Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
lami

μήπως πρέπει από τώρα να ζητήσουμε παράταση για το ε9?

Question

για να μην λένε μερικοί μερικοί ότι τελευταία ώρα ζητάμε παράταση ας την ζητήσουμε από τώρα. αν και από τις πρώτες πρωϊνές ώρες που άνοιξε το πρόγραμμα έχω στείλει ή 27 ή 28 (δεν θυμάμαι ακριβώς) δεν νομίζω να προλάβω να τις στείλω όλες μέχρι την λήξη της προθεσμίας... :)

Recommended Posts

• 0

Αν είναι να δοθεί παράταση καλό είναι να μην μας ενημερώσουν στο παρά πέντε για να προλάβουμε

βεβιασμένες κινήσεις.Αρκετό άγχος έχουμε....Δεν θέλουμε άλλο!!

Και τι τους νοιάζει αυτούς για το ΟΛΟΔΙΚΟ ΜΑΣ άγχος, που ΟΥΔΕΠΟΤΕ έγινε καταννοητό????????

Με βγάζουν από τα ρούχα μου και θα βρίσω καμιά ώρα... Δε με αναγνωρίζω πια... :angry:

• 0

πως λενε οτι ολα ειναι καλα με τα ε9 αφου ο κοσμος δεν εχει παρει κλιδαριθμους να τα ελεγξει?

Το να λες, δεν έχει χαρατσωθεί ακόμη...., αλλά κοντεύει...

• 0

ο Αυτιάς οργιάζει από το πρωί να πάμε να διορθώσουμε τα Ε9.. σήμερα μου ήρθαν 20 άτομα.. όσα δεν είχαν έρθει τόσους μήνες.. οι περισσότεροι ήθελα να αλλάξουν λίγα μέτρα σε χωράφια.. από 700 να το κάνουν 720. τους εξήγησα πολύ ευγενικά ότι για να τα φτιάξω δεν πιάνω απλά ένα στυλό και το 0 το κάνω 2. ότι θέλει κάποιες ώρες.. και για να το κάνω θα χρειαστώ 50 ευρώ. από τα 20 έφτιαξα μόνο 2 και μου έμεινε και χρόνος να φτιάξω εκκαθαριστικές.

• 0

Αχ, δεν εισαι η μόνη, παρέλαβα σήμερα Email απο Taxis με ημερομηνία αποστολής 27/3 ώρα 21:47 για 3 πελάτες μου, και 30/3 λήγει......

Το δικό μου είναι 28/3 και ώρα 12:45 am... :wacko:

Κατά πληροφορίες, έρχονται και άλλα... :blink:

• 0

Παρακάτω εμφανίζονται σε λίστα τα μηνύματα για αυτή τη σελίδα. error.png

Έληξε ο χρόνος αναμονής μιας αίτησης κατά την αναμονή για επιστροφή ενός πόρου στο χώρο συγκέντρωσης πόρων, model.module.AppModuleLocal. error.png

Σημειώθηκε μη αναμενόμενη εξαίρεση: java.lang.NullPointerException, μήνυμα=null

• 0

Ε.ΦΟ.Β.Ε. – Παράταση στην υποβολή δηλώσεων στοιχείων ακινήτων Ε9

Μετά από επικοινωνία μας με το Υπουργείο Οικονομικών, ενημερωθήκαμε ότι η πύλη θα παραμείνει ανοιχτή

για την υποβολή δηλώσεων στοιχείων ακινήτων Ε9, μέχρι και την Κυριακή 8 Απριλίου 2012.

Για οποιαδήποτε νεότερη πληροφορία, θα σας ενημερώσουμε με νεότερη ανακοίνωση.

Για την Ε.ΦΟ.Β.Ε.

Ο πρόεδρος

Τύρης Ιωάννης

Πάλι ψίχουλα παράτασης μας πέταξαν......και χωρίς επίσημη ανακοίνωση!

Μας δουλεύουν ψιλό γαζί...

• 0

Ξέρετε τελικά αν μπορούμε να κάνουμε αλλαγές στα Ε9 που έχουμε τελικά στείλει ή όχι; Το help desk του taxisnet μιλάει.

• 0
Guest Κ.Σ.

ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΕΛΑΒΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜΗΝΥΜΑ:

Π Ο Λ Ι Τ Ι Κ Ο Γ Ρ Α Φ Ε Ι Ο

ΜΑΝΟΥΣΟΥ ΝΤΟΥΚΑΚΗ

Βουλευτής Β’ Περιφέρειας Αθηνών

Κοσμά Αιτωλού 13, Πεύκη 151 21

Τηλ: 210.61.44.520 – 521 , Κιν: 6932.215.508

e-mail: [email protected]

Αθήνα 29/3/2012

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Κατόπιν αιτήματός του, ο Βουλευτής Β’ Αθήνας κ. Μανούσος Ντουκάκης έλαβε την διαβεβαίωση από το Υπουργείο Οικονομικών ότι θα δοθεί παράταση για την υποβολή των δηλώσεων Ε9 προηγούμενων ετών, ως επίσης και για την υποβολή της Οριστικής Δήλωσης Φ.Μ.Υ. (Ε7) που λήγουν στις 30 Μαρτίου 2012 και τέλος θα δοθεί παράταση για τη ρύθμιση των βεβαιωμένων χρεών.

