Προς το περιεχόμενο

αγροτες-τηρηση βιβλιου εσοδων -εξοδων για ολους?


giapras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα...Ακουσα οτι ολοι οι αγροτες θα υποχρεωθουν σε τηρηση βιβλιου ΕΣΟΔΩΝ -ΕΞΟΔΩΝ ,...οπως κ οτι πρεπει να κοβουν τιμολογια πωλησης δελτια αποστολης κανονικα ....θεωρημενα.....θα χρειαστει να δηλωθει και επαγγελματικος χωρος για τον καθενα εφοσον θα θεωρειται επιτηδευματιας???επισης θα υπαγονται στο φπα η οχι ...?/?οποιος γνωριζει κατι παρακαλω να με βοηθησει επι του θεματος...Ευχαριστω εκ των προτερων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ίδια απορεία εχω και εγώ.Ρώτησα την εφορία και μου είπαν πως κάτι άκουσαν αλλα τίποτα δεν εχει ανακοινωθεί στα σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ Ο ΑΓΡΟΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΤΟΥ ΟΓΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΞΑΣΚΕΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ

ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΕΙ ΣΕ ΛΑΙΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΟΠΩΡΟΠΩΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΘΕΩΡΗΣΕΙ ΔΕΛΤΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα αν ισχύσει ότι έχει διαρευση μέχρι στιγμής θα πρέπει να ακολουθηθούν όλες οι προβλεπόμενες διαδικάσιες όπως για κάθε ελεύθερο επαγγελματία αλλά καλύτερα να αναμένουμε τον νέο νόμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 10 αιγοπρόβατα και 20 στρεματα σιτιρά θα πρέπει να έχει βιβλία είναι στα καλά τους

Όλα δείχνουν ότι πάνε να διαλύσουν τα πάντα και κυρίως τον οικονομικό ιστό της Ελλάδας και ειδικά τους "μικρούς"-ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ.....Ο Θεός να βάλει το χέρι του... και εμείς το ΠΟΔΙ μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 months later...

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ Κ ΕΠΙΣΗΜΑ?ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΟΛΟΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΣΤΗΝ ΤΗΡΗΣΗ ΒΙΒΛΙΩΝ?

δεν περασε κατι απο τα αυτια μου..

και ειναι και πεταχτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...