Προς το περιεχόμενο

9η Συνάντηση μελών Taxheaven - Φλώρινα 15 - 18/11/2012


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω θα περιμενω ακομα για να κλεισω δωματιο αν αργησω κρατηστε μου μια βαρκα στις Πρεσπες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΙΣ ΣΟΦΙΕΣ ΜΑΣ. ΕΚΛΕΙΣΑ ΚΙ ΕΓΩ.

ΜΕ ΤΟ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΕΞΕΛΑΚΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΠΟΥΛΜΑΝ.

ΩΣΤΟΣΟ

ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΣΥΖΗΤΟΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΝ , ΠΙΟ ΛΕΠΤΟΜΕΡΩΣ. ΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΔΙΟΤΙ

ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΥΠΟΦΕΡΟΥΜΕ.

ΔΗΛΑΔΗ ΚΥΡΙΟΙ 9,30 ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ , ΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ, ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΚΔΡΟΜΗ.

ΔΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ.

ΔΙΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΚΕΙ ΓΥΡΩ, ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ.????

ΚΑΙ ΜΗ ΤΣΑΚΩΝΕΣΤΕ.... ΑΝΤΕ ΠΑΛΙΟΠΑΙΔΑ!!!! :) :) :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πούλμαν για όσους θα έρθουν ΠΣΚ από Αθήνα θα γίνει κάτι? Θέλω να κλείσω δωμάτιο αλλά πρέπει να είμαι σίγουρος ότι υπάρχει τρόπος μεταφοράς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πούλμαν για όσους θα έρθουν ΠΣΚ από Αθήνα θα γίνει κάτι? Θέλω να κλείσω δωμάτιο αλλά πρέπει να είμαι σίγουρος ότι υπάρχει τρόπος μεταφοράς...

κλεισε ουτως ή αλλως και μετα αν δε βρεις την ακρη....ακυρωνεις! (που δεν υπαρχει περιπτωση να μην υπαρξει λυση, μιας και οι μισοι απο εμας θα ξεκινησουν την Παρασκευη)

δεν στέλνεις προκαταβολη!

αντε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλεισε ουτως ή αλλως και μετα αν δε βρεις την ακρη....ακυρωνεις! (που δεν υπαρχει περιπτωση να μην υπαρξει λυση, μιας και οι μισοι απο εμας θα ξεκινησουν την Παρασκευη)

δεν στέλνεις προκαταβολη!

αντε!!

Καλά μη βαράς :D Θα κλείσω και εγώ... :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη ... άλλαξα γνώμη. Σου παραχωρώ το ... παγκάκι.

Διάβασα κάποια πράγματα στο excelάκι και λέω να αφήσω και τη κερά Μάρω :wacko:<_< , με τη γιαγιά και τον παππού. :D :D

Καλό απόγευμα. :rolleyes:

Άντε λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε (© DAS)

Υ.Γ.

Εύχομαι να μην το διαβάσει αυτό.

Ωχχχχχχχχχχχχχχχχχχ :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλώστε αυτοί που θέλετε πουλμαν, ειδικα για Πέμπτη πλησιάζουμε το 50άρι (μάλλον θα χρειασθούμε το 60άρι) στη τιμή του πουλμαν θα ΄περιεχεται και ξεναγός.

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AqcD4o6I3-wndGkwLW9FcUhhX3drdkZjWmtxUEVuaFE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα περιμενω ακομα για να κλεισω δωματιο αν αργησω κρατηστε μου μια βαρκα στις Πρεσπες

Τάσο δεν υπάρχει θέμα και να αργήσεις ,

αν δεν εχει το συγκεκριμένο ξενοδοχείο , υπάρχουν στα 50 μέτρα και άλλα

καλά ξενοδοχεία , ιδιας κατηγορίας και θα βολευτούμε όλοι.

Εκτός αν όντως θέλεις βάρκα στις Πρέσπες ,

αλλα Νοέμβρη μήνα ..... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλεισε ουτως ή αλλως και μετα αν δε βρεις την ακρη....ακυρωνεις! (που δεν υπαρχει περιπτωση να μην υπαρξει λυση, μιας και οι μισοι απο εμας θα ξεκινησουν την Παρασκευη)

δεν στέλνεις προκαταβολη!

αντε!!

Καλά μη βαράς :D Θα κλείσω και εγώ... :unsure:

Παιδιά αν είναι να δούμε τις συμμετοχές για Παρασκευή για να ξερουεμ τι γίνεται.

