Προς το περιεχόμενο

9η Συνάντηση μελών Taxheaven - Φλώρινα 15 - 18/11/2012


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι συνηθως επικρατει εκεινο τον καιρο , προβλεψη δε μπορουν φανταζομαι ...

θα μπορουσαμε να παμε τελος Οκτωβρη , αλλα τα παιδια εχουν παρελαση...

Ασχετο ....Θα γινουν παρελασεις φετος ? Μπααααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, το έπιασα το υπονοούμενο...... αφου ψηφισε και η Χρυσα.......

Εχει νόημα να πω εγώ "λίμνη Πλαστήρα"????

Εν πάσει περιπτώσει, μια junior με τζακούζι στο μπαλκόνι και (αν γινεται) μπάτλερ.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, το έπιασα το υπονοούμενο...... αφου ψηφισε και η Χρυσα.......

Εχει νόημα να πω εγώ "λίμνη Πλαστήρα"????

Εν πάσει περιπτώσει, μια junior με τζακούζι στο μπαλκόνι και (αν γινεται) μπάτλερ.

Ευχαριστώ.

Αυτά είναι ,

θα μου παρεις το δωμάτιο πάλι

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται πως όλα τα μέρη που έχουν αναφερθεί μπορουν να ψηφιστούν απο οποιονδήποτε .

Επειδή οσοι έχουν έρθει στις παλαιότερες συναντήσεις γνωρίζουν τις βασικές συμμετοχές

για αυτο προφανώς και τις αναφέρουν ώς αρχικές .

Επειδή καταλαβαίνω ότι μπορεί καποιες δημοσιεύσεις να φαινονται ώς απολυτες η απότομες ,

να είστε σίγουροι πως τετοια διάθεση δεν υπάρχει και όλα έχουν να κανουν με την πιο σωστη οργάνωση

έτσι ώστε να μην δημιουργηθουν προβλήματα .

Να θυμόμαστε παντα τις πανεμορφες στιγμές που περνάμε και όλα τα υπόλοιπα θα τα βρούμε στην πορεία .

Νομίζω πως με όσα εχουν αναφερθεί μεχρι σήμερα για εκδρομή μακρινή όπως πχ στην Φλώρινα η αναχώρηση Παρασκευή

και επιστροφή Κυριακή θα είναι δύσκολη και δεν θα προλάβουμε να δουμε τα μέρη που υπάρχουν στις αντιστοιχες περιοχές.

Ισως η αναχώρηση Πέμπτη και επιστροφή Κυριακή να βολεύει περισσότερο και να ειναι πιο ξεκουραστο το ταξίδι .

Μίλησα ξανά με το πρακτορείο για τα πούλμαν και μου είπαν πως για τουριστικό ταξίδι με δύο μεγάλες στάσεις και όχι......... ραλλυ ,

για Φλώρινα είναι 9 με 9,30 ώρες , για Μουζάκι -Πλαστήρα είναι 5 ώρες.

Αν λοιπόν αποφασιστεί η Φλώρινα και πούμε ότι ξεκινάμε Παρασκευή πρωί κατα τις 08,00 θα φτασουμε απόγευμα κατα τις 17-17,30

οπότε την παρασκευή την ξεχνάμε .

θα έχουμε το Σάββατο για περιήγηση και την Κυριακή μετά το πρωινό θα έχουμε αναχώρηση.

Αν αποφασιστεί Λίμνη Πλαστήρα ή Παπιγκο θα ισχύσουν περίπου τα παραπάνω με μόνη διαφορά αυτές τις 4 ώρες για λιμνη Πλαστήρα και δεν ξέρω πόσες ώρες διαφορά εχει το πάπιγκο .

Οπότε θεωρώ πως για τα παραπάνω μερη το τετραήμερο επιβάλλεται και εννοείται ότι αναφερομαι στην μεταφορά με πούλμαν ,

διότι αν μιλάμε για ΙΧ , τότε μπορεί ο κάθε ένας να κανονίσει το πρόγραμμά του .

Το μόνο κοντινό μέρος ώς προς τους Νότιους που έχει αναφερθεί είναι το Ναύπλιο .

Ας συνεχίσουμε τις συμμετοχες και τις ψηφοφορίες για να δούμε πώς θα πάει .

Αντε λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Φιλιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....Λοιπόν ας πω την άποψη μου κι εγώ !!!!

