Προς το περιεχόμενο

ΠΩΛΗΣΗ ΦΟΡΤΗΓΟΥ ΑΠΟ ΙΔΙΩΤΗ ΣΕ ΜΗ ΚΑΤΑ ΚΥΡΙΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΑΓΡΟΤΗ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΑ ΕΞΗΣ:ΟΙΚΟΔΟΜΟΣ ΕΚΑΝΕ ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΤΗΝ ΑΤΟΜΙΚΗ ΤΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΘΕΣΕ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΤΙΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΤΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΥ Φ.Ι.Χ.,ΤΩΡΑ ΒΡΕΘΗΚΕ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ ΜΗ ΚΑΤΑ ΚΥΡΙΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΑΓΡΟΤΗΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙ.

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΩΛΗΣΗΣ - ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗΣ ΤΟΥ ΦΙΧ(ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Η ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ) ,ΠΟΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΑ ΕΞΗΣ:ΟΙΚΟΔΟΜΟΣ ΕΚΑΝΕ ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΤΗΝ ΑΤΟΜΙΚΗ ΤΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΘΕΣΕ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΤΙΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΤΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΥ Φ.Ι.Χ.,ΤΩΡΑ ΒΡΕΘΗΚΕ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ ΜΗ ΚΑΤΑ ΚΥΡΙΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΑΓΡΟΤΗΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙ.

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΩΛΗΣΗΣ - ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗΣ ΤΟΥ ΦΙΧ(ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Η ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ) ,ΠΟΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ?

ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας ιδιώτης έχει ένα σώμα αυτοκινήτου χωρίς άδεια και πινακίδες.Αυτό το σώμα του αυτοκινήτου θα το πουλήσει στον άλλο με μια υπεύθυνη δήλωση και ο άλλος θα κάνει όλες τις διαδικασίες για να βγάλει πινακίδες και άδεια αγροτικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας ιδιώτης έχει ένα σώμα αυτοκινήτου χωρίς άδεια και πινακίδες.Αυτό το σώμα του αυτοκινήτου θα το πουλήσει στον άλλο με μια υπεύθυνη δήλωση και ο άλλος θα κάνει όλες τις διαδικασίες για να βγάλει πινακίδες και άδεια αγροτικού.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ AMARTOLOS ΔΗΛΑΔΗ ΕΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ Ο ΟΙΚΟΔΟΜΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΑΙ ΚΑΤΕΘΕΣΕ ΤΙΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΦΟΡΤΗΓΟ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΣΩΜΑ ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΜΕ ΜΙΑ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΒΑΣΕΙ ΤΟΥ ΑΡΙΘ,ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΣΤΟ ΜΗ ΚΑΤΑ ΚΥΡΙΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΑΓΡΟΤΗ(Ο ΟΠΟΙΟΣ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΝΕΑ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΑΝ ΑΓΡΟΤΙΚΟ) ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΟ.

*ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΕΡΑΞΙΑ , ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ AMARTOLOS ΔΗΛΑΔΗ ΕΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ Ο ΟΙΚΟΔΟΜΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΑΙ ΚΑΤΕΘΕΣΕ ΤΙΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΦΟΡΤΗΓΟ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΣΩΜΑ ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΜΕ ΜΙΑ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΒΑΣΕΙ ΤΟΥ ΑΡΙΘ,ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΣΤΟ ΜΗ ΚΑΤΑ ΚΥΡΙΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΑΓΡΟΤΗ(Ο ΟΠΟΙΟΣ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΝΕΑ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΑΝ ΑΓΡΟΤΙΚΟ) ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΟ.

*ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΕΡΑΞΙΑ , ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ AMARTOLOS ΔΗΛΑΔΗ ΕΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ Ο ΟΙΚΟΔΟΜΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΑΙ ΚΑΤΕΘΕΣΕ ΤΙΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΦΟΡΤΗΓΟ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΣΩΜΑ ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΜΕ ΜΙΑ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΒΑΣΕΙ ΤΟΥ ΑΡΙΘ,ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΣΤΟ ΜΗ ΚΑΤΑ ΚΥΡΙΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΑΓΡΟΤΗ(Ο ΟΠΟΙΟΣ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΝΕΑ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΑΝ ΑΓΡΟΤΙΚΟ) ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΟ.

*ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΕΡΑΞΙΑ , ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

Υπεραξία νομίζω ότι έχει όταν μταβιβάζεται το αυτοκίνητο μαζί με την άδεια.Με πινακίδες δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη χοχλιος

Οταν εκανε διακοπη, τα παγια του που πηγαν? Λογικα θα εχει γινει διακανονισμος παγιων, εαν χρειαζοταν, οποτε μεσω αυτοπαραδοσης το οχημα θα ανηκει τωρα σε ιδιωτη (στον οικοδομο).

οποτε μεταβιβαση φορτηγου ΙΧ απο ιδιωτη σε ιδιωτη (εαν ο αγοραστης ειναι ιδιωτης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εκανε διακοπη, τα παγια του που πηγαν? Λογικα θα εχει γινει διακανονισμος παγιων, εαν χρειαζοταν, οποτε μεσω αυτοπαραδοσης το οχημα θα ανηκει τωρα σε ιδιωτη (στον οικοδομο).

οποτε μεταβιβαση φορτηγου ΙΧ απο ιδιωτη σε ιδιωτη (εαν ο αγοραστης ειναι ιδιωτης)

Το μόνο που ξέρουμε για τον αγοραστή είναι ότι είναι μη κατα κύριο επάγγελμα αγρότης. Ούτε ιδιώτης, ούτε καφετζής, ούτε ταπετσέρης, ούτε τίποτα δεν ξέρουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που ξέρουμε για τον αγοραστή είναι ότι είναι μη κατα κύριο επάγγελμα αγρότης. Ούτε ιδιώτης, ούτε καφετζής, ούτε ταπετσέρης, ούτε τίποτα δεν ξέρουμε

Ξέρουμε.Αυτός που έθεσε την ερώτηση γράφει ότι ο αγοραστής δεν είναι κατά κύριο επάγγελμα αγρότης και θέλει να το βγάλει αγροτικό.Επομένως το αγοράζει με την ιδιότητα του ιδιώτη και όχι με την ιδιότητα κάποιου επαγγελματία.Εξάλλου δεν αγοράζει ένα επαγγελματικό αυτοκίνητο με πινακίδες και άδεια.Ενα σώμα οχήματος αγοράζει που εφόσον έχει τις προυποθέσεις θα βγάλει άδεια αγροτικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εκανε διακοπη, τα παγια του που πηγαν? Λογικα θα εχει γινει διακανονισμος παγιων, εαν χρειαζοταν, οποτε μεσω αυτοπαραδοσης το οχημα θα ανηκει τωρα σε ιδιωτη (στον οικοδομο).

οποτε μεταβιβαση φορτηγου ΙΧ απο ιδιωτη σε ιδιωτη (εαν ο αγοραστης ειναι ιδιωτης)

ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΦΟΣΟΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΔΟΘΟΥΝ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΥΠΕΡΑΞΙΑ ΤΟ ΦΟΡΤΗΓΟ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΟΙΚΟΔΟΜΟ ΜΕ ΑΥΤΟΠΑΡΑΔΟΣΗ ΣΑΝ ΣΑΣΙ.

ΤΩΡΑ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΕΙ ΣΑΝ ΙΔΙΩΤΗΣ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΦΟΡΤΗΓΟ ΣΕ ΙΔΙΩΤΗ-ΜΙΣΘΩΤΟ ΜΗ ΚΑΤΑ ΚΥΡΙΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΑΓΡΟΤΗ ?

ΜΕ ΤΙ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ?

ΤΟ ΦΟΡΤΗΓΑΚΙ ΕΙΝΑΙ 2,5 ΤΟΝΩΝ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΣΑΝ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΒΑΣΕΙ ΕΡΩΤΗΣΗΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΦΟΣΟΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΔΟΘΟΥΝ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΥΠΕΡΑΞΙΑ ΤΟ ΦΟΡΤΗΓΟ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΟΙΚΟΔΟΜΟ ΜΕ ΑΥΤΟΠΑΡΑΔΟΣΗ ΣΑΝ ΣΑΣΙ.

ΤΩΡΑ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΕΙ ΣΑΝ ΙΔΙΩΤΗΣ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΦΟΡΤΗΓΟ ΣΕ ΙΔΙΩΤΗ-ΜΙΣΘΩΤΟ ΜΗ ΚΑΤΑ ΚΥΡΙΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΑΓΡΟΤΗ ?

ΜΕ ΤΙ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ?

