Προς το περιεχόμενο
  • 0

μήπως πρέπει από τώρα να ζητήσουμε παράταση για το ε9?


lami

Ερώτηση

για να μην λένε μερικοί μερικοί ότι τελευταία ώρα ζητάμε παράταση ας την ζητήσουμε από τώρα. αν και από τις πρώτες πρωϊνές ώρες που άνοιξε το πρόγραμμα έχω στείλει ή 27 ή 28 (δεν θυμάμαι ακριβώς) δεν νομίζω να προλάβω να τις στείλω όλες μέχρι την λήξη της προθεσμίας... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 929
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Το κοίταξα είναι σχεδόν κομπλέ .....

Αλλά ακόμη και έτσι αφού δεν πειράζω τίποτα

Λυπάμαι...κι αύριο μέρα είναι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα σε όλους μας!

Γνωρίζει κανείς αν μετά την ολοκλήρωση της αποστολής η εφαρμογή Ε9 θα παραμείνει ανοιχτή έτσι ώστε μπορούμε να βλέπουμε την περουσιακή κατάσταση του κάθε φορολογούμενου ή θα την κλείσουν όπως πριν δύο χρόνια?

Ευχαριστώ!!!

ΚΑΝΕΙΣ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

http://www.taxheaven...ws/view/id/9179

...........................................

Νομιζω τα σχόλια είναι περιτά .........

Το ΄βαλες για να κλάψουμε ή να γελάσουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΛΟΓΙΣΤΗΣ

Μήπως ξέρει κάποιος τι γίνεται , έχω 3 ακίνητα στον πίνακα 1 εκτός συστήματος ΑΠΑΑ κωδικός 2 και έχω μία μεταβολή στο έτος 2011 σε ένα από αυτά τα ακίνητα , κάνω οριστικοποίηση στα έτη 2009,2010 εκτυπώνω περιουσιακή κατάσταση στα έτη 2009,2010 μου τα εμφανίζει εκτός συστήματος ΑΠΑΑ κωδικός 2, κάνω μεταβολή στο έτος 2011 στο ακίνητο που έχω μεταβολή και κάνω οριστικοποίηση,εκτυπώνω περιουσιακή κατάσταση για το έτος 2011 και μου εμφανίζει τα ακίνητα που δεν έχουν μεταβολή εντός συστήματος ΑΠΑΑ κωδικός 1 και στο ακίνητο που έχω μεταβολή εκτός συστήματος ΑΠΑΑ κωδικός 2 επειδή το επιλέγω , είναι σωστό ή κάνω κάτι λάθος μήπως πρέπει πάλι να κάνω έλεγχο στα ακίνητα , δεν μεταφέρονται αυτόματα από την μία χρονιά στην άλλη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν σε παρεξηγώ...όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε

μετά από 14 χρόνια (και τι χρόνια) στο ρημαδοεπάγγελμα κινδυνεύω από μέρα σε μέρα να μείνω χωρίς δουλειά με ότι αυτό συνεπάγεται

Παρεξηγησε τον - παρεξηγησε τον, μην τον ακους οτι δεν βλεπει. Ολο ντριπλες και πονηριές ειναι. Σε μαθαμεεεεε!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ναι και είναι και μαγικό !!! :) Ψάξε κάτω αριστερά...

Η άλλη τραγούδαγε <<από έρωτα θα πάω>> , αλλά εμεις θα πάμε απο κουμπι του ΤΑΞΙΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

No Response from Application Web Server

There was no response from the application web server for the page you requested.

Please notify the site's webmaster and try your request again later.

ΟΛΑ ΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΩΣ !!! :angry: :angry: :angry:

ΣΤΑ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΙΧΤΟ... :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εχουμε πληροφορία ότι θα δοθεί μεγάλη παράταση για τη δήλωση Ε9.

Ευχαριστούμε πολύ για την πληροφορία!

Να είστε καλά και πάντα τέτοια νέα να μας λέτε, αγαπητό TAXHEAVEN.

Κ.Σ.

Μαργαριτάρια από γραπτά μαθητών!

Οι αρχαίοι μετρούσαν το χρόνο με χιλιετίες και επετηρίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εχουμε πληροφορία ότι θα δοθεί μεγάλη παράταση για τη δήλωση Ε9.