Η Φλώρινα είναι υπέροχη(δεν εχω παει κι θα ηθελα πολύ να πάω) και η ιδέα του Πούλμαν επίσης . Όμως 10 ώρες(πήγαινε) κι άλλες 10 ώρες(γύρνα) μέσα σε ένα πουλμαν για να πάμε ένα 3ήμερο δε λέει. Δεν αναφέρομαι καν στα παιδια που θα έλθουν απο άλλα μέρη(Κρήτη,Πελοπόννησο) κι όχι απο την Αθήνα . Βέβαια το ... ανάποδο ισχυει για τα παιδια που ερχονται απο τον Βορρά !

Εφόσον λοιπόν πρεσβευτεί η λύση του 3ημερου μια μέση λύση μια απόσταση περί τις 4 ωρες από Αθήνα κι από Θεσσαλονίκη ήταν καλύτερη...Καρπενησι ,Λίμνη Πλαστηρα ...Χωριά Πηλίου...δεν εχει σημασία !!!!

Προσωπικά θα ψήφιζα Ναύπλιο γιατί δε μπορώ να φύγω πάνω απο 3ήμερο (παιδια γαρ) κι ο οδηγός μου δεν θα τολμουσε σε μια τετοια συναντηση να έλθει με Χιουνται !!! :):lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους.

νομιζω πως ειμαι το πιο ακαταλληλο προσωπο να μιλησει για αποσταση αλλα.....θα τα πω!! :P

οπου και αν παμε θα ειναι υπεροχα,τελεια και καταπληκτικα αφου θα ειμαστε ολοι μαζι! ομως πρεπει να σκεφτουμε λιγακι καποιους φιλους μας.

πρωτο και καλυτερο βεβαια τον φιλο μας Καχρι ο οποιος αξιζει και δικαιουται ενα 5αστερο.

και αμεσως μετα τους πολυ νοτιους φιλους μας (καλαματιανους και χανιωτες).

πιστευω λοιπον πως ειναι καλυτερα να παμε Μουζακι που ειναι μικροτερη η αποσταση με το λεωφορειο απο Αθηνα, μοιραζεται η αποσταση Θεσσαλονικιων - Νοτιων και πηρε το ματι μου και ενα ξενοδοχειο με πολλα facilities για τον Nick (ειδες Καχρι ποσο καλη φιλη ειμαι???? πρωτα απο ολα εσενα σκεφτομαι. μη παμε πουθενα αβολα και δεν μπορεις να ξεκουρασεις το κορμακι σου το βραδυ!!! :D :D :D )!!!

ψηφιζω λοιπον, ο,τι θελετε γιατι το εχω ηδη χωνεψει οτι θα κανω για αλλη μια φορα τα περισσοτερα χλμ αλλα για διαδικαστικους και μονο λογους +1 υπερ Μουζακιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους.

νομιζω πως ειμαι το πιο ακαταλληλο προσωπο να μιλησει για αποσταση αλλα.....θα τα πω!! :P

οπου και αν παμε θα ειναι υπεροχα,τελεια και καταπληκτικα αφου θα ειμαστε ολοι μαζι! ομως πρεπει να σκεφτουμε λιγακι καποιους φιλους μας.

πρωτο και καλυτερο βεβαια τον φιλο μας Καχρι ο οποιος αξιζει και δικαιουται ενα 5αστερο.

και αμεσως μετα τους πολυ νοτιους φιλους μας (καλαματιανους και χανιωτες).

πιστευω λοιπον πως ειναι καλυτερα να παμε Μουζακι που ειναι μικροτερη η αποσταση με το λεωφορειο απο Αθηνα, μοιραζεται η αποσταση Θεσσαλονικιων - Νοτιων και πηρε το ματι μου και ενα ξενοδοχειο με πολλα facilities για τον Nick (ειδες Καχρι ποσο καλη φιλη ειμαι???? πρωτα απο ολα εσενα σκεφτομαι. μη παμε πουθενα αβολα και δεν μπορεις να ξεκουρασεις το κορμακι σου το βραδυ!!! :D :D :D )!!!

ψηφιζω λοιπον, ο,τι θελετε γιατι το εχω ηδη χωνεψει οτι θα κανω για αλλη μια φορα τα περισσοτερα χλμ αλλα για διαδικαστικους και μονο λογους +1 υπερ Μουζακιου.

