Προς το περιεχόμενο

Βενιζέλος: Αδυνατώ να πιστέψω ότι δεν θα στηρίξουν αυτή τη συμφωνία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

H παραίτηση των βουλευτών της ΝΔ δεν οδηγεί σε εκλογές για το κοινοβούλιο, αλλά σε εκλογές για την αντικατάστασή τους.

Σε κάθε περίπτωση το τέλος είναι ορατό.

Σε καθένα μας πλέον πέφτει το βάρος το που θα οδηγήσουν οι όποιες επιλογές μας. Υπάρχει ιστορική ευκαιρία να δρομολογηθούν εξελίξεις σε προοδευτικό προσανατολισμό. Ασφαλώς είναι και στο χέρι μας να επηρεάσουμε τις εξελίξεις. Ας αφήσουμε γκρίνιες, μουρμούρες και παράπονα. Άλλωστε, εκτός από την Αριστερά το λέει και η εκκλησία αλλά και η κοινή λογική: Οι λαοί έχουν τους ηγέτες που τους ταιριάζουν...

Κι αν πέθανε, όπως λέει και ο DAS, ας μην τον αντικαταστήσουμε με κάτι αντίστοιχο ή ας μην αναστήσουμε βρυκόλακες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαγγέλη μου, υπουργάρα μου έμαθα ότι αρρώστησες παλικάρι μου και πολύ στεναχωρήθηκα.

Σου εύχομαι περαστικά και σου στέλνω δυό κιλά βαζελίνη να ανακουφιστείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα κλεμενα τι θα γινει ?

εγινε παραγραφη ουτε καν αυτοπεριαωση ?

τους περαιώνει από 28/10 η λαική ετυμηγορία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Βενιζέλος "αδυνατεί"???????????

Τώρα θα αδυνατήσει!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΑΠ o νέος πλανητάρχης!!!

Κινδυνεύει να καταρρεύσει ολόκληρη η παγκόσμια οικονομία από μια απόφαση του.

Τρέμε Ομπάμα!

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως κατάλαβα απόψε η κρίσιμη ημέρα για τον ΓΑΠ είναι η Παρασκευή.

Αν μπορεί να κρατήσει την κυβέρνηση του,έστω και με 151 βουλευτές,τότε οπωσδήποτε θα πάει σε δημοψήφισμα και δεν μπορεί τίποτε να το αναβάλει.

Το σίγουρο είναι ότι μετά το δημοψήφισμα κάποια κόμματα θα μετράνε τα κομάτια τους και κάποιοι πολιτικοί αρχηγοί θα εξαφανισθούν απο το πολιτικό σκηνικό.

Βέβαια μετά το δημοψήφισμα και ανεξάρτητα ποιο θα είναι το αποτέλεσμα θα έχουμε σίγουρα βουλευτικές εκλογές.

Ολα θα κριθούν την Παρασκευή.

Αν την παρασκευή πέσει η κυβέρνηση και γίνουν εκλογές, αυτές οι εκλογές πάλι ένα δημοψήφισμα θα είναι που βαθειά μέσα τους θα κρύβουν το ΝΑΙ η το ΟΧΙ.Δεν υπάρχει τρίτη απάντηση.Το διεμήνυσε και ο Σαρκοζί εξάλλου απόψε.Δεν υπάρχουν περιθώρια αλλαγής πλεύσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΣΟΧΗ κάποιοι παραιτούνται και θα παραιτηθούν και άλλοι με σκοπό να διασωθούν στην επόμενη ΚΡΙΣΗ SAN

+10000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγά μην διασωθούν!!!!!!

μεχρι χθές ψήφισαν τα παντα για την υποθήκευση της πατρίδας

ολοι οι Πασόκοι έ@@@σαν μέντες για αυτά που τους περιμένουν απο τον λαό..

milise kai i nea listokratia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

milise kai i nea listokratia

το δίκαιο είναι να δικάζονται και να τιμωρούνται όσοι παρανομούν μέσα κι έξω απ την βουλή,

αυτή είναι η απόψή μου

τώρα αν συμπίπτει με της neas listokratias ( Δεν την ξέρω την κυρία)χαίρομαι που κι άλλοι συμφωνούν μαζί μου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούγεται τώρα το σενάριο για στάση πληρωμών του κράτους σε μισθούς και συντάξεις λόγω μη εκταμίευσης της έκτης δόσης. Σκοπός των κυβερνώντων είναι να σπείρουν το χάος, να τρομοκρατήσουν τον λαό για να τον σύρουν να ψηφίσει υπέρ τους στο δημοψήφισμα.

