Προς το περιεχόμενο
  • 0

μήπως πρέπει από τώρα να ζητήσουμε παράταση για το ε9?


lami

Ερώτηση

για να μην λένε μερικοί μερικοί ότι τελευταία ώρα ζητάμε παράταση ας την ζητήσουμε από τώρα. αν και από τις πρώτες πρωϊνές ώρες που άνοιξε το πρόγραμμα έχω στείλει ή 27 ή 28 (δεν θυμάμαι ακριβώς) δεν νομίζω να προλάβω να τις στείλω όλες μέχρι την λήξη της προθεσμίας... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 929
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Όσο κι αν συμφωνεί "κάποιος" 

με τα καλογραμμένα κείμενα

που τελευταία διαβάζουμε τις Δευτέρες.

Όσο κι αν αισθάνεται όμορφα ότι τουλάχιστο

έχει αποκτήσει έναν άνθρωπο ακόμη

από τους ελάχιστους που έστω και καθυστερημένα 

εκφράζουν με τα γραπτά τους το χτυποκάρδι αυτού του κλάδου.

Στιγμές σαν αυτές  ο εγκέφαλος αυτού του "κάποιου"

ξεχειλίζει από αηδία για "κάποιους",

που είναι υπεύθυνοι για τη κατάντια

αυτού του επαγγέλματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τί κάνουμε?????????????  Αυτή η Σαββαιδου δεν μπορεί να την δώσει επιτέλους την @@@@@@@ την παράταση?????????

Το 15515 ειναι καειλημένο...................... και δεν λειτουργεί τίποτα!!!!! 

Καταχωρώ ένα ακινητο 15 φορές για να το παρει.................................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τί κάνουμε?????????????  Αυτή η Σαββαιδου δεν μπορεί να την δώσει επιτέλους την @@@@@@@ την παράταση?????????

Το 15515 ειναι καειλημένο...................... και δεν λειτουργεί τίποτα!!!!! 

Καταχωρώ ένα ακινητο 15 φορές για να το παρει.................................

και εγώ το ίδιο από τις 9,00 πμ και ακόμη τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αλήθεια....

 

Μετά τη σήμερον ημέραν που τα Ε9 θα είναι με πρόστιμο, αν γίνει τροποποιητική, για να συμπληρωθεί μόνο ο Αριθμός παροχής ρεύματος  ή ο ΤΚ, θα έχει πρόστιμο 100,00€ ;  Λογικά Ναι

 

Όπως επίσης,

 

στην περίπτωση που πας να κάνεις μία διόρθωση σε ακίνητο λόγω συμβολαίου (εμπρόθεσμα) και βλέπεις ότι σε κάποιο άλλο ακίνητο έχει ένα τεράστιο Χ  (δηλαδή ότι δεν έχει εντοπιστεί από το σύστημα), τι θα κάνεις; Θα το διορθώσεις; Μήπως όμως τότε έχει πρόστιμο;

 

Θεωρώ οτι είναι χιλιάδες τα Ε9 που είναι με αυτά τα 2 προβλήματα και ούτε βέβαια μπήκαν όλοι οι έλληνες να διορθώσουν το Ε9 τους μέσα στο δίμηνο που ήταν ανοιχτό για το 2014.

 

Κοίτα να δεις, που τελικά θα κλείσουν τα ανοίγματα του προϋπολογισμού απο τα πρόστιμα που θα χρεώνονται και δεν θα χρειασθούν άλλα μέτρα για την τρόικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παράταση έως 30/12 για το Ε9

printer.png
disk.png
email_go.png
folder_page.png
font.png
font_sm3.png
 
 

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: 13:19

 

Την παράταση της υποβολής τροποποιητικών δηλώσεων Ε9 χωρίς πρόστιμα έως και τις 30 Δεκεμβρίου 2014 αποφάσισε το υπουργείο Οικονομικών. Η παράταση ήταν αίτημα φορολογούμενων και φοροτεχνικών λόγω του πολυ μεγάλου όγκου τροποποιητικών δηλώσεων που υποβάλλονται τις τελευταίες ημέρες.

Οι φορολογούμενοι έχουν τη δυναότητα να πραγματοποιήσουν τροποποιήσεις στο Ε9 των ετών 2010 έως και 2014. Εφόσον από τη διόρθωση του Ε9 προκύψει μείωση του οφειλόμενου ΕΝΦΙΑ 300 ευρώ και άνω τότε το ηλεκτρονικό σύστημα του περιουσιολογίου δεν εκδίδει εκκαθαριστικό σημείωμα αλλά καλείται ο φορολογούμενος στην εφορία προκειμένου να προσκομίσει τα σχετικά δικαιολογητικά που τεκμηριώνουν τις αλλαγές που δήλωσε (συμβόλαια κλπ)

Σπύρος Δημητρέλης

 
 
 
 
 
Μολις το διαβασα. Αραγε ισχυει?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παράταση έως 30/12 για το Ε9

 
 
 
printer.png
disk.png
email_go.png
folder_page.png
font.png
font_sm3.png
 
 

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: 13:19

 

Την παράταση της υποβολής τροποποιητικών δηλώσεων Ε9 χωρίς πρόστιμα έως και τις 30 Δεκεμβρίου 2014 αποφάσισε το υπουργείο Οικονομικών. Η παράταση ήταν αίτημα φορολογούμενων και φοροτεχνικών λόγω του πολυ μεγάλου όγκου τροποποιητικών δηλώσεων που υποβάλλονται τις τελευταίες ημέρες.