Να κλείσω ? http://www.booking.c...lability_target

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τασσομαι και εγω υπερ της Φλωρινας

Το θεμα της αποστασης θα ισοσκελιστει με την καλη παρεα εντος λεωφορειου

Ο μονος μου ενδοιασμος ειναι ο καιρος , και θα θελαμε απο καποιον εκει στην περιοχη να μας ενημερωσει ( οσο μπορει βεβαια...) για τις καρικες συνθηκες που επικρατουν συνηθως τετοια περιοδο εκει ...

Τασσομαι και εγω υπερ της Φλωρινας

Το θεμα της αποστασης θα ισοσκελιστει με την καλη παρεα εντος λεωφορειου

Ο μονος μου ενδοιασμος ειναι ο καιρος , και θα θελαμε απο καποιον εκει στην περιοχη να μας ενημερωσει ( οσο μπορει βεβαια...) για τις καρικες συνθηκες που επικρατουν συνηθως τετοια περιοδο εκει ...

ΓΙΑΤΙ ΜΗΔΑΚΟ ΜΟΥ??? ΘΑ ΒΓΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙΣ??? ΠΕΣ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΑΛΛΑ ΟΛΑ. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑΤΙ ΜΗΔΑΚΟ ΜΟΥ??? ΘΑ ΒΓΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙΣ??? ΠΕΣ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΑΛΛΑ ΟΛΑ. :P

Eνώ όλοι οι άλλοι θα ανέβουν στον αετό με πεζοπορία.

Καλησπέρα Μαρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό Φθινόπωρο σε όλους.

Είμαι μέσα για 4ήμερη Φλώρινα ή Πάπιγκο ή 3ήμερη για Μουζάκι,με πούλμαν απο Πειραιά.

Ατομα (2) δύο Γιάννης & Κική Βούκα.

Σημασία έχει η συμμετοχή και η καλή παρέα.

Θα πάρω μέρος για πρώτη φορά σε εκδρομή.

Καλή επιτυχία και καλή διασκέδαση.

Φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνώ όλοι οι άλλοι θα ανέβουν στον αετό με πεζοπορία.

Καλησπέρα Μαρία.

Eνώ όλοι οι άλλοι θα ανέβουν στον αετό με πεζοπορία.

Καλησπέρα Μαρία.

ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΣΑ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΤΗ ΦΥΣΗ..... ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΦΥΣΗ Κε ΣΩΤΗΡΗ.

ΚΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΣΤΟΝ ΑΕΤΟ, ΘΑ ΑΝΕΒΩ.... ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ.

ΑΝΤΕ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑΚΙΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ

ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ- ΤΣΕΠΗ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΣΜΑ

ΚΙ ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΠΑΩ ΕΚΔΡΟΜΟΥΛΑ B) B) B) B) B) B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμω Πρεσπες - Φλωρινα και 4ημερο, αλλα για να ικανοποιηθουν και καποιοι "δυσκολοι πελατες", συμβιβαζομαι και με 3μερο στην Λιμνη Πλαστηρα, αν το πρωτο ειναι αδυνατον.

Ατομα 2 και φυσικα....με πουλμαν!!!!

Αν και η εκδρομη με πουλμαν λεγοτανε πενταημερη (= 5 μερες)

Οσον αφορα στην ημερομηνια....ο,τι πει η πλειοψηφια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΣΑ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΤΗ ΦΥΣΗ..... ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΦΥΣΗ Κε ΣΩΤΗΡΗ.

ΚΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΣΤΟΝ ΑΕΤΟ, ΘΑ ΑΝΕΒΩ.... ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ.

ΑΝΤΕ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑΚΙΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ

ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ- ΤΣΕΠΗ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΣΜΑ

ΚΙ ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΠΑΩ ΕΚΔΡΟΜΟΥΛΑ B) B) B) B) B) B)

Εγώ να δείς... από πέρυσι :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, το έπιασα το υπονοούμενο...... αφου ψηφισε και η Χρυσα.......

Εχει νόημα να πω εγώ "λίμνη Πλαστήρα"????

