Προς το περιεχόμενο

9η Συνάντηση μελών Taxheaven - Φλώρινα 15 - 18/11/2012


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για ΠΣΚ Φλώρινα δεν έχω πρόβλημα (το τετραήμερο μου πέφτει βαρύ και εμένα) - είναι τελικός ο προορισμός;

2 άτομα ξαναγράφω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ster 2 άτομα ...... Δεν έχω ιδέα που καταλήξετε , αλλά μου είπε ότι είναι μέσα σε όποιο μέρος ..... Αλλά για ΠΣΚ , δηλαδή όπως το καταλαβαίνει ο ξανθός σας φίλος , Παρασκευή άφιξη - Κυριακή Αναχώρηση ......

ΥΓ Bro ........ Πρέβεζα ...... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τετραήμερο ρε μην τρελαίνεστε με τη δουλειά που ποτέ δεν τελειώνει φουλ για όπου νάνε ,προτιμώ Πλαστήρα οπου αρκεί και 3μερο

αλλά και Φλώρινα μέσα άτομα 2-4 μέχρι να βάλω τάξη στο ασκέρι για να οριστικοποιήσω τα άτομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παω να δω τιμές για αεροπορικά και επανερχομαι

Αμάν. Που πήγε αυτός βρε παιδιά; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που έληξε η ψηφοφορία επανέρχομαι με τα ξενοδοχεία

ξαναρίξτε μια ματιά στα παρακάτω

Επισκεύτηκα το ξενοδοχείο ΦΑΙΔΩΝ HOTEL & SPA για να ρίξω μια ματιά στα δωμάτια και να πάρω τιμές

Τα δωμάτια είναι πολύ καλά και οι τιμές είναι με πλήρες πρωινό(αυγά,μπέικον κλπ)

Μονόκλινο 35 ευρώ

Δίκλινο 40 ευρώ

Τρίκλινο 50 ευρώ

Οι σουίτες είναι δίχωρες και πολύ ωραίες αλλά ξέχασα να ρωτήσω τιμή

Εννοείτε ότι μπορούμε να κάνουμε χρήση των εγκαταστάσεων,πισίνα,τζακούζι κλπ

Μπορούνε αν θέλουμε κάποιο βράδυ να μας διοργανώσουνε δείπνο (με σερβίρισμα ή μπουφέ) με ζωντανή μουσική (μπουζούκι,κιθάρα) και αργότερα να συνεχίσουμε με τα δικά μας όργανα(κιθάρα,μπαγλαμά), με τιμή 12-15 ευρώ/άτομο

Μπορείτε να ρίξετε μια ματιά εδώ http://phaidonhotel.gr/

Το μόνο κακό είναι ότι βρίσκεται 1 με 1,5 χλ. μακριά απ' το κέντρο της πόλης

Είναι στην άκρη της πόλης όχι έξω από αυτή.

Ομως όπως έχω ξαναγράψει πιστεύω ότι για τις εσωτερικέ διαδρομές θα βολευτούμε με όσους θα έχουν αυτοκίνητο,άλλωστε η πόλη είναι μικρή.

Ζητησα να μου κάνουν μια προσφορά κι από τοξενοδοχείο ΒΕΛΤΣΗΣ αλλα δεν με ειδοποίησνα ακόμα http://www.hotel-veltsi.gr/

Αυτά για την ώρα

1. http://www.hotel-lingos.gr/ : Είναι αυτό που πρότεινε το ταξιδιωτικό γραφείο στον Κίμωνα, 30 ευρώ με πρωινό

Το υπέρ του είναι ότι βρίσκεται στο κέντρο της πόλης(δίπλα στον πεζόδρομο)

Το κατά ότι δεν έχει χώρογια να βρισκόμαστε, το λόμπυ έχει τρεις-τέσσερις καναπέδες και μηδαμινό χώρο για τα παιδιά οπότε δε νομίζω πως θα μας εξυπηρετήσει, τουλάχιστον έτσι όπως έχουμε μάθει ως τώρα

2 .http://www.phaidonhotel.gr/ : Διαβάστε τα παραπάνω(1,5 χλ. απ' το κέντρο, πισίνα, spa κτλ)

3 http://www.hotel-veltsi.gr/ : Μίλησα μαζί τους και αν και δε μου δώσανε συγκεκριμένη τιμή μου είπαν ότι θα μας τα δώσουν με την τιμή των άλλων δηλ. 35-40-50 ευρώ. Αν τελικά το διαλέξουμε θα το συζητήσω μαζί τους αναλυτικά και θα επανέλθω.

