Προς το περιεχόμενο

9η Συνάντηση μελών Taxheaven - Φλώρινα 15 - 18/11/2012


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άλλος θ'αφήσει την γυναίκα.. άλλος τα παιδιά.. σε λίγο θα μας πείτε ότι θα μιλάμε και για λογιστικά.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλος θ'αφήσει την γυναίκα.. άλλος τα παιδιά.. σε λίγο θα μας πείτε ότι θα μιλάμε και για λογιστικά.. :D

Γιατί, αμφιβάλλεις ; Θα ακούσεις ιστορίες καθημερινής τρέλας με ΣΔΟΕ, ΠΕΚ και Δ.Ο.Υ. Ηρέμησε, θα έχει πλάκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί αγαπητέ συνάδελφε ;;;

Ζηλεύουμε ;;; ζηλεύουμε ;;;

:D

Αυτα στη Μαρω...

Σε μενα δεν πιανουνε αυτα τα κολπα..... πια......

Άμα κρυώνουνε θα 'ρθουν στην Κρήτη. :P :P :P

Εσύ δεν ξεκουνιέσαι από την Κρήτη ε ?

Εννοειται οτι εδω κατω ειμαστε θερμοι.... Και ο τοπος κι οι ανθρωποι... Χειμωνα καλοκαιρι...

Και δεν το κουνω απο παε γιατι φοβουμαι τις αρκουδες εκει πανω...... :)

Καλησπέρα αγαπητέ συνάδελφε

Να ξεκουνηθεί; όι ...

Μαργώνει ο Στέφανος αλάργα απ' την Κρήτη ...

Άσε που δε μπορεί να αμολάρει και το γραφείο αμοναχό του ...

Και εμπιτήσανε και οι σκόλες μπλιό ...

:D

Χανια οντε ηρθε η κομπανια δεν επατησατε τα ποδια σας... Εδα ζητατε κ τα ρεστα μερικοι μερικοι... Κι εχασατε κ τη ρακι του +laki....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιοι θα ερθετε με παιδια να το ξερουμε γιατι εγω σκεφτομουν να μη τα παρω, αλλα αν υπαρχουν και παιδια να το ξανασκεφτω,

Εγώ θα φέρω τον Αρτέμη και την Ανδριάννα (3η δημοτικού και Προνήπιο..) απλά τους υποσχέθηκα άμα πάμε στην Φλώρινα πως θα τονε πάρω παγωτά... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιδέα με το πούλμαν είναι πολύ καλή. Ψηφίζω ναι. Βολεύει και Κρήτη αν φύγει από Πειραιά.

Θα είναι διασκεδάσουμε και στην διαδρομή.

Φαντασθείτε μόνο τον Τεο ή τον Βαγγέλη να κάθονται στην θέση του συνοδηγού και να λένε ανέκδοτα....

Με τα νέα δεδομένα ψηφίζω λίμνη Βενιζέλου... ωχ.. λάθος Πλαστήρα, κυρίως φοβούμενος κανέναν αποκλεισμό στην Φλώρινα αλλά και γιατί αγαπώ το βουνό, αγαπώ την Ελλάδα.... ωχ.. πάλι ξέφυγα... .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίμνη Πλαστήρα μου ακούγεται καλύτερο από Φλώρινα (λόγω χρονικής περιόδου και απόστασης). :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μαι και γω!

Καταρχάς, να καταγράψουμε τα μέρη που έχουμε πάει, για να μην επαναλαμβανόμαστε :

1η 2005 Αθήνα

2η 2005 Θεσσαλονίκη

3η 2006 Χανιά

4η 2007 Βόλος

5η 2008 Καλαμάτα

6η 2009 Ξάνθη

7η 2010 Ιωάννινα

8η 2011 Στενή Ευβοίας

Κατά δεύτερον, βλέπω να έχουνε πέσει στο τραπέζι τα εξής μέρη :

