Προς το περιεχόμενο

9η Συνάντηση μελών Taxheaven - Φλώρινα 15 - 18/11/2012


Προτεινόμενες αναρτήσεις

σιγά το παράξενο, νερά είναι πάνω κάτω και πέρα δώθε πάνε, Δροσουλίτες που πάνε πάνω κάτω στα νερά έχετε?? :blink: :blink:

http://www.kairatos....drosoylites.htm

Ναι καλά!

Περίμενα, περίμενα, περίμενα...... κανένας "Δροσουλίτης" δεν ήρθε!

Κομματάκι ακατάδεχτοι μήπως είναι?

Εγώ η καημένη μέχρι και κουλουράκια με καφέ και γλυκό του κουταλιού με λικεράκι είχα για να τους τρατάρω, αλλά... φευ!

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη χειρότερα κ Σταυρουλάκη πως αφήνεις έτσιδα να ξεπέσει στη δεύτερη θέση η κουζουλάδα μας??? απαράδεχτα πράματα!!! :angry::P:lol:

Όπα !! Πέρνω ότι είπα οπίσω.. :o

Αλλά ο κρητικός δε πέρνει πράμα οπίσω... <_<

Ιντα διάοτσο θα κάμω εδά; :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι καλά!

Περίμενα, περίμενα, περίμενα...... κανένας "Δροσουλίτης" δεν ήρθε!

Κομματάκι ακατάδεχτοι μήπως είναι?

Εγώ η καημένη μέχρι και κουλουράκια με καφέ και γλυκό του κουταλιού με λικεράκι είχα για να τους τρατάρω, αλλά... φευ!

:P

Μα άμα του'χεις κουλουράκια και συκαλάκι ίντα θέλεις να τσι δεις κιόλας; :angry:

Άμα δεν των 'εις καμιά ρακί, κανένα μαρουβά - απου λέει και ο κυοζουλογιατρός - διάλε που θα πατήσουνε το πόδα τονε εκιά απου θα' σε... Ακούεις; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπα !! Πέρνω ότι είπα οπίσω.. :o

Αλλά ο κρητικός δε πέρνει πράμα οπίσω... <_<

Ιντα διάοτσο θα κάμω εδά; :blink:

τον αδιάφορο κουζουλό <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν φέτος υπόσχομαι να γνωρίσω αυτή την καταπληκτική παρέα.

και εγω θα το παλεψω
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.. πράμα... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρήτη, πολύ ήλιο, πολύ πλίτς πλάτς, ρακέτες, βόλευ, ηλιοβασίλεμα να... όπως ... Φλώρινα ... χι χι χι χι :rolleyes:

(Προβλέπω Παγκόσμιο Πόλεμο.. :wacko:)

Σταυρουλάκη, δεν ειδες οτι η γυναικα σου θέλει κρουαζιέρα; ή τον κουφό, τον αόματο, και οτι εισαι απο αλλη γειτονια κανεις; οπως της έγραψα. Κατά τα άλλα θα σας έλεγα ΜΑΤΑΛΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου Νατάσα , αδυναμία μου!!!! Που κέρασες και συκαλακι τους Δροσουλήτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει εσείς οι στεριανοί, θα συναντηθείτε όπου κανονίζετε. Εμείς οι νησιώτες πότε θα μπορέσουμε να έλθουμε σε αυτή την συνάντηση ; Λέω για τον Δεκέμβρη, όταν θα έχουμε κλείσει όλες τις εκκρεμότητες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλε και οι βορειοι κανανε τοσα ταξιδια ...

Βρηκατε ευκαιρια που η Σοφια ειναι στο ριβερ παρτυ αποκλεισμενη και σαμποταρετε την Φλωρινα ?

Σιγα μην σας αφησω .... :P:lol:

Εγώ μπορεί να χτυπιόμουν στο river party αλλά απ' ότι βλέπω είχα πολύ δυνατή εκπροσώπηση!!!

Ευχαριστώ Χρύσα μου !!!

Πάντως αν το αποφασίσουμε για εδώ θα παλέψω για καλές τιμές στα ξενοδοχεία και ίσως καταφέρω κάτι καλό και για τη μαζική μεταφορά από & προς θεσ/νίκη.

