Προς το περιεχόμενο

10 λόγους που η Ελλάδα θα βγεί από την κρίση πιο δυνατή.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1.Καθορισμένο ιδιοκτησικό καθεστώς και ευρεία ιδιοκατοίκηση.

2.Χριστιανική ορθόδοξη πίστη με ισχυρούς συνεκτικούς δεσμούς αλλά και διακριτούς ρόλους.

3.Εξάλειψη αναφαλβητισμού εδώ και δεκαετίες.

4.Ομοιογενή αντίληψη περί κοινής καταγωγής.

5.Ιστορικό δεκαετιών με επιτεύγματα σε όλα τα επίπεδα.

6.Ισχυρή αντίληψη περί οικογενειακής συνοχής και υπερπροστατευτισμός στα μέλη.

7.Αμετάκλητη πορεία στην αστική δημοκρατία που υποστηρίζετε από την πλειοψηφία.

8.Άριστες κλιματολογικές συνθήκες για την ανάπτυξη δράσεων.

9.Επαρκή κεφάλαια σε χρήμα αλλά και σε δεξιότητες του ανθρώπινου δυναμικού.

10.Γεωπολιτική θέση που, έκρινε την μοίρα αυτού του τόπου στις συμφωνίες, μετά το Β παγκόσμιο πόλεμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χριστιανική ορθόδοξη πίστη Σώτο μου, αλλά τα σέξυ κορίτσια τα κοζάρεις μια χαρά.

Κάτι μου θύμισε αυτός ο δεκάλογος πάντως:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ DOCTOR ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ.ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΥΠΟΛΗΨΕΙΣ ΔΕΝ ΘΙΓΟΥΜΕ.

Ο Σωτήρης ξέρει ότι τον αγαπώ και τον πειράζω! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Σωτήρης ξέρει ότι τον αγαπώ και τον πειράζω! :rolleyes:

αμοιβαία τα αισθήματα Δημήτρη!

υ.γ

διάβασε τον αύξοντα αριθμό 7 και συλλογίσου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χριστιανική ορθόδοξη πίστη Σώτο μου, αλλά τα σέξυ κορίτσια τα κοζάρεις μια χαρά.

Κάτι μου θύμισε αυτός ο δεκάλογος πάντως:

Καλά τι μου θύμισες τώρα....

Είχα πεθάνει στο γέλιο όταν το είχα δει τότε...

Τώρα με ξαναπέθανες.... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Καθορισμένο ιδιοκτησικό καθεστώς και ευρεία ιδιοκατοίκηση.

Εγώ ειμί ο Κύριος ο Θεός σου, όστις εξήγαγόν σε εξ οίκου δουλείας, ουκ έσονταί σοι Θεοί έτεροι πλην εμού .

2.Χριστιανική ορθόδοξη πίστη με ισχυρούς συνεκτικούς δεσμούς αλλά και διακριτούς ρόλους.

Ου ποιήσεις σεαυτώ είδωλον, ουδέ παντός ομοίωμα όσα εν τω ουρανώ άνω και όσα εν τη γη κάτω και όσα εν τοις ύδασιν υπό κάτω της γης, ου προσκυνήσεις αυτοίς ουδέ μη λατρεύσεις αυτοίς.

3.Εξάλειψη αναφαλβητισμού εδώ και δεκαετίες.

Ου λήψει το όνομα Κυρίου του Θεού σου επί ματαίω.

4.Ομοιογενή αντίληψη περί κοινής καταγωγής.

Μνήσθητι την ημέραν του Σαββάτου αγιάζειν αυτήν, εξ ημέρας εργά και ποιήσεις πάντα τα έργα σου, τη δε εβδόμη Σάββατα Κυρίω τω Θεώ σου.

5.Ιστορικό δεκαετιών με επιτεύγματα σε όλα τα επίπεδα.

Τίμα τον πατέρα σου και την μητέρα σου, ίνα ευ σοι γένηται και ίνα μακροχρόνιος γένη επί της γης.

6.Ισχυρή αντίληψη περί οικογενειακής συνοχής και υπερπροστατευτισμός στα μέλη.

Ου φονεύσεις.

7.Αμετάκλητη πορεία στην αστική δημοκρατία που υποστηρίζετε από την πλειοψηφία.

Ου μοιχεύσεις.

8.Άριστες κλιματολογικές συνθήκες για την ανάπτυξη δράσεων.

Ου κλέψεις.

9.Επαρκή κεφάλαια σε χρήμα αλλά και σε δεξιότητες του ανθρώπινου δυναμικού.

Ου ψευδομαρτυρήσεις κατά του πλησίον σου μαρτυρίαν ψευδή.

10.Γεωπολιτική θέση που, έκρινε την μοίρα αυτού του τόπου στις συμφωνίες, μετά το Β παγκόσμιο πόλεμο.

Ουκ επιθυμήσεις πάντα όσα τω πλησίον σου εστί.