1. Φλώρινα

2. Λίμνη Πλαστήρα- Περτούλι-Ελάτη

3. Ναύπλιο

4. Καρπενήσι

Νομίζω πως δεν μου ξέφυγε κάποια πρόταση.... Ανακεφαλαίωση τώρα. Όπως είπε και η Χρύσα πιο πάνω, τόσα χρόνια, επιλέγουμε κάποια πόλη στην οποία έχουμε κάποιον συνάδελφο-φίλο που μας έχει τιμήσει με την παρουσία του στις συναντήσεις μας, και επίσης, είναι και πιο βολικό, για να υπάρχει και κάποιος να μας οργανώσει για τις ''εξορμήσεις'' μας. Με αυτήν την λογική, κατά την γνώμη μου, θα πρέπει να αποκλείσουμε τα Νο 2, δηλαδή την λίμνη Πλαστήρα, και Νο 4 Καρπενήσι, εφόσον, απόσο ξέρω, δεν έχουμε κανέναν ''δικό μας'' εκεί. Επιπλέον, δεν βρίσκω μεγάλη διαφορά στο θέμα κρύο-χιόνια, στα νούμερα 1 και 2 προτάσεις. Επομένως, προτείνω, να επικεντρωθούμε στα υπόλοιπα. Τι λέτε?

Όσο αφορά την απόσταση, ένα είναι το σίγουρο. Όπου και να αποφασίσουμε να πάμε, κάποιοι θα έχουνε να διανύσουμε μια μεγάλη απόσταση. Το θέμα είναι ποιοι, παλιοί και νέοι της παρέας, θα θέλουν να ακολουθήσουν!

Και κάτι τελευταίο. Κιμωνάκο, το ξενοδοχείο που μας πρότεινες, έχει 31 δωμάτια. Να κάνουμε μία λίστα για το πόσοι ενδιαφέρονται να έρθουν, για να δούμε αν θα μας χωρέσει?

Για να ανακεφαλαιώσουμε το λοιπόν :

Μέρη

1. Φλώρινα

2. Ναύπλιο

Ημερομηνίες

1. 2-4 Νοεμβρίου

2. 9-11 Νοεμβρίου

Μέλη που θα συμμετάσχουν

1. Christine

2. Χρύσα

3. Δημήτρης ΚΛΜ (έβαλα ήδη τα σιγουράκια για να ξεκινήσει η λίστα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Christine, κατ΄αρχήν ξέχασες το Πάπιγκο, αλλά σε συγχωρώ, ίσως δεν το είδες. Μετά, πως κατάφερες και άφησες μόνο δύο επιλογές, από τις τόσες που έπεσαν; Υπάρχουν και άλλες πολλές, για τον λόγο αυτό, άφησε μας περιθώριο να ψηφίσουμε και κάποιες άλλες. Τρίτον, νομίζω ότι δεν είναι απαραίτητο να υπάρχει κάποιος δικός μας εκεί που θα πάμε. Με αυτή την λογική, ελάτε στην Πάρο που είναι 25 "δικοί" μας ! Και τέλος, θα πάμε ίσως πολλοί, κι΄εγώ αν δεν παρουσιαστεί πρόβλημα υγείας, εσύ όμως το εμφανίζεις λίγο "παρεϊστικο", όπως το παρουσιάζεις με τα τρία "σιγουράκια". Δεν σε κακίζω, αλλά δεν συμφωνώ με αυτή την πρακτική. Φιλικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μαι και γω!

Καταρχάς, να καταγράψουμε τα μέρη που έχουμε πάει, για να μην επαναλαμβανόμαστε :

1η 2005 Αθήνα

2η 2005 Θεσσαλονίκη

3η 2006 Χανιά

4η 2007 Βόλος

5η 2008 Καλαμάτα

6η 2009 Ξάνθη

7η 2010 Ιωάννινα

8η 2011 Στενή Ευβοίας

Κατά δεύτερον, βλέπω να έχουνε πέσει στο τραπέζι τα εξής μέρη :

1. Φλώρινα

2. Λίμνη Πλαστήρα- Περτούλι-Ελάτη

3. Ναύπλιο

4. Καρπενήσι

Νομίζω πως δεν μου ξέφυγε κάποια πρόταση.... Ανακεφαλαίωση τώρα. Όπως είπε και η Χρύσα πιο πάνω, τόσα χρόνια, επιλέγουμε κάποια πόλη στην οποία έχουμε κάποιον συνάδελφο-φίλο που μας έχει τιμήσει με την παρουσία του στις συναντήσεις μας, και επίσης, είναι και πιο βολικό, για να υπάρχει και κάποιος να μας οργανώσει για τις ''εξορμήσεις'' μας. Με αυτήν την λογική, κατά την γνώμη μου, θα πρέπει να αποκλείσουμε τα Νο 2, δηλαδή την λίμνη Πλαστήρα, και Νο 4 Καρπενήσι, εφόσον, απόσο ξέρω, δεν έχουμε κανέναν ''δικό μας'' εκεί. Επιπλέον, δεν βρίσκω μεγάλη διαφορά στο θέμα κρύο-χιόνια, στα νούμερα 1 και 2 προτάσεις. Επομένως, προτείνω, να επικεντρωθούμε στα υπόλοιπα. Τι λέτε?

