Προς το περιεχόμενο
  • 0

μήπως πρέπει από τώρα να ζητήσουμε παράταση για το ε9?


lami

Ερώτηση

για να μην λένε μερικοί μερικοί ότι τελευταία ώρα ζητάμε παράταση ας την ζητήσουμε από τώρα. αν και από τις πρώτες πρωϊνές ώρες που άνοιξε το πρόγραμμα έχω στείλει ή 27 ή 28 (δεν θυμάμαι ακριβώς) δεν νομίζω να προλάβω να τις στείλω όλες μέχρι την λήξη της προθεσμίας... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 929
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης
Συναδελφε , η χειρογραφη καταθεση θα είναι το τελειωτικο μας χτύπημα.

ΜΑ,ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΓΙΑ ΕΝΑ Ε9??ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΚ ΤΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΤΟΙΜΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΗΝΕΣ.ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ.ΟΜΩΣ ΚΑΘΟΤΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ,ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΥΠΟΔΟΜΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΜΑ,ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΓΙΑ ΕΝΑ Ε9??ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΚ ΤΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΤΟΙΜΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΗΝΕΣ.ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ.ΟΜΩΣ ΚΑΘΟΤΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ,ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΥΠΟΔΟΜΗ.

Συναδελφε δεν διαφωνούμε ,

αλλα η υποβολή στις ΔΟΥ χειρογραφων εντύπων θα σημαινει αυτομάτως , ότι θα τα ξανακανουμε ηλεκτρονικα όλα απο την αρχή σε μερικούς μήνες , διότι πολύ απλά δεν υπάρχει περίπτωση όλα αυτα να καταχωρηθουν απο τους υπαλληλους των ΔΟΥ.

Αυτο δεν έγινε όταν υπήρχε υπερπληθωρα υπαλλήλων , θεωρείς ότι μπορεί να γίνει τώρα. ???

Για αυτο τον λόγο αλλωστε εχουν κλειδωθεί τα συστηματα παραλαβής χειρογραφων Ε9 στις ΔΟΥ.

Προσωπικα πιστευω πως δεν υπάρχει άλλη λυση απο την ηλεκτρονική υποβολή , ενοείται πως αυτό θα πρεπει να εχει καταληκτικη ημερομηνια υποβολής, την 31η Οκτωβρίου 2012 τουάχιστον καθως και την απρόσκοπτη είσοδο αλλα και έξοδο (γειά σου φίλε ype :rolleyes: ) στο (και από) το σύστημα καθ όλη αυτήν την χρονικη περίοδο.

Λοιπές ολιγοημερες παρατασεις είναι απλή παρηγοριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη επισκέπτης

Ποια είναι η γνώμη σας;

Το έγραψα και σε άλλο thread αλλά εδω'βλέπω το διαβάζουν περισσότεροι.

Η εγκύκλιος λέει σαφώς ότι:

"Η εφαρμογή της ηλεκτρονικής υποβολής δηλώσεων στοιχείων

ακινήτων έχει αναπτυχθεί με στόχο την όσο το δυνατόν ταχύτερη και

ορθότερη δημιουργία του Περιουσιολογίου, γι’ αυτό επιτρέπει στα

φυσικά πρόσωπα εκτός από την υποβολή δήλωσης στοιχείων ακινήτων

του τρέχοντος έτους (2011) και τη διόρθωση της περιουσιακής τους

κατάστασης για όσα έτη δεν έχει εκδοθεί εκκαθαριστικό για την ακίνητη

περιουσία τους. Έτσι, θα αποφευχθεί άσκοπη ταλαιπωρία τόσο των

φορολογουμένων όσο και των υπηρεσιών, η οποία πιθανόν να προκύψει

από χειρόγραφες διορθώσεις δηλώσεων μετά τη λήψη του

εκκαθαριστικού.

