Προς το περιεχόμενο

ΔΗΛΩΣΗ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ SINGULAR


Προτεινόμενες αναρτήσεις

version 2.04

Προσθήκες / Βελτιώσεις :

1. Δυνατότητα εκτύπωσης του εντύπου Ε9 σε μηχανογραφικό έντυπο μεγέθους Α3 άλλα και διπλής όψης εκτύπωση σε laser(πιστεύω και inject) A4 . Ετσι υπάρχει η δυνατότητα μεγένθυσης και εκτύπωσης σε Α3 απο φωτοτυπικό.

Μπράβο!!!!

3. Δυνατότητα καταχώρησης και εκτύπωσης Υπεύθυνης Δήλωσης από το menu Αρχεία -> Βεβαιώσεις, που αφορά την Ηλεκτρονική Υποβολή του Ε9.

Μπράβο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως την έκανα από την Singular, άλλαξα πρόγραμμα Φορολογίας Εισοδήματος.

Γρηγόρη τελικά ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιείς για τις δηλώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρηγόρη τελικά ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιείς για τις δηλώσεις.

Της singular έχει , αλλά μάλλον μας κάνει πλάκα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...
επισκέπτη ΑΣΧΕΤΟΣ

ΚΑΜΙΑ ΝΕΑ ΕΚΔΟΣΗ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΤΟΥ ΝΤΙΛΕΡ

ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΣΤΟ ΟΙΚ.2006

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...
επισκέπτη Grand Master

Καλησπέρα,

Χρησιμοποιώ το πρόγραμμα της Singular Δηλώσεις Εισοδήματος αλλά δεν έχω καταφέρει (όσο και αν έψαξα τόσο στις οδηγίες που λαμβάνω με τις νέες versions όσο και εδώ στο forum) να το κάνω να μου υπολογίσει την περαίωση τόσο για την χρήση του 2004 όσο και για την χρήση του 2003.

Μήπως κάποιος συνάδελφος μπορεί να με βοηθήσει ????

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Χρησιμοποιώ το πρόγραμμα της Singular Δηλώσεις Εισοδήματος αλλά δεν έχω καταφέρει (όσο και αν έψαξα τόσο στις οδηγίες που λαμβάνω με τις νέες versions όσο και εδώ στο forum) να το κάνω να μου υπολογίσει την περαίωση τόσο για την χρήση του 2004 όσο και για την χρήση του 2003.

Μήπως κάποιος συνάδελφος μπορεί να με βοηθήσει ????

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αν έχω καταλάβει καλά την απορία σου.

Περνάς στον πίνακα στ ΣΤ στον κωδ. 834 με F7 τους Σ.Κ.Κ. με τα ακαθάριστα έσοδα.

Κάνεις διπλό κλικ στον πίνακα Ι. και επιλέγεις "υπαγωγή στην περαίωση και αν έχεις εμπορική επιχείρηση επιλέγεις και το εμπορία παραγωγή. Αυτά για το 2004.

Για το 2003 αφού δημιουργήσεις το νέο έντυπο Ε3 στο οικονομικό 2004 επιλέγεις "αφορά περαίωση οικονομικού 2004."

Ανοίγεις το νέο Ε3 καταχωρείς στον κωδ. 834 τους Σ.Κ.Κ. κάνεις διπλό κλικ στον πίνακα Ι διαλέγεις "υπαγωγή στην περαίωση" και μετά πατάς το εικονίδιο Ε3 κάπου στο πάνω μέρος της οθόνης.

Ελπίζω να βοήθησα και να μην σε κούρασα με την ανάλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε1 κωδ. 055, 056 δεν υπολογίζει ποσά για μείωση φόρου η εκκαθάριση μου βγαίνει λανθασμένη, μπορείτε να το τσεκάρεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να συμπληρωθούν και τα τετραγωνικά μέτρα στον κωδικό 077 και τότε θα είσαι ΟΚ.

Τα τετραγωνικά τα βάζω δεν μου υπολογίζει τίποτα.