Όσο αφορά την απόσταση, ένα είναι το σίγουρο. Όπου και να αποφασίσουμε να πάμε, κάποιοι θα έχουνε να διανύσουμε μια μεγάλη απόσταση. Το θέμα είναι ποιοι, παλιοί και νέοι της παρέας, θα θέλουν να ακολουθήσουν!

Και κάτι τελευταίο. Κιμωνάκο, το ξενοδοχείο που μας πρότεινες, έχει 31 δωμάτια. Να κάνουμε μία λίστα για το πόσοι ενδιαφέρονται να έρθουν, για να δούμε αν θα μας χωρέσει?

Για να ανακεφαλαιώσουμε το λοιπόν :

Μέρη

1. Φλώρινα

2. Ναύπλιο

Ημερομηνίες

1. 2-4 Νοεμβρίου

2. 9-11 Νοεμβρίου

Μέλη που θα συμμετάσχουν

1. Christine

2. Χρύσα

3. Δημήτρης ΚΛΜ (έβαλα ήδη τα σιγουράκια για να ξεκινήσει η λίστα)

ΠΟΛΛΟΥΣ ΣΙΓΟΥΡΟΥΣ ΑΦΗΣΕΣ ΑΠΕΞΩ ΚΟΠΕΛΙΑ.

ΑΝΤΕ ΜΗ ΤΑ ΠΑΡΩ ΤΩΡΑ!!!! <_<:P:wub:

ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΡΟΤΙΝΩ ΔΙΠΛΑ ΑΠΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΚΑΙ Η ΠΟΛΗ ΠΟΥ ΠΡΟΤΙΝΕΙ ΟΑ ΚΑΘΕΝΑΣ πχ

ΜΑΧΑΤΖΗ ΠΡΕΣΠΕΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα στη Μαρω...

Σε μενα δεν πιανουνε αυτα τα κολπα..... πια......

Μπλιό ;

Παέ πέρα μας σύβαξες ... κατέω ... πέσε τώρα χαμέ απ' το κρεβάτι ... και άμα ξεκορφίσεις ... χαιράμενος ... μας λες κίντα έγινε ... :P

Αρμηνεύεις μεγάλες αθιβολές ... Αγαπητερά ... :P

Εννοειται οτι εδω κατω ειμαστε θερμοι.... Και ο τοπος κι οι ανθρωποι... Χειμωνα καλοκαιρι...

Έτσαναι ... Εννοείται ... Ας είναι καλά τα pellets και τα κούτσουρα, αλλιώς θα σου 'λεγα ...

http://www.palo.gr/cluster/articles/krhth-nea/27649/?clid=3943645

http://www.ekriktiko...archives/157182

Και δεν το κουνω απο παε γιατι φοβουμαι τις αρκουδες εκει πανω...... :)

Ίντα λές; Αρκούδες; Που στη Φλώρινα; που το άκουσες αυτό; Άκου αρκούδες ... :D

http://www.newsbomb.gr/koinwnia/story/222619/apisteyto-arkoyda-sti-florina-epitethike-se-dyo-toyristes

http://vounisios.pbl...roblhmatis.html

Χανια οντε ηρθε η κομπανια δεν επατησατε τα ποδια σας... Εδα ζητατε κ τα ρεστα μερικοι μερικοι... Κι εχασατε κ τη ρακι του +laki....