Προς τούτο, για όσους υπόχρεους δεν έχει εκδοθεί εκκαθαριστικό

Ε.Τ.ΑΚ. έτους 2009, δίνεται η δυνατότητα μέσω της εφαρμογής να δουν

την περιουσιακή εικόνα που έχει δημιουργηθεί από την επεξεργασία των

δηλώσεων Ε9 και εφόσον αυτή δεν ανταποκρίνεται στην περιουσιακή

τους κατάσταση της 1ης Ιανουαρίου 2009 να πραγματοποιήσουν τις

απαραίτητες διορθώσεις. Στη συνέχεια, οι υπόχρεοι πραγματοποιούν

διορθώσεις και για τα επόμενα έτη, ώστε η εικόνα της περιουσιακής τους

κατάστασης να ανταποκρίνεται στην 1η Ιανουαρίου έκαστου έτους

φορολογίας."

Διάταξη νόμου όμως δε νομίζω να υπάρχει που να επιτρέπει δηλώσεις παλιότερων ετών χωρίς πρόστιμο.

Αν γνωρίζετε κάτι είναι χρήσιμο να το δούμε κι εμείς.

Το σύστημα δε δέχεται απλά διορθώσεις. Ζητάει νέες δηλώσεις.

Αν λοιπόν κάποιος διαπιστώσει λάθη στην απεικόνιση εξαιτίας εσφαλμένης μεταφοράςστη μηχανογράφηση της χειρόγραφα υποβληθείσης δήλωσής του, δηλαδή σφάλματα για τα οποία δε φέρει καμιά ευθύνη, μήπως βρεθεί μπλεγμένος και με πρόστιμα αν σπεύσει να τα διορθώσει με αναγκαστική υποβολή νέων δηλώσεων για τα έτη 09, 10 και 11 (χωρίς μάλιστα να υπάρχει περιουσιακή μεταβολή, παρά μόνο διορθώσεις της εσφαλμένα απεικονισθείσης υφιστάμενης);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Νομικό πρόσωπο (Ο.Ε.) δεν έχει περιουσιακά στοιχεία. Μπαίνοντας στην εφαρμογή υποβολής του Ε9 του taxis εμφανίζεται το μήνυμα: "Δεν βρέθηκε ο χρήστης με το όνομα χρήστη...". Επομένως δεν χρειάζεται να υποβληθεί. Έτσι δεν είναι;

Μάλλον όχι. Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Κάποιος άλλος μήπως το χει συναντήσει και γνωρίζει τη λύση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το ιδιο προβλημα αντιμετωπισα και εγω και πηρα τηλεφωνο στην ΓΓΠΣ. Μετά από ώρες προσπάθειας ,αφού η γραμμή ήταν συνεχώς κατειλημμένη, κατάφερε να χτυπήσει το ρημαδοτηλέφωνο!!!!!!Με είχαν άλλη μια ωρίτσα στην αναμονή και ήγκικεν η ωρα της απάντησης. Μου είπαν λοιπόν φίλτατοι συνάδελφοι,οτι για τα νομικά πρόσωπα δεν άνοιξε ακόμη το σύστημα (αΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ)!!!!!!!!γι αυτο εμφανίζεται αυτό το μήνυμα. Στην ερώτησή μου για παράταση ,είπαν οτι πιθανότατα θα πάρει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Takis Tsoukalas

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΑ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΑΔΥΝΑΜΙΑΣ ΣΥΝΤΕΤΑΓΜΕΝΗΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗΣ....ΘΑ ΘΥΜΙΣΩ ΤΟ ΚΑΤΑ ΘΩΜΑ ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΑΠΕΙΚΟΝΙΖΕΙ ΠΛΗΡΩΣ ΤΟ ΠΩΣ ΜΑΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ "Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ ΝΑ ΚΕΡΔΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ .... ΑΓΑΠΗΘΟΥΝΕ"

