Jump to content
  • 0

μήπως πρέπει από τώρα να ζητήσουμε παράταση για το ε9?

lami
 Share

Question

για να μην λένε μερικοί μερικοί ότι τελευταία ώρα ζητάμε παράταση ας την ζητήσουμε από τώρα. αν και από τις πρώτες πρωϊνές ώρες που άνοιξε το πρόγραμμα έχω στείλει ή 27 ή 28 (δεν θυμάμαι ακριβώς) δεν νομίζω να προλάβω να τις στείλω όλες μέχρι την λήξη της προθεσμίας... :)

Recommended Posts

• 0

Τους είπε κανείς πως το explorer 9 ΔΕΝ βγαίνει για Windows XP ???

'Eλεος....

Το διαπίστωσα κι εγώ χθες και μιας και στο γραφείο δεν έχουμε πολύ καινούριες εκδόσεις των windows, τελικά εγκατέστησα στο laptop στο σπίτι τον explorer 9 σε windows 7 φυσικά...

Θα το δοκιμάσω Δευτέρα πια και θα ενημερώσω σχετικά... πάντως γιατί έχω την αίσθηση ότι κάτι άλλο πρέπει να συμβαίνει, δε μπορεί με 5 browsers να μην παίζει !!! Όλοι όσοι έχουν στείλει δηλαδή Ε9 έτυχε και χρησιμοποιούν explorer 9 ? <_<

• 0

Το ιδιο πρόβλημα και εγω ,το τηλεφωνο της υποστήριξης είναι απο χθές νεκρό .. εστειλα ερώτημα και περιμέεεενω απάντηση

Δεν έχει ανοίξει η υποβολή Ε9 για τις εταιρείες ακόμα

• 0

Συνάδελφοι καλημέρα και ... κουράγιο. Μάλλον δεν θα προσθέσω τίποτα στο "δημόσιο διάλογο" του forum με την δημοσίευσή μου, απλά θέλω και εγώ να πω κάπου τον πόνο μου. Έγινα λογιστής συνειδητά αφού το επάγγελμα αυτό μου άρεσε και θέλω να πιστεύω ότι το κάνω καλά. Τουλάχιστο, αυτό προσπαθώ. Δεν ξέρω όμως για πόσο ακόμα θα μπορώ να είμαι συνεπής, τυπικός και οι υπηρεσίες που θα παρέχω θα είναι επαρκείς.

Δεν φτάνει η απίστευτη κρίση που υπάρχει αυτή τη στιγμή στην αγορά και της οποίας οι συνέπειες δυσκολεύουν απίστευτα σε όλα τα επίπεδα το επάγγελμά μας και όλους μας γενικότερα, έχουμε από την άλλη ένα "μάτσο" αδαείς και ερασιτέχνες τύπους, να αποφασίζουν, να νομοθετούν και να εφαρμόζουν ένα απερίγραπτο φορολογικό σύστημα, τύπου κουρελού. Βέβαια, η εφαρμογή του συστήματος, μάλλον μετακυλίεται σε εμάς που προσπαθούμε μέσα σε αυτό το χάος να ερμηνεύουμε και να μεταφράζουμε στους φορολογούμενους, τι θέλει να πει ο ποιητής κάθε φορά και στο τέλος να φαινόμαστε εμείς οι κακοί επαγγελματίες, που πολλές φορές δεν ξέρουμε τι μας γίνεται.

Για να μην πλατειάζω άλλο και για να συνδεθώ και με το θέμα που συζητάμε εδώ, θέλω να επισημάνω τα εξής. Οι αδυναμίες της εφαρμογής για το Ε9 ... συγνώμη, για το "Ολοκληρωμένο Πληροφοριακό Σύστημα Περιουσιακής Κατάστασης" (μη χ..ω), είναι απίστευτες και τις έχετε αναφέρει παραπάνω αρκετοί συνάδελφοι. Σύμφωνα με ανακοίνωση της ΠΟΦΕΕ, θα πρέπει να περιμένουμε παράταση της καταληκτικής ημερομηνίας για την υποβολή της συγκεκριμένης δήλωσης. Και έρχομαι τώρα να ρωτήσω: πότε περιμένουν γ...ω το κέρατο μου να την δώσουν. Ένα χρόνο τώρα (που έχει παραγίνει το κακό) μας έχουν πεθάνει με τις ημιτελείς και ελεεινές "εκσυγχρονισμένες" εφαρμογές τους και τις παρατάσεις που δίνονται κάθε φορά, την τελευταία ημέρα. Πάσχα, καλοκαίρι και Δεκαπενταύγουστο και τώρα Χριστούγεννα, μας έχουν καταντήσει να ξενυχτάμε στα γραφεία, κυνηγώντας τους πελάτες μας να μαζεύουμε στοιχεία για δηλώσεις. Έλεος πια. Αυτό είναι σαδισμός από την πλευρά του Υπουργείου προς τον κλάδο μας, αλλά και προς τους φορολογούμενους. Στις περισσότερες δικές μου περιπτώσεις Ε9, δεν είναι σωστά περασμένη η περιουσιακή κατάσταση και κυνηγάω τους πελάτες μου να μου μαζέψουν όλα τα Ε9 τους για να δω τι στο καλό έχει περαστεί και τι λείπει, για να τα διορθώσω. Μπορώ να τα κάνω αυτά μέσα σε 15 μέρες, οι οποίες δεν είναι κιόλας 15, αν θυμηθεί κανείς πότε άνοιξε η εφαρμογή, πότε την ξανά κλείσανε για εργασίες και πότε τελικά άρχισε να χαζοδουλεύει έστω σερνόμενη.

