Προς το περιεχόμενο

φορολογικη αναμορφωση για ολους ,και μεχρι ποτε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δικηγόρος μονος ,χωρίς ενοίκιο , με ΕΙΧ , πληρώνει ΔΕΗ+χαρατσι ΟΤΕ κ κινητο , αναζητεί δίδα σοβαρή πνευματικά καλιεργημένη με γνώσεις κλασσικής μουσικής κ τσελεμεντέ για του κάνει φορολογική αναμόρφωση .

:lol::D:lol: .......χαχαχαχαχαχα....καλόόόόό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά το πρόστιμο είναι μη εκπιπτόμενη δαπάνη και μμπαίνει στην αναμόρφωση

δηλ ειχες υπολογισει στα εξοδα της επιχειρησης το προστιμο και αυτο ειχε αποτυπωθει στο ε3 και φυσικα το ειχες περασει στον κωδικο αναμορφωσης του ε3 και τωρα ερχεσαι και το βαζεις στην αναμορφωση????????????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλ ειχες υπολογισει στα εξοδα της επιχειρησης το προστιμο και αυτο ειχε αποτυπωθει στο ε3 και φυσικα το ειχες περασει στον κωδικο αναμορφωσης του ε3 και τωρα ερχεσαι και το βαζεις στην αναμορφωση????????????????????

Θεωρητικά τα πάντα πρέπει να καταχωρούνται και μετά, αν δεν εκπίπτουν, τα αναμορφώνεις. Σε Γ' κατηγορίας, αυτό το κάνεις υποχρεωτικά και για λόγους ταμείου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση, αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος γιατί δεν έχω βγάλει άκρη. Είμαι ερευνητής με έδρα το σπίτι, ούτε ΕΙΧ, ούτε κινητά ούτε οτιδήποτε άλλο...λογικά υποβάλω κενή κατάσταση, απλώς δεν έχω καταλάβει τι δηλώνεται στον πίνακα IV (Αποδοθέντες και οφειλόμενοι φόροι εισοδήματος κλπ), στα ελευθέρια επαγγέλματα.

Πρέπει να δηλώσω τον φόρο που έχει παρακρατήσει από εμένα ο φορέας που με πληρώνει και να βάλω το ίδιο ποσό στους προκύπτοντες και αποδοθέντες προκειμένου να βγει η διαφορά 0, ή αναφέρεται σε φόρους που έχω παρακρατήσει εγώ από ελεύθερους επαγγελματίες τους οποίους πληρώνω εγώ (που δεν υπάρχουν, άρα αφήνω τα πεδία κενά);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση, αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος γιατί δεν έχω βγάλει άκρη. Είμαι ερευνητής με έδρα το σπίτι, ούτε ΕΙΧ, ούτε κινητά ούτε οτιδήποτε άλλο...λογικά υποβάλω κενή κατάσταση, απλώς δεν έχω καταλάβει τι δηλώνεται στον πίνακα IV (Αποδοθέντες και οφειλόμενοι φόροι εισοδήματος κλπ), στα ελευθέρια επαγγέλματα.

Πρέπει να δηλώσω τον φόρο που έχει παρακρατήσει από εμένα ο φορέας που με πληρώνει και να βάλω το ίδιο ποσό στους προκύπτοντες και αποδοθέντες προκειμένου να βγει η διαφορά 0, ή αναφέρεται σε φόρους που έχω παρακρατήσει εγώ από ελεύθερους επαγγελματίες τους οποίους πληρώνω εγώ (που δεν υπάρχουν, άρα αφήνω τα πεδία κενά);

1. Εάν δεν έχεις δαπάνες προς αναμόρφωση, θα την υποβάλλεις κενή.

2. Αναφορικά με τους φόρους θα πρέπει να καταγράψεις ότι φόρους έχεις παρακαρατήσει εσύ και μόνο εσύ. Δες ΠΟΛ.1235/2011.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΟΙΚ.ΕΤΟΥΣ 2012 ΗΤΑΝ ΜΕΧΡΙ 10/4/2012 ? ΑΝ ΝΑΙ ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΩ ?

Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΓΙΑ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΟΙΚ.ΕΤΟΥΣ 2012 ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑΣ ΟΙΚ.ΕΤΟΥΣ 2012
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Είμαι δικηγόρος χωρίς έσοδα και έξοδα εντός του 2010 εκτός από μια απόδειξη 800 ευρώ που είχα κόψει πριν το καθεστώς φπα και τα μερίσματα του δικηγορικού συλλόγου. Δαπάνες δεν έχω. Ο λογιστής μου μου είπε πως δεν έχω υποχρέωση σε αναμόρφωση...Εσείς τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...