Αν εννοείς και ετουλόγου μου, ήμαν μικιός τότενες, ανήλικο κοπέλι. Και δε μ' αμολάρυσε ο κύρης μου ... Εδά μεγάλωσα μιαολιά ... :P

Αααααα ... και μερικοί μερικοί επαέ ... πατάνε το κουμπάκι “ρέγομαι” και μετά μετανοιώνουν ... και πατάνε “δε ρέγομαι” ... χαραμπάτες ... πολύ ... :ph34r:(μπορεί να έτσανε και λάθος; ;))

Καλό μήναααααααααααααααααααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρααααααααααααα

Τη Μάρω μου την θέλω εδώ, μαζί μου και στη βόλτα,

μα κιχ αν πα να κάνω εγώ, σηκώνει την παντόφλα ... :o

24 χρόνια εμείς μαζί, έχουμε μεγαλώσει,

μα κάθε τι που κάνω γω, κοιτάει να με μαλώσει. :(

Γι' αυτό κι εμείς αν έρθουμε, Θεός να τ' αξιώσει,

για με ο λόγος σας καλός, μήπως και μαλακώσει. :)

Για τα κοπέλια; δε λέω ... καλό, μαζί μας να ερθούνε,

μα στο παππού και τη γιαγιά, θα πα να κοιμηθούνε. :D

Κι αν και εμέ με θέλετε, μαζί σας να γυρίζω,

για το ταξίδι αυτό εγώ, τη Φλώρινα εψηφίζω !!!

Καλό μήναααααααααααααααααα

(Μπάμπης, κερά Μάρω 2-4 Νοεμβρίου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπλιό ;

Παέ πέρα μας σύβαξες ... κατέω ... πέσε τώρα χαμέ απ' το κρεβάτι ... και άμα ξεκορφίσεις ... χαιράμενος ... μας λες κίντα έγινε ... :P

Αρμηνεύεις μεγάλες αθιβολές ... Αγαπητερά ... :P

Το χαμέ είναι κυπριακό.... Εμπέρδεψες τα μπούτια σου κομπάρε................. :)

Έτσαναι ... Εννοείται ... Ας είναι καλά τα pellets και τα κούτσουρα, αλλιώς θα σου 'λεγα ...

http://www.palo.gr/cluster/articles/krhth-nea/27649/?clid=3943645

http://www.ekriktiko...archives/157182

Κύριε Μπάμπη μας.........

Αφού το ξέρετε.......... Και το έχουμε ξαναπεί.........

Στη Κρήτη από τοπία έχουμε τα πάντα...... Κι όταν λέμε τα πάντα, το εννούμε........ κι άσε κάτι κακοπροαίρετους παοκτζήδες να λένε................

Κατέχεις μωρέ κουζουλέ ίντα υψόμετρο έχει ο Ψηλορείτης απού τονε μοστράρεις για παράδειγμα....???? Το ψηλότερο βουνό τση Κρήτης είναι, το ψηλότερο........

Στα δυομιση χιλιόμετρα πάνω από τη θάλασσα ίντα κοντό γυρεύεις...??? Πλαζ.....?????

Το πενε και ο Ψαραντώνης,

"Στου Ψηλορείτη την κορφή το χιόνι δεν τελειώνει

μέχρι να λιώσει το παλιό, καινούριο το πλακώνει".................

Ίντα λές; Αρκούδες; Που στη Φλώρινα; που το άκουσες αυτό; Άκου αρκούδες ... :D

http://www.newsbomb.gr/koinwnia/story/222619/apisteyto-arkoyda-sti-florina-epitethike-se-dyo-toyristes

http://vounisios.pbl...roblhmatis.html

Γμστ, εγώ για ψιλοαστείο το είπα, αλλά...............

Τώρα είναι που δεν το κουνώ από παε...................... :)

Αν εννοείς και ετουλόγου μου, ήμαν μικιός τότενες, ανήλικο κοπέλι. Και δε μ' αμολάρυσε ο κύρης μου ... Εδά μεγάλωσα μιαολιά ... :P

Πάνε δα στο κύρη σου και ζήτα του τη ρακί απου 'χασες (βάσει της θεωρίας του κόστους ευκαιρίας και του διαφεύγοντος κέρδους, ξέρεις....).......

Αααααα ... και μερικοί μερικοί επαέ ... πατάνε το κουμπάκι “ρέγομαι” και μετά μετανοιώνουν ... και πατάνε “δε ρέγομαι” ... χαραμπάτες ... πολύ ... :ph34r:(μπορεί να έτσανε και λάθος; ;))

Εγώ μωρέ φταίω που ο γκας έχει βάλει τόσανε κουμπιά όλα μαζωμένα σε μια μπάντα....?????

