Προς το περιεχόμενο
  • 0

αποστολη ε9 μεσω υπηρεσιας taxisnet


dodos

Ερώτηση

θα ηθελα να ρωτησω τα εξης οσων αφορα την ηλεκτρονικη αποστολη του ε9:

1.τα ετη που αναφερει ειναι οικονομικα?

2.αν καποιος ειχε αγορα ακινητου το οικονομικο 2011,για να το καταχωρηση πρεπει αναγκαστικα

να κανει και διορθωσεις και οριστικοποιησεις των οικονομικων ετων 2009,2010,?

3.απο το λιγο που ειδα οσων τα ε9 για τα οικονομικα 2009,2010, ειχαν σταλει μεσω δου και

οχι ηλεκτρονικα δεν εχουν καταχωρησει τιποτα.αρα αν εχεις αγορα το οικονομικο 2011

πρεπει αναγκαστικα να καταχωρησεις και τα οικονομικα 2009,2010,? (ουσιαστικα αυτο

που λενε περιουσιολογιο ειναι αντιγραφη απο το ετακ του 2008 η και του 2009 σε οσους εχει βγει)

4.καποιος που δεν εχει αγορα το οικονομικο 2011 ,και τα 2009,2010, τα ειχε στειλει μεσω δου

αρα δεν του εχουω καταχωρηση τιποτα ποιος του τα φτιαχνει ?

5.μεχρι ποτε θα δωσουν παραταση για να διορθωθουν ολα αυτα?

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Ρε κοπρίτες θα δώσετε επιτελους αυτή την- την- την να μην την πω γ___νη ... να την πω ρημαδιασμένη ΠΑΡΑΤΑΣΗ

ή προτιμάτε ν'αρπάξω κι εγώ κανά τουφέκι ,να μπουκάρω στις σπιταρόνες σας και να μην ξέρετε από πού σας ήρθε?

Δηλαδή σ'αυτό το σημείο μας φτάσατε πια......Έλεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μία ερώτηση: Έχω υποβάλλει ηλεκτρονικά τις δηλώσεις ε9 για το 2009 και το 2010. Για το 2011 πότε θα μπορέσω να κάνω ηλεκτρονική δήλωση ε9; Αυτή τη στιγμή δεν μπορώ. Ή μήπως κάνω κάτι λάθος; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν εννοείς οικονομικό 2011 μπορείς μέχρι τη δευτέρα . Αν εννοείς χρήση 2011 δεν μπορείς αλλά θα μπορείς σύντομα και μέχρι 31/07

Το σύστημα σέρνεται!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν εννοείς οικονομικό 2011 μπορείς μέχρι τη δευτέρα . Αν εννοείς χρήση 2011 δεν μπορείς αλλά θα μπορείς σύντομα και μέχρι 31/07

Το σύστημα σέρνεται!!

Ναι, χρήση 2011 εννοώ και ελπίζω ν'ανοίξει σύντομα να ξεμπερδεύω. Ουφ! Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Μαρία Καν.

Αν εννοείς οικονομικό 2011 μπορείς μέχρι τη δευτέρα . Αν εννοείς χρήση 2011 δεν μπορείς αλλά θα μπορείς σύντομα και μέχρι 31/07

Το σύστημα σέρνεται!!

Aμ δεν σέρνεται μόνο του..σέρνει κι εμάς μαζί του!

Εγώ πάντως δεν θα τους κάνω τη χάρη!

Δεν υποκύπτω σε εκβιασμούς του τύπου να έχουμε τελειΏσει σε χρόνο ντετέ δουλειά που απαιτεί μήνες να γίνει!

ΟΧΙ! Δεν στέλνω ούτε 1 Ε9 αν δεν μας αντιμετωπίσουν όχι σαν λογιστές,'οχι σαν συνεργάτες,αλλά τουλάχιστον σαν ανθρώπους...

Να δώσουν ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΩΡΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Aμ δεν σέρνεται μόνο του..σέρνει κι εμάς μαζί του!