Με βάση τα στοιχεία του Γενικού Λογιστηρίου του Κράτους:

Σεπτέμβριος 2011

Τακτικά έσοδα (άμεσοι φόροι, έμμεσοι φόροι ΦΠΑ κ.λπ.): 4,762 δις ευρώ

Κόστος μισθοδοσίας δημοσίων υπαλλήλων: 893 εκατομ.ευρώ

κόστος συντάξεων: 533 εκατομ.ευρώ

Σύνολο δαπάνης μισθών+συντάξεων: 893+533=1,426 δις ευρώ.

Τόκοι: 1.283 δις ευρώ.

Ρωτάω λοιπόν εγώ: Γιατί να μην γίνει στάση πληρωμών στους τοκογλύφους και πρέπει να γίνει στους εργαζόμενους και στους συνταξιούχους;

Πηγή στοιχείων (βλ.και συνημμένο αρχείο του Υ.Ο.): http://www.enet.gr/?...nomia&id=322393

Βλ.και εδώ: http://news.in.gr/economy/article/?aid=1231135685

deltio_9_oristiko-1.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....................

Ρωτάω λοιπόν εγώ: Γιατί να μην γίνει στάση πληρωμών στους τοκογλύφους και πρέπει να γίνει στους εργαζόμενους και στους συνταξιούχους;

..........................

620x424_132017038830.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτάω λοιπόν εγώ: Γιατί να μην γίνει στάση πληρωμών στους τοκογλύφους και πρέπει να γίνει στους εργαζόμενους και στους συνταξιούχους;

Πηγή στοιχείων (βλ.και συνημμένο αρχείο του Υ.Ο.): http://www.enet.gr/?...nomia&id=322393

Βλ.και εδώ: http://news.in.gr/ec...?aid=1231135685

Μήπως επειδή οι τοκογλύφοι δεν ψηφίζουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούγεται τώρα το σενάριο για στάση πληρωμών του κράτους σε μισθούς και συντάξεις λόγω μη εκταμίευσης της έκτης δόσης. Σκοπός των κυβερνώντων είναι να σπείρουν το χάος, να τρομοκρατήσουν τον λαό για να τον σύρουν να ψηφίσει υπέρ τους στο δημοψήφισμα.

Με βάση τα στοιχεία του Γενικού Λογιστηρίου του Κράτους:

Σεπτέμβριος 2011

Τακτικά έσοδα (άμεσοι φόροι, έμμεσοι φόροι ΦΠΑ κ.λπ.): 4,762 δις ευρώ

Κόστος μισθοδοσίας δημοσίων υπαλλήλων: 893 εκατομ.ευρώ

κόστος συντάξεων: 533 εκατομ.ευρώ

Σύνολο δαπάνης μισθών+συντάξεων: 893+533=1,426 δις ευρώ.

Τόκοι: 1.283 δις ευρώ.

Ρωτάω λοιπόν εγώ: Γιατί να μην γίνει στάση πληρωμών στους τοκογλύφους και πρέπει να γίνει στους εργαζόμενους και στους συνταξιούχους;

Πηγή στοιχείων (βλ.και συνημμένο αρχείο του Υ.Ο.): http://www.enet.gr/?...nomia&id=322393

Βλ.και εδώ: http://news.in.gr/ec...?aid=1231135685

Δεν μας τα λες καλά ντόκτορ.

Βάζεις το σύνολο των εσόδων και απο τα έξοδα βάζεις μόνο τους μισθούς και τις συντάξεις.

Γενικά το πρωτογενές έλλειμα για το 2011 ανέρχεται στα 12 δι ευρώ.

Αυτό το καλύπταμε μέχρι σήμερα με δανεικά.

Αν κόψεις τους τόκους που λές,πως θα ξαναπάρεις δανεικά και πως θα καλύψεις αυτό το πρωτογενές έλλειμα?

