Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΆΝΟΙΞΕ Η ΌΧΙ Η ΥΠΟΒΟΛΉ ΤΟΥ Ε9 ΟΙΚ.ΕΤΟΣ 2011


cathy

Ερώτηση

ΚΑΛΗΜΈΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΉ ΕΒΔΟΜΆΔΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΨΆΧΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΊ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΉ ΤΟΥ Ε9 .. ΆΝΟΙΞΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΈΡΩ ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΣΕΛΊΔΑ Η ΑΚΌΜΑ ΔΕΝ ΈΧΕΙ ΑΝΟΙΞΕΙ .. ΙΔΟΎ Η ΑΠΟΡΊΑ ΜΟΥ .

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΆΝΟΙΞΕ ;;

Άνοιξε αλλά όταν πατάω "είσοδος" μου εμφανίζει το μήνυμα "δεν έχει ενεργοποιηθεί η δυνατότητά σας πρόσβασης στην υπηρεσία".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Γιώργος

Άνοιξε αλλά όταν πατάω "είσοδος" μου εμφανίζει το μήνυμα "δεν έχει ενεργοποιηθεί η δυνατότητά σας πρόσβασης στην υπηρεσία".

Εκτός απ' αυτό, δεν υπάρχει πουθενά νέα εφαρμογή δημιουργίας αρχείου. Μήπως η συμπλήρωση θα γίνεται αποκλειστικά και μόνο μέσα από το site;

Πάντως, μέχρι στιγμής, δεν φαίνεται να έχει ενεργοπιηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για την καλύτερη εξυπηρέτηση των συναλλασσομένων, η υποβολή των δηλώσεων Ε9 θα ξεκινήσει σταδιακά, επιτρέποντας αρχικά να υποβάλλουν τα Φυσικά Πρόσωπα οι ΑΦΜ των οποίων λήγουν σε 1. Τα υπόχρεα Φ.Π. των οποίων οι ΑΦΜ λήγουν σε επόμενα διαδοχικά ψηφία καθώς και τα Νομικά Πρόσωπα θα μπορούν να υποβάλλουν από τις επόμενες ημέρες (η εφαρμογή θα ανοίγει σταδιακά).

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στο γραφείο υποστήριξης της υπηρεσίας 210-48.02.552 κάθε εργάσιμη ημέρα από 7:30 έως 19:30.

to eipe pio pano

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη asxetoskextikos

Δεν έχει και μεγάλη σημασία αν άνοιξε ή όχι.

Σημασία έχει ότι ήδη αναρτηθηκανε οι οδηγίες προς ναυτιλομένους

Εχει καλες οδηγίες και με τις καρτέλες που θα συναντήσουμε κατα την περιήγηση.

Μια χαρά είναι και εύπεπτες, αν και τριάκοντα τρείς (33) σελίδες.

Μην είμαστε και αχάριστοι, σε 2-3 τερμινα θα ανοίξει και η εφαρμογή.

Μεχρι τότε ας αναλωθούμε στην ανάγνωση και εμπέδωση των οδηγιών

ετσι θα φεύγουνε οι καταστάσεις στο πιτσ φυτιλ

καλη σας ημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

Καλημέρα

Που ακριβώς θα βρω την εφαρμογή υποβολής γιατί το μόνο που βρίσκω είναι η προβολή παρελθόντων ετων και μάλιστα

μου επιτρέπει την είσοδο μόνο με τους παλιούς κωδικους (προ κλειδάριθμου)'

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Νεα ανακοινωση! Σταδιακη υποβολη ξεκινωντας απο τον ΑΦΜ που ληγει σε 1!! Ζησε Μαη μου να φας τριφυλλι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μια στα γρήγορα ,

μπαίνω σε έναν , 10 σελίδες αγροτεμάχια , τι να δω δεν είναι περασμένο κανένα ( !@#%@#@^@!#%%%!@!@# )

ναι ναι ξέρω από την αρχή ,

τώρα πάμε και στην ερώτηση , στα κουτάκια

δηλώθηκαν ναι η όχι ??

αν ήταν χειρόγραφα , θα είχα βάλει ότι δηλώθηκαν από 2005 έως 2009 , τώρα όμως που δεν τα είχε μέσα τι κάνουμε ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

http://www.gsis.gr/on_line_ypiresies/polites/e-polites.html

Υποβολή Δηλώσεων Στοιχείων Ακινήτων (Ε9) arrow_tiny.gifΣυμπληρώστε και αποστείλετε αυτόματα τη Δήλωση Στοιχείων Ακινήτων (Ε9) arrow_tiny.gif Από την υπηρεσία αυτή μπορείτε να ενημερωθείτε για την οικογενειακή και περιουσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παρα πολυ ωραια! Οχι οτι δε το περιμέναμε αλλα πααααρααα πολυ ωραιααα!!!

Δε λεω. Καλο το συστημα εκ πρωτης οψεως! Και καλο που μπορεις να διορθωσεις παλαιοτερα ετη!!

Ομως τι θα κανουμε ολοι αυτοι που εχουν κανονισει το προγραμμα τους για το δεκεμβρη, και θα πρεπει να περιμενουμε να ανοιγει σταδιακα ανα αφμ το συστημα?! ΟΕΟΕΟ!!!

Καλημέρα στο Υπουργειο και γαμω....τα.....να μη πω!!!

Σημειωση οτι firefox kai chrome δεν εμφανιζουν την εφαρμογη. Μονο Internet Explorer!