Peace brothers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΧΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΚΙ ΟΜΩΣ ΑΛΗΘΙΝΗ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ.ΤΟ 2006 ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΗ ΔΗΛΩΣΕ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΚΑΙ ΥΠΕΒΑΛΕ ΑΥΤΟΣ Ε9 ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΤΗΣ.ΕΚΤΟΤΕ ΑΥΤΗ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ.ΤΟ ΕΤΑΚ ΤΟΥ 2008 ΤΗΣ ΒΓΗΚΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΦΟΥ ΕΙΧΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΘΕΙ ΠΡΙΝ 2-3 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΓΙΝΑΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΤΩΝ ΔΙΟΡΘΩΣΕΩΝ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟΤΕ.ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΕΙ ΤΟ 2010 Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΑΠΕΒΙΩΣΕ.ΤΩΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΑΥΤΗ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟ Ε9 ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ 2009 ΚΑΙ ΜΗΝΥΜΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ Ε9 ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΓΓΑΜΗ.ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΤΕΙ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΗ.ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ Ν ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΑΠ ΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΤΗΣ ΔΟΥ ΤΟΥ ΜΑΚΑΡΙΤΗ?ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥ ΤΗΣ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΗΣ?ΑΠ ΤΟ ΤΑΞΙΣ?Ή ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΜΕ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΤΟ Ε9 ΣΤΗ ΔΟΥ ΤΗΣ?

ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΦΑΛΜΑ : Δεν έχετε κάνει καμία ενέργεια στη δήλωση. Πρέπει να κάνετε τουλάχιστον μία ενέργεια ώστε να την υποβάλετε οριστικά.

ΟΚ το βρήκα τι έγινε.... Πρέπει να πάτε Ακύρωση Υποβολής Ε9 και να σας βγάλει πάλι την αρχική οθόνη "Οριστικοποίηση περιουσιακής κατάστασης". Είχα πατήσει κατα λάθος υποβολή Ε9 πριν κάνω οριστικοποίηση περιουσιακής κατάστασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Φίλε μου καλέ ,

τι κοινό εχουμε να στείλουμε σε επιστολή μαζί με την ΠΟΦΕΕ???

Η ΠΟΦΕΕ είναι η μεγαλυτερη γλάστρα του χώρου

και αυτο μετα την χθεσινή τους ανακοινωση

http://www.taxheaven...ws/view/id/8982

το υπογραφω και με τα δύο χερια.

Απλά ποίο θα ήταν το ιδανικό σενάριο ..........

Ειρήνη μπορεί η ΓΓΠΣ να είναι εκτελεστικό όργανο και μπορεί εκεί τα παιδιά να υπερβάλλουν ευατό , αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν έχουν ευθύνες για αυτό το χαλί ........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημερα Συναδελφοι...

Την αποψη μου την εγραψα χθες (περι μη υποβολλης ΚΑΝΕΝΟΣ Ε9), και θα επιμεινω σε αυτη...

Κακως ασχολειστε και προσπαθειτε να στειλετε Ε9...

Δυστηχως ετσι δεν βοηθατε τον κλαδο μας να προοδευσει και να γινει για ΕΜΑΣ πρωτα απο ολους ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΣ...

Σκεφτειτε τι θα ειχε γινει αν αντι για βουλιμικη υποταγη στα λαθη του υπουργειου τοσα χρονια απλα αντιδρουσαμε ΜΗ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΛΑΘΟΣ - απλα τωρα θα λειτουργουσε το μεγαλυτερο τουλαχιστον κομματι των εφαρμογων ΣΩΣΤΑ...

Οσο προσπαθειτε να στειλετε, και λαθος θα κανετε σε αυτο που στελνετε (εννοειτε οχι απο επαγγελματικη αγνοια) αλλα και επιδοτειτε (αθελα σας) την αδιαφορια των αρμοδοιων, οποιοι και αν ειναι αυτοι στο να μας εκμεταλευονται και να μην μας σεβονται σαν κλαδο...

Πιστευω πως τωρα ειναι η ευκαιρια μας να δειξουμε τι ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ για τον κλαδο μας...

ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΜΟΝΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ Ε9 ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΠΟΣΤΑΛΟΥΝ ΜΟΝΟ 5%

*ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΠΙΘΥΜΩ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΛΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ...ΚΑΘΕ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΣΚΕΨΗ ΔΕΚΤΗ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΤΗ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημέρα. μπήκα στο ε9 για να στείλω το δικό μου. η περιουσιακή μου κατάσταση ήταν εντάξει και έκανα οριστικοποίηση. μου τα έπαιρνε όλα εντάξει και έκανα και εκτύπωση και γράφει βεβαίωση δηλωθείσας περιουσιακής κατάστασης. μήπως θα έπρεπε όμως να μου δώσει και αριθμό δήλωσης για να φαίνεται έγκυρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

τι μπορώ να κάνω εγώ που το σύστημα μου οριστικοποίησε κινήσεις ενώ είχε κολήσει και εγώ προσπαθούσα να δω τι εχει και πάνω στα κλικ έκανε οριστικοποιήσεις χωρίς να προλάβω να δηλώσω αυτά που έπρεπε;

Η ΔΟΥ που ρώτησα να κάνω συμπληρωματική μου λέει έχει πρόστιμο, θεωρείτε έκπρόθεσμη.

έχει κανείς να μου πει κάποια άποψη;

Υπάρχει περίπτωση να ξανανοίξουν το σύστημα;

Από το taxis η υπάλληλος με έβρισε που προσάθούσα να τα στείλω.... αν είναι δυνατόν, για δικά τους λάθη.... και λάθος στα προγράμματα τους.....

ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ 8/12/2011 ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ 2 ΠΕΛΑΤΕΣ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ Ε9 ΓΙΑ ΤΟ 2011. ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΜΕ ΠΕΤΑΕΙ ΣΤΟ 2010, ΕΛΕΓΧΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΩ. ΜΠΑΙΝΩ ΝΑ ΤΗΝ ΤΥΠΩΣΩ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΑΩ ΠΙΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ Ε9 ΤΟΥ 2011 ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΤΑΒΟΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ 2011. ΠΗΡΑ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΗΝ ΓΓΠΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΕΙΚΟΣΑΛΕΠΤΟ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΤΟΥΣ ΕΞΗΓΗΣΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΤΟΥΣ ΕΔΩΣΑ ΤΑ ΑΦΜ ΤΩΝ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΛΥΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΜΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΟΤΙ ΑΚΥΡΩΣΑΝ ΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΤΟΥ 2011 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ Ε9 ΤΟΥ 2011.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Απλά ποίο θα ήταν το ιδανικό σενάριο ..........

Ειρήνη μπορεί η ΓΓΠΣ να είναι εκτελεστικό όργανο και μπορεί εκεί τα παιδιά να υπερβάλλουν ευατό , αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν έχουν ευθύνες για αυτό το χαλί ........

Το πρόγραμμα δεν είναι της ΓΓΠΣ Απόστολε!!! Είπαμε UNISYSTEMS, με απευθείας ανάθεση :angry: .... Δες και πιο πάνω... Και δεν μπορούν να πούνε δεν το ανεβάζουμε... Άλλοι αποφασιζουν και διατάσσουν... Κάπου εκεί ψηλά στη Βουλής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ? ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΥ ΤΡΕΞΙΜΟ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΩ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ . ΑΝ ΑΡΧΙΣΑΝ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΤΙΣ Μ@@@ΕΣ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ .ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΕΓΩ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΥ ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΝΣ ΣΤΑ ΠΑΛΙΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΡΑΒΑΜΕ ΤΟ ΚΟΥΠΙ ΣΤΗΝ ΓΑΛΕΡΑ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μες στην τρέλα που επικρατεί να ρωτήσω και εγώ κάτι. Σε Ε9 πελάτη μου εμφανίζει έτος 2010 με ένα ακίνητο στην Λευκάδα από γονική παροχή. Τα υπόλοιπα ακίνητά του από Ε9 του 2005 δεν υπάρχουν πουθενά. Τι γίνεται τώρα ;; Σημειωτέον είχαν σταλεί κανονικά τα Ε9 μαζί με την υπόλοιπη δήλωση όλα τα χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μες στην τρέλα που επικρατεί να ρωτήσω και εγώ κάτι. Σε Ε9 πελάτη μου εμφανίζει έτος 2010 με ένα ακίνητο στην Λευκάδα από γονική παροχή. Τα υπόλοιπα ακίνητά του από Ε9 του 2005 δεν υπάρχουν πουθενά. Τι γίνεται τώρα ;; Σημειωτέον είχαν σταλεί κανονικά τα Ε9 μαζί με την υπόλοιπη δήλωση όλα τα χρόνια.