ΤΟ ΦΟΡΤΗΓΑΚΙ ΕΙΝΑΙ 2,5 ΤΟΝΩΝ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΣΑΝ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΒΑΣΕΙ ΕΡΩΤΗΣΗΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΟ

Μεταξύ ιδιωτών ο ΚΒΣ δεν προβλέπει έκδοση παραστατικου γιατί πρόκειται για ευκαιρακή πώληση και όχι κατά σύστημα.

Απλά για να αποδείξεις ότι έγινε αυτή η πώληση μπορεί να γίνει μια υπεύθυνη δήλωση και να έχει και ένα φωτοαντίγαφο του ειδικού στοιχείου αυτοπαράδοσης για να αποδείξει πως περιήλθε στον ιδιωτη πωλητή αυτό το όχημα.Και βέβαια σε αυτή την υπέθυνη δήλωση θα αναφέρεται η μάρκα του οχήματος και ο αριθμός πλαισίου,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ ιδιωτών ο ΚΒΣ δεν προβλέπει έκδοση παραστατικου γιατί πρόκειται για ευκαιρακή πώληση και όχι κατά σύστημα.

Απλά για να αποδείξεις ότι έγινε αυτή η πώληση μπορεί να γίνει μια υπεύθυνη δήλωση και να έχει και ένα φωτοαντίγαφο του ειδικού στοιχείου αυτοπαράδοσης για να αποδείξει πως περιήλθε στον ιδιωτη πωλητή αυτό το όχημα.Και βέβαια σε αυτή την υπέθυνη δήλωση θα αναφέρεται η μάρκα του οχήματος και ο αριθμός πλαισίου,

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ AMARTOLOS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 months later...

Εγώ πάλι έχω αντίθετη περίπτωση. Αγροτικό όχημα με κατατεθιμένες πινακίδες απο μη κατα κύριο επάγγελμα αγρότη (ο οποίος δεν έχει δηλώσει αγροτικά ειδοδήματα τα τελευταία 5 χρόνια τουλάχιστον, εφόσον δεν είχε - το αγροτικό παραμένει ναι μεν σαν αγροτικό στην άδεια κυκλοφορίας) θέλει να το πουλήσει σε ιδιώτη με ένα ελάχιστο τίμημα. Στην ΔΟΥ μου ανέφεραν ότι πρέπει ο ιδιώτης - αγοραστής να θεωρήσει Τιμολόγιο Αγοράς και να εκδόσει για την αγορά του αγροτικού!!

Μα καλά θα τρελλαθούμε ? Απο που και ως πού ο ιδιώτης να θεωρήσει κατ΄ εξάίρεση Τ.Α ? Όπως διάβασα και στην ανωτέρω παρόμοια περίπτωση με μια Υπ. Δήλωση δεν γίνεται (αγοραστής - πωλητής) και αν προκύψει υπεραξία, ας πληρωθεί, θα είναι ελάχιστη.

Καμία ιδέα ?

Ευχαριστώ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δε ξέρω και ο υπάλληλος της Δου λογικά για αυτό επιμένει στο να εκδοθεί Τ.Α απο ιδιώτη, πιθανόν για να υπολογιστεί υπεραξία με βάση την αξία του αυτοκινήτου.

Αλλα απο την στιγμή που το αυτοκίνητο εμφανίζεται ως αγροτικό , και αυτός κατα το παρελθόν αγρότης ειδικού καθεστώτος ? Το θέμα είναι ότι ο αγοραστής είναι συνταξιούχος ΟΓΑ και το θέλει και εκείνος για αγροτικό, εμφανίζοντας κάποια εισοδήματα αγροτικά.

Εάν δεν πάρω έντυπο υπεραξίας (έστω και μηδενικό) απο την ΔΟΥ δεν μπορεί να γίνει η μεταβίβαση εφόσον εμφανίζεται στην άδεια σαν αγροτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 months later...

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΕ ΑΤΟΜΙΚΗ ΜΕ Φ.Ι.Χ

ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΕΧΩ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

Ο ΕΛΕΓΚΤΗΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΟΡΤΗΓΑΚΙ

ΚΑΙ ΕΚΑΝΑΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ

ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΤΗΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΤΩΝ ΠΙΝΑΚΙΔΩΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΑΝ ΣΤΗΝ ΔΟΥ Ο ΕΛΕΓΚΤΗΣ

ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΩ Η ΝΑ ΚΑΟΨΩ ΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΑΥΤΟΠΑΡΑΔΩΣΗΣ ΚΑΙ ΤΕΡΜΑ

ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΟΥΛΗΘΕΙ ΤΟ ΦΟΡΤΗΓΑΚΙ ΑΝ ΠΟΥΛΗΘΕΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...