Οι φορολογούμενοι έχουν τη δυναότητα να πραγματοποιήσουν τροποποιήσεις στο Ε9 των ετών 2010 έως και 2014. Εφόσον από τη διόρθωση του Ε9 προκύψει μείωση του οφειλόμενου ΕΝΦΙΑ 300 ευρώ και άνω τότε το ηλεκτρονικό σύστημα του περιουσιολογίου δεν εκδίδει εκκαθαριστικό σημείωμα αλλά καλείται ο φορολογούμενος στην εφορία προκειμένου να προσκομίσει τα σχετικά δικαιολογητικά που τεκμηριώνουν τις αλλαγές που δήλωσε (συμβόλαια κλπ)

Σπύρος Δημητρέλης

 
 
 
 
 
Μολις το διαβασα. Αραγε ισχυει?

εγώ πάντως νιώθω πολύ χαρούμενη και υπερήφανη γατί μόλις τώρα πήρε ένα ε9 που το πάλευα από τις 9.00πμ είμαι πολύ χαρούμενη έχω καμιά τριανταριά ακόμα και χαίρομαι πάρα πολύ ---- μαύρο στον μαυρογιαλούρο και να βουλιάζουμε τώρα ήδη είμαστε στα σκατά και κάνουμε τον καραγκιόζη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

με το που αναρτηθηκε στον κομβο η παραταση δουλευει και η εφαρμογη....

Φιλε μου μην το λες απαξιωτικα γιατι υπαρχουν συναδελφοι που ειναι απο χθες το βραδυ για να στειλουν τα ε9. Οποτε εγω θα πω καλη ξεκουραση και καλη δυναμη για τη συνεχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Φιλε μου μην το λες απαξιωτικα γιατι υπαρχουν συναδελφοι που ειναι απο χθες το βραδυ για να στειλουν τα ε9. Οποτε εγω θα πω καλη ξεκουραση και καλη δυναμη για τη συνεχεια

δεν λεω τιποτα το απαξιωτικο για τους συναδελφους, κι εγω ξενυχταω για τα ε9 και για καθε εφαρμογη  που σερνεται ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στο ημερολόγιο προθεσμιών του κόμβου η ημερομηνία για το ε9 είναι 30/06/2015. Τι ισχύει? , είχα την εντύπωση ότι βγήκε νέα παράταση μέχρι 27/07/2015. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στο ημερολόγιο προθεσμιών του κόμβου η ημερομηνία για το ε9 είναι 30/06/2015. Τι ισχύει? είχα την εντύπωση ότι βγήκε παράταση μέχρι 27/07/2015. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στο ημερολόγιο προθεσμιών του κόμβου η ημερομηνία για το ε9 είναι 30/06/2015. Τι ισχύει? είχα την εντύπωση ότι βγήκε παράταση μέχρι 27/07/2015. Ευχαριστώ!

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/24213

 

Αναλυτικά λοιπόν για τις δηλώσεις στοιχείων ακινήτων, εφόσον ψηφιστεί ως έχει η τροπολογία θα ισχύσουν τα εξής:

Ε9 - 2015 (Μεταβολές από 1.1.2014 έως 31.12.2014) - Καταληκτική ημερομηνία υποβολής 27η Ιουλίου 2015

Ε9 - 2016 (Μεταβολές από 1.1.2015 έως 31.05.2015) - Καταληκτική ημερομηνία υποβολής 27η Ιουλίου 2015

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ρε παιδια μια ωρα τωρα ψαχνω για την παραταση του ε9...απ'οσο καταλαβα πηρε παραταση με το νομοσχεδιο για τα αμεα αλλα ακομα δεν εχει βγει σε φεκ. Ερωτηση: για μεταβολη που εγινε περιπου απριλιο με μαιο του 2015 με πιανει η παραταση??μια απαντηση παρακαλω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ρε παιδια μια ωρα τωρα ψαχνω για την παραταση του ε9...απ'οσο καταλαβα πηρε παραταση με το νομοσχεδιο για τα αμεα αλλα ακομα δεν εχει βγει σε φεκ. Ερωτηση: για μεταβολη που εγινε περιπου απριλιο με μαιο του 2015 με πιανει η παραταση??μια απαντηση παρακαλω...

Καλημέρα.

Για μεταβολές μέχρι 31/05 η καταληκτική είναι 27/07 οπότε είσαι μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μήπως έχει ακούσει κανείς αν θα δοθεί παράταση Ε9 έως 27/7 και για συμβόλαια με ημερομηνία απο 01/06/15;

 

Επειδή δεν το πρόσεξα την έκανα την πατάτα μου.....  συμβόλαιο με ημερομηνία 5/6/15 πήγα να το περάσω σήμερα και εννοείται μου το βγάζει εκπρόθεσμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...