Προς το περιεχόμενο
  • 0

μήπως πρέπει από τώρα να ζητήσουμε παράταση για το ε9?


lami

Ερώτηση

για να μην λένε μερικοί μερικοί ότι τελευταία ώρα ζητάμε παράταση ας την ζητήσουμε από τώρα. αν και από τις πρώτες πρωϊνές ώρες που άνοιξε το πρόγραμμα έχω στείλει ή 27 ή 28 (δεν θυμάμαι ακριβώς) δεν νομίζω να προλάβω να τις στείλω όλες μέχρι την λήξη της προθεσμίας... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 929
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

Απορία.........

Αν έχεις να υποβάλεις Ε9 φέτος θα μπείς στην εφαρμογή και ενδεχομένως θα διαπιστώσεις και θα διορθώσεις λάθη για να γίνει το περιουσιολόγιο με ότι αυτό συνεπάγεται σε χρόνο κλπ.

Αν δεν έχεις να υποβάλεις φέτος ε9 και η εικόνα σου δεν είναι σωστή, ποιός θα κάνει την διόρθωση;

Άρα μήπως τελικά πρέπει όλοι να μπούν να τσεκάρουν την περιουσιακή τους κατάσταση;

κι αν δεν έχουν κωδικούς μήπως πρέπει να βγάλουν όλοι;

κι αν γίνει αυτό για όλο τον κόσμο, ποιός θα το κάνει;

μήπως ο λογιστής;

Μήπως μόλις κυκλοφορήσει το νέο θα πλακώσουν όλοι στο λογιστή να του ζητήσουν να τσεκάρει την περιουσιακή τους κατάσταση;

Πόσες ώρες θα χρειαστεί ο λογιστής; Ποιός θα τον πληρώσει;

Θα σου λέει ο πελάτης,... αφού δεν έκανες τίποτα, απλά έλεγχο στα ήδη δηλωμένα.......

και τρέχα γύρευε μετά..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ρεζίλια του κερατά αν θέλετε να έχετε σωστό περιουσιολόγιο αφήστε την εφαρμογή ανοιχτή για 1 χρόνο να κάτσουμε να τα φτιάξουμε όλα από την αρχή ! Ντροπή σας αλήτες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να εισπράξουν άμμεσα θέλουν φίλε μου , τίποτα άλλο δεν τους νοιάζει και νομίζουν ότι αυτο θα το καταφερουν με τις τσαπατσουλιές .

Αντι να οργανωσουν μια κατασταση η οποια θα εχει σωστα αποτελέσματα μεσα σε ενα χρονικο διαστημα ούτε 9 μηνών , αυτοι αναζητουν τις προχειρότητες και τα λάθη και τις διορθωσεις των 20 ημερών .

Με αποτελεσμα να μην εισπράξουν τίποτα , όπως εχει γίνει με το ΕΤΑΚ .

καμία γυαλιστερή θα χτυπήσουμε ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αλήθεια βρε παιδιά μέχρι πότε θα ήμαστε τα θύματα ???

Να προσθέσω και γω ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΜΑΣ! σε όσα έγραψε πιο πάνω ο Αποστόλης(broster)...

Γιατί πως αλλιώς θα πρέπει να χαρακτηρίσει κανείς αυτήν την εφαρμογή που μας την πασάρουν σαν "Ολοκληρωμένη Εφαρμογή" Υποβολής Στοιχείων Ακινήτων ???

Εχω ελέγξει την περιουσιακή κατάσταση τριών πελατών μου με βάσει ισάριθμες δηλώσεις που έγιναν τα έτη 2008 και 2009 μέσω taxisnet...