Αντε και καλα ξενυχτια πανω στον υπολογιστη αφου μετα απο τοσο καιρο, θα πρεπει να ξαναγινει ενα τσεκαρισμα να θυμηθουμε αυτα που εχουμε προετοιμασει εδω και μερικους μηνες!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα και απο μένα... Εγώ απο το πρωί τρέχω κανονικότατα σε firefox.... Εμένα αυτό που με προβληματίζει είναι άλλο.... Πως στο καλό εγώ θα ξέρω τι αλλαγές έχει κάνει ο καθένας τα προηγούμενα χρόνια για να τα διορθώσω?? Και άντε αν είναι πολλοί παλιοί πελάτες και έχεις ένα υποτιθέμενο αρχείο... Σε καινούριους??? Η άλλη λ@λ@κία.... Βλέπεις κάτι που δεν στέκει έστω... Τι κάνεις?? Αντί να μπορείς να διαγράψεις μια εγγραφή θέλει όλο πάλι απο την αρχή? Και το άλλο κουφό. Σε μια εγγραφή την έχει χωρίς οικοδομικό τετράγωνο. Και πάω να την ξανακάνω εγγραφή για να κάνω όλο το Ε9 απο την αρχή και μου λέει θέλω οικοδομικό τετράγωνο.... Και που στο διάολο εγώ κύριοι του Υπουργείου να το βρώ τώρα το οικοδομικό τετράγωνο??? Να πάρω όλους τους πελάτες τηλέφωνο να μου φέρουν όλα τα συμβόλαια των τελευταίων ετών??? Και άντε και το έκανα πότε πιστεύεται οτι θα καταφέρουμε να τελειώσουμε? Και έχουμε και το άγχος για τις αναμορφώσεις.... Μιλάμε ήμαστε για τα ανάθεμα.... Κάνε καλέ μου άνθρωπε για το 2012 να κάνουμε ένα μ@μημένο Ε9 απο την αρχή και σχόλασε το θέμα.... Μα καλά όλοι οι βλάκες εκεί είναι μαζεμένοι θα ήθελα πολύ να το ήξερα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να το βάλω και σε αυτό το θέμα :

Καλά κάνει το Υπουργείο και τα έχει κάνει μαντάρα , άλλωστε υπάρχουν οι ηλίθιοι της υπόθεσης οι λογιστές που μέσα σε 20 μέρες θα ολοκληρώσουν τον έλεγχο και την υποβολή των δηλώσεων και διορθόσεων σε μια εφαρμογή που θεωρητικά ήταν έτοιμη ένα χρόνο πριν (Ημερομηνία αρχικής υποβολής 16-02-2011 για όποιον το έχει ξεχάσει) και εμείς εκεί , να δούμε αν δουλεύει το σύστημα να προάλβουμε να στείλουμε . Καμία οργανωμένη αντίδραση καμία πρόταση για καλύτερη οργάνωση και λειτουργία και βέβαια καμία απαίτηση για σωστές ή μάλλον ανθρώπινες συνθήκες εργασίας . Ειλικρίνα λυπάμαι για την κατάντια μας , όχι σαν επάγγελμα αλλά σαν τα υποκείμενα που ασκούν το επάγγελμα .......

Και να το ξαναγράψω άλλη μία φορά .......

Συνεχίζονται οι παλινωδίες τύπου δηλώστε τώρα ότι λάθος έχετε , χωρίς χαρτιά , χωρίς έλεγχο , χωρίς τίποτα , απλά για να φαίνεται ότι παράγουμε έργο . Όπως ήρθαν τα πράγματα θα έπρεπε να βγεί ανακοίνωση από το Υπουργείο ότι το σύστημα θα μείνει ανοιχτό έως 31/12/12 και οσοι έχουν εμπράγματο δικαίωμα στα ακίνητα θα πρέπει να υποβάλλουν ηλεκρονικά και μόνο τη δήλωση όλων των ακινήτων τους, είτε μόνοι τους , είτε μέσω Λογιστή , είτε ακόμη και μέσω Συμβολαιογράφου , έτσι μέσα σε ένα χρόνο θα ολοκληρωνόταν ΑΝΕΞΟΔΑ για το κράτος η δημιουργία περιουσιολογίου και μάλιστα με άμεσο πρωτογενή έλεγχο από ιδιώτες ή από τον ίδιο το πολίτη και επικουρικά το Δημόσιο θα μπορούσε να κάνει δειγματολειπτικούς ή σαρωτικούς ελέγχους για την ορθή καταχώριση αυτών . Χώρια ότι με το πέρας της δήλωσης αυτής θα ήταν άμεσος και πανεύκολος ο έλεγχος και του πόθεν έσχες αλλά και της δήλωσης ή μη των εισοδημάτων από τα ακίνητα (σπίτια , χωράφια κλπ κλπ) Αντί αυτού θα έχουμε πάλι τραγελαφικές καταστάσεις του τύπου να δηλώσουμε και εκείνο το χωραφάκι μπας και το πάρουμε κλπ κλπ ......

Επαναλαμβάνω το παραπάνω δεν έχει ΚΑΘΟΛΟΥ κόστος για το Κράτος (εκτός του στησίματος μιας σωστής εφαρμογής) και ακόμη το κόστος για τον πολίτη θα είναι κατά πολύ μικρότερο από το να πληρώνει λάθος φόρους και προστίματα για μη ορθή καταχώρηση , χώρια ότι εφόσον επιλέξει τον ιδιώτη (λογιστή κλπ) θα έχει και το κεφάλι του ήσυχο ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...