Πούλμαν απο ότι βλέπω είναι δύσκολο να συμπληρωθεί ,

αλλα αν είναι Μαρινάκι να δουμε το θεμα με τα βανάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κίμωνα δεν έχουν δηλώσει στην κατάσταση Διομήδης, Pro, Θανάσης μαζί με αυτούς κλείνει το πούλμαν 60αρι Σε εκκρεμότητα η Danaie (μαλλον θα φύγει μεσημερι με ΙΧ) και οι αδιάφθοροι Μαρίνα, Χαλκιδέος. Πούλμαν για Παρασκευή δεν βλέπω να συμπληρώνεται, δεν ξέρω αν σας βολεύουν τα βανάκια που έγραψε η Μαρίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μίλησα με το "Φαίδων" και είπαν πως δεν έχει άλλα διαθέσιμα.

Για να δούμε και το άλλο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένετε λίγες μέρες μην κλεινετε ακόμη στο άλλο, να κάνουμε έναν έλεγχο στις κρατήσεις. Έτσι κι αλλιώς θα βρούμε σίγουρα στο άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "Veltsi" πάντως λέει έχουν πολλά ακόμη!

Εγώ μια φορά κράτηση έκανα!

Τώρα, το τελικό αποτέλεσμα θα το δείξει ο κουμπαράς και το καλό που του θέλω, να με βγάλει ασπροπρόσωπη!

Και πολύ φοβάμαι πως η απειλή "θα σου σπάσω το κεφάλι ρε" (μην ενοχλήστε, στον κουμπαρά απευθύνομαι), μάλλον είναι δώρον άδωρον, αφού το σπάσιμο δεν θα το γλιτώσει!

Αυτά προς το παρόν και καλή αντάμωση.....

Μφχ,

Νατάσσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένετε λίγες μέρες μην κλεινετε ακόμη στο άλλο, να κάνουμε έναν έλεγχο στις κρατήσεις. Έτσι κι αλλιώς θα βρούμε σίγουρα στο άλλο.

Ώπα!

Βιάστηκα λες?

Ε, καλά! Λεφτά δεν μου ζήτησαν.

Αν βρείτε άκρη, ακυρώνω.

Ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα , νομίζω πως το κοντινο ξενοδοχείο στο Φαιδων , είναι το παρακάτω

και όχι του Βέλτση .

Οπότε πέρα του ότι θα περιμένουμε γαι να ξανατσεκαρουμε τα δωμάτια

και πιστευω οτι θα βρούμε δωμάτιο , κρατήσεις θα πρεπει να κανουμε στο

http://www.hotelphilippion.gr/ που είναι ακριβως δίπλα στο Φαιδων .

Αν θυμαμαι καλά του Βέλτση είναι 5 χλμ εκτος Φλώρινας , οπότε είναι αρκατα μακρυα

απο το Φαίδων .

Το γραφω απλά και μόνο για να μην γίνει παρεξηγηση και είμαστε σκόρπιοι

εννοείται πως αν καποιος θέλει να κλεισει στο Βέλτσι (αν το γραφω καλα)

θα κλεισει και θα βρισκόμαστε ολοι μαζι για τις εκδρομες και τις συναντησεις .

Ξαναλεω ότι κανω την διευκρίνηση προς αποφυγή μπερδέματος .

Ώπα!

Βιάστηκα λες?

Ε, καλά! Λεφτά δεν μου ζήτησαν.

Αν βρείτε άκρη, ακυρώνω.

Ε?

Πάντως σε περίπτωση που δε χωρέσουμε όλοι εκεί στα 50 με 100 μέτρα υπάρχει και αυτό http://www.hotelphilippion.gr/

οπότε θα βολευτούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένετε λίγες μέρες μην κλεινετε ακόμη στο άλλο, να κάνουμε έναν έλεγχο στις κρατήσεις. Έτσι κι αλλιώς θα βρούμε σίγουρα στο άλλο.

Παρολα αυτά , οπως εγραψε και ο Μήτσος θα γινει έλεγχος των κρατησεων

και σίγουρα θα βρουμε δωματια για να ειμαστε ολοι κοντα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω να επιμείνω λίγο στο θέμα της μεταφοράς... Ι.Χ δεν οδηγάω μέχρι τη Φλώρινα με την καμία, αν υπάρχει τρόπος μεταφοράς με λογικό κόστος (βανάκια, πούλμαν - και εγώ χλωμό το βλέπω) να κλείσω, αλλιώς να δω και εγώ μήπως μπορέσω για τετραήμερο αλλά το βλέπω χλωμότατο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρολα αυτά , οπως εγραψε και ο Μήτσος θα γινει έλεγχος των κρατησεων

και σίγουρα θα βρουμε δωματια για να ειμαστε ολοι κοντα .