Σας επιθύμησα πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ΜΠΑΓΛΑΜΑΣ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΣΤΗ ΦΛΩΡΙΝΑ-ΠΡΕΣΠΕΣ. ΚΑΙ ΖΗΤΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΠΟΥ ΠΕΡΠΑΤΟΥΝ ΣΤΗ ΦΥΣΗ, ΝΑ ΕΡΘΟΥΝΕ, ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΣΥ.... ΑΠΟ ΚΑΝΑΠΕ ΣΤΗ ΚΑΡΕΚΛΑ ΗΤΑΝΕ ΟΛΟΙ. ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝΕ Ο ΧΑΛΙΤΑΚΟΣ ΚΑΙ ΕΙΔΑΜΕ ΛΙΓΑΚΙ ΤΟ ΧΩΡΙΟ. ΕΠΙΣΗΣ, ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΑΙΤΗΜΑ, ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΚΔΡΟΜΗ ΚΑΠΟΥ ΜΕΣΑ ΟΚΤΩΒΡΗ. ΜΗ ΠΙΑΣΕΙ Ο ΧΙΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΗ ΦΥΣΗ. Ε ΧΡΥΣΑ??? ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ??? ΕΙΠΕΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΙΑ ΜΑΖΙ. ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΕΤΡΗΣΑΝΕ ΤΑ ΑΡΤΗΡΙΑΚΑ ΤΟΥΣ. ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΕΖΟΠΟΡΙΕΣ. ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ. ΕΠΙΣΗΣ ΧΑΛΚΙΔΕΕ, ΜΗ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕ ΡΘΕΙΣ, ΘΑ ΡΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΣΒΕΡΚΩΣΟΥΜΕ. Ε? ΣΟΦΙΑ??? ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ B) B) B) B) B) ΠΑΩ ΓΙΑ ΒΟΥΤΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ΜΠΑΓΛΑΜΑΣ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΣΤΗ ΦΛΩΡΙΝΑ-ΠΡΕΣΠΕΣ. ΚΑΙ ΖΗΤΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΠΟΥ ΠΕΡΠΑΤΟΥΝ ΣΤΗ ΦΥΣΗ, ΝΑ ΕΡΘΟΥΝΕ, ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΣΥ.... ΑΠΟ ΚΑΝΑΠΕ ΣΤΗ ΚΑΡΕΚΛΑ ΗΤΑΝΕ ΟΛΟΙ. ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝΕ Ο ΧΑΛΙΤΑΚΟΣ ΚΑΙ ΕΙΔΑΜΕ ΛΙΓΑΚΙ ΤΟ ΧΩΡΙΟ. ΕΠΙΣΗΣ, ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΑΙΤΗΜΑ, ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΚΔΡΟΜΗ ΚΑΠΟΥ ΜΕΣΑ ΟΚΤΩΒΡΗ. ΜΗ ΠΙΑΣΕΙ Ο ΧΙΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΗ ΦΥΣΗ. Ε ΧΡΥΣΑ??? ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ??? ΕΙΠΕΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΙΑ ΜΑΖΙ. ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΕΤΡΗΣΑΝΕ ΤΑ ΑΡΤΗΡΙΑΚΑ ΤΟΥΣ. ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΕΖΟΠΟΡΙΕΣ. ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ. ΕΠΙΣΗΣ ΧΑΛΚΙΔΕΕ, ΜΗ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕ ΡΘΕΙΣ, ΘΑ ΡΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΣΒΕΡΚΩΣΟΥΜΕ. Ε? ΣΟΦΙΑ??? ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ B) B) B) B) B) ΠΑΩ ΓΙΑ ΒΟΥΤΙΑ

Μαιρουλα, η φυση ειναι για τις χελωνες.....εμεις ειμαστε του σαλονιου , τι να κανουμε?

εξαλλου μη νομιζεις οτι δεν ειναι κουραστικη γυμναστικη απο καρεκλα σε καναπε και το αναποδο.

εχεις και περιεργα γουστα , βουτια εννια η ωρα τη νυχτα και χωρις φεγγαρι, που να σε παρακολουθησουμε εμεις οι συνηθεις ανθρωποι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Θα έχω και εγω απο εβδομαδα τιμές για πούλμαν απο Αθήνα

και τιμές για ξενοδοχεία , θα μιλησουμε και με την Σοφια και βλέπουμε .