Αυτό το ξενοδοχείο απέχει 5 χλ. από την πόλη και είναι χτισμένο πάνω στο βουνό στο δρόμο για την Πρέσπα.

Είναι κι αυτό ευρύχωρο και βολικό για τα παιδιά.

Ρίξτε ένα μάτι στα site τους για τις παροχές και φυσικα για τις φωτογραφίες τους.

Πιστεύω ότι τα ΦΑΙΔΩΝ (Νο 2) και ΒΕΛΤΣΗΣ (Νο 3) μας βολεύουν καλύτερα

Το υπέρ του ΦΑΙΔΩΝΑ είναι ότι βρίσκεται στην πόλη και οι πισίνα και του ΒΕΛΤΣΗ η θέα.

Περιμένω προτάσεις και σχόλια για να προχωρήσω στις προκαταρκτικές επαφές και κρατήσεις.

Τσάκα τσάκα ε; μην χασομεράμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NA μην αργησουμε με τις ημερομηνιες παιδια, μεχρι σημερα τεταρτη ηταν η διορια να δηλωσουμε ολοι οσοι ενδιαφερονται ?

κατι μου λεει οτι δε θα προλαβουμε ,

Τα χρήματα, θα τα στείλω την προηγούμενη.....

( + λάκη , δεν πέφτω πολύ έξω....συνήθως.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα το προβλημα ειναι ποσοι μπορουν με λεωφορειο Πεμπτη και ποσοι Παρασκευη.

Δεν μετριεστε να δουμε μηπως βολεψουν δυο μικρα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που έληξε η ψηφοφορία επανέρχομαι με τα ξενοδοχεία

ξαναρίξτε μια ματιά στα παρακάτω

1. http://www.hotel-lingos.gr/ : Είναι αυτό που πρότεινε το ταξιδιωτικό γραφείο στον Κίμωνα, 30 ευρώ με πρωινό

Το υπέρ του είναι ότι βρίσκεται στο κέντρο της πόλης(δίπλα στον πεζόδρομο)

Το κατά ότι δεν έχει χώρογια να βρισκόμαστε, το λόμπυ έχει τρεις-τέσσερις καναπέδες και μηδαμινό χώρο για τα παιδιά οπότε δε νομίζω πως θα μας εξυπηρετήσει, τουλάχιστον έτσι όπως έχουμε μάθει ως τώρα

2 .http://www.phaidonhotel.gr/ : Διαβάστε τα παραπάνω(1,5 χλ. απ' το κέντρο, πισίνα, spa κτλ)

3 http://www.hotel-veltsi.gr/ : Μίλησα μαζί τους και αν και δε μου δώσανε συγκεκριμένη τιμή μου είπαν ότι θα μας τα δώσουν με την τιμή των άλλων δηλ. 35-40-50 ευρώ. Αν τελικά το διαλέξουμε θα το συζητήσω μαζί τους αναλυτικά και θα επανέλθω.

Αυτό το ξενοδοχείο απέχει 5 χλ. από την πόλη και είναι χτισμένο πάνω στο βουνό στο δρόμο για την Πρέσπα.

Είναι κι αυτό ευρύχωρο και βολικό για τα παιδιά.

Ρίξτε ένα μάτι στα site τους για τις παροχές και φυσικα για τις φωτογραφίες τους.

Πιστεύω ότι τα ΦΑΙΔΩΝ (Νο 2) και ΒΕΛΤΣΗΣ (Νο 3) μας βολεύουν καλύτερα

Το υπέρ του ΦΑΙΔΩΝΑ είναι ότι βρίσκεται στην πόλη και οι πισίνα και του ΒΕΛΤΣΗ η θέα.