Τις τυπωσα λοιπόν για να ελέγξω την περιουσιακή κατάσταση που εμφανίζεται στην νέα εφαρμογή.......Δυστυχώς όλες οι καταχωρήσεις εμφανίζουν λάθη κραυγαλέα, δείγμα της απίστευτης προχειρότητας του Υπουργείου Οικονομικών .... Εμπράγματα δικαιώματα καταχωρημένα με κωδικό 1 (Πλήρη Κυριότητα) εμφανίζονται στην περιουσιακή κατάσταση με τον κωδικό 2 (Ψιλή Κυριότητα) και λάθος κωδικό ιδιοκτήτη...ΗΜΑΡΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ !!!

Δεν διορθώνω τίποτα γιατί είσαστε τελείως άχρηστοι και επικίνδυνοι .... ΑΝΤΕ ΣΤΟΝ ΑΓΥΡΙΣΤΟ ΑΛΗΤΕΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ κ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΑΣ !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αχαυρευτοι τεμπεληδες δημοσιοι υπαλληλοι μας εχετε εξοντωσει ολη την χρονια και λίγο πριν το τέλος του αισιου ετους μας στείλατε το καλύτερο δώρο το ε9 ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΟ ΔΗΜΟΣΙΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κύριοι, από τις 5μιση σήμερα έχω αρχίσει να στέλνω για να μην έχω δήθεν άγχος όταν φτάνουν οι μέρες της προθεσμίας

τόσα "illegal operation, javascript error" αδυναμία σύνδεσης κτλ άλλα κλασσικά προβλήματα μαζεμένα δεν έχω ξαναδεί σε τέτοιες κουλές ώρες ξανά σε άλλη εφαρμογή του υπουργείου, που υποτίθεται ο φόρτος εργασίας είναι ελάχιστος

Και για να προλάβω τους καχύποπτους βλέπω τον ΟΤΕ απ'το παράθυρο και το καφάο είναι 15 μέτρα μακρυά

είναι κατάντια αυτό το πράγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κύριοι, από τις 5μιση σήμερα έχω αρχίσει να στέλνω για να μην έχω δήθεν άγχος όταν φτάνουν οι μέρες της προθεσμίας

τόσα "illegal operation, javascript error" αδυναμία σύνδεσης κτλ άλλα κλασσικά προβλήματα μαζεμένα δεν έχω ξαναδεί σε τέτοιες κουλές ώρες ξανά σε άλλη εφαρμογή του υπουργείου, που υποτίθεται ο φόρτος εργασίας είναι ελάχιστος

Και για να προλάβω τους καχύποπτους βλέπω τον ΟΤΕ απ'το παράθυρο και το καφάο είναι 15 μέτρα μακρυά

είναι κατάντια αυτό το πράγμα

5.30 και μετά αρχίζουν όλα τα προβλήματα.Οι καλλίτερές ώρες για να στείλεις το Ε9 είναι από τις 1 μέχρι τις 5 το πρωί.

Κάτι ξέρουν κάτι παλιοί εδώ μέσα που δουλευουν αυτές τις ώρες και μετά πάνε για ύπνο. <_<:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

δυστυχώς για μένα οι δημόσιες υπηρεσίες με τις οποίες συναλλάσομαι και οι πελάτες μου δεν έχουν βραδινά ωράρια