• 0

Βουλευτές, πρόεδροι και δεν ξέρω ποιοι άλλοι, ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΑ παίρνουν διαβεβαιώσεις από το υπουργείο οικονομικών.

Ειλικρινά, όλο αυτό μου θυμίζει παιχνίδι εντυπώσεων... Λέω να συνεχίσω να προσπαθώ να επικοινωνήσω με το help desk του taxis μήπως πάρω κι εγώ καμιά...

• 0

ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΕΛΑΒΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜΗΝΥΜΑ:

Π Ο Λ Ι Τ Ι Κ Ο Γ Ρ Α Φ Ε Ι Ο

ΜΑΝΟΥΣΟΥ ΝΤΟΥΚΑΚΗ

Βουλευτής Β’ Περιφέρειας Αθηνών

Κοσμά Αιτωλού 13, Πεύκη 151 21

Τηλ: 210.61.44.520 – 521 , Κιν: 6932.215.508

e-mail: ntou[email protected]

Αθήνα 29/3/2012

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Κατόπιν αιτήματός του, ο Βουλευτής Β’ Αθήνας κ. Μανούσος Ντουκάκης έλαβε την διαβεβαίωση από το Υπουργείο Οικονομικών ότι θα δοθεί παράταση για την υποβολή των δηλώσεων Ε9 προηγούμενων ετών, ως επίσης και για την υποβολή της Οριστικής Δήλωσης Φ.Μ.Υ. (Ε7) που λήγουν στις 30 Μαρτίου 2012 και τέλος θα δοθεί παράταση για τη ρύθμιση των βεβαιωμένων χρεών.

Συνάδελφε δεν αφορούσε εσένα το προηγούμενο post μου. Δε θα ήθελα να παρεξηγηθώ.

• 0

Καλησπερα!

Μετα απο μια ωρα προσπαθησα να στειλω ενα Ε9 αλλα διαπιστωσα οτι εχω κανει λαθος.

Τι γινεται σε αυτη την περιπτωση?Πρεπει να παω ΔΟΥ..

• 0

Η υπαρχει περιπτωση να δουν οτι δεν συμφωνουν τα στοιχεια που εχω δωσει κ να στειλουν e-mail για διορθωση.

• 0

Error 500--Internal Server Error

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

Μα δε γίνεται άλλο. Το πρωί λέω θα έχει κίνηση και θα σέρνεται. Το μεσημέρι λέω: θα σκέφτηκαν όλοι σαν εμένα και θα πέσαν με τα μούτρα.

Ανοίγω πριν 1 λεπτό και ιδού....

Ποια είναι η κατάλληλη ώρα για τα Ε9?

η 25η;

• 0

Κύριοι,

η ώρα είναι μια το βράδυ και είμαστε όλοι σχεδόν στο γραφείο. Πριν λίγο έλαβα e-mail για λογαριασμό πελάτη μας το οποίο αναφέρει τα εξης:

‘’Κατά την επεξεργασία των διαθέσιμων δηλώσεων στοιχείων ακινήτων προέκυψαν ελλείψεις, όχι απαραίτητα από δική σας υπαιτιότητα, εξαιτίας των οποίων δεν είναι εφικτή η δημιουργία της περιουσιακής σας εικόνας την 1/1/2009 ή/και την 1/1/2010

Γι' αυτό παρακαλούμε να επισκεφθείτε την ηλεκτρονική διεύθυνση πατώντας εδώ προκειμένου να προβείτε στις απαραίτητες διορθώσεις.

Η συμμετοχή σας σε αυτή τη διαδικασία θα αποτρέψει περαιτέρω ταλαιπωρία σας και θα βοηθήσει στην ορθή απεικόνιση των ακινήτων σας.’’

Ο συγκεκριμένος κύριος, τον οποίο αφορά το e-mail σας, κατέθεσε εκπρόθεσμα την δήλωση οικονομικού έτους 2009 και πλήρωσε το ανάλογο πρόστιμο.

Στην συγκεκριμένη δήλωση υπήρχε αγορά υπόγειου πάρκινγκ με 126 θέσεις στάθμευσεις η οποίες αποτελούν η καθέ μία ξεχωριστή οριζόντια ιδιοκτησία.

Το ακίνητο αυτό αποκτήθηκε με ποσοστό συνιδιοκτησίας 50% για αυτόν και 50% για την συζυγό του, αυτό σημαίνει 26 σελίδες Ε9 (252 γραμμές) το οποίο και υποβλήθει κανονικά στην αρμόδια ΔΟΥ.

