Προς το περιεχόμενο

σεμιναρια αναβάθμισης Β' τάξης 2011


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΤΗΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥ 2002, 8 σερί χρόνια προυπηρεσίας, λήψη άδειας Γ' τον 03/2008.

Για 4 μήνες χάνω ακόμα μία χρονιά όταν έπρεπε να έχω ήδη την Α'.

Κι όλα αυτά επειδή οι φωστήρες του υπουργείου δίνουν μεγαλύτερη αξία στο χαρτί του Οεε (όπως λέει ο νόμος) παρά στο πτυχίο και στην αναγνώριση της αγοράς με την προυπηρεσία.

Εύγε καρεκλοκένταυροι του οεε ευρωλάγνοι που έχετε το θράσος να υπερηφανεύεστε ότι μας εκπροσωπείτε κιόλας !!

Απορώ πόσοι απο εσάς κύριοι του οεε που αποφασίζετε για τις τύχες μας όπως βολεύεστε είστε σε θέση να αντέξετε εκεί έξω.

Κάποια "κυρία" κιόλας είχε το θράσος να μου πει ότι το Οεε τα λέει στο υπουργείο και αυτό κοφεύει !!!! Αλήθεια "κυρία" μου τα 300 ευρώ για τη πιστοποίηση το υπουργείο το αποφάσισε ή εσείς ??

Ξεφτίλες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΤΗΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥ 2002, 8 σερί χρόνια προυπηρεσίας, λήψη άδειας Γ' τον 03/2008.

Για 4 μήνες χάνω ακόμα μία χρονιά όταν έπρεπε να έχω ήδη την Α'.

Κι όλα αυτά επειδή οι φωστήρες του υπουργείου δίνουν μεγαλύτερη αξία στο χαρτί του Οεε (όπως λέει ο νόμος) παρά στο πτυχίο και στην αναγνώριση της αγοράς με την προυπηρεσία.

Εύγε καρεκλοκένταυροι του οεε ευρωλάγνοι που έχετε το θράσος να υπερηφανεύεστε ότι μας εκπροσωπείτε κιόλας !!

Απορώ πόσοι απο εσάς κύριοι του οεε που αποφασίζετε για τις τύχες μας όπως βολεύεστε είστε σε θέση να αντέξετε εκεί έξω.

Κάποια "κυρία" κιόλας είχε το θράσος να μου πει ότι το Οεε τα λέει στο υπουργείο και αυτό κοφεύει !!!! Αλήθεια "κυρία" μου τα 300 ευρώ για τη πιστοποίηση το υπουργείο το αποφάσισε ή εσείς ??

Ξεφτίλες....

δηλαδη προυπηρεσια δεν λαμβανεται υπ'οψιν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Αν είσαι από αυτούς που δεν κατέθεσαν το πτυχίο τους αμέσως για να πάρουν τη Γ', όχι !!

για αυτούς μετράει πόσα χρόνια είσαι στην άδεια. Καμιά αναγνώριση έτους κτήσης και προυπηρεσίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΤΗΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥ 2002, 8 σερί χρόνια προυπηρεσίας, λήψη άδειας Γ' τον 03/2008.

Για 4 μήνες χάνω ακόμα μία χρονιά όταν έπρεπε να έχω ήδη την Α'.

Κι όλα αυτά επειδή οι φωστήρες του υπουργείου δίνουν μεγαλύτερη αξία στο χαρτί του Οεε (όπως λέει ο νόμος) παρά στο πτυχίο και στην αναγνώριση της αγοράς με την προυπηρεσία.

Εύγε καρεκλοκένταυροι του οεε ευρωλάγνοι που έχετε το θράσος να υπερηφανεύεστε ότι μας εκπροσωπείτε κιόλας !!

Απορώ πόσοι απο εσάς κύριοι του οεε που αποφασίζετε για τις τύχες μας όπως βολεύεστε είστε σε θέση να αντέξετε εκεί έξω.

Κάποια "κυρία" κιόλας είχε το θράσος να μου πει ότι το Οεε τα λέει στο υπουργείο και αυτό κοφεύει !!!! Αλήθεια "κυρία" μου τα 300 ευρώ για τη πιστοποίηση το υπουργείο το αποφάσισε ή εσείς ??

