορθωθουν ολα αυτα?

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

αν κανετε προεπισκοπηση της περιουσιακης καταστασης μετα την εισαγωγη της συζυγου τα βγαζει.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστηχώς επιμένει να μην εμφανίζει τα αγροτεμάχια της συζύγου, ενώ αυτή φαίνεται κανονικά στη σχέση. Το ερώτημα τώρα είναι: τα περνάμε από την αρχή για να εμφανιστούνε ή θα φανούν διπλά στο μέλλον?

Γιατί λογικά με ότι ξέραμε ως τώρα, δεν ξαναπερνάγαμε τα ακίνητα της συζύγου μετά από γάμο, αλλά ίσχυε ότι είχε δηλώσει εκείνη στα προηγούμενα έτη.

Αλλά μάλλον, λογική και υπουργείο οικονομικών, δεν συνυπάρχουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΡΩΤΗΣΗ

Καλησπέρα και χρόνια πολλά,

Τελικά με τα αγροτεμάχια που σε πολλούς φορολογούμενους δεν εμφανίζονται στον πίνακα 2 τι θα κάνουμε? Θα τα ξαναγράψουμε? Θα τα εμφανίσετε κάποια στιγμή? Να τσεκάρουμε και να οριστικοποιήσουμε μόνο τον πίνακα 1?

Ευχαριστώ.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Αγαπητέ κύριε,

Σας ενημερώνουμε ότι στις 11/01/2012 η εφαρμογή αναβαθμίστηκε έτσι ώστε να εμφανίζεται η πλήρης εικόνα της περιουσιακής κατάστασης. Στην περίπτωση που δεν εμφανίζονται, στην προεπισκόπηση της περιουσιακής σας κατάστασης , τότε σας προτείνουμε να τα εισάγετε εκ νέου.

Πάντα στην διάθεση σας

Υπηρεσία TAXISnet

Αν τα εισάγουμε όλα εκ νέου, παρόλο που τα έχουμε υποβάλλει τα προηγούμενα χρόνια:

Ερωτήματα:

1. Στην στήλη (1) "Αριθμός ταυτότητας ακινήτου" τι βάζουμε;

2. Στην στήλη (24) "κωδικός μεταβολής" τι βάζουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Γιώργος

Αν τα εισάγουμε όλα εκ νέου, παρόλο που τα έχουμε υποβάλλει τα προηγούμενα χρόνια:

Ερωτήματα:

1. Στην στήλη (1) "Αριθμός ταυτότητας ακινήτου" τι βάζουμε;

2. Στην στήλη (24) "κωδικός μεταβολής" τι βάζουμε;

1. δίνει μόνο του το σύστημα.

2. βάζεις 1 εισαγωγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

Καλημέρα,

Είμαι λογιστής σε νομικό πρόσωπο το οποίο έχει 150 περίπου ακίνητα δηλωμένα με τα προηγούμενα Ε9. Φέτος (για 1/1/11) θα έπρεπε να διαγράψω κάποια από αυτά και να προσθέσω ένα-δυο. Μπήκα στη σελίδα και δεν έχει καταχωρημένο κανένα ακίνητο στην περιουσιακή κατάσταση της εταιρίας. Τι κάνω?τα καταχωρώ από την αρχή (κάτι που απεύχομαι..)?Πήρα στο taxis τηλ. και μου είπαν κάτι κουλά (στο excel με την περιουσιακή κατάσταση 1/1/11 , το οποίο είναι κενό τώρα, να αντιγράψω copy-paste από excel που ίσως έχω στον υπολογιστή μου όλα τα ακίνητα 1/1/11...και δεν θα χρειάζεται να κάνω ε9 για 1/1/11.)!!

Εσείς πως αντιμετωπίζεται τις ελλείψεις στην περιουσιακή κατάσταση νομικών προσώπων??

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στα γενικά στοιχεία δήλωσης Ε9 του 2011 ρωτάει εάν έχουν δηλωθεί ακίνητα τα έτη 2005 - 2009 και το έτος 2010.

Τι εννοεί ο ποιητής; Εάν έχουν υποβληθεί δηλώσεις τα αντίστοιχα χρονικά διαστήματα ή εάν ο φορολογούμενος είχε στην κατοχή του ακίνητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Ιωάννης

Kαλημέρα συνάδελφοι, έχω μία ερώτηση να σας κάνω γιατί αν και έκανα το ερώτημα στη ΓΓΠΣ η απάντηση που μου δόθηκε ήταν τελείως άσχετη. Έχω 2 πελάτες, ο ένας γέννησε μέσα στο 2010 και ο άλλος έκανε πρώτη φορά Ε1 το 2010. Πρέπει να τους καταθέσω ηλεκτρονική δήλωση Ε9; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καμία απάντηση;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καμία απάντηση;;

Αν δεν έχουν μεταβολή σε δικαιώματα ακινήτων που κατέχουν ή αν δεν έχουν απόκτηση νέων δικαιωμάτων σε ακίνητα εντός του 2010 γιατί να κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

τελικά μέσω firefox μπορούμε να υποβάλλουμε Ε9 ή όχι? Γιατί κατά την εισαγωγή στην εφαρμογή λέει κάτι για συμβατότητα με explorer...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τερμα οι ευγένιες!