Και κάτι τελευταίο όσων αφορά την κατάσταση φορολογικής αναμόρφωσης. Άλλο "ροντέο" εκεί. Θα βγάλουν λέει την καινούργια εφαρμογή και θα δώσουν νέα ημερομηνία και και και ... Πότε;;;;; Την Τρίτη θεωρητικά λήγει η προθεσμία. Ας βγάλουν έστω την νέα ημερομηνία, τι περιμένουν;

Τέλος πάντων, όπως καταλαβαίνεται θα μπορούσα να γράφω για ώρες και πιστεύω το ίδιο και σεις. Όπως είπα και στην αρχή δεν είπα κάτι καινούργιο, απλά ήθελα και εγώ να πω κάπου τον πόνο μου. Το κακό είναι ότι δεν ξεθύμανα ....

• 0

Αγνοουνται 41 αγροτεμαχια σε πελατη μου. Δεν τα βγαζει λεμε πουθενα και δεν προκειτε να τα ξαναπερασω. Αν τα βρει καποιος παρακαλω να μου στειλει pm. Α ρε χάλια !!!!

• 0

ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ 8/12/2011 ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ 2 ΠΕΛΑΤΕΣ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ Ε9 ΓΙΑ ΤΟ 2011. ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΜΕ ΠΕΤΑΕΙ ΣΤΟ 2010, ΕΛΕΓΧΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΩ. ΜΠΑΙΝΩ ΝΑ ΤΗΝ ΤΥΠΩΣΩ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΑΩ ΠΙΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ Ε9 ΤΟΥ 2011 ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΤΑΒΟΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ 2011. ΠΗΡΑ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΗΝ ΓΓΠΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΕΙΚΟΣΑΛΕΠΤΟ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΤΟΥΣ ΕΞΗΓΗΣΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΤΟΥΣ ΕΔΩΣΑ ΤΑ ΑΦΜ ΤΩΝ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΛΥΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΜΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΟΤΙ ΑΚΥΡΩΣΑΝ ΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΤΟΥ 2011 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ Ε9 ΤΟΥ 2011.

Μιά χαρά... Αυτά μας έλειπαν τώρα

• 0
Guest xristos

Καλημέρα σε όλους,

Όσον αφορά τις απαιτησεις της εφαρμογής, εχω στειλει 6 ε9 απο windows xp χρησιμοποιώντας το chrome!

• 0

Ενημέρωση για δυο περιπτώσεις που μου έτυχαν. Στη μία η περιουσιακή κατάσταση ήταν λάθος, μου έβγαζε δύο ακίνητα τα οποία είχαν πουληθεί το 2009 (οικ. 2010). Πάω να κάνω μεταβολή στοιχείων και όταν οριστικοποιώ βλέπω ότι μου τα έχει περάσει στο οικ. 2009 (δηλ. 2008). Δεν ξέρω από που κι ως πού, πάντως σήμερα πήρα νωρίς το πρωί στο τάξις και περίομενα μόλις 10 λεπτά αναμονή και μου απάντησαν λέγοντρας ότι θα το ανοίξουν να το διορθώσω.