Το taxis διανυκτερεύει όπως τα γραφεία τελετών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παιδια χαλαρωστε αυτο το επαγγελμα επιλεξαμε και ευτυχως εχουμε δουλεια .Τωρα ανα μπορουμε να εισπραξουμε η οχι ειναι αλλο θεμα.Πρεπει να γινουμε πωλητες για να μπορεσουμε να επιβιωσουμε.Εγω ομολογω οτι θελω να πιστευω οτι ειμαι καλος στην δουλεια μου αλλα δεν μπορω να πουλησω οπως θα επρεπε την υπηρεσια που προσφερω.Θελει marketing και σωστη ψυχολογια.Δυστυχως δεν διαθετω απ'αυτα.Την καλημερα μου σε ολους και χαλαρα γιατι εχουμε και οικογενειες .Αρκετο το κακο της ημερας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τωρα μολις τελειωσα και εγω με το πρώτο μου Ε9, ενος φυσικου προσωπου. Το οποιο ειχε παει χειρογραφη μεταβολη για το προηγουμενο Ε9. Οι μεταβολες δεν εχουν καταχωρηθει ως φαινεται απο τις ΔΟΥ για την συγκεκριμενη ενοτητα που δουλευουμε τωρα. Μουφαγε η προηγουμενη μεταβολη και το τρεχον Ε9 περιπου 2,5 ωρες, αφου ειχα παραλληλα ανοιχτο και το προγραμμα δηλωσεων της σιγκιουλαρ και τον εκτυπωτη να εκτυπωνει τα προς καταχωρηση. Το προγραμμα του γκσις, που να τους παρει ο διαολος και να τους σηκωσει, θελει μεγαλη προσοχη, υπομονη και ειναι χρονοβόρο. Ειναι ενταξυ το προγραμμα, αλλα χωρις μεγαλη παραταση δεν βγαίνει τίποτα. Εμεις ουτως ή άλλως, χρηματα δεν θα παρουμε απο αυτην την υπόθεση. Γιαυτο στις ΣΔΟΥ και στα υπουργεια να μας παρατησουν ισυχους και να αλλαξουν την ημερομηνια λύξης των δηλωσεων Ε9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παιδια χαλαρωστε αυτο το επαγγελμα επιλεξαμε και ευτυχως εχουμε δουλεια .Τωρα ανα μπορουμε να εισπραξουμε η οχι ειναι αλλο θεμα.Πρεπει να γινουμε πωλητες για να μπορεσουμε να επιβιωσουμε.Εγω ομολογω οτι θελω να πιστευω οτι ειμαι καλος στην δουλεια μου αλλα δεν μπορω να πουλησω οπως θα επρεπε την υπηρεσια που προσφερω.Θελει marketing και σωστη ψυχολογια.Δυστυχως δεν διαθετω απ'αυτα.Την καλημερα μου σε ολους και χαλαρα γιατι εχουμε και οικογενειες .Αρκετο το κακο της ημερας.

Αυτό είναι το κακό με εμάς.Οτι ενώ ξεθεωνόμαστε στη δουλειά δεν έχουμε λεφτά.Πως γίνεται αυτό δεν μπορώ να καταλάβω.

Τέλος πάντων,να έχουμε την υγειά μας να δουλεύουμε και αστα λεφτά.Πάνω από όλα η υγεία και η δουλειά. :rolleyes:

Ενας κακομοίρης παππούς που μάζευε τις γόπες για να καπνίσει,όταν μου παραπονιόντανε ότι δεν έχει λεφτά και του είπα πάνω απο όλα η υγεία ξέρεις τι μου απάντησε?

-Ας ειχα λίγα λεφτά και ας είχα και λιγη αρρώστεια. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ξαναυποβολη του Ε9 (ολων των ετων) απο την αρχη για να τελειωνουμε με καταληκτικη την 31/12/2012 , να κοψουμε και τις αποδειξουλες μας και να κανουμε την δουλεια μας σωστα .ετσι οπως τα εχουνε κανει ουτε η δουλεια θα γινει σωστα και θα μας πηδηξουνε γενικως ολοι και οι πελάτες και οι φορολογικες αρχες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

sos ΑΠΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο κος epimenidis ΑΣ ΜΕ ΛΥΣΕΙ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ , ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟ ΤΑΧΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΠΡΕΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΤΟ ΛΥΣΟΥΝ,Ι ΜΕ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΠΕΡΕΜΕΝΩ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΕΝΩΣ ΚΤΙΣΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΣΤΗΛΗ 10 ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΩΔΙΚΟ 99 ΚΑΙ ΗΜΕΤΕΛΕΣ ΤΣΕΚΑΡΩ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΤΡΑΓΩΝΑΚΙ Α.Π.Α.Α ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟ ΣΗΜΑ ΑΠΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΡΑΣΙΝΟ ΠΑΩ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΩ ΤΗΝ ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΚΑΙ ΜΕ ΒΓΑΖΕΙ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΦΑΛΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΣΦΑΛΜΑ ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΧΕΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