Πατώ κι εγώ ο κακομοίρης ότι βρω μερικές φορές, ίντα να κάνω.....................

Άι εμ σόρι...................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:P :P :P:) :) :)

Καλημέραααααααααααααααααααααα

Υ.Γ.

Μη ξεσκίσουμε και αυτό το θέμα γιατί δε βλέπω να τη γλιτώνουμε εδά από τον gus ... :D

Ή μήπως το κάναμε ήδη ... ;)

Συγγνώμη συνάδελφοι ... :huh::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

leonsv. : φλωρινα, λιμνη πλαστηρα ατομα 2

αντε να ξεκιναει η ψηφοφορια... :P

υγ. να λεμε και ατομα για να μαζευουμε συνολο θα χρειαστει για το ξενοδοχειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στέλιος ,Ακριβή Φλώρινα 2-4 Νοεμβρίου 2012

Καλή βδομάδα σε όλο το καλό κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τασσομαι και εγω υπερ της Φλωρινας

Το θεμα της αποστασης θα ισοσκελιστει με την καλη παρεα εντος λεωφορειου

Ο μονος μου ενδοιασμος ειναι ο καιρος , και θα θελαμε απο καποιον εκει στην περιοχη να μας ενημερωσει ( οσο μπορει βεβαια...) για τις καρικες συνθηκες που επικρατουν συνηθως τετοια περιοδο εκει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άτομα ?

Θα δουμε που λεει και ο Σωτηρης....ως γνωστον παιδια δεν εχω , τα εχει αναλαβει η μαμα πατριδα...

Τασσομαι και εγω υπερ της Φλωρινας

Το θεμα της αποστασης θα ισοσκελιστει με την καλη παρεα εντος λεωφορειου

Ο μονος μου ενδοιασμος ειναι ο καιρος , και θα θελαμε απο καποιον εκει στην περιοχη να μας ενημερωσει ( οσο μπορει βεβαια...) για τις καρικες συνθηκες που επικρατουν συνηθως τετοια περιοδο εκει ...

Φλωρινα ειναι Διομηδη μου, δεν ειναι και Σιβηρια ... :)

2-4 Νοεμβρη δεν νομιζω να εχουμε προβλημα, αλλα ας μας πουν και οι ντοπιοι ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2-4 Νοεμβρη δεν νομιζω να εχουμε προβλημα, αλλα ας μας πουν και οι ντοπιοι ....

Πως να κάνουν πρόβλεψη καιρού ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως να κάνουν πρόβλεψη καιρού ?

τι συνηθως επικρατει εκεινο τον καιρο , προβλεψη δε μπορουν φανταζομαι ...

θα μπορουσαμε να παμε τελος Οκτωβρη , αλλα τα παιδια εχουν παρελαση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στατιστικά Νοεμβρίου 2011

Στη Φλώρινα ο Νοέμβριος ήταν ένας πολύ ψυχρός και ξηρός μήνας. Η μέση θερμοκρασία από τους περσινούς 11,1 βαθμούς έκλεισε φέτος στους 3,9 έναντι κλιματικής τιμής 7,0. Σημειώθηκαν τουλάχιστον 20 μέρες με παγετό (τόσες κατέγραψε το ΕΑΑ) και λέω "τουλάχιστον" γιατί δεν έχουμε συγκεντρωτικά στοιχεία από το σταθμό της ΕΜΥ που με αναστροφή καταγράφει περί τους 2-3 βαθμούς παρακάτω. Από υετό μείναμε στο τραγικό 9,2 icon_exclaim.gif και συνολικά το έτος στα απογοητευτικά 300 χιλιοστά (με μερική απώλεια υετού λόγω... κουτσουλιών, που υπολογίζω ότι δεν είναι πάνω από 30 χιλιοστά).

πηγή: http://www.hellasweather.gr/hellasweather/viewtopic.php?f=3&t=365

Απαισιόδοξη πρόβλεψη ... δεν την υιοθετώ :D

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σε όλους...

για φλώρινα-όποτε και να γίνει- είμαι μέσα.. δεν θα δηλώσω άτομα γιατί είμαι δίπλα και αν χρειαστεί μπορώ να μείνω οπουδήποτε...αν αποφασισθεί κάπου αλλού τότε θα δω και για τα άτομα...2-4 θα είναι όπως και να έχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...