Η άλλη περίπτωση ήταν μιας πελάτισσας στην οποία έβγαζε "σφάλμα 7009- Ο ΣΑΟ για το ακίνητο με ΕΤΑΚ χχχχχχχχχχ είναι μεγαλύτερος του 9,999999, για να συνεχίσετε πρέπει να το διορθώσετε". Μιλώντας με τη πελάτισσα μου σκάει το παραμύθι ότι στο συγκεκριμένο οικόπεδο έχουν χτιστεί περισσότερα τετραγωνικά απ' όσα έπρεπε και τώρα αυτό χτυπάει στο σύστημα;;;; να δούμε πώς θα το λύσουμε που τα χαρτιά του σπιτιού έχουν τα στοιχεία που καταχωρώ.

Α και κάτι άλλο. Κάποια στιγμή το σύστημα μου έβγαζε "σφάλμα 108-δεν ήταν δυνατός ο εντοπισμός του ακινήτου πρέπει να το διορθώσετε". Στο τάξις μου είπαν ότι δε μπορώ να κάνω τίποτα, είναι πρόβλημα του συστήματος και κάποια στιγμή θα το δεχτεί. Επειδή δε το δεχόταν προσπάθησα να το περάσω με χίλιους τρόπους και τελικά το δέχτηκε όταν στις οδούς του οικοδομικού τετραγώνου έβαλα ΑΝΩΝΥΜΟΣ αλλιώς δε το έπαιρνε. Πάλι καλά που στο τάξις μου απάντησαν δηλαδή!!!

• 0

Και κάτι τελευταίο όσων αφορά την κατάσταση φορολογικής αναμόρφωσης. Άλλο "ροντέο" εκεί. Θα βγάλουν λέει την καινούργια εφαρμογή και θα δώσουν νέα ημερομηνία και και και ... Πότε;;;;; Την Τρίτη θεωρητικά λήγει η προθεσμία. Ας βγάλουν έστω την νέα ημερομηνία, τι περιμένουν;

Καινούρια εφαρμογή στις αναμορφώσεις??? Και τι διαφορά θα έχει δηλαδή?? Εγώ που τελείωσα με τις αναμορφώσεις δηλαδή τι θα κάνω τώρα??/ Γιατί τους έχω ικανούς να πουν να τις ξανά στείλουμε όλες.

• 0

Καινούρια εφαρμογή στις αναμορφώσεις??? Και τι διαφορά θα έχει δηλαδή?? Εγώ που τελείωσα με τις αναμορφώσεις δηλαδή τι θα κάνω τώρα??/ Γιατί τους έχω ικανούς να πουν να τις ξανά στείλουμε όλες.

Το γελάς συνάδελφε; Εγώ να σου πω την αμαρτία μου, τις έχω ετοιμάσει και δεν τις στέλνω μην τυχόν και αλλάξουνε κάτι και πάμε φτου και από την αρχή. Εκεί μας έχουν φτάσει ...

• 0

Παιδιά , διαβασα μερικα απο αυτα που γραψατε εδω και αρχιζω να τρελλαινομαι. Εχω 20 Ε9. Εστειλα 16 με ΧΡ εξπλορερ 8. Στο τριτο το δικο μου πατησα και οριστικοποιηθηκε ενω επρεπε να βγαλω την κορη μου. Μου εμειναν 4 τα οποια δεν με αφινει να τα στειλω, γιατι λγουν σε 8,9,0. Αυτα που λετε για εξπλορερ 9 κλπ μου φαινονται τρελλά.

• 0

Παιδιά , διαβασα μερικα απο αυτα που γραψατε εδω και αρχιζω να τρελλαινομαι. Εχω 20 Ε9. Εστειλα 16 με ΧΡ εξπλορερ 8. Στο τριτο το δικο μου πατησα και οριστικοποιηθηκε ενω επρεπε να βγαλω την κορη μου. Μου εμειναν 4 τα οποια δεν με αφινει να τα στειλω, γιατι λγουν σε 8,9,0. Αυτα που λετε για εξπλορερ 9 κλπ μου φαινονται τρελλά.

Κύριε Αντώνη στις 14/12 έστειλα ένα που λήγει σε 9 χωρίς κανένα πρόβλημα. Λογικά έχουν ανοίξει τα νούμερα όλα

• 0

Το διαπίστωσα κι εγώ χθες και μιας και στο γραφείο δεν έχουμε πολύ καινούριες εκδόσεις των windows, τελικά εγκατέστησα στο laptop στο σπίτι τον explorer 9 σε windows 7 φυσικά...