Για να μπορέσεις να κάνεις αυτό που λές,δηλαδή να κόψεις τους τόκους θα πρέπει να έχεις πρωτογενές πλεόνασμα.Για να γίνει αυτό η θα πρέπει να αυξήσεις τα έσοδα οπότε θα φωνάζεις για την αύξηση της φορολογίας η να μειώσεις τις δαπάνες οπότε θα φωνάζεις για τη μείωση των μισθών,των συντάξεων και των άλλων δαπανών (παροχές,υγεία,παιδεία κλπ),η θα γίνει συνδυασμός και των δύο οπότε θα βγαίνει συνδυασμένη και η διαμαρτυρία. :)

Σημασία είναι ότι δεν ξέρουμε τι θέλουμε και όπωςλένε στο χωριό μου "απέξω από το χορό πολλά τραγούδια ξέρουμε".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτάω λοιπόν εγώ: Γιατί να μην γίνει στάση πληρωμών στους τοκογλύφους και πρέπει να γίνει στους εργαζόμενους και στους συνταξιούχους;

Γιατρέ μου η στάση πληρωμών στους τοκογλύφους έπρεπε να έχει γίνει από την αρχή.

Για μια πενταετία.

Στη πενταετία θα συμμαζεύονταν αυτό το ρημάδι που λέγεται δημόσιο.

Ποιος θα τα κανε όλα αυτά, αλλό θέμα.

Δεν μπορώ να καταλάβω κάτι αναλυτές, κυρίως του εξωτερικού, που έχουν λυσσάξει με τους ελληνικούς μισθούς και κανένας δεν κάνει λόγο για τη γραφειοκρατία.

Φιλιά γιατρέ μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος θα τα κανε όλα αυτά, αλλό θέμα.

Κι αν κάποιοι στο παρελθόν προσπάθησαν να "συμμαζέψουν" ένα κράτος, αποδήμησαν νωρίς και με συνοπτικές διαδικασίες!

Βλέπε Ούλαφ Πάλμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λύση είναι μία πλέον ......

Μονομέρης στάση πληρωμών προς τους Δανειστές μας και ΜΟΝΟ , άμεση και δραστική φορολογική και ασφαλιστική μεταρυθμιση που θα είναι και προς όφελος ΟΛΩΝ μας και δίκαιες και πραγματικά (και όχι πλασματικά) έσοδα θα φέρουν στα ταμεία του Κράτους , εφαρμογή ενιαίου μισθολογίου μεν (για τους Δημοσίου) αλλά καμία σχέση δε με το αίσχος αυτό (και να σκεφθείτε ότι τα γράφω εγώ που είμαι ο από τους γκρινιάρηδες για τους καλοπερασάκηδες) για την μείωση του ελείματος .

Πολλά από τα τυχόν μελλόντικα μέτρα τα έχουμε γράψει αρκετοί εδώ στο φόρουμ (και σε άλλες ιστοσελίδες) , πολιτική βούληση χρειάζεται .

Παράλληλα δε με την μονομερή στάση αυτή , θα δώσουμε πραγματική υπόσχεση στους δανειστές μας ότι τα δάνεια (ίσως όχι όλα και εννοώ τα επαχθή) θα αποπληρωθούν έως σεντ , αλλά σε καμία περίπτωση σε βάρος ενός ολόκληρου λαού .

Ελπίζω ότι θα υπάρξουν άνθρωποι που θα έχουν το σθένος να κάνουν αυτά τα πράγματα, εννοείτε ότι από το παρόν πολιτικό σκηνικό δεν περιμένω από ΚΑΝΕΝΑΝ , εννοείτε ότι ο κ.Σαμάρας απλά θα είναι το κερασάκι ..... Ελπίζω και πάλι σαν σκεφτόμενοι άνθρωποι να αποφασίσουμε τελικά αν θα είμαστε κλαψομ.......ες :rolleyes: μια ζωή ή επιτέλους θα ανεβάσουμε κάποιον στην πολιτική εξουσία που θα βοηθήσει τον λαό και όχι συγκεκριμένα κομμάτια και συμφέροντα .....