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ ΑΞΙΟΠΡΕΠΗΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗ Ε9 ΤΩΡΑ!

Και να αφορά μόνο τις αλλαγές εντός του 2010 και όχι για όλα τα έτη που ήδη τα έχουμε υποβάλλει!

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΑ Ε9 ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΕΝΟΣ ΚΟΠΟΣ.

ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ: ΘΑ ΤΟ ''ΞΑΝΑΦΤΙΑΞΟΥΝ-ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΟΥΝ'' ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΘΑ ΠΑΕΙ ΧΑΜΕΝΟ....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ Ε9:

ΣΕ ΕΝΑ Ε9 ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟ ΕΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΑΚΙΝΗΤΟ ΜΕ Α/Α:7.

ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2010 ΤΟ ΠΑΙΔΙ (25 ΧΡΟΝΩΝ) ΤΟ ΔΙΑΓΡΑΨΑΜΕ ΑΠΟ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΠΗΓΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ Ε9 ΟΙΚ. ΕΤΟΥΣ 2011 (ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2010 ΑΠΕΚΤΗΣΕ ΚΑΙ 2 ΑΚΙΝΗΤΑ ΑΠΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ ΤΟΥ)

ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ: ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΩ ΤΑ ΔΥΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΑΚΙΝΗΤΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΤΟ Α/Α ΝΟΥΜΕΡΟ 8 ΚΑΙ 9 ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ ΑΚΙΝΗΤΑ ΑΝΤΙ 2011-2 ΚΑΙ 2011-3 ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΙΡΑΞΩ ΤΟ Α/Α.

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ Σ' ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπερα !Να κανω μια ερωτηση, εσεις οριστικοποιειται οτι εχετε δηλωσει σε ολα τα Ε9 που εχετε κανει σε πελατες ολα αυτα τα χρονια και ας μην ειχαν μεταβολη στα ακινητα τους το 2010? Η τα αφηνετε οπως τα ειχατε δηλωσει το 2008 πχ? Ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εμείς φτιάξαμε ότι είχαν αλλαγές

τα υπόλοιπα , σκεφτήκαμε το εξής , μαζί με τις δηλωσης αν είναι ανοιχτό το σύστημα , θα τους ειδοποιήσουμε όλους ότι πρέπει να γίνει και Ε9 και θα φέρουν ευθύνες οι πελάτες για ότι μας πουν - δηλώσουν και όχι εμείς με το να οριστικοποιούμε τα πάντα , εννοείτε με το σχετικό κόστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αυτο ακολουθησαμε και εμεις...οριστικοποιηση μονο οτι ειχαν αλλαγες και οχι οτι ε9 εχουμε στειλει τοσα χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και εγώ τα ίδια.Στέλνω Ε9 ΜΟΝΟ σε όσους πελάτες μου είχαν αλλαγή το 2010.Σιγά μην κάτσω να ρωτάω όλους από το 2008 και μετά!Θα πρέπει όλη μέρα να ασχολούμαι με αυτό!Άσε που θα πέσει και το σύστημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΔΩΣΤΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ!

Οι Λογιστές-Φοροτεχνικοί δεν γεννηθήκαμε υπεράνθρωποι όπως νομίζετε, για να δημιουργήσουμε το περιουσιολόγιο της Ελλάδας μέσα σε ένα μήνα,

κάτι που δεν μπόρεσε να κάνει το Υπουργείο Οικονομικών προσλαμβάνοντας εταιρειες μηχανογράφησης οι οποίες απέτυχαν στο έργο αυτό.

Το Υπουργείο Οικονομικών πρέπει να μας αντιμετωπίζει σαν συνεργάτες, να διαβουλεύεται μαζί μας, να ρωτα τις ενώσεις μας στην επαρχία, σας επισημαίνουμε ότι κατά τους χειμερινούς μήνες οι περισσότεροι επαγγελματίες που δραστηριοποιούνται στα νησιά και στην περιφέρεια αναχωρούν και οι περιοχές ερημώνουν, οπότε με ποιο τρόπο θα υπάρξει επικοινωνία με τον πελάτη?