τελεια !!! ...αλλα ποτε εχουν σκοπο να μας το πουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εχουμε πληροφορία ότι θα δοθεί μεγάλη παράταση για τη δήλωση Ε9.

ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΕΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ? ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΚΑΙ ΠΕΝΤΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΚΑΤΕΡΙΝΑ

ΜΑΚΑΡΙ!! ΒΟΗΘΑΤΕ, ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ. ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ 3, ΚΑΙ ΤΑ 3 Ε9, ΗΘΕΛΑΝ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ.

ΑΓΟΡΕΣ 2009 (ΕΤΟΣ) ΑΠΕΡΑΣΤΑ, ΓΟΝΙΚΕΣ ΠΑΡΟΧΕΣ ΑΠΕΡΑΣΤΕΣ , ΑΓΡΟΤΕΜΑΧΙΑ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑ............ ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΚΑΝΟΥΜΕ, ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΛΑΒΩΣΕΙ, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΦΥΤΡΩΣΟΥΝ ΑΛΛΑ 6 ΧΕΡΙΑ, ΝΑ ΚΛΩΝΟΠΟΙΗΘΟΥΜΕ Ή ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ. ΒΟΗΘΑΤΕ, ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εχουμε πληροφορία ότι θα δοθεί μεγάλη παράταση για τη δήλωση Ε9.

Μήπως έχουμε και καμιά πληροφορία σε ποια λογική θα κινηθεί η παράταση?

Θα είναι με το σκεπτικό τέλος του 2012 να έχουν σωστό περιουσιολόγιο ή με το σκεπτικό ότι προλάβουν να αρπάξουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μπράβο ρε παιδιά! Μακάρι να δοθεί παράταση....ΠΙΕΣΤΕ ΤΟΥΣ λίγο παραπάνω...τι λίγο δηλαδή?

Πολύ πιέστε, μπάσκε δεν αντάξουν και σκάσουν σαν μπαλόνι ,χαχα...! Να γλιτώσουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ωραια ειδηδη! μακαρι να γινοταν ε9 για ολους απο την αρχη ... με μεγαλο περιθωριο χρονου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα, σε περίπτωση γάμου μέσα στο 2010 θα πρέπει να γίνει κοινή δήλωση ε9.

Δηλάδη όλα τα περιουσιακά στοιχεία της συζύγου θα πρέπει να τα μεταφέρουμε στη νέα κοινή δήλωση;

Τα ακίνητα αυτα έχουν πάρει Α.Τ.ΑΚ. πως θα τα δηλώσουμε τώρα;

Υπάρχει πεδίο να καταχωρήσουμε το Α.Τ.ΑΚ. εαν κάνουμε εισαγωγη ακινήτου;

Μπορείτε να βοηθήσετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Χριστίνα

Ενας κλειστός χώρος στάθμευσης είχε δηλωθεί στις προηγούμενες δηλώσεις ε9 ως βοηθητικός χώρος διαμερίσματος, ενω θα έπρεπε να μπει σε ξεχωριστή γραμμή στη δήλωση ως χώρος στάθμευσης.

Να το αφήσω ως έχει ή να κάνω διορθωση στις παλιες δηλώσεις ε9;

Υπάρχει περίπτωση να μπει πρόστιμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ενας κλειστός χώρος στάθμευσης είχε δηλωθεί στις προηγούμενες δηλώσεις ε9 ως βοηθητικός χώρος διαμερίσματος, ενω θα έπρεπε να μπει σε ξεχωριστή γραμμή στη δήλωση ως χώρος στάθμευσης.

Να το αφήσω ως έχει ή να κάνω διορθωση στις παλιες δηλώσεις ε9;

Υπάρχει περίπτωση να μπει πρόστιμο;

Αν έχει χιλιοστά επί του οικοπέδου έπρεπε να δηλωθεί ως βοηθητικός χώρος με κωδικό 6 ( θέση στάθμευσης με ποσοστό συνιδιοκτησίας επί του οικοπέδου ) σε ξεχωριστή γραμμή.

Θεωρώ πως πρέπει να κάνεις διόρθωση.

Όσο για πρόστιμα, σύμφωνα με όσα γνωρίζουμε, δεν τίθεται τέτοιο θέμα.

Στο μέλλον και με αυτούς που μας κυβερνάνε ποτέ δεν ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα, σε περίπτωση γάμου μέσα στο 2010 θα πρέπει να γίνει κοινή δήλωση ε9.