Ξεφτίλες....

τον ιδιο θυμο εχω και εγω με τους κοπριτες εκει στο οεε.

καρεκλοκενταυροι !!!

δινουν μεγαλυτερη σημασια στα 30 ευρο συνδρομη παρα στην πραγματικη αξια του πτυχιου .

ενα ψευτοσεμιναριο με 1500 ατομα σε μια αιθουσα για λιγες ωρες και αυτοματα αποκτας το δικαιωμα να υπογραφεις σε εταιριες που πριν λιγες ωρες δεν μπορουσες...

ειναι παγκοσμια πρωτοτυπια οι τοσες γνωσεις που σου δινει...

αθανατο ελληνικο δημοσιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

´Έχασα την αναβάθμιση για έναν μήνα. Πρώτη έγγραφη 4/1/2008. Και όμως δεν έγινε δεχτο το αίτημα μου, παρότι υποτίθεται ότι θα εξεταζοταν.

Εν τω μεταξύ έχω ήδη δυο πιστοποιήσεις IFRS απο ACCA και ICAEW. Ξεκίνησα φετος και το κανονικό ACCA. Η θέση μου είναι senior accountant σε πολυεθνική εταιρεία. Συνολικά 5 έτη προϋπηρεσίας.

Για το ΟΕΕ είμαι λογιστής - φοροτεχνικος Γ´ τάξης....Ελλάδαρα ρεεεεε

Απαράδεκτη απο κάθε άποψη η προϊσταμένη του μητρώου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα πτυχιο το 2005 και εκανα "εγγραφη" το 2010.

δεν μου αναγνωριζουν την προϋπηρεσια απο την ληψη του πτυχιου και μετα παρολο που με ειχαν πει οτι θα μπω στην αντιστοιχη ταξη οταν υποβαλλω τα χαρτια μου.

σκεφτομαι να κινηθω νομικα μεσα απο το γραφειο του συνηγορου του πολιτη ή απο αλλο δικηγορικο γραφειο και να υποβαλω ενσταση στα πλαισια του ν.3919/2011.

οποιος ή οποια εχει την ιδια σκεψη μπορει να μου στειλει πμ να κανουμε μια αιτηση. Οσο ποιο πολυ τοσο το καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνω & εγώ στο club των απορριπτέων εφόσον από άγνοια & μόνο δεν έκανα έγκαιρη έγγραφη στο ΟΕΕ. Έτσι προυπηρεσία 5 1/2 ετών από τη λήψη του πτυχίου πάει χαμένη, για την υπόλοιπη που δεν είχα πάρει ακόμη το πτυχίο δεν έχω απαίτηση... Πάντως τους πρότεινα να τους πληρώσω τις συνδρομές τους αναδρομικά αλλά φυσικά αρνήθηκαν διότι ο Νόμος είναι ξεκάθαρος λένε. ΟΚ! μακάρι να τηρείται το γράμμα του Νόμου παντού έτσι!

Για το ν.3919/2011 δε γνωρίζω θα διαβάσω & θα σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O 3919/2011 δεν αναφέρει κάτι όσον αφορά το επάγγελμά μας (εκτός και αν μου ξεφεύγει κάτι) . όσον αφορά το συνήγορο του πολίτη είχα κινήσει τη διαδικασία με όλα τα προβλεπόμενα αλλά η απάντησή τους ήταν "κατανοούμε την ασάφεια του νόμου και τη διάκριση υπέρ του Οεε και της άδειας που εκδίδει έναντι προυπηρεσίας και χρονολογίας κτήσης πτυχίου, αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να επέμβουμε" . Η αυτολεξή ερμηνεία του νόμου είναι σωστή και μετράει τα χρόνια κτήσης της άδειας που εκδιδει το Οεε.

Αυτό βέβαια που δεν ξέρω είναι αν αποδήξεις ότι έχει υπάρξει έστω και μια διαφορετική (πιο ελαστική) ερμηνεία από οποιοδήποτε παράρτημα του Οεε, αν μπορείς να πας δικαστικά και να τους κυνηγήσεις μέχρι και για διαφυγόντα κέρδη για όλα τα χρόνια που σε κρατάνε "υποβαθμισμένο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...