Jump to content

9η Συνάντηση μελών Taxheaven - Φλώρινα 15 - 18/11/2012

Recommended Posts

Εκανα την ιδια ερωτηση και περυσι,ρωτω και τώρα.Νεα μελη χωρουν στην παρεα?

Να κανουμε το κουμαντο μας αν ειναι.

Μα χωρίς νέα μέλη δεν θα έφτανε ποτέ αυτη η παρέα να είναι απο την μία ακρη της χώρας στην άλλη .

Να κανετε το κουμαντο σας κανονικά και με τον Νόμο

και εμεις δεν βγαζουμε και ερμηνευτικές .

περσυ τι απαντηση πηρες ?

Αν ήταν όλη η γη μια Ελλάδα, η Φλώρινα και τα Χανιά θα ήταν δίπλα.

Επειδή αυτό δεν έγινε ακόμα θα ζοριστούμε αλλά ..

αλλά...

Στα ξενύχτια λέμε ναι,

και στις τρέλες λέμε ναι

Στους απέξω λέμε ναι,

στους εντάξει λέμε ναι

Στα ωραία λέμε ναι,

και στα κόλπα λέμε ναι

και στις φάσεις λέμε ναι

Στα ουίσκια λέμε ναι,

στα τσιγάρα λέμε ναι

Στην άπλα, ναι, στην ξάπλα, ναι

στις τσάρκες, ναι

Στους φίλους, ναι, στις πλάκες, ναι

όχι στους σοβαρούς :P:D

Καλημέρα Ευαγγελία

Νέο μέλος κι εγώ κι άμα δεν μας θέλουν μπορούμε να κανονίσουμε τη δική μας συνάντηση! Και να βρεθούμε ξαφνικά φάντης μπαστούνι μπροστά τους :P . Ε, δε νομίζω να μας διώξουν....

Πέρα από την πλάκα τώρα. Το αν μας θέλουν ή όχι, αυτό φαίνεται όλο το χρόνο που κάθονται και απαντούν εδώ μέσα στην όποια -χαζή γι'αυτούς, σοβαρή για εμάς τους μικρούς (επαγγελματικά)- ερώτηση. Κι όχι μονάχα σε ένα 3ήμερο..... Σωστά? ;)

Άσε τους παλιούς να κανονίζουν τα πότε και τα που. Εμείς το μόνο που έχουμε να κάνουμε είναι να σπάσουμε τον κουμπαρά με τα κέρματα!

Μφχ,

Νατάσσα

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΕΙΔΗΣΗ.ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΡΘΩ ΚΑΙ

ΝΑ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.Ο ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ.ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΟΜΩΣ ΤΟ 1ο ΣΑΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΤΟΥ ΝΟΕΜΡΙΟΥ.ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΑΤΟΜΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ.

Η Ευαγγελία έχει δίκαιο .. αν και δεν το πίστευα ότι δεν βρέθηκε κάποιος να απαντήσει.. η δημοσίευση της μας διέφυγε..

αν και μέσα στις 38 σελίδες του τότε θέματος είχε πολλές φορές απαντηθεί..

Φέτος λοιπόν ας το ξεκαθαρίσουμε απ'την αρχή.. "όλοι οι καλοί χωράνε" και μην περιμένετε προσωπικές προσκλήσεις.. :)

Ευαγγελια ειλικρινα συγγνωμη, το παιρνω προσωπικα γιατι τη μερα που εκανες την ερωτηση, μαλλον ηταν ολοι απασχολημενοι να μου ευχονται για τα γενεθλια μου :P:lol::D

Ευαγγελια ειλικρινα συγγνωμη, το παιρνω προσωπικα γιατι τη μερα που εκανες την ερωτηση, μαλλον ηταν ολοι απασχολημενοι να μου ευχονται για τα γενεθλια μου :P:lol::D

Άκου τι σκέφτηκε για να τα μπαλώσει χα χα !!! :D Γυναίκες... :blink:

Καλημέρα Ευαγγελία

Νέο μέλος κι εγώ κι άμα δεν μας θέλουν μπορούμε να κανονίσουμε τη δική μας συνάντηση! Και να βρεθούμε ξαφνικά φάντης μπαστούνι μπροστά τους :P . Ε, δε νομίζω να μας διώξουν....

Πέρα από την πλάκα τώρα. Το αν μας θέλουν ή όχι, αυτό φαίνεται όλο το χρόνο που κάθονται και απαντούν εδώ μέσα στην όποια -χαζή γι'αυτούς, σοβαρή για εμάς τους μικρούς (επαγγελματικά)- ερώτηση. Κι όχι μονάχα σε ένα 3ήμερο..... Σωστά? ;)

Άσε τους παλιούς να κανονίζουν τα πότε και τα που. Εμείς το μόνο που έχουμε να κάνουμε είναι να σπάσουμε τον κουμπαρά με τα κέρματα!