ΥΓ 1 Είδατε πάντως μια μετάλλαξη του "αντικειμενικού" αλλά και φίλα προσκείμενου τύπου αυτές τις ώρες ? Από εκεί που παρουσιάζαν τον Γιωργάκη ως Γιώργο και ώς άνθρωπο που τρέχει για το καλό μας , τώρα να σου τα εγκωμιαστικά σχόλια για την κίνηση των τριων (αυτής που γάμισε και γαμεί την παιδεία ολοκληρωτικά , αυτού που γάμισε κυριολεκτικά κάθε έννοια δημόσιας υγείας και αυτού που το κύριο μέλημα του είναι το άνοιγμα των ΜΜΕ και αυτού που γάμισε με το αίσχος του Καλλικράτη τη μικρή τοπική κοινωνία με όλα τα στραβά της βέβαια) , αλλά και την αντίθεση του Βενιζελ στο δημοψήφισμα .....Ο πιο μάγκας από όλους μάλλον είναι ο Χρυσοχοϊδης .......Αφήνει τους άλλους να εκτεθούν και απλά συντηρείται .....

ΥΓ 2 Και επιτέλους έλεος εμφανίζουν τις κυρίες Καιλή και Αποστολάκη (τις κ.κ. Παπανδρέου και Αντωνιόυ δεν τις αναφέρω καν) ως επαναστάτριες όταν για αυτό που διαφώνησαν δεν είναι τα επαίσχυντα και καθόλα αντισυνταγματικά και παράνομα μέτρα και συμβάσεις αλλά για το αν θα γίνει δημοψήφισμα , δηλαδή μιλάμε έχει χαθεί κάθε ίχνος τσίπας και λογικής ........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω ότι θα υπάρξουν άνθρωποι που θα έχουν το σθένος να κάνουν αυτά τα πράγματα, εννοείτε ότι από το παρόν πολιτικό σκηνικό δεν περιμένω από ΚΑΝΕΝΑΝ , εννοείτε ότι ο κ.Σαμάρας απλά θα είναι το κερασάκι ..... Ελπίζω και πάλι σαν σκεφτόμενοι άνθρωποι να αποφασίσουμε τελικά αν θα είμαστε κλαψομ.......ες :rolleyes: μια ζωή ή επιτέλους θα ανεβάσουμε κάποιον στην πολιτική εξουσία που θα βοηθήσει τον λαό και όχι συγκεκριμένα κομμάτια και συμφέροντα .....

"...θα ανεβάσουμε κάποιον στην πολιτική εξουσία που θα βοηθήσει τον λαό..."

Έχεις κανένα όνομα να προτείνεις, γιατί εμένα δεν μου έρχεται κάποιο κατά νου... <_<

"...και συμφέροντα...."

Κομματάκι ρομαντικό σε βρίσκω..... Τόσα χρόνια βολεψάκηδες, έχει πια περάσει στο dna μας μάλλον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"...θα ανεβάσουμε κάποιον στην πολιτική εξουσία που θα βοηθήσει τον λαό..."

Έχεις κανένα όνομα να προτείνεις, γιατί εμένα δεν μου έρχεται κάποιο κατά νου... <_<

Βεβαίως , αλλά θα με πείτε ειδησειόπληκτο και εύκολα παρεσυρόμενο από δηλώσεις στα ΜΜΕ , πχ Κασιμμάτης , Γλέζος για Πρόεδρος Δημοκρατίας , Θεοδωράκης , Μπέης και πόσοι πολλοί ακόμη . Θα μου πείς ότι τουλάχιστον αυτούς που ανέφερα , δεν είναι και στη πρώτη νιότη , αλλά έγραψα ότι είναι πολλοί κόσμος από πίσω που θέλει να προσφέρει και μόνο .....

Φαντάσου μόνο πόσα άτομα από το φόρουμ ή από το κύκλο σου (μου κλπ) θεωρείς αξιόλογα ......

"...και συμφέροντα...."

Κομματάκι ρομαντικό σε βρίσκω..... Τόσα χρόνια βολεψάκηδες, έχει πια περάσει στο dna μας μάλλον!