Θα το δοκιμάσω Δευτέρα πια και θα ενημερώσω σχετικά... πάντως γιατί έχω την αίσθηση ότι κάτι άλλο πρέπει να συμβαίνει, δε μπορεί με 5 browsers να μην παίζει !!! Όλοι όσοι έχουν στείλει δηλαδή Ε9 έτυχε και χρησιμοποιούν explorer 9 ? <_<

Έχω windows xp και χρησιμοποιώ google chrome σχεδόν για τα πάντα... Δεν είχα ιδιαίτερο θέμα με την εφαρμογή τις τελευταίες ημέρες εκτός από το αν ανοίξω τα κελιά στην περιουσιακή κατάσταση για να διαβάζονται παθαίνει κάτι φρίκες και χάνει την scroll forward/backwards μπάρα από κάτω (άκυρο bug εντελώς).

Επίσης απαράδεκτο που δεν μπορείς ουσιαστικά να τυπώσεις την υπάρχουσα περιουσιακή κατάσταση πριν αρχίσεις να πειράζεις οτιδήποτε... Οικολογία για να μη χαλάμε το χαρτί είμαι σίγουρος... :rolleyes:

Πάντως δούλεψα με την εφαρμογή και με εξαίρεση τα δύο που αναφέρω παραπάνω και φυσικά το ότι λείπουν πράγματα (αγροτεμάχια κτλπ), είναι σχετικά λειτουργική. Φυσικά για ένα σχετικό απλό Ε9 μου έφαγε 1 ώρα και αυτό δεν κοστολογείται με τίποτα - αν σε κάποιον άλλο λείπουν και τα αγροτεμάχια θέλει ύπερ αρκετή ώρα.....

Το να μη δουλεύει σε windows 7 δε νομίζω ότι ισχύει γιατί η ουσία είναι το τι browser χρησιμοποιείς σε τέτοιες Online browser εφαρμογές και όχι το τι windows έχεις. - Αν κάνω λάθος διορθώστε με αλλά δεν το νομίζω...

Για εμένα το θέμα δεν είναι η εφαρμογή αυτή καθε αυτή, δεν είναι τραγική και τώρα τελευταία αρχίζει να δουλεύει, άλλα το γεγονός ότι ΔΕΝ περάστηκαν σωστά και ολοκληρωμένα οι χειρόγραφες δηλώσεις στο σύστημα, αυτό είναι το πραγματικό σκάνδαλο...

Θέμα data entry λοιπόν και όχι προγραμματισμού, η προγραμματιστική υλοποίηση δεν είναι κάτι το φοβερό αλλά δεν την βλέπω τόσο άσχημη όσο εσείς οι υπόλοιποι.

Για την προθεσμία τα έχω ξαναπεί, για μένα το 22/12 απλά δεν ισχύει στο μυαλό μου (και από ότι φαίνεται ούτε στο μυαλό τους), έχω βάλει στόχο να μην ασχολούμαι με πάνω από 2 Ε9 την ημέρα και μόνο τις ημέρες που μπορώ... Υπολογίζω μέχρι τον Μάρτη να έχω τελειώσει, ίσως και τέλη φλεβάρη.... -_-

Υ.Γ: Τώρα είδα το σχόλιο του Αντώνη παραπάνω που επιβεβαιώνει ότι τα μισά παράπονα με τους browsers οφείλονται σε άλλους πιθανόν λόγους και όχι στην ίδια την εφαρμογή.

• 0

Καλησπερα σας!Ο φορολογουμενος παντρευτηκε τον 12/2010 και πηγα να κανω το ε9 του ανθρωπου για να καταχωρησω την μεταβολη αυτη και ενω μου εμφανιζει την συζυγο του οταν παταω προσθηκη στη δηλωση μου εμφανιζει ενα μηνυμα οτι η συζυγος ανοικει σε αλλον υποχρεο!Τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση?

• 0

Καλησπερα σας!Ο φορολογουμενος παντρευτηκε τον 12/2010 και πηγα να κανω το ε9 του ανθρωπου για να καταχωρησω την μεταβολη αυτη και ενω μου εμφανιζει την συζυγο του οταν παταω προσθηκη στη δηλωση μου εμφανιζει ενα μηνυμα οτι η συζυγος ανοικει σε αλλον υποχρεο!Τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση?

Το taxis του δίνει μια δεύτερη ευκαιρία να σκεφτεί τι έκανε :D

πέρα από την πλάκα....έχει δηλωθεί ο γάμος στο μητρώο? Αν ναι μίλα με το helpdesk της ΓΓΠΣ στο 4802552 (αν μη τι άλλο, τα παιδιά είναι ευγενέστατα και εξυπηρετικότατα)

• 0

ΧΑΧΑ!Ναι εχει δηλωθει εφοσον το εμφανιζει κιολας στην λιστα!Ειναι η πρωτη που ξεκινησα να στειλω, υποτιθεται ευκολη, αλλα το εφαγα το αγγουρι!