Σε πάω!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πάω!! :)

Σουλη, πες του (του Σωτου) να ερθει στην Ευβοια να τον γνωρισουμε, γιατι εγω ντρεπομαι ... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουλη, πες του (του Σωτου) να ερθει στην Ευβοια να τον γνωρισουμε, γιατι εγω ντρεπομαι ... :)

thank you Χρυσούλα.. θα βρίσκομαι στην εσπερία το διάστημα αυτό.. (σύντομο break stop)

η σκέψη μου όμως θα βρίσκεται κοντά στους αγαπημένους μου συνάδελφους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου , πραγματι σε γενικες γραμμες ο δεκαλογος σου μας χαρακτηριζει , αλλά τα πλειστα των χαρακτηριστικων του , ειναι που διαχρονικα μας οδηγησαν εδω περα , στη μιζερη κατασταση μας . αρα τι πρεπει να κανουμε ; μαλλον ν' αλλαξουμε μυαλα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

1.Καθορισμένο ιδιοκτησικό καθεστώς και ευρεία ιδιοκατοίκηση.

2.Χριστιανική ορθόδοξη πίστη με ισχυρούς συνεκτικούς δεσμούς αλλά και διακριτούς ρόλους.

3.Εξάλειψη αναφαλβητισμού εδώ και δεκαετίες.

4.Ομοιογενή αντίληψη περί κοινής καταγωγής.

5.Ιστορικό δεκαετιών με επιτεύγματα σε όλα τα επίπεδα.

6.Ισχυρή αντίληψη περί οικογενειακής συνοχής και υπερπροστατευτισμός στα μέλη.

7.Αμετάκλητη πορεία στην αστική δημοκρατία που υποστηρίζετε από την πλειοψηφία.

8.Άριστες κλιματολογικές συνθήκες για την ανάπτυξη δράσεων.

9.Επαρκή κεφάλαια σε χρήμα αλλά και σε δεξιότητες του ανθρώπινου δυναμικού.

10.Γεωπολιτική θέση που, έκρινε την μοίρα αυτού του τόπου στις συμφωνίες, μετά το Β παγκόσμιο πόλεμο.

η καλύτερη ευκαιρία να κάνεις λεφτά είναι η Ελλάδα και, είναι τώρα.

επένδυσε στην Ελλάδα.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Καθορισμένο ιδιοκτησικό καθεστώς και ευρεία ιδιοκατοίκηση.

2.Χριστιανική ορθόδοξη πίστη με ισχυρούς συνεκτικούς δεσμούς αλλά και διακριτούς ρόλους.

3.Εξάλειψη αναφαλβητισμού εδώ και δεκαετίες.

4.Ομοιογενή αντίληψη περί κοινής καταγωγής.

5.Ιστορικό δεκαετιών με επιτεύγματα σε όλα τα επίπεδα.

6.Ισχυρή αντίληψη περί οικογενειακής συνοχής και υπερπροστατευτισμός στα μέλη.

7.Αμετάκλητη πορεία στην αστική δημοκρατία που υποστηρίζετε από την πλειοψηφία.

8.Άριστες κλιματολογικές συνθήκες για την ανάπτυξη δράσεων.

9.Επαρκή κεφάλαια σε χρήμα αλλά και σε δεξιότητες του ανθρώπινου δυναμικού.

10.Γεωπολιτική θέση που, έκρινε την μοίρα αυτού του τόπου στις συμφωνίες, μετά το Β παγκόσμιο πόλεμο.

η καλύτερη ευκαιρία να κάνεις λεφτά είναι η Ελλάδα και, είναι τώρα.

επένδυσε στην Ελλάδα.!

Από την χτεσινή Ελευθεροτυπία

Επενδύσεις

Στη Βουλιαγμένη βρίσκεται η έκταση της Εκκλησίας για την οποία ενδιαφέρεται ο σεΐχης του Κατάρ. Το επιβεβαίωσε χθες στα μέλη της Ιεράς Συνόδου ο αρχιεπίσκοπος Ιερώνυμος, επισημαίνοντας ότι πρόκειται για έκταση 85 στρεμμάτων που ανήκει στην Αρχιεπισκοπή Αθηνών και δεν θα εκποιηθεί.

Οπως εξήγησε ο Ιερώνυμος, εάν υπάρξει τελικά συμφωνία, αυτή θα αφορά μακροχρόνια εκμίσθωση της έκτασης. Και επειδή η έκταση της Εκκλησίας στη Βουλιαγμένη θεωρείται «φιλέτο», αναμένεται να κατασκευαστούν πολυτελείς εξοχικές κατοικίες ή ξενοδοχείο.

Ο αρχιεπίσκοπος κάλεσε τους αρχιερείς, εάν ενδιαφέρονται για την εκμετάλλευση εκτάσεων που πιθανόν διαθέτουν στις Μητροπόλεις τους, να υποβάλουν προτάσεις στην Ιερά Σύνοδο. Με λίγα λόγια, ο αρχιεπίσκοπος ετοιμάζεται για τη μεγαλύτερη συμφωνία στη μετά Μνημόνιο εποχή. Θα του βγει;

Θ.ΤΣ.