Μφχ,

Νατάσσα

Λοιπόν ,

σπάω την άδεια μου , :lol: :lol: :lol:

για να εξηγήσω

ως παλιός στο forum

και νέος στις συναντήσεις (1η φορά πήγα πέρυσι)

Από κοντά ήξερα την Χρύσα (μια φορά στην Θεσσαλονίκη ) τον Βασίλη billbear με την Ελένη του(και αυτόν εκεί στην ίδια συνάντηση αλλά αυτός έκανε το βαρύ πεπόνι-ούτε με θυμόταν από τη συνάντηση :P) και η Χριστινιώ .

Φτάσαμε το απόγευμα στο ξενοδοχείο και βγήκαμε για να βρούμε τους υπόλοιπους.

Μετά από λίγο βρεθήκαμε σε μια ταβέρνα και συντροφιά με την κιθάρα του Κίμωνα και το μπαγλαμαδάκι της Μαχάτζη γίναμε όλοι μια παρέα.

Περάσαμε απλά καταπληκτικά .

Δεν υπάρχει καμμιά δικαιολογία για όποιον θέλει να έρθει ,

ένας μικρός δισταγμός που απλά θα γίνει ατμός ;) στα πρώτα λεπτά

Λοιπόν ,

σπάω την άδεια μου , :lol: :lol: :lol:

για να εξηγήσω

ως παλιός στο forum

και νέος στις συναντήσεις (1η φορά πήγα πέρυσι)

Από κοντά ήξερα την Χρύσα (μια φορά στην Θεσσαλονίκη ) τον Βασίλη billbear με την Ελένη του(και αυτόν εκεί στην ίδια συνάντηση αλλά αυτός έκανε το βαρύ πεπόνι-ούτε με θυμόταν από τη συνάντηση :P) και η Χριστινιώ .

Φτάσαμε το απόγευμα στο ξενοδοχείο και βγήκαμε για να βρούμε τους υπόλοιπους.

Μετά από λίγο βρεθήκαμε σε μια ταβέρνα και συντροφιά με την κιθάρα του Κίμωνα και το μπαγλαμαδάκι της Μαχάτζη γίναμε όλοι μια παρέα.

Περάσαμε απλά καταπληκτικά .

Δεν υπάρχει καμμιά δικαιολογία για όποιον θέλει να έρθει ,

ένας μικρός δισταγμός που απλά θα γίνει ατμός ;) στα πρώτα λεπτά

Άδεια?!?!?!

Και βρίσκεσαι εδώ μέσα????

Αφήστε βρε τα laptop, τα ipad και τα διάφορα μηχανήματα του διαβόλου (που θα'λεγε κι η γιαγιά μου), μακριά από τις διακοπές σας!

Τέτοια εξάρτηση πια απ'την τεχνολογία? :o

Μφχ,

Νατάσσα

Αν ήταν όλη η γη μια Ελλάδα, η Φλώρινα και τα Χανιά θα ήταν δίπλα.

Επειδή αυτό δεν έγινε ακόμα θα ζοριστούμε αλλά ..

αλλά...

Στα ξενύχτια λέμε ναι,

και στις τρέλες λέμε ναι

Στους απέξω λέμε ναι,

στους εντάξει λέμε ναι

Στα ωραία λέμε ναι,

και στα κόλπα λέμε ναι

και στις φάσεις λέμε ναι

Στα ουίσκια λέμε ναι,

στα τσιγάρα λέμε ναι

Στην άπλα, ναι, στην ξάπλα, ναι

στις τσάρκες, ναι

Στους φίλους, ναι, στις πλάκες, ναι

όχι στους σοβαρούς :P:D

εμείς κ Σταυρουλάκη που είμαστε από κουζουλό τόπο φτάνει ή πρέπει να τ αποδείξουμε κιόλας??

εμείς κ Σταυρουλάκη που είμαστε από κουζουλό τόπο φτάνει ή πρέπει να τ αποδείξουμε κιόλας??

Ίντα ν' αποδείξουμε; Αφού μυρίζουμε από χιλιόμετρο... :huh::blink::D

Ίντα ν' αποδείξουμε; Αφού μυρίζουμε από χιλιόμετρο... :huh::blink::D

τι κουζουλός τόπος ρε παιδιά ?

εδώ μέχρι και η θαλασσα κάνει βόλτες πάνω κάτω

Ετουδά είναι δηλαδή χειρότερα τα πράματα ε; χα χα !!! :D

Το πρόσεξα και σε σένα και στο Μητροπέτρο χα; χ α!! :D

Από ότι βλέπω, μια γ@μημένη περίοδος φτάνει στο τέλος της και τα χαμόγελα ξαναγυρίζουν μαζί και η νοσταλγία. Γρήγορα και περιεκτικά, για Χανιά αξίζει να πάμε καλοκαίρι, είναι η μοναδική συνάντηση άλλωστε που έχει γίνει καλοκαίρι, γιατί εάν εξαιρέσεις και της Καλαμάτας που έγινε Σεπτέμβριο, όλες οι άλλες είναι Νοέμβριος. Φέτος πρέπει να πάμε μάλλον Βόρεια (Φλώρινα) αν και μακριά για εμάς τους Νότιους και τους Κρητικούς, αλλά έτσι κι αλλιώς εμείς πάμε παντού.