Με λύπη μας διαπιστώνουμε πως στην περιουσιακή κατάσταση η οποία έχει διαμορφωθεί την 01/01/2009 το συγκεκριμένο ακίνητο δεν υπάρχει.

Ο συγκεκριμένος κύριος δεν έχει κάποια μεταβολή την χρήση 2010 και ως εκ τούτου δεν έχει υποχρέωση να υποβάλλει Ε9.

Ερώτω,

1. Ποίος θα καταχωρήσει 252 γραμμές για το συγκεκριμένο ακίνητο στο νεό Ολοκληρωμένο Πληροφοριακό Σύστημα Περιουσιολογίου?
  2. Πόσες εργατοώρες θα χρειαστεί ένας υπάλληλος του γραφείου να κάνει τις παραπάνω καταχωρήσεις?
  3. Πότε θα προλάβει να κάνει τις παραπάνω καταχωρήσεις , δεδομένου ότι η ημερομηνία για την διόρθωση των στοιχέιων αυτών λήγει την 30/03/2012 και την ίδια η σε κοντινή ημερομηνία λήγουν παρά πολλές υποχρεώσεις ? (Οριστική ΦΜΥ, Εκκαθαριστικές ΦΠΑ Β κατηγορίας, Ισολογισμοί ΕΠΕ, Αναμόρφωσεις , κ.α.)
  4. Ποιά θα πρέπει να είναι η αμοιβή του γραφείου για την συγκεκριμένη εργασία και με ποιά δικαιολογία το γραφέιο θα απαιτήσει τα χρήματα αυτά απο τον πελάτη??
  5. Πόσες εργατοώρες θα χρειαστούν από έναν υπάλληλο στην αρμόδια ΔΟΥ να κάνει τις ανάλογες καταχωρήσεις?
  6. Για ποιό λόγο να μπούμε σε αυτή την διαδικασία και να μην αγνοήσουμε το συγκεκριμένο e-mail???

Σας ευχαριστώ πολύ!

Καλό Βράδυ!

Μήπως λέω, μήπως δεν έπρεπε να είσαι τέτοια ώρα στο γραφείο για το Ε9, μήπως θα έπρεπε να διεκδικήσουμε με αξιοπρέπεια το δίκιο μας, και μήπως έπρεπε να ξοδέβουμε τον χρόνο μας για να διαμαρτυρηθούμε γράφοντας σε κάποιους άλλους? πχ υποργείο, Θεοχάρη κλπ?

• 0

Μήπως λέω, μήπως δεν έπρεπε να είσαι τέτοια ώρα στο γραφείο για το Ε9, μήπως θα έπρεπε να διεκδικήσουμε με αξιοπρέπεια το δίκιο μας, και μήπως έπρεπε να ξοδέβουμε τον χρόνο μας για να διαμαρτυρηθούμε γράφοντας σε κάποιους άλλους? πχ υποργείο, Θεοχάρη κλπ?

Δυστυχώς δεν νομίζω ότι μπορούμε να διεκδικήσουμε κάτι το οποίο ήδη ξέρουν αλλά δεν ενδιαφέρονται. Ίσως πάλι η απογοήτευσή μου είναι αποτέλεσμα της κούρασης. Δεν ξέρω. Καλό βράδυ. Γιατί μετά από 17 ώρες δουλειά περίπου δεν σκέφτομαι πολύ καθαρά.

• 0

ποιός είναι ο λόγος να μαρκάρουμε στο έντυπο ε9 το αν δηλώθηκαν ακίνητα σε παλαιότερα έτη π.χ. 2005 έως 2007 ? αφού τα έχουν χαμένα οι χαμένοι :angry:

• 0

επαναφέρω τον τίτλο "μήπως πρεπει από τώρα να ζητήσουμε παράταση για το Ε9?" όχι τίποτα άλλο, αλλά να μην λένε ότι ζητάμε τελευταία ώρα!!!!!!!!!!

• 0

επαναφέρω τον τίτλο "μήπως πρεπει από τώρα να ζητήσουμε παράταση για το Ε9?" όχι τίποτα άλλο, αλλά να μην λένε ότι ζητάμε τελευταία ώρα!!!!!!!!!!

Συμφωνω,μια και δεν λειτουργει το fuck... TAXIS

• 0

Συνάδελφοι καλημέρα,

έχω μπλοκάρει τελείως με τα Ε9 !!!!!!!!!!!!!!!

Ακουσε κανείς καμιά παράταση????? ή θα τιναχτούμε πάλι στον αέρα????????????????????????

• 0

Συνάδελφοι καλημέρα,

Ακουσε κανείς καμιά παράταση????? ή θα τιναχτούμε πάλι στον αέρα????????????????????????

• 0

Συνάδελφοι καλημέρα,

στον αέρα όπως παλιά!

• 0

στον αέρα όπως παλιά!

H συνήθεια που έγινε λατρεία!!!!

Η παράταση πρέπει να ζητηθεί τώρα και να έχει ημερομηνία 15/2/2015 τουλάχιστον.