Δηλάδη όλα τα περιουσιακά στοιχεία της συζύγου θα πρέπει να τα μεταφέρουμε στη νέα κοινή δήλωση;

Τα ακίνητα αυτα έχουν πάρει Α.Τ.ΑΚ. πως θα τα δηλώσουμε τώρα;

Υπάρχει πεδίο να καταχωρήσουμε το Α.Τ.ΑΚ. εαν κάνουμε εισαγωγη ακινήτου;

Μπορείτε να βοηθήσετε;

Κάνεις μόνο εισαγωγή της συζύγου στο Ε 9 του συζύγου.

Τα ακίνητα της συζύγου λογικά θα πρέπει να εμφανίζονται στην περιουσιακή κατάσταση που θα διαμορφωθεί μετά την εισαγωγή της ( προσοχή στην περιουσιακή κατάσταση όχι στο Ε 9 ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Νομίζω μια λογική πρόταση θα είχε ως εξής:

Παράταση μέχρι 29/02/2012 για δηλώσεις που έχουν μόνο μεταβολές ως προς τα φυσικά πρόσωπα( θανατοι γάμοι κλπ).

Για την σωστή εικόνα της περιουσιακής κατάστασης των φορολογουμένων και την δημιουργία περιουσιολογίου παράταση μέχρι 31/12/2012.

Με αυτόν τον τρόπο όταν οι πελάτες μας μας επισκεφθούν για την φορολογική δήλωση του 2012 θα πέρνουν την εκτυπωμένη την περιουσιακή τους κατάσταση όπως αυτή αποτυπώνεται στο σύστημα. Ο φορολογούμενος θα εχει την δυνατότητα να δει τι εχει περασμένο στο taxis, να συγκεντρώσει όλα τα απαράιτητα δικαιολογητικά (συμβόλαια , άδειες κλπ.) και όταν ολοκληρώσουμε τις δηλώσεις να μπορούμε το καλοκαίρι και το φθινόπωρο να κανουμε τα Ε9 και να τα περάσουμε σωστά στην νέα εφαρμογή πο δημιούργησαν.

Κάνοντας φυσικά και στην ΓΓΠΣ τις απαράιτητες διορθώσεις που κατα καιρούς έχουμε επισημάνειμε τις παρατηρήσεις μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κάνεις μόνο εισαγωγή της συζύγου στο Ε 9 του συζύγου.

Τα ακίνητα της συζύγου λογικά θα πρέπει να εμφανίζονται στην περιουσιακή κατάσταση που θα διαμορφωθεί μετά την εισαγωγή της ( προσοχή στην περιουσιακή κατάσταση όχι στο Ε 9 ).

μπες πρώτα στη σύζυγο να δεις αν χρειάζεται οριστικοποίηση κάποια χρονιά πριν το γάμο και μετά στο σύζυγο να κάνεις εισαγωγή της συζύγου και οριστικοποίηση. Αν και μετά την εισαγωγή της συζύγου δεν στα εμφανίζει τα ακίνητα της, θα στα εμφανίσει μετά την οριστικοποίηση (περίπτωση που έχω και εγώ και η καθοδήγηση έγινε από υπάλληλο του taxisnet).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μπορώ να καταλάβω τα χειρόγραφα ότι δεν έχουν καταχωρηθεί...αλλά και τα ηλεκτρονικά Ε9 να μην εμφανίζονται, μου φαίνεται αστείο!!!

Ε9 οικονομικού έτους 2010 που έχει κατατεθεί ηλεκτρονικά....δεν εμφανίζεται...πρέπει να το καταχωρήσω από την αρχή άραγε ή απλά να προσθέσω την αγορά που έγινε το οικονομικό 2011;;; Ξέρει κανείς;;;

ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΚΑΙ ΔΗΛΩΘΗΚΕ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟ ΜΗΤΩΟ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ. Τ ΑΚΙΝΗΤΑ ΤΗΣ ΣΥΖΥΓΟΥ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΟΥΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΑΚΙΝΗΤΑ ΤΟΥ ΘΑΝΟΝΤΟΣ? ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΚΩΔΙΚΟ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ Η ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΝΟΥΡΓΙΟ ΚΩΔΙΚΟ ΜΕ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...