Κάνεις λάθος , δεν είμαστε έτσι , τουλάχιστον όχι όλοι , βέβαια υπάρχουν και τα λαμόγια και βέβαια θα προσπαθούμε να βοηθήσουμε το γνώστο μας αλλά μέχρι ενός ορίο και εφόσον υπάρχει πραγματική ανάγκη , ας πούμε ένα πολύ πολύ απλό παράδειγμα , πόσες φορές δεν έχουμε βοηθήσει μέσα από τη δουλειά μας ανθρώπους που τουλαχίστον θεωρούσαμε ότι έχουν ανάγκη ? Είτε κάνονας τα σταβά μάτια σε κάποιο φορολογικό τους ατόπημα είτε ακόμη και με τη μη είσπραξη αμοιβής , φαντάσου το αυτό να συμβαίνει από το ίδιο το κράτος προς τους πολίτες ..... Το κρίσιμο σημείο είναι ποία θα είναι η σωστή κρίση , πιστεύω πως είμαστε αρκετά ώριμοι να το κάνουμε .

Βέβαια τα συμφέροντα που αναφέρω είναι τα γνωστά και μεγάλα , δυστυχώς αυτά πράγματι δεν μπρούν να εξαλειφθούν , μπορούν όμως να περιοριστούν , παράλληλα δε ξαναγράφω ότι στο dna μας είναι να βοηθάμε ο ένας τον άλλον και ειδικά όταν βλέπουμε ότι κάποιος ζορίζεται , δυστυχώς αυτό πάνε να μας στο βγάλουν .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας τα λες καλά ντόκτορ.

Βάζεις το σύνολο των εσόδων και απο τα έξοδα βάζεις μόνο τους μισθούς και τις συντάξεις.

Απλώς συγκρίνω τα κόστη μισθών και συντάξεων αφ'ενός και τόκων αφ'ετέρου. Το διεθνές δίκαιο είναι σαφές: προκρίνεται η επιβίωση του κράτους και οι δανειστές έπονται. Αυτό είναι που δεν πράττει η κυβέρνηση κατά παράβαση του Συντάγματος και του Διεθνούς Δικαίου.

Τα έσοδα τα έβαλα για να δούμε όλοι ότι αρκούν και περισσεύουν για καταβολή μισθών και συντάξεων. Τα υπόλοιπα υπάρχουν στο αρχείο που παρέθεσα. Ζητώ συγνώμη αν δεν έγινα κατανοητός και έπρεπε να ....αναλυθώ που έγραφε και μια ψυχή εδώ μέσα κάποτες!

Όσον αφορά τα έσοδα, Ω! αμαρτωλέ, βγάλε τον Πρετεντέρη από μέσα σου μη σου κάνω εξορκισμό! Η παραοικονομία ήταν προ Μνημονίου στο 30% του ΑΕΠ, δηλαδή περίπου 60 δις μαύρο χρήμα ετησίως. Βάλε και τα εκατοντάδες δις που έκαναν φτερά, τις offshore, την διασπάθιση του δημοσίου χρήματος σε κουμπάρους και ημετέρους, και θα βρεις τα δις που σου λείπουν. Μην μασάμε και τρώμε την προπαγάνδα τους. Η χώρα αυτή έχει δυνατότητες, έχει προοπτική, έχει τα πάντα. Θέλει ομαδική δουλειά, καλή ψυχολογία και πίστη στις δυνάμεις μας. Αμάν πια με το παραμύθι ότι δεν παράγουμε τίποτα, ότι δεν καλλιεργούμε τίποτα. Καλλιεργείται μέσω της προπαγάνδας ότι μόνο με δανεικά μπορούμε να επιβιώσουμε.

ΨΗΛΑ το κεφάλι ρε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να λοιπόν το μέγα ερώτημα του δημοψηφίσματος.

Να γίνει δημοψήφισμα ως τις 4 Δεκεμβρίου με ερώτημα αν η χώρα μας θέλει να μείνει ή όχι στην ευρωζώνη αποφασίστηκε χθες το βράδι στη συνάντηση των Μέρκελ, Σαρκοζί, Γιουνκέρ και Μπαρόζο με τον Γ. Παπανδρέου.

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/8714

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να λοιπόν το μέγα ερώτημα του δημοψηφίσματος.