Πιστεύουμε πως η υπάρχουσα καταληκτική ημερομηνία είναι ανεφάρμοστη και θεωρούμε πως η καταληκτική ημερομηνία θα πρέπει να συμπίπτει τουλάχιστον με την ημερομηνία υποβολής των δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος του οικονομικού έτους 2012 έτσι ώστε με την υπογραφή της δήλωσης φορολογίας εισοδήματος, ο πελάτης να επιβεβαιώνει και την σωστή εικόνα της ακίνητης περιουσίας του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα, έχει καταφέρει κανένας σήμερα να μπει στην εφαρμογή; Εμένα ενώ μπαίνει δεν προχωράει ούτε με αφήνει να κάνω καμία ενέργεια... :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι ,ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΣ με τα γαμ.....να τα Ε9

μέχρι να μας δώσουν τον χρόνο που χρειαζόμαστε!

Πάντως ένα είναι σίγουρο.....και με πολλούς άλλους συναδέλφους που έχω μιλήσει, δεν έχουν στείλει ούτε το 1/10 των Ε9 που έπρεπε.

Οπότε δεν συμφέρει τους κ.κ.του Υπουργείου να μην δώσουν ικανοποιητική παράταση γιατί τότε θα χάσουν πολλά λεφτά από τους φορολογούμενους

και συνεπώς από την τσεπούλα τους.... B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι ,ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΣ με τα γαμ.....να τα Ε9

μέχρι να μας δώσουν τον χρόνο που χρειαζόμαστε!

Πάντως ένα είναι σίγουρο.....και με πολλούς άλλους συναδέλφους που έχω μιλήσει, δεν έχουν στείλει ούτε το 1/10 των Ε9 που έπρεπε.

Οπότε δεν συμφέρει τους κ.κ.του Υπουργείου να μην δώσουν ικανοποιητική παράταση γιατί τότε θα χάσουν πολλά λεφτά από τους φορολογούμενους

και συνεπώς από την τσεπούλα τους.... B)

Συμφωνώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν δουλεύει το ρημάδι το Ε9, δεν δουλεύει... Βρε αρχές Δεκεμβρίου μπήκα, βρε μέσα Δεκεμβρίου, τέλη Δεκεμβρίου, αρχές Ιανουαρίου... του χρόνου πάλι άντε πια :angry: βαρέθηκα... ένα τόσο σημαντικό έντυπο... :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ποια συννενοηση;ποιους πελατες;εδω 1 στους 10 έρχεται να τακτοποιηθεί περιουσιακά στο ε9 και οταν ερχεται δεν μπορω να δουλέψω γιατι δεν δουλεύει το σύστημα.κολλάει,με πετάει έξω,μπαίνει σε α΄λλον για ααλον,αγροτεμάχια ό,τι να'ναι ...τσατιζεται και ο πελατης και φευγει...καλα με τους φευγατους πελάτες που έχουν αναχωρησει τους χειμερινους μηνες δεν το συζηταω για συννενοηση...και θελουν να φτιάξω εγώ και οι συναδελφοι την Ελλαδα...αφού λεφτα γι'αυτό δεν θα πάρουμε από τους πελατες,ας δώσουν μια καταληκτική ημερομηνία μεχρι τέλος του 2012,να βγουνε στα καναλια και να πουνε ότι ειναι υποχρεωτικό να επισκεφθουν τον λογιστή τους ο οποίος έναντι μιας ελαχιστης αμοιβής(όπως πχ με τους ενεργειακους επιθεωρητές) θα φτιάξει την εικόνα τους.γιατί τώρα όσους έχω παρει σκεφτονται "εχω υποβάλλει ε9 γιατι να ξαναπληρώσω;".ας ενημερωσουν τον κόσμο ΑΥΤΟΙ !τοσες μ$%%$κιες λενε στα καναλια καθε μέρα...ή έστω να διαθέσουν ένα κονδύλιο (από τις χορηγιες της ΕΤΕ) να μας το δώσουν να δουλέψουμε.ΤΕΛΟΣ ΟΙ ΤΖΑΜΠΑ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ.δεν νιωθω συνεργάτης του υπουργείου οικονομικών,και ας το λέει ο σύλλογος σε ΚΑΘΕ ανακοίνωσή του.είμαι συνεργάτης και υπάλληλος των ΠΕΛΑΤΩΝ ΜΟΥ .με το υπουργείο η μοαδική σχέση που αντιλαμβάνομαι εως τώρα είναι αυτή του ΔΩΡΕΑΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ,και μαλιστα όχι δημοσίου υπαλλήλου.του υπαλλήλου που παράγει ή μπορεί να παράξει πραγματικο έργο.όμως δεν μπορώ την αδυναμία τους και τα πεταμένα λεφτά τους σε εταιρίες μηχανογράφησης(άραγε απαίτησαν τα λεφτά πίσω;) να την υποσ΄τω ΠΑΛΙ ΕΓΩ.μέχρι να γίνουν αυτά μόνος μου ή με άλλους ξεκινώ να κάνω κάτι...ξεκινώ από τα Ε9 τα οποία τα είχα υποβάλλει σωστα τα παρελθόντα έτη.ας έρθουν κάποια στιγμή να πουν ότι η περιουσιακή κατάσταση τους δεν είναι σωστή.Ας τολμήσουν να βάλουν πρόστιμο σε κάποιον που είχε σωστα Ε9 χειρογραφα και στο taxis δεν εμφανίζεται τίποτα.την δουλειά μου την είχα κάνει τότε σωστα και πληρώθηκα γι'αυτό.τώρα θέλουν να κάνω την δουλειά τους χωρίς να πληρωθώ ή να με πληρώσουν οι πελάτες μου που στο κάτω κατω με είχαν πληρώσει τοτε ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΟΥΛΕΙΑ.δεν το κάνω...είμαι ελεύθερος επαγγελματίας και αμοίβομαι για τις υπηρεσίες μου.και ειδικά όταν είναι για να δουλέψω για το μπου%%λο κράτος δεν κάνω και έκπτωση...