sos ΑΠΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο κος epimenidis ΑΣ ΜΕ ΛΥΣΕΙ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ , ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟ ΤΑΧΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΠΡΕΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΤΟ ΛΥΣΟΥΝ,Ι ΜΕ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΠΕΡΕΜΕΝΩ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΕΝΩΣ ΚΤΙΣΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΣΤΗΛΗ 10 ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΩΔΙΚΟ 99 ΚΑΙ ΗΜΕΤΕΛΕΣ ΤΣΕΚΑΡΩ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΤΡΑΓΩΝΑΚΙ Α.Π.Α.Α ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟ ΣΗΜΑ ΑΠΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΡΑΣΙΝΟ ΠΑΩ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΩ ΤΗΝ ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΚΑΙ ΜΕ ΒΓΑΖΕΙ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΦΑΛΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΣΦΑΛΜΑ ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΧΕΙ

ΞΕΤΣΕΚΑΡΕ ΤΟ ΤΕΤΡΑΓΩΝΑΚΙ ΑΠΑΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΑΝ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΓΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2010 Η ΟΧΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Βικτώρια

Καλημέρα σας...!!!

Προσπαθώ να στείλω Ε9 και ενώ έχω συμπληρώση όλα τα στοιχεία όταν πατάω Οριστικοποιήση υποβολής μου βγάζει σφάλμα 108, μήπως ξέρει κανένας τι θέλει να πει ο ποιητής...????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Error 500--Internal Server Error

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

Κάλημερα και καλη αρχή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

Συνάδελφοι, δεν γνωρίζω αν έχει συμβεί και σε εσάς το εξής :

Μπήκα στην προβολή του Ε9 στα παρελθόντα έτη και ενώ είχα υποβάλει ηλεκτρονικά τα ακίνητα σε δυο πελάτες μου και έχω τις εκτυπώσεις υποβολής, το σύστημα δεν μου εμφανίζει τίποτε.

Τα ΕΤΑΚ έχουν έρθει κανονικά.

Τι ενέργειες πρέπει να κάνω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΑΝ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΓΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2010 Η ΟΧΙ?

1. Ποιά Φυσικά Πρόσωπα έχουν υποχρέωση υποβολής δήλωσης στοιχείων ακινήτων (έντυπο Ε9) για το έτος 2011;

Υποχρέωση για υποβολή δήλωσης στοιχείων ακινήτων (Ε9) το έτος 2011 έχει:

Κάθε φυσικό πρόσωπο που εντός του έτους 2010 είχε μεταβολές στην οικογενειακή - περιουσιακή του κατάσταση.

Όμως σε αυτό το "έλεγχος του 2009 και 2010" κάτι δεν κολάει ... (τι θέλει να πει ο ποιητής)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

Συνάδελφοι, δεν γνωρίζω αν έχει συμβεί και σε εσάς το εξής :

Μπήκα στην προβολή του Ε9 στα παρελθόντα έτη και ενώ είχα υποβάλει ηλεκτρονικά τα ακίνητα σε δυο πελάτες μου και έχω τις εκτυπώσεις υποβολής, το σύστημα δεν μου εμφανίζει τίποτε.

Τα ΕΤΑΚ έχουν έρθει κανονικά.

Τι ενέργειες πρέπει να κάνω ;

Να διευκρινίσω ότι η υποβολή αφορούσε το 2005.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τι μου θυμίζει αυτό...........τι μου θυμίζει...........

Α ναι, μέρες του Απριλίου και του Πάσχα μου θυμίζει ..................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...