Προς το περιεχόμενο

βοηθεια για επιλογη προγραμματος για λογιστικο γραφειο,με μισθοδοσια?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν εχω πολλα βιβλια γυρω στα 15 β' κατηγοριας τα οποια εχω χειρογραφα ,δεδομενου οτι

μου προεκυψε ενα γ΄ κατηγοριας και οτι καθε σεμπτεμβριο δεν αντεχω να βγαζω συγκεντρωτικες στα χειρογραφα

θα ηθελα γνωμες για ενα ευχρηστο λογιστικο προγραμμα και αν ειναι δυνατον να εχει και μισθοδοσια .

το κοστος του και το κοστος συντηρησης του .

για να δω αν αξιζει το κοπο με το μικρο χαρτοφυλακιο που εχω να το συντηρησω

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω πολλα βιβλια γυρω στα 15 β' κατηγοριας τα οποια εχω χειρογραφα ,δεδομενου οτι

μου προεκυψε ενα γ΄ κατηγοριας και οτι καθε σεμπτεμβριο δεν αντεχω να βγαζω συγκεντρωτικες στα χειρογραφα

θα ηθελα γνωμες για ενα ευχρηστο λογιστικο προγραμμα και αν ειναι δυνατον να εχει και μισθοδοσια .

το κοστος του και το κοστος συντηρησης του .

για να δω αν αξιζει το κοπο με το μικρο χαρτοφυλακιο που εχω να το συντηρησω

ευχαριστω

Αφού λες ότι έχεις λίγους σχετικά πελάτες, δοκίμασε να μάθεις περισσότερα για την κατηγορία εφαρμογών SaaS (software as a service).

Πρόκειται για προγράμματα Cloud, δηλαδή δεν έχεις τίποτα στο pc σου, αλλά πληρώνεις "ενοίκιο" για τη χρήση τους, συνήθως για κάθε πελάτη σου. Μια εταιρεία που ξέρω να έχει τέτοιες εφαρμμογές είναι η SoftOne.

Το θέμα με αυτού του τύπου τις εφαρμογες είναι ότι αν έχεις πολλούς πελάτες αρχίζει και συμφέρει πλέον η αγορά τους και όχι η μίσθωση.

Επίσης ψάξε καλά για το τι γίνεται από τη στιγμή που σταματήσεις να πληρώνεις, δηλαδή τι είδους πρόσβαση έχεις στα αρχεία των πελατών σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

prohibition εννοείς πρόβλημα κόστους απόκτησης - συντήρησης? Γιατί εκεί ναι υπάρχει θέμα με τη μισθοδοσία. Εγώ έχω DATA. Πολύ καλό, εύχρηστο, αλλά έχω ακούσει και για καλύτερα. Πάντως κοίτα και αυτό που λέει ο ΚΠ

Επιπλέον θα σου έλεγα να έχει καλή υποστήριξη (μην περιμένεις 10 ώρες για βοήθεια λειτουργίας του προγράμματος κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xline λογιστική σουίτα της Altec, τα έχει όλα από και επιπλέον πολύ καλή υποστήριξη. Αρκετά οικονομικό για all in one solution. Τα εργατικά του είναι πάρα πολύ καλά και ανανεώνονται άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω πολλα βιβλια γυρω στα 15 β' κατηγοριας τα οποια εχω χειρογραφα ,δεδομενου οτι

μου προεκυψε ενα γ΄ κατηγοριας και οτι καθε σεμπτεμβριο δεν αντεχω να βγαζω συγκεντρωτικες στα χειρογραφα

Bλέπω ότι το έδεσες κόμπο για τις συγκεντρωτικές , υποβολή Σεπτέμβριο . :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xline λογιστική σουίτα της Altec, τα έχει όλα από και επιπλέον πολύ καλή υποστήριξη. Αρκετά οικονομικό για all in one solution. Τα εργατικά του είναι πάρα πολύ καλά και ανανεώνονται άμεσα.

ξερεις κοστος αγορας και ετησια συντηρηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dodo,διάβασες παραπάνω μερικές αποψεις για προγράμματα.Μη βιάζεσαι.Αυριο θα διαβάσεις ακόμη περισσότερες.