συγνώμη για τον έντονο τόνο αλλά αγανάκτησα πέρυσι,πρόπερσι.φέτος λεώ να κάνω κάτι για να μη νιώθω τόσο ηλίθιος.μπορεί να είμαι αλλά όχι τόσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα,

Είμαι λογιστής σε νομικό πρόσωπο το οποίο έχει 150 περίπου ακίνητα δηλωμένα με τα προηγούμενα Ε9. Φέτος (για 1/1/11) θα έπρεπε να διαγράψω κάποια από αυτά και να προσθέσω ένα-δυο. Μπήκα στη σελίδα και δεν έχει καταχωρημένο κανένα ακίνητο στην περιουσιακή κατάσταση της εταιρίας. Τι κάνω?τα καταχωρώ από την αρχή (κάτι που απεύχομαι..)?Πήρα στο taxis τηλ. και μου είπαν κάτι κουλά (στο excel με την περιουσιακή κατάσταση 1/1/11 , το οποίο είναι κενό τώρα, να αντιγράψω copy-paste από excel που ίσως έχω στον υπολογιστή μου όλα τα ακίνητα 1/1/11...και δεν θα χρειάζεται να κάνω ε9 για 1/1/11.)!!

Εσείς πως αντιμετωπίζεται τις ελλείψεις στην περιουσιακή κατάσταση νομικών προσώπων??

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Απο το taxisnet (210-4802552) μου είπαν οτι στην εφαρμογή μπορεί να καταχωρηθούν μέχρι 50 γραμμές σε κάθε πίνακα.

Όσοι έχουν περισσότερα ακίνητα θα πρέπει να επικοινωνήσουν με το taxisnet, να δώσουν τα στοιχεία τους, & θα τους προσθέσουν μια ακόμα επιλογή στην εφαρμογή του Ε9 (μόνο για αυτούς) που θα τους δίνει τη δυνατότητα να κάνουν download μια άλλη εφαρμογή στην οποία & θα καταχωρήσουν τα ακίνητά τους. Και μετά με upload (υποθέτω) θα υποβάλλουν το Ε9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να αποδεσμεύσουν το 2011 από τις άλλες χρήσεις για να στείλουμε αυτά που έχουμε στα προγράμματα μας και μετά τα διορθώνουμε όλα μέχρι τη πρωτοχρονιά.

Αλλιώς δε στέλνω κανένα.

Τέλος.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Απο το taxisnet (210-4802552) μου είπαν οτι στην εφαρμογή μπορεί να καταχωρηθούν μέχρι 50 γραμμές σε κάθε πίνακα.

Όσοι έχουν περισσότερα ακίνητα θα πρέπει να επικοινωνήσουν με το taxisnet, να δώσουν τα στοιχεία τους, & θα τους προσθέσουν μια ακόμα επιλογή στην εφαρμογή του Ε9 (μόνο για αυτούς) που θα τους δίνει τη δυνατότητα να κάνουν download μια άλλη εφαρμογή στην οποία & θα καταχωρήσουν τα ακίνητά τους. Και μετά με upload (υποθέτω) θα υποβάλλουν το Ε9.

Σήμερα με πήραν απο το taxisnet & μου είπαν οτι δεν υπάρχει περιορισμός στο πόσα ακίνητα θα καταχωρήσουμε σε κάθε πίνακα.

Επίσης αν θέλω να μου στείλουν το αρχείο excel (για δική μου διευκόλυνση, ώστε να μην καταχωρήσω εξαρχής όλα τα ακίνητα) όπου εκεί θα μπορούσα να κάνω επικόληση τα δεδομένα των ακινήτων που έχω, θα πρέπει να ακυρώσω οτι έχω ήδη καταχωρήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...