π.χ. 075-> 500,00

303-> 16.149,18

313-> 1.117,28

315-> 1.147,85

727 -> 3.528,72

055 -> 3.528,72 077-> 85 τ.μ.

Βγάζει ποσό για καταβολή 82,47 ενώ πρέπει να έχει επιστροφή, όποιος μπορεί ας το τεστάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τετραγωνικά τα βάζω δεν μου υπολογίζει τίποτα.

π.χ. 075->      500,00

      303-> 16.149,18

      313->  1.117,28

      315->  1.147,85

      727 -> 3.528,72

      055 -> 3.528,72  077-> 85 τ.μ.

Βγάζει ποσό για καταβολή 82,47 ενώ πρέπει να έχει επιστροφή, όποιος μπορεί ας το τεστάρει.

Ο 313 δεν θα έπρεπε να είναι μεγαλύτερος κατά 2,5% από τον 315?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο 313 δεν θα έπρεπε να είναι μεγαλύτερος κατά 2,5% από τον 315?

Δίκηο έχεις αλλά το ερώτημα μου είναι αν το πρόγραμμα μειώνει το ποσό του φόρου όταν υπάρχει ποσό στους κωδικούς 055, 056 για συμβάσεις δανείων που συνάφθηκαν από 1/1/2003 και μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίκηο έχεις αλλά το ερώτημα μου είναι αν το πρόγραμμα μειώνει το ποσό του φόρου όταν υπάρχει ποσό στους κωδικούς 055, 056 για συμβάσεις δανείων που συνάφθηκαν από 1/1/2003 και μετά.

Η αλήθεια είναι ότι το πρόγραμμα της Singular παρουσιάζει πρόβλημα σε αυτό το σημείο. Δεν το είχα προσέξει γιατί χρησιμοποιούσα για πιο γρήγορα την εκκαθάριση του RAM, το οποίο το βγάζει σωστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε1 κωδ. 055, 056 δεν υπολογίζει ποσά για μείωση φόρου η εκκαθάριση μου βγαίνει λανθασμένη, μπορείτε να το τσεκάρεται;

΄

Όρισε το ποσό του δανείου στο 069 και κάνε εκκαθάριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι σωστή εκκαθάριση νομίζω ότι κάνει κατ' αυτόν τον τρόπο, όλο αλχημείες πρέπει να είμαστε.

Σίγουρα? Εγώ που το δοκίμασα δεν το είδα να δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι αλχημίες. Το λέει και το έντυπο ότι πρέπει να συμπληρωθεί το ποσό του δανείου, για να γίνει σωστή εκκαθάριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τετραγωνικά τα βάζω δεν μου υπολογίζει τίποτα.

π.χ. 075->      500,00

      303-> 16.149,18

      313->  1.117,28

      315->  1.147,85

      727 -> 3.528,72

      055 -> 3.528,72  077-> 85 τ.μ.

Βγάζει ποσό για καταβολή 82,47 ενώ πρέπει να έχει επιστροφή, όποιος μπορεί ας το τεστάρει.

Δημήτρη στο πρόγραμμα της Ηπειρωτικής μου βγάζει επιστροφή 435,67 , αλλά θα το ξανακοιτάξω και θα επανέλθω γιατι νομίζω με τα τετραγωνικα κκάτι λάθος γίνεται.Το πέρασα χωρίς να βάλω κωδ.077 και κωδ.069 που όμως πρέπει να συμπληρωθούν.

Διευκρίνηση : Στο κωδικό 077,071 θα βάλουμε τα επιπλέον τετραγωνικά ή τα συνολικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη στο πρόγραμμα της Ηπειρωτικής μου βγάζει επιστροφή 435,67 , αλλά θα το ξανακοιτάξω και θα επανέλθω γιατι νομίζω με τα τετραγωνικα κκάτι λάθος γίνεται.Το πέρασα χωρίς να βάλω κωδ.077 και κωδ.069 που όμως πρέπει να συμπληρωθούν.

Διευκρίνηση : Στο κωδικό 077,071 θα βάλουμε τα επιπλέον τετραγωνικά ή τα συνολικά?

ΣΥΝΟΛΙΚΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...