Συνήθως κάνουμε τις εκδρομές αρχες η μέσα Νοεμβρίου για να εχουν τελειώσει τα του Οκτωβρίου (ΦΠΑ ΑΠΔ κλπ )

εκτός εάν ειναι καλοκαιρινή όπως στην Κρήτη

και συνηθως τις εκδρομες τις κανονιζουμε σε μέρη συναδέλφων , μεχρι στιγμής εχουμε πάει σε

Αθηνα (πρωτη συναντηση ) Θεσσαλονικη , Κρήτη Χανιά , Βολο, Καλαμάτα, Ξανθη, Γιαννενα, Χαλκιδα Στενή

Για τους νησιώτες μπορούμε να κανονισουμε αν τελικά πάμε με πούλμαν ,

η αναχωρηση να γινει απο τον Πειραιά έτσι ώστε να μην υπάρχει πρόβλημα.

Σε γενικές γραμμες τα διαδικαστικα τα λυνουμε αφου υπαρχει θεληση απο ολους μας

και πανω απο όλα προσμονη για να δουμε τους φίλους μας.

Οπότε σαν προτάσεις έχουμε την Φλώρινα που έχουμε την Σοφία ,

λίμνη πλαστήρα που πρότεινε ο Αλέκος , καρπενήσι που προτεινε ο vanmas

Πιστευω παντως πως αν το οργανωσουμε σωστα , με πούλμαν κλπ θα μειωσουμε το κοστος αρκετα

και δεν θα υπαρχει η μεγαλη ταλαιπωρία της μεταφοράς για τις μεγαλες αποστασεις .

Αν υπάρχουν άλλες προτάσεις ρίξτε τις , για να ξεκιναμε σιγά σιγά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έχω και εγω απο εβδομαδα τιμές για πούλμαν απο Αθήνα

και τιμές για ξενοδοχεία , θα μιλησουμε και με την Σοφια και βλέπουμε .

Συνήθως κάνουμε τις εκδρομές αρχες η μέσα Νοεμβρίου για να εχουν τελειώσει τα του Οκτωβρίου (ΦΠΑ ΑΠΔ κλπ )

εκτός εάν ειναι καλοκαιρινή όπως στην Κρήτη

και συνηθως τις εκδρομες τις κανονιζουμε σε μέρη συναδέλφων , μεχρι στιγμής εχουμε πάει σε

Αθηνα (πρωτη συναντηση ) Θεσσαλονικη , Κρήτη Χανιά , Βολο, Καλαμάτα, Ξανθη, Γιαννενα, Χαλκιδα Στενή

Για τους νησιώτες μπορούμε να κανονισουμε αν τελικά πάμε με πούλμαν ,

η αναχωρηση να γινει απο τον Πειραιά έτσι ώστε να μην υπάρχει πρόβλημα.

Σε γενικές γραμμες τα διαδικαστικα τα λυνουμε αφου υπαρχει θεληση απο ολους μας

και πανω απο όλα προσμονη για να δουμε τους φίλους μας.

Οπότε σαν προτάσεις έχουμε την Φλώρινα που έχουμε την Σοφία ,

λίμνη πλαστήρα που πρότεινε ο Αλέκος , καρπενήσι που προτεινε ο vanmas

Πιστευω παντως πως αν το οργανωσουμε σωστα , με πούλμαν κλπ θα μειωσουμε το κοστος αρκετα

και δεν θα υπαρχει η μεγαλη ταλαιπωρία της μεταφοράς για τις μεγαλες αποστασεις .

Αν υπάρχουν άλλες προτάσεις ρίξτε τις , για να ξεκιναμε σιγά σιγά

Στενή Χαλκίδας, Βόλος (Πήλιο) είναι καλές προτάσεις. Και καλύτερη η πρόταση για ξεκίνημα από Πειραιά για μας τους νησιώτες. Και η εποχή καλή, αφού θα έχουμε ξεμπλέξει από ΚΕΠΥΟ-Ισοζυγια. Το συζητάμε και επανερχόμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στενή Χαλκίδας, Βόλος (Πήλιο) ΠΡΟΣΥΠΟΓΡΑΦΩ!! είναι καλές προτάσεις. Και καλύτερη η πρόταση για ξεκίνημα από Πειραιά για μας τους νησιώτες. Και η εποχή καλή, αφού θα έχουμε ξεμπλέξει από ΚΕΠΥΟ-Ισοζυγια. Το συζητάμε και επανερχόμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε Πήλιο ; Αν δεν παίξουμε την κολοκυθιά....

να μας συμπαθατε, αλλα εχουμε παει και Βολο .... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάσο, αποσύρομαι....

καλημερα!!!!

τελειωνει η Ελλαδα στον Βολο και στην Ευβοια και αποσυρεστε?