πρώτη φορά βρέθηκα σε συνάντηση

πέρυσι στην Στενή μια χαρά , γνωριμίες πολλές

το τελείωμα στην Αρτάκη ακόμα καλύτερο

οπού θέλετε ας πάμε , εγώ μέσα είμαι

Θα προσπαθησω μεσα στον Αυγουστο να πάρω τιμές για δυο τρία μέρη γενικότερα

ετσι ώστε να ειμαστε προετοιμασμένοι .

Θα ρωτησω για πουλμαν διότι οι καιροι είναι δύσκολοι για όλους και πρεπει να μειώσουμε το κόστος .

Χρειάζεται μια καλή μαγκιά στο οργανωτικό κομμάτι της οικονομίας.

Δηλαδή οπωσδήποτε πρέπει να γίνει ομαδική μεταφορά με πούλμαν.

Να αποφύγουμε τα αμάξια.

Να μείνουμε μέσα στην Φλώρινα ώστε να μπορούμε να καλέσουμε 15 ταξί μαζί για να πάμε κάπου.

Να μείνομυε σε ένα ξενοδοχείο ώστε να πετύχουμε καλές τιμές και να αποφέυγουμε μετακινήσεις.

Να μαγειρεύει η Χρύσα ώστε να μην κάνουμε πολλά έξοδα και να στρώνει το τραπέζι ο Φαφούτης ώστε, ελείψει οδόντων δεν θα καταναλώνονται τα φαγητά κατά το σερβίρισμα. .

Να φτιάχνει γλυκά η Σοφία η Φλωρινιώτισσα ώστε να μην κάνουμε πολλά έξοδα.

Να φτιάχνει καφέδες το ILLY-σοκολατάκι- που έχει πρόσβαση σε φτηνό καφέ, ώστε να μην κάνουμε πολλά έξοδα.

Και εγώ.. χμ.. και εγώ.. χμ..

θα δοκιμάζω τις πολυθρόνες αντί για σας ώστε να ... ώστε να.. ε τέλως πάντων για οικονομία... :rolleyes:

Oi εκδρομες του taxheaven ειναι ενα χορτο μαγικο :P

http://www.youtube.com/watch?v=XkGNR8KePsI

Είναι ένα χόρτο μαγικό,δώστε μου λίγο για να πιώ,το TAXHEAVEN μου να ονειρευτώ και να φωνάξω ως τον θεό! TAXHEAVEN μου σε αγαπώ,σε αγαπώ, σαν ηρωίνη σαν σκληρό ναρκωτικό,σαν το χασίς το Isd,για σένα TAXHEAVEN μαστουρώνει ολη η γη,όλη η γη! TAXHEAVEN μου,TAXHEAVEN μου,σε αγαπώ,σε αγαπώ,όπου κι αν παίζεις πάντα θα σ΄ακολουθώ!Σ΄ακολουθώ,TAXHEAVEN εδώ,TAXHEAVEN εδώ,TAXHEAVEN εκεί, TAXHEAVEN εκεί, όπου κι αν παίζεις πάντα θα μαστε μαζί,πάντα μαζί!

σιγά το παράξενο, νερά είναι πάνω κάτω και πέρα δώθε πάνε, Δροσουλίτες που πάνε πάνω κάτω στα νερά έχετε?? :blink: :blink:

http://www.kairatos.com.gr/drosoylites.htm

Ετουδά είναι δηλαδή χειρότερα τα πράματα ε; χα χα !!! :D

Το πρόσεξα και σε σένα και στο Μητροπέτρο χα; χ α!! :D

μη χειρότερα κ Σταυρουλάκη πως αφήνεις έτσιδα να ξεπέσει στη δεύτερη θέση η κουζουλάδα μας??? απαράδεχτα πράματα!!! :angry::P:lol:

Η Ευαγγελία έχει δίκαιο .. αν και δεν το πίστευα ότι δεν βρέθηκε κάποιος να απαντήσει.. η δημοσίευση της μας διέφυγε..

αν και μέσα στις 38 σελίδες του τότε θέματος είχε πολλές φορές απαντηθεί..

Φέτος λοιπόν ας το ξεκαθαρίσουμε απ'την αρχή.. "όλοι οι καλοί χωράνε" και μην περιμένετε προσωπικές προσκλήσεις.. :)

Εγω προτεινω....Αγρελια!