• 0

μίλησα με gsis και μου είπαν σήμερα ότι και το Ε9 αλλα και η αναμόρφωση θα παρουν παραταση. Ετσι τους εχουν ενημερωσει και ζητουν απο εμας τους λογιστες κατανοηση γιατι πραγματικα και για αυτους τα πραγματα ειναι απελπιστικα. Δεν εχουν και άδικο!

το ωραιο ειναι οτι με ενημέρωσαν οτι επίσημα η παραταση θα δοθεί στο τέλος της επόμενης εβδομάδας!!! οταν τους είπα βεβαια οτι απο τις 20/12 που είναι η καταλητική ημερομηνία μεχρι την παρασκευη που πιθανον να βγει η παραταση εγω θα ειμαι σε καμια εντατική και μου είπαν :

υπομονή και κατανόηση!!!!!

το ευχομαι και εγω με τη σειρα μου σε ολους σας!!

• 0

Ωραία περίπτωση!!!!!!!! Τσέκαρε μήπως εμφανίζεται στο Ε9 του πατέρα της.

• 0

ο καινούργιος σύζυγος το ξέρει ή μόνο εμείς στο forum? :lol:

• 0

Ρε παιδιά άνοιξε η εφαρμογή και για τα υπόλοιπα ΑΦΜ ή μόνο για το 1? εγώ έχω 40 να στείλω αλλά την πρώτη μέρα έκανα 2 ώρες να στείλω την αγορά ενός αγροτεμαχίου και τα παράτησα. η παράταση είναι σίγουρη ή να κάτσω να τα στείλω?

• 0
Guest ΜΑΡΑΚΙ

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΩ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΑΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΝΕΟΥ ΑΚΙΝΗΤΟΥ??

ΣΤΡΑΒΩΘΗΚΑ???

• 0

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΩ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΑΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΝΕΟΥ ΑΚΙΝΗΤΟΥ??

ΣΤΡΑΒΩΘΗΚΑ???

Που δηλώνεις Αριθμό Ταυτότητας ΑΚινήτου κατά την εισαγωγή νέου ακινήτου;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

(απορία: ξέρεις από πριν το συγκεκριμένο αριθμό που θα έχει το νέο ακίνητο; )

(όταν οριστικοποιήσης θα τον δώσει το σύστημα)

• 0

Καλημερα Συναδελφοι...

Την αποψη μου την εγραψα χθες (περι μη υποβολλης ΚΑΝΕΝΟΣ Ε9), και θα επιμεινω σε αυτη...

Κακως ασχολειστε και προσπαθειτε να στειλετε Ε9...

Δυστηχως ετσι δεν βοηθατε τον κλαδο μας να προοδευσει και να γινει για ΕΜΑΣ πρωτα απο ολους ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΣ...

Σκεφτειτε τι θα ειχε γινει αν αντι για βουλιμικη υποταγη στα λαθη του υπουργειου τοσα χρονια απλα αντιδρουσαμε ΜΗ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΛΑΘΟΣ - απλα τωρα θα λειτουργουσε το μεγαλυτερο τουλαχιστον κομματι των εφαρμογων ΣΩΣΤΑ...

Οσο προσπαθειτε να στειλετε, και λαθος θα κανετε σε αυτο που στελνετε (εννοειτε οχι απο επαγγελματικη αγνοια) αλλα και επιδοτειτε (αθελα σας) την αδιαφορια των αρμοδοιων, οποιοι και αν ειναι αυτοι στο να μας εκμεταλευονται και να μην μας σεβονται σαν κλαδο...

Πιστευω πως τωρα ειναι η ευκαιρια μας να δειξουμε τι ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ για τον κλαδο μας...

ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΜΟΝΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ Ε9 ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΠΟΣΤΑΛΟΥΝ ΜΟΝΟ 5%

*ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΠΙΘΥΜΩ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΛΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ...ΚΑΘΕ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΣΚΕΨΗ ΔΕΚΤΗ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΤΗ....

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ...... ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ.......ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.... ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟΥΣ ΦΩΣΤΗΡΕΣ ΤΟΥ ΥΠΟΙΚ -- ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΜΑΣ

• 0

Και σε μένα το ίδιο μήνυμα βγάζει :(

ο γάμος είναι δηλωμένος στο μητρώο.

Μήπως θα έπρεπε να τσεκάρω και για την σύζυγο, κατα την υποβολή του ε1, το πεδίο για τις αλλαγές στο ε9 ή δεν παίζει ρόλο;