ξανά πέρασμα από την αρχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Απλά ποίο θα ήταν το ιδανικό σενάριο ..........

Ειρήνη μπορεί η ΓΓΠΣ να είναι εκτελεστικό όργανο και μπορεί εκεί τα παιδιά να υπερβάλλουν ευατό , αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν έχουν ευθύνες για αυτό το χαλί ........

Ελπίζω να είναι ρετσινούλα και να μην έχεις πέσει στα σκληρά :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα !!!

να κανω κι εγω μια ερωτηση?

ολοι εσεις οι συναδελφοι, που καθε φορα ειναι σαν να πεφτετε μεσα στη φουρτουνα και παλευετε με τα κυματα, εισε τοσο νεοι , ειστε τοσο ορεξατοι, ειστε αγχωμενοι, ειστε περιεργοι,τι ακριβως?

Να ανησυχησω, πως εχω χασει ολα τα παραπανω, που ακομα δεν ειδα ουτε πως μπαινουν ουτε πως βγαινουν στο Ε9 ?

Ουτε καταστασεις αναμορφωσης εχω στειλει φυσικα ..Σε γενικες γραμμες τα εχω και γω ολα ετοιμα στα χειρογραφα ...

Πιανω τελικα τον εαυτο μου να εκμεταλλευομαι (το εχω ξαναγραψει) ολα τα δικα σας προβληματα και τις προσπαθειες σας , αφου θα κανω τελικα την δουλεια μου σαν κυρια οταν λυθουν ολα.

Καταλαβαινω οτι με καποιο τροπο πρεπει να δοκιμαστουν τα προγραμματα, αλλα αυτος ο εκβιασμος που μας κανουν δεν θα με κινητοποιηουσε ποτε.

Η απορια μου ειναι ειλικρινης, χωρις ιχνος εξυπνακιστικης προκλησης ή ο,τι αλλο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γειά σου βρε Χρύσα !!!!!!!!!!!

Κι εγώ μια απ' τα ίδια. Μια ματιά έριξα στα προγράμματα και πήγα να δω τι κάνουν τα παιδάκια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γειά σου βρε Χρύσα !!!!!!!!!!!

Κι εγώ μια απ' τα ίδια. Μια ματιά έριξα στα προγράμματα και πήγα να δω τι κάνουν τα παιδάκια μου.

καλα εσυ εισαι της ιδιας συνομοταξιας, γι αυτο αναρωτιεμαι αν πρεπει να ανησυχω ... :lol::D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
καλημερα !!! να κανω κι εγω μια ερωτηση? ολοι εσεις οι συναδελφοι, που καθε φορα ειναι σαν να πεφτετε μεσα στη φουρτουνα και παλευετε με τα κυματα, εισε τοσο νεοι , ειστε τοσο ορεξατοι, ειστε αγχωμενοι, ειστε περιεργοι,τι ακριβως? Να ανησυχησω, πως εχω χασει ολα τα παραπανω, που ακομα δεν ειδα ουτε πως μπαινουν ουτε πως βγαινουν στο Ε9 ? Ουτε καταστασεις αναμορφωσης εχω στειλει φυσικα ..Σε γενικες γραμμες τα εχω και γω ολα ετοιμα στα χειρογραφα ... Πιανω τελικα τον εαυτο μου να εκμεταλλευομαι (το εχω ξαναγραψει) ολα τα δικα σας προβληματα και τις προσπαθειες σας , αφου θα κανω τελικα την δουλεια μου σαν κυρια οταν λυθουν ολα. Καταλαβαινω οτι με καποιο τροπο πρεπει να δοκιμαστουν τα προγραμματα, αλλα αυτος ο εκβιασμος που μας κανουν δεν θα με κινητοποιηουσε ποτε. Η απορια μου ειναι ειλικρινης, χωρις ιχνος εξυπνακιστικης προκλησης ή ο,τι αλλο....