Περιμένω προτάσεις και σχόλια για να προχωρήσω στις προκαταρκτικές επαφές και κρατήσεις.

Τσάκα τσάκα ε; μην χασομεράμε.

Σοφία ,

νομίζω πως αυτο που προτειναν απο το γραφείο δεν μας βολευει απο την στιγμή που δεν εχει χώρους για τα παιδιά , αλλα και για τους μεγάλους :rolleyes: :rolleyes:

Είναι και οι προτάσεις της Κατερίνας , αλλα λόγω του ότι εμείς δεν γνωρίζουμε απο την περιοχή , νομίζω πως θα πρέπει να μας βοηθήσετε λιγάκι :D

Καλημέρα και απο εμένα!

Λέω φετος να ακολουθήσω την παρέα στην καθιερωμένη εκδρομή!! Εχω καταγωγή απο την Φλώρινα και συγκεκριμένα απο το Λέχοβο. Μπορείτε να "πάρετε" μια γεύση απο εδώ..

Στις 20-21 του Οκτώβρη έχουμε την γιορτή πίτας, στην οποία μπορούν οι επισκέπτες να γευτούν στην πλατεία του χωριού κρασί κ πίτες, απο τα χεράκια των γυναικών του χωριού. Ξέρω πως οι ημερ/νίες

είναι εκτός αυτών που έχετε αποφασίσει, απλά σας το αναφέρω.

Επίσης έχω να προτείνω μια εναλλακτική λύση στο θέμα του ξενοδοχείου σε περίπτωση που θα θέλατε να μείνετε κ εκτός της πόλης, αλλά σε κάποιο κοντινό χωριό, οπως αυτό του Αγ. Παντελεήμονα, στην λίμνη

Βεγορίτιδα (το λέω για αυτούς που θέλουν λίμνη κ άφθονα ψάρια :) )Είναι γνωστοί μου οι ιδιοκτήτες του συγκεκριμένου ξενοδοχείου, οπότε αν σας ενδιαφέρει μπορώ να ρωτήσω τιμές. http://www.panorama-florina.gr/

Είναι ωραία η τοποθεσία, έχει ωραίο φαγητό, άπλαιτο τσιπουράκι και κρασί καθώς( για οσους γνωρίζουν εκεί βρίσκεται το οινοποιείο Κτήμα Αλφα) καθώς επίσης υπάρχουν δυνατότητες για τους λάτρεις του ψαρέματος και του windsurfing.

Τέλος έχω να προτείνω (επειδή καταλαβαίνω πως στην παρέα έχει και φυσιολάτρες) http://artemisoe.gr/, οι οποίοι αναλαμβάνουν εξορμήσεις στην φύση, όπως πεζοπορία, ιππασία κ ειδικά για τα μικρά παιδάκια είναι οτι καλύτερο!!

Το έχω δοκιμάσει σαν παιδάκι κ εγω.. :P κ είναι μοναδική εμπειρία..Επίσης είναι γνωστοί οι κύριοι που το έχουν κ οτιδήποτε κ να χρειαστούμε μπορώ να συνεννοηθώ μαζί τους..

Λοιπόν παρόλο που για μένα δεν θα είναι εκδρομή κανονική, θα έρθω μόνο κ μόνο για την καλή σας την παρέα!! Κ για να μην κακοκαρδίσω την φίλη μου την Christine!! χεχε..

Λοιπόν Φλώρινα 2 άτομα

zoikat (ή Κατερίνα Ζώη ή Νίνα ή όπως σας βολεύει ) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα το προβλημα ειναι ποσοι μπορουν με λεωφορειο Πεμπτη και ποσοι Παρασκευη.

Δεν μετριεστε να δουμε μηπως βολεψουν δυο μικρα ?