Εγώ πάντως δεν θα τους κάνω τη χάρη!

Δεν υποκύπτω σε εκβιασμούς του τύπου να έχουμε τελειΏσει σε χρόνο ντετέ δουλειά που απαιτεί μήνες να γίνει!

ΟΧΙ! Δεν στέλνω ούτε 1 Ε9 αν δεν μας αντιμετωπίσουν όχι σαν λογιστές,'οχι σαν συνεργάτες,αλλά τουλάχιστον σαν ανθρώπους...

Να δώσουν ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΩΡΑ!

Μαρία μου και να είχες την καλή διάθεση να στείλεις δεν το παίρνουν αυτοί!!! Δεν έχω καταφέρει να στείλω ούτε ένα από το πρωί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ναι, χρήση 2011 εννοώ και ελπίζω ν'ανοίξει σύντομα να ξεμπερδεύω. Ουφ! Thanks!

Kάτσε ρε φίλε να δούμε τι θα γίνει πρώτα με τα προηγούμενα Ε9 πρώτα!!!!

Απαπα.....κάτι βιαστικοί άνθρωποι....

Μην ανησυχείς μέχρι το 2013 θα τα έχουμε υποβάλλει όλα (αυτά που αφορούν το οικονομ.έτος 2011 βέβαια,όχι τα πιο καινούρια....)

θα πηγαίνουμε με καθυστέρηση υποβολής 2 ετών με τους μαλ....ες και τις εφαρμογές τους που έχουμε μπλέξει....

relax...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη αισχος

Που θα πάει αυτή η ξεφτύλα???????????....πλέον.....Σε εάν κράτος ,που καταρρέει και οδηγεί την οικονομία στο ΜΗΔΕΝ, για να κάνει restart, με μετανάστες το λαό τους, όπως παλιά, το Internet τους μάρανε, για να εισπράξουν τα; λεφτά, ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΜΑΣ, όπως συχνά, και δεν έχει ανοίξει ρουθούνι, με τα λαμόγια που γλύφουν πατώματα, για να εκπροσωπούν ,ΑΟΡΑΤΕΣ ,ΠΑΛΑΣΜΑΤΙΚΕΣ πλειοψηφίες , γεροντικών και ξοφλημένων μυαλών.....

ΠΟΛΕΜΟΣ θα γίνει σύντομα κανονικός,,,,,,,,Γιατι η ησυχία, πριν το ξέσπασμα, είναι γοερή.....και έχει τα όρια η υπομονή και ο εμπαιγμός,........ΛΟΓΙΣΤΕΣ, όχι ληστες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Μαρία Καν.

Μαρία μου και να είχες την καλή διάθεση να στείλεις δεν το παίρνουν αυτοί!!! Δεν έχω καταφέρει να στείλω ούτε ένα από το πρωί...

Άστα βρε κορίτσι μου,μην ασχολείσαι άλλο! Στοίχημα το βαλαν να μας πεθάνουν...

Έτσι κι αλλιώς παράταση θα δοθεί,γιατί αν όχι, τότε θα πρέπει να βρουν τρύπα να κρυφτούν σαν ερπετά που είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη goalkeeper

Όπως βλέπω όλοι προσπαθείτε να στείλετε Ε9(κι εγώ μαζί) αλλά το σύστημα δεν προχωράει με τίποτα.Από το πρωί δεν έχω καταφέρει να στείλω ούτε ένα.Θεωρώ πως η παράταση είναι απαραίτητη...άντε να δούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

παραταση εδω και τωρα !!!!!!!! μας εχουν γονατισει πια !!!!!

ακομα και για τα χειρογραφα Ε9 του οικ.ετους 2009 που υποβλήθηκαν στη ΔΟΥ αλλά στο σύστημα φαινονται διαφορετικά η ημερομηνία είναι μέχρι 05/03/2012?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ακομα και για τα χειρογραφα Ε9 του οικ.ετους 2009 που υποβλήθηκαν στη ΔΟΥ αλλά στο σύστημα φαινονται διαφορετικά η ημερομηνία είναι μέχρι 05/03/2012?????

ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα!

Σε 2 περιπτώσεις ακινήτων, τα οποία βρίσκονται σε περιοχές όπου δεν υπάρχουν οδοί

να το περικλείουν μου βγάζει σφάλμα πως δεν είναι έγκυρος ο εντοπισμός του.

Μπορούμε να βρούμε απο κάποιο site τα Ο.Τ.; Και αν δεν υπάρχουν Ο.Τ. τι κάνουμε

ωστε να μπορέσουμε να οριστικοποιήσουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΚΑΤΕΡΙΝΑ

ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.....ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ 1 ΜΕ ΚΑΜΜΙΑ ΔΥΝΑΜΗ.

ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΩΡΕΣ...

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ, ΟΛΑ ΘΕΛΟΥΝ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ, ΑΛΙΜΟΝΟ ΠΙΑ!!!!!!!!!!!!!!! ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα!

Σε 2 περιπτώσεις ακινήτων, τα οποία βρίσκονται σε περιοχές όπου δεν υπάρχουν οδοί

να το περικλείουν μου βγάζει σφάλμα πως δεν είναι έγκυρος ο εντοπισμός του.

Μπορούμε να βρούμε απο κάποιο site τα Ο.Τ.; Και αν δεν υπάρχουν Ο.Τ. τι κάνουμε

ωστε να μπορέσουμε να οριστικοποιήσουμε;

Στα συμβόλαια δεν αναφέρονται τα ΟΤ? Αν δεν έχει ούτε οδούς ούτε ΟΤ μήπως είναι εκτός σχεδίου? Τσέκαρε το κουτάκι απαα και θα σου προχωρήσει αν έχει κέφια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μια ερωτηση παιδια!

Πελατης μου ζητησε να του εκτυπωσω το Ε9 που τελευταια φορα εγινε το 2005.

Το ταχις δεν εχει εκτυπωση προηγουμενων ετων.Εγω τι θα του δωσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παρατείνεται μέχρι και τις 30 Μαρτίου 2012 η προθεσμία ηλεκτρονικής υποβολής της δήλωσης στοιχείων ακινήτων φυσικών προσώπων (Ε9) έτους 2011, με απόφαση του Αναπληρωτή Υπουργού Οικονομικών Παντελή Οικονόμου.

capital.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πριν λιγο με πληροφορησαν απο ΓΓΠΣ οτι δοθηκε παραταση απο 5/3/12 που ηταν μεχρι 30/3/12

(το αναφερω βεβαια με καθε επιφυλαξη).

san

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παράταση έως 30/3/2012 για ηλεκτρονική υποβολή Ε9 έτους 2011

Με απόφαση του Αναπληρωτή Υπουργού Οικονομικών Παντελή Οικονόμου παρατείνεται μέχρι και τις 30 Μαρτίου 2012 η προθεσμία ηλεκτρονικής υποβολής της δήλωσης στοιχείων ακινήτων φυσικών προσώπων (Ε9) έτους 2011.

www.naftemporiki.gr

η παράταση που έδωσαν είναι ελάχιστη !!! αν πουμε να κάνουμε σε όλους ελέγχους πάλι δεν προλαβαίνουμε αλλά ποιος θα το καταλάβει? πολλά μάλλον ζητάω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παράταση έως και 30 Μαρτίου 2012 για το Ε9

Παρατείνεται μέχρι και τις 30 Μαρτίου 2012 η προθεσμία ηλεκτρονικής υποβολής της δήλωσης στοιχείων ακινήτων φυσικών προσώπων (Ε9) έτους 2011, με απόφαση του Αναπληρωτή Υπουργού Οικονομικών Παντελή Οικονόμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εμένα τώρα γιατί με χαλάει το....2012 το 30 Μαρτίου καλό μου κάνει, αλλά αυτό το 2012 βρε παιδί μου :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...