Σωστά, έτσι πρέπει να γίνει, αλλά ποιος θα κάνει τον έλεγχο των κρατήσεων (με βάση την κατάσταση που ενημερώνουμε); Θα πρέπει να κάνει και τον έλεγχο των τιμών, αν είναι αυτός που μας έδωσε η Σοφία (μιλάω για το ΦΑΙΔΩΝ) γιατί είδα στο site να δίνει διπλάσιες τιμές από αυτές που ήξερα. Κι΄ έκλεισα χωρίς να ρωτήσω τιμή. Επίσης , θα ήθελα μια πρώτη πληροφόρηση για την επιβίβασή μας στο πούλμαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Το φύσατε το χρήμα εδώ μέσα βλέπω

Εμείς δεν έχουμε λεφτά να πάρουμε μαντήλια να κλάψουμε -_- -_- -_- -_- -_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές μην ανησυχειτε είναι αυτές που έχει δώσει η Σοφια. Τον έλεγχο θα αναλάβω να τον κάνω εγω μαζί με τον Κίμωνα. Πιστεύω ότι το αργότερο την Τετάρτη θα έχουν τσεκαριστει όλες οι κρατήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, έτσι πρέπει να γίνει, αλλά ποιος θα κάνει τον έλεγχο των κρατήσεων (με βάση την κατάσταση που ενημερώνουμε); Θα πρέπει να κάνει και τον έλεγχο των τιμών, αν είναι αυτός που μας έδωσε η Σοφία (μιλάω για το ΦΑΙΔΩΝ) γιατί είδα στο site να δίνει διπλάσιες τιμές από αυτές που ήξερα. Κι΄ έκλεισα χωρίς να ρωτήσω τιμή. Επίσης , θα ήθελα μια πρώτη πληροφόρηση για την επιβίβασή μας στο πούλμαν.

Οι τιμές του site , δεν εχουν σχεση με τις τιμές που έδωσε για την δική μας εκδρομή .

Ειναι αυτές που εχει δωσει στην Σοφία και ίσως σαν συνολικο κόστος μας βγει και ακόμη φθηνότερα,

αλλα αυτό θα το δούμε αφου οριστικοποιήσουμε τις συμμετοχες με το πουλμαν , θα μας πεί ο Δημήτρης ΚΛΜ.

Τον έλεγχο των κρατήσεων θα τον κάνουμε μεχρι τελευταία στιγμή , έτσι ώστε τυχόν ακυρώσεις ή αλλαγες να χρησιμοποιηθουν

απο φίλους που θελουν να παρεβρεθούν .

Θα προσπαθήσουμε όλοι μαζί έτσι ώστε να κρατάμε ενήμερη την λίστα.

Σχετικά με το πούλμαν θα ήταν ευκολο να μας δωσετε ενδεικτικές ώρες πρωινής άφιξης .

Απο ότι είδα δρομολόγια ακόμα απο Παρο για Νοέμβρη δεν υπάρχουν ,

αλλα απο την εμπειρία σας , τί ωρα περίπου έρχονται το πρωί ???

Τα Κρητικά απο όσο γνωρίζω φθάνουν κατα τις 6-7 το πρωί , οπότε αν υποθέσουμε ότι το πούλμαν απο Καλαμάτα θα είναι στον Πειραιά κατα τις 8-8.30 , θα μπορεσουμε να αναχωρήσουμε περίπου εκείνη την ώρα έτσι ώστε κατα το απογευματάκι να είμαστε Φλώρινα.

Δεν γνωρίζω όμως τα δρομολόγια απο Παρο , οπότε θα πρεπει να μας βοηθήσετε σχετικά :)

Εκτός εάν εχετε διαφορετικό πρόγραμμα κατα νου , (πχ να ερθετε νωρίτερα η κάτι άλλο ) οπότε θα μας πείτε σχετικά .

Δεν ξερω αν βοήθησα ή όχι ,

αλλα μην νομίζετε πως εχουμε και καμμιά τρομερή εμπειρία με εκδρομές .

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...