Ετσι λέω κι' εγώ. Ας δούμε όμως το θέμα όπως το θέτει ο DAS, κυρίως για τους νησιώτες. Πάντως, ψηφίζω Λίμνη Πλαστήρα ή Πάπιγκο - 3 άτομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι λέω κι' εγώ. Ας δούμε όμως το θέμα όπως το θέτει ο DAS, κυρίως για τους νησιώτες. Πάντως, ψηφίζω Λίμνη Πλαστήρα ή Πάπιγκο - 3 άτομα.

απο θεμα καιρου το παπιγκο ειναι ιδια περιπτωση με τη φλωρινα , η λιμνη πλαστηρα ισως συγκεντρωνει ολα τα θετικα B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, το έπιασα το υπονοούμενο...... αφου ψηφισε και η Χρυσα.......

Εχει νόημα να πω εγώ "λίμνη Πλαστήρα"????

εεις ξιφιγ ....

ειπαμε να λεμε και καμμια .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εεις ξιφιγ ....

ειπαμε να λεμε και καμμια .......

παιδια ψηφιζουμε , μετραμε ,και στο τελος (ΔΕΝ) ( αποφασιζει η Χρυσα) :P :P :P :P :PΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ!!!!

ΨΗΦΙΣΕ ,ΨΗΦΙΣΕ , ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΤΙΜΕΣ , ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΣΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗ , ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ,ΜΗ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΙ,,, :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Φλώρινα είναι πανέμορφη και πεντακάθαρη ,οπως επίσης και οι Πρέσπες και η βόλτα

με το καραβάκι και οι γίγαντες,αλλά θέλει οπωσδήποτε 4 η 5 μέρες για να έχουμε 2-3 μέρες

για χαλαρουλίτα,για να ξεφύγουμε λίγο κλπ επι πλέον παίζει και το χιόνι που μπορεί να μας κλείσει

μέσα ,οχι οτι θα μας κάνει κακό αλλά... .Επίσης η λίμνη Πλαστήρα είναι εξ ίσου πανέμορφη

αλλά εκεί με 3 μέρες και είμαστε οκ ,για χιόνια εκεί χλωμό το βλέπω.Σε κάθε περίπτωση απ ότι

διαβάζω θα περάσουμε καλά.

Εγώ ψηφίζω λαμβάνοντας υπ όψιν τα παραπάνω Λίμνη Πλαστήρα.

Άντε και στο εξωτερικό.

Άτομα 2-4 ,θα καταλήξω σύντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα για Παλστηρα δυνατάααααα!!!!!!!!

Σκεφτειτε να κανουμε κάτι τέτοιο.....!!!!!!

Η φωτο ειναι απο εκεί.

post-4063-0-14764000-1346704891_thumb.jp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!

Για να είμαι ειλικρίνεις σας ζηλέυω (με το καλο τον τρόπο φυσικά). Θα μπορούσα να σας ακολουθήσω και εγώ στην εκδρομή σας?

Θα το ηθέλα πολύ ...να ηρεμήσει και λίγο το μυαλό από όλη αθτή την βαβούρα που ζούμε

:) :) :D:) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εεις ξιφιγ ....

ειπαμε να λεμε και καμμια .......

Αγαπητή Χρύσα, δες σε παρακαλώ μόνο την υπογράμμιση. Αυτό έκανα, προς τι ο εκνευρισμός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με το σκεπτικό της Χρύσας

Για κάποιους (πχ τους σύντεκνους) οπουδήποτε εκτός Κρήτης εκ των πραγμάτων είναι μακριά.

Ακόμα να πω ότι καλό είναι να πάμε σε μέρη που υπάρχει κάποιος/κάποια συνάδελφος για να κάνει μια μικρή προετοιμασία. Γενικά έχει δουλέψει η λογική αυτή.

Τέλος ναι στην Φλώρινα με μια συμφωνία. Δεν θα με βάλει η Σοφία να φάω στις Πρέσπες αυτά που κει πάνω λένε ψάρια

Θα σε ταϊσω κιόλας :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!

Για να είμαι ειλικρίνεις σας ζηλέυω (με το καλο τον τρόπο φυσικά). Θα μπορούσα να σας ακολουθήσω και εγώ στην εκδρομή σας?

Θα το ηθέλα πολύ ...να ηρεμήσει και λίγο το μυαλό από όλη αθτή την βαβούρα που ζούμε

:) :) :D:) :)

H προ(σ)κληση ειναι ανοιχτη για ολους απ οτι φαινεται αλλωστε κ εγω σκεφτομαι ν ακολουθησω
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...