Και άμα βγάλεις άκρη ποιο πρόγραμμα θα αγοράσεις,εμένα σφύριξε μου κλέφτικα. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dodo,διάβασες παραπάνω μερικές αποψεις για προγράμματα.Μη βιάζεσαι.Αυριο θα διαβάσεις ακόμη περισσότερες.

Και άμα βγάλεις άκρη ποιο πρόγραμμα θα αγοράσεις,εμένα σφύριξε μου κλέφτικα. :D

εισαι ο ανθωπος μου ,τα λες τα πραματα με το ονομα τους.εσυ τι προγραμμα εχεις ?ποσο σου κοστισε?

αμα ξυπνησεις το πρωι και εχεις ορεξη πες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι ο ανθωπος μου ,τα λες τα πραματα με το ονομα τους.εσυ τι προγραμμα εχεις ?ποσο σου κοστισε?

αμα ξυπνησεις το πρωι και εχεις ορεξη πες μου.

Ξύπνιος είμαι.

Δεν έχει σημασία ποιο δουλεύω εγώ.Εγώ δουλεύω πολλά προγράμματα.Βασιζόμενος στην εμπειρία μου,όμως μπορώ να σου πω όχι ποιο είναι το καλλίτερο και το φθηνότερο αλλά ποιο είναι στα μέτρα σου.Σημασία έχει το παπούτσι να σου κάνει και να το φοράς άνετα.Τι να το κάνεις να είναι καλό και φτηνό αλλα να μην μπορείς να το φορέσεις.Για να μην κάνω διαφήμιση εδώ θα σου στειλω πμ και θα σου πω ποιο προγραμμα σου προτείνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πρoσωπικα εχω χρισημοποιησει xline που ειναι ολοκληρωμενο αλλα της datacommunication το academia financial εσοδα εξοδα κι γενικη λογιστικη που ειναι ξεχωριστα κι εχει κι το HRM premium που ειναι μισθοδοσιας 3 προγραματα ξεχωριστα που συνεργαζονται κι τα 2 με τη μισθοδοσια της data to βρηκα πιο λειτουργικο αλλα κοστιζει περισοτερα απο το χline

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 years later...

Αυτοματισμός - επικοινωνία - διασύνδεση - ασφάλεια. 

Το σύγχρονο πληροφοριακό εργαλείο του ελεύθερου επαγγελματία και των εταιρειών παροχής υπηρεσιών που σας παρέχει:

«Ασφάλεια στις συναλλαγές σας, οργάνωση των τιμολογίων σας και άμεση πληροφόρηση για την οικονομική πορεία της επιχείρησης σας»

Οι εκδόσεις της εμπορικής διαχείρισης i-spirit περιλαμβάνουν:

  • Έκδοση, καταχώρηση παραστατικών πωλήσεων καιαποστολή ηλεκτρονικού τιμολογίου
  • Καταχώρηση παραστατικών αγορών, δαπανών παγίων εσωτερικού και εξωτερικού
  • Οικονομική διαχείριση πελατών και προμηθευτών (καρτέλες, στατιστικά) και min C.R.M στα στοιχεία πελατών και προμηθευτών
  • Έλεγχο και αποστολή δεδομένων στη Γ.Γ.Π.Σ (Μ.Υ.Φ και διασύνδεση λιανικών συναλλαγών)
  • Αρχειοθέτηση και εκτύπωση απλογραφικών βιβλίων (βιβλίου εσόδων και εξόδων), αποστολή αρχείου (csv) για τη διασύνδεση με το πρόγραμμα του λογιστή που συνεργάζεστε 
  • Εργαλείο εκτυπώσεων (reporting tools) για στατιστικά και αναφορές (grid, pvot)
  • Εξαγωγή αρχείων σε όλα τα δημοφιλή format(Pdf,Excel,csv)
  • Αυτόματη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας σε διαφορετική συσκευή ή στο προσωπικό σας χώρο στο internet
  • Χρήση κειμενογράφου και υπολογιστικών φύλλων συμβατά με microsoft office (excel, word) μέσα από την εφαρμογή
  • Ένα χρόνο υπηρεσίας υποστήριξης (τηλεφωνική υποστήριξη, αναβαθμίσεις και απομακρυσμένη υποστήριξη).

Δείτε αναλυτικά τα χαρακτηριστικά της εφαρμογής εδώ.Άμεσα διαθέσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...