Και εγώ μία από τα ίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εγω τα μπερδεψα οριστικοποιησα μια δήλωση λαθος. Τι γινεται τωρα ρε παιδια, ξερει κανενας να μου πει?. βεβαια ειχα την εντυπωση οτι δηλωνουμε μονο τις αλλαγες και οτι δεν γινεται υποβολή από την αρχή. Από το 1995-96 αγωνιζομαστε με αυτα τα ε9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ και νέα στο επάγγελμα και ορεξάτη είμαι αλλά και αγχωμένη για το πως θα λυθουν ολά αυτά τα προβλήματα κι αν τελικά θα δωθεί παράταση, αλλά δεν γίνομαι το πόνι τους για να στήσουν αυτοί το καλύτερα το προγραμματάκι τους.

Μπήκα έριξα μια ματιά, είδα οτι υπάρχουν απώλειες και λάθη και όχι δεν θα κάτσω να σκάσω και να παλευω για να μην τελειωσω την δουλεια μου. όταν λυθουν τα όποια προβληματα και αν, γιατι έχω αρχίσει να έχω πολλές αμφιβολίες, θα κάτσω να κάνω την δουλειά μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα !!!

να κανω κι εγω μια ερωτηση?

ολοι εσεις οι συναδελφοι, που καθε φορα ειναι σαν να πεφτετε μεσα στη φουρτουνα και παλευετε με τα κυματα, εισε τοσο νεοι , ειστε τοσο ορεξατοι, ειστε αγχωμενοι, ειστε περιεργοι,τι ακριβως?

Να ανησυχησω, πως εχω χασει ολα τα παραπανω, που ακομα δεν ειδα ουτε πως μπαινουν ουτε πως βγαινουν στο Ε9 ?

Ουτε καταστασεις αναμορφωσης εχω στειλει φυσικα ..Σε γενικες γραμμες τα εχω και γω ολα ετοιμα στα χειρογραφα ...

Πιανω τελικα τον εαυτο μου να εκμεταλλευομαι (το εχω ξαναγραψει) ολα τα δικα σας προβληματα και τις προσπαθειες σας , αφου θα κανω τελικα την δουλεια μου σαν κυρια οταν λυθουν ολα.

Καταλαβαινω οτι με καποιο τροπο πρεπει να δοκιμαστουν τα προγραμματα, αλλα αυτος ο εκβιασμος που μας κανουν δεν θα με κινητοποιηουσε ποτε.

Η απορια μου ειναι ειλικρινης, χωρις ιχνος εξυπνακιστικης προκλησης ή ο,τι αλλο....

Να μην ανησυχείς καθόλου............

Είμαστε αρκετοί στην ίδια κατηγορία...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Απλά συνάδελφοι υπάρχει ένα γενικότερο κλίμα από όλους μας να στείλουμε όσο γίνεται πιο γρήγορα τα Ε9 για να στείλουν όσο πιο γρήγορα ΕΤΑΚ και ΦΜΑΠ , μήπως και πληρωθεί και κανένας δημόσιος υπάλληλος. Αυτό δεν είναι . Ελλαδάρα ατελείωτη. (πλάκα κάνω ).

Πάντως προσωπικά σταμάτησα να ασχολούμε όταν μπαίνοντας μπαινοντας σε πελάτες και ψιλοτσεκαρίζοντας συμπέρανα ότι τα αγροτικά ακίνητα ακόμη και του 2005 είναι απέραστα ειδικά σε αυτούς που είχαν πολλά , και το 2010 σε όλους απέραστο. Εγώ δεν τους φτιάχνω τίποτα από τα παλιά ξανά έτσι και αλλιώς δεν θα με πληρώσει κανένας για αυτά που είδη έχουμε κάνει οπότε θα τους δείχνω το χειρόγραφο ε9 που έχω καταθέση και ας βγάλουν άκρη αυτοί με το ΕΤΑΚ (φωστήρες του υπουργείου ) να δω πως θα τα στείλουν, και βέβαια δεν τους φτιάχνω τα καινούργια γιατί πρεπει να οριστηκοποιήσω τα παλιά. Βαρέθηκα πια να παίζουν με τις ζωές μας 300 άχρηστοι με όλα τα τσουτσέκια τους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...