Να γίνει δημοψήφισμα ως τις 4 Δεκεμβρίου με ερώτημα αν η χώρα μας θέλει να μείνει ή όχι στην ευρωζώνη αποφασίστηκε χθες το βράδι στη συνάντηση των Μέρκελ, Σαρκοζί, Γιουνκέρ και Μπαρόζο με τον Γ. Παπανδρέου.

http://www.taxheaven...ws/view/id/8714

Η θέση της Ελλάδας μέσα στο ευρώ είναι μια ιστορική κατάκτηση της χώρας που δεν μπορεί να τεθεί υπό αμφισβήτηση. Το κεκτημένο αυτό του ελληνικού λαού δεν μπορεί να εξαρτηθεί από την διεξαγωγή δημοψηφίσματος.

Τάδε έφη ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης, την ώρα που ο πρωθυπουργός έσκυβε το κεφάλι μπροστά στη Μέργκελ... Οι εξελίξεις τρέχουν, τεχνιέντως η όχι...

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/8715

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις λάθος , δεν είμαστε έτσι , τουλάχιστον όχι όλοι....

Ο γείτονάς μου δεν πρόκειται να πεινάσει, φίλε μου! Γιατί δεν θα το επιτρέψω εγώ, με οποιοδήποτε τρόπο. Δυστυχώς όμως εμείς/εσείς/αυτοί οι κάποιοι λίγοι, δεν μπορούμε να κρατάμε πάντα ψηλά το κεφάλι του διπλανού!

Αυτό που λέω συνέχεια είναι πως όσο ο λαός δίνει, αυτοί θα συνεχίσουν να ζητάνε! Κάποια στιγμή πρέπει να αλλάξει η κατάσταση κι αυτό είναι μόνο στο δικό μας χέρι (ίσως και πόδι-για τις κλοτσιές!)

Όσον αφορά τις λαμογιές, ένα έχω να πω. Το ψάρι βρωμάει πάντα απ'το κεφάλι! Μας/τους επέτρεψαν να γίνουμε λαμόγια. Άμα ερχόμουν εγώ και σου χάριζα ένα βόδι, δεν θα το έπαιρνες? Φυσικά! Χαζός είσαι να πεις όχι? Άρα.....?!?!?!?

Με πιάνεις νομίζω......

Την καλημέρα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο γείτονάς μου δεν πρόκειται να πεινάσει, φίλε μου! Γιατί δεν θα το επιτρέψω εγώ, με οποιοδήποτε τρόπο. Δυστυχώς όμως εμείς/εσείς/αυτοί οι κάποιοι λίγοι, δεν μπορούμε να κρατάμε πάντα ψηλά το κεφάλι του διπλανού!

Αυτό που λέω συνέχεια είναι πως όσο ο λαός δίνει, αυτοί θα συνεχίσουν να ζητάνε! Κάποια στιγμή πρέπει να αλλάξει η κατάσταση κι αυτό είναι μόνο στο δικό μας χέρι (ίσως και πόδι-για τις κλοτσιές!)

Όσον αφορά τις λαμογιές, ένα έχω να πω. Το ψάρι βρωμάει πάντα απ'το κεφάλι! Μας/τους επέτρεψαν να γίνουμε λαμόγια. Άμα ερχόμουν εγώ και σου χάριζα ένα βόδι, δεν θα το έπαιρνες? Φυσικά! Χαζός είσαι να πεις όχι? Άρα.....?!?!?!?

Με πιάνεις νομίζω......

Την καλημέρα μου.

Εγώ δε θα το παιρνα κ συμφωνα μ αυτά που πιστεύω δεν είμαι χαζός για σένα είμαι χαζός . Κ παρά την χαζομάρα μου σε πιάνω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δε θα το παιρνα κ συμφωνα μ αυτά που πιστεύω δεν είμαι χαζός για σένα είμαι χαζός . Κ παρά την χαζομάρα μου σε πιάνω .

Αρνήθηκα θέση σε ΔΟΥ, επειδή δεν ήθελα να ψηφίσω τον συγκεκριμένο άνθρωπο! (Τουλάχιστον πήρα την ικανοποίηση ότι του το είπα κατάμουτρα!)

Κι εγώ χαζή είμαι φίλε CEL! Κατά τη γενική γνώμη......

Το θέμα είναι πως δεν αποτελούμε εμείς οι δύο (άντε και κάποιοι λίγοι ακόμη) το ελληνικό έθνος. Κ δυστυχώς δεν είμαστε ούτε καν αντιπροσωπευτικό δείγμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...