μα αμα ξαναπαμε στα ιδια πως θα ερθει η σειρα να βρεθουμε καποια στιγμη στο υπεροχο νησι σας ? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα!!!!

τελειωνει η Ελλαδα στον Βολο και στην Ευβοια και αποσυρεστε?

μα αμα ξαναπαμε στα ιδια πως θα ερθει η σειρα να βρεθουμε καποια στιγμη στο υπεροχο νησι σας ? :)

Φίλτατη Χρύσα, λάθος φράση χρησιμοποίησα. Εννοούσα ότι αποσύρομαι από τον προσδιορισμό της θέσης. Οπου αποφασίσετε, θα έλθω, αν είμαι καλά. Και ασφαλώς θα ήταν πολύ ωραίο για να είναι αληθινό, αν έλθετε στο νησί μας για να πιούμε ουζάκι με χταποδάκι και μια "γούνα" στου "Μπαρμπαρόσα" στην Νάουσα ή στο "Αλμπατρος" στο Λιμάνι της Παρκιάς ή στα ταβερνάκια του Δρυού. Και μυδοπίλαφο στην "Κατερίνα" στα Λιβάδια της Παρκιάς, πλάϊ στο κύμα, απέναντι στις "Δυο Πόρτες"...Καλοδεχούμενοι όλοι σας, όποτε θελήσετε. Η Πάρος απέχει μόνο 4 ώρες από τον Πειραιά και έχει δυο δρομολόγια καθημερινά. Σας προσμένω...

Να ΄σαι καλά που το έθεσες έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλτατη Χρύσα, λάθος φράση χρησιμοποίησα. Εννοούσα ότι αποσύρομαι από τον προσδιορισμό της θέσης. Οπου αποφασίσετε, θα έλθω, αν είμαι καλά. Και ασφαλώς θα ήταν πολύ ωραίο για να είναι αληθινό, αν έλθετε στο νησί μας για να πιούμε ουζάκι με χταποδάκι και μια "γούνα" στου "Μπαρμπαρόσα" στην Νάουσα ή στο "Αλμπατρος" στο Λιμάνι της Παρκιάς ή στα ταβερνάκια του Δρυού. Και μυδοπίλαφο στην "Κατερίνα" στα Λιβάδια της Παρκιάς, πλάϊ στο κύμα, απέναντι στις "Δυο Πόρτες"...Καλοδεχούμενοι όλοι σας, όποτε θελήσετε. Η Πάρος απέχει μόνο 4 ώρες από τον Πειραιά και έχει δυο δρομολόγια καθημερινά. Σας προσμένω...

Να ΄σαι καλά που το έθεσες έτσι.

αα γουνα τι μου θυμισες,, σαρακηνος παρο εισαι ? δουλευα ως φοιτητης στη παρο , τοτε ηξερα ολο το νησι..., για τη συναντηση αν εισαστε κοντα στη κεντρικη ελλαδα θα κανω κουμαντο να ερθω, ποτε ηρθατε βολο και δε το πηρα χαμπαρι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλτατη Χρύσα, λάθος φράση χρησιμοποίησα. Εννοούσα ότι αποσύρομαι από τον προσδιορισμό της θέσης. Οπου αποφασίσετε, θα έλθω, αν είμαι καλά. Και ασφαλώς θα ήταν πολύ ωραίο για να είναι αληθινό, αν έλθετε στο νησί μας για να πιούμε ουζάκι με χταποδάκι και μια "γούνα" στου "Μπαρμπαρόσα" στην Νάουσα ή στο "Αλμπατρος" στο Λιμάνι της Παρκιάς ή στα ταβερνάκια του Δρυού. Και μυδοπίλαφο στην "Κατερίνα" στα Λιβάδια της Παρκιάς, πλάϊ στο κύμα, απέναντι στις "Δυο Πόρτες"...Καλοδεχούμενοι όλοι σας, όποτε θελήσετε. Η Πάρος απέχει μόνο 4 ώρες από τον Πειραιά και έχει δυο δρομολόγια καθημερινά. Σας προσμένω...

Να ΄σαι καλά που το έθεσες έτσι.

και σουμα στον μανωλο στις λευκες!!!!!!!1111

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να πέσει μια καλή πρόταση κοντά στην Αθήνα :

α) για οικονομικούς λόγους

β) επειδή είναι καιρός να επιστρέψουμε κοντά στο κέντρο.

Οι Αθηναίοι ίσως θα μπορούν να κάνουν μια καλή πρόταση.

Εγώ κάνω το Ναύπλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...