Χρύσα εχεις δίκιο ,

νομίζω πως θα πρεπει να τρεξουμε παραλληλα και τα δυο θεματα ,

διαμονής και μετακίνησης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοφία ,

νομίζω πως αυτο που προτειναν απο το γραφείο δεν μας βολευει απο την στιγμή που δεν εχει χώρους για τα παιδιά , αλλα και για τους μεγάλους :rolleyes: :rolleyes:

Είναι και οι προτάσεις της Κατερίνας , αλλα λόγω του ότι εμείς δεν γνωρίζουμε απο την περιοχή , νομίζω πως θα πρέπει να μας βοηθήσετε λιγάκι :D

η δική μου άποψη είναι να μείνουμε στην πόλη

από κει και πέρα .......ό,τι πει η πλειοψηφία , δημοκρατία δη <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα σας περιμενω εκει την Πεμπτη :)

προτιμω το ξενοδοχειο εξω απο την πολη το Νο 3 το Βελτσης, οχι οτι θα με χαλασει και το Φαιδων

Η προταση της Κατερινας πιστευω οτι μας ξεστρατιζει λιγο, απο τον αρχικο μας προορισμο Πρεσπες κ.λ.π.

Ας το εχουμε υπ οψιν για αλλη φορα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δική μου άποψη είναι να μείνουμε στην πόλη

από κει και πέρα .......ό,τι πει η πλειοψηφία , δημοκρατία δη <_<

Εμένα οι κόρες μου έχουν ψηφίσει Φαίδων , λόγω πισίνας :)

Απλά επειδή δεν γνωρίζουμε τίποτις,

θα σας πρήξουμε λιγάκι :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΑΙΔΩΝ απο Πεμπτη

Νομιζω οτι το Φαιδων ειναι πιο βολικό γιατι επιτρέπει σε οσους θέλουν να κατεβούν στην πολη ακόμα και με τα ποδια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανακινάμε για ψηφοφορία; :lol:

ΦΑΙΔΩΝ 1

ΒΕΛΤΣΗΣ 1

Από Πέμπτη 2

Από Παρασκευή

BΕΛΤΣΗΣ + 1, Για το ΠΣΚ 16-18, από Πέμπτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να ξανακάνω λίστα με τα ονόματα και τα άτομα για να κάνουμε έναν πρόχειρο υπολογισμό σε δίκλινα και τρίκλινα;

Νομίζω πως καταλήξαμε στο ΠΣΚ 16-17-18

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ονομα ...................άτομα..................ημ/νια αφιξη.............ημ/νια αναχωρηση................. μετακινηση ................... ξενοδοχείο

Χρύσα ----------------- 2 --------------- 15/11--------------- 18/11 ----------------------- οδικώς ---------------- Βελτσης

Danaie ------------------- 4 -----------------15/11 ------------------ 18/11 ------------------------ οδικως ------------------ Βελτσης

sarimarina ------------ 2 --------------- 15/11 -------------------- 18/11 ------------------------- βανακι ------------------- Φαιδων

Αλεκος ----------------- 4 ------------------ 15/11 --------------------- 18/11 ----------------------- ?? --------------------- Φαιδων

Das ---------------------- 5 ------------------15/11 -------------------- 18/11 ---------------------- Πουλμαν ------------------ Φαίδων

Χαλκιδεος --------------- 1 ----------------- 15/11 ------------------ 18/11 ---------------------- Βανακι --------------- Οπου να ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να ξανακάνω λίστα με τα ονόματα και τα άτομα για να κάνουμε έναν πρόχειρο υπολογισμό σε δίκλινα και τρίκλινα;

Νομίζω πως καταλήξαμε στο ΠΣΚ 16-17-18

Ονομα άτομα ημ/νια αφιξη ημ/νια αναχωρηση μετακινηση ξενοδοχείο

Χρύσα 2 15/11 18/11 οδικώς Βελτσης

Danaie 4 15/11 18/11 οδικως Βελτσης

sarimarina 2 15/11 18/11 βανακι Φαιδων

Αλεκος 4 15/11 18/11 ?? Φαιδων

Das 5 15/11 18/11 Πουλμαν Φαίδων

Σοφία δεν τα καταφερα να βγει σε λίστα

ο +λάκης κανει κατι μαγικα , αλλα δεν ξερω αν παρακολουθει :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...