Είδες για να βάζεις δεύτερο κιόλας το Ελλάς Ελλήνων Χριστιανών

Πρώτη ανοίγει τον δρόμο η εκκλησία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω καποιος να μου πει,οποιος και να να ελθη απο τους ηδη υπαρχοντες αρχηγους κομματων,ή ακομη και καποιος που θα προκυψη και δεν...ξερουμε(π.χ ας πουμε καποιου επαιξε,μεχρι και το ονομα του υπευθυνου του σημερα , Σημιτη κυριε ελεησον!!)τι νομιζει οτι μπορει να αλλαξη απο την υπαρχουσα χαραγμενη πορεια προς την εξαθλιωση?αφου και ο Σαμαρας,τα μονα που υποσχεται ειναι οτι,θα τηρηση....και αυτος την συμβαση του Οκτωβριου ,θα μεινη στο ευρω,αλλα θα...επαναδιαπραγματευτη το/τα μνημονιο, δεν ξερω πως, αφου θα τηρηση τα συμφωνηθεντα.παιδια οι εκλογες ζητουνται σαν μεσο να αλλαξη η καρεκλα και τιποτε αλλο.η επομενη μερα ,για οποιον επιζησει,θα ξημερωση οπως την σημερινη,μεχρι να πιασουμε πατο.ξερετε τι μου ειπε καποιος που δουλευει για τις μυστικες αμερικανικες υπηρεσιες?οτι η Μερκελ,λεει εκβιαζει τον Παπανδρεου οτι ,το δανειο οταν δει τα δυσκολα ,αφου εμεις για αυτο,εχουμε υποθηκευσει μεχρι....την Ακροπολη ,θα το πουληση.....στην Τουρκια....και αυτη ας πραξει τα δεοντα...να το διεκδικηση.οτι θελεις ακους ,οτι θελεις βλεπεις,μονο ελπιδα δυστυχως εγω δεν βλεπω ουτε σε 30 χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω καποιος να μου πει,οποιος και να να ελθη απο τους ηδη υπαρχοντες αρχηγους κομματων,ή ακομη και καποιος που θα προκυψη και δεν...ξερουμε(π.χ ας πουμε καποιου επαιξε,μεχρι και το ονομα του υπευθυνου του σημερα , Σημιτη κυριε ελεησον!!)τι νομιζει οτι μπορει να αλλαξη απο την υπαρχουσα χαραγμενη πορεια προς την εξαθλιωση?αφου και ο Σαμαρας,τα μονα που υποσχεται ειναι οτι,θα τηρηση....και αυτος την συμβαση του Οκτωβριου ,θα μεινη στο ευρω,αλλα θα...επαναδιαπραγματευτη το/τα μνημονιο, δεν ξερω πως, αφου θα τηρηση τα συμφωνηθεντα.παιδια οι εκλογες ζητουνται σαν μεσο να αλλαξη η καρεκλα και τιποτε αλλο.η επομενη μερα ,για οποιον επιζησει,θα ξημερωση οπως την σημερινη,μεχρι να πιασουμε πατο.ξερετε τι μου ειπε καποιος που δουλευει για τις μυστικες αμερικανικες υπηρεσιες?οτι η Μερκελ,λεει εκβιαζει τον Παπανδρεου οτι ,το δανειο οταν δει τα δυσκολα ,αφου εμεις για αυτο,εχουμε υποθηκευσει μεχρι....την Ακροπολη ,θα το πουληση.....στην Τουρκια....και αυτη ας πραξει τα δεοντα...να το διεκδικηση.οτι θελεις ακους ,οτι θελεις βλεπεις,μονο ελπιδα δυστυχως εγω δεν βλεπω ουτε σε 30 χρονια.

κάνε μια γύρα Νίκο, στον πολιστισμένο δυτικό κόσμο για να λύσεις την απορία σου..

τ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε fazexa ειναι απλη η λυση βγαζεις ορυκτο πλουτο που εχεις[πρωτη σε ολη την ευρωπη]και καθαρισες ουτε μνημονια ουτε τιποτα ειναι προδοτες και δεν το κανουν γιατι ειναι και υπαλληλοι των εταιριων πχ γκολμαν ζακς που φτοχευοντασ την ελλαδα θα τα παρουν τζαμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 months later...

1.Καθορισμένο ιδιοκτησικό καθεστώς και ευρεία ιδιοκατοίκηση.

2.Χριστιανική ορθόδοξη πίστη με ισχυρούς συνεκτικούς δεσμούς αλλά και διακριτούς ρόλους.

3.Εξάλειψη αναφαλβητισμού εδώ και δεκαετίες.

4.Ομοιογενή αντίληψη περί κοινής καταγωγής.

5.Ιστορικό δεκαετιών με επιτεύγματα σε όλα τα επίπεδα.

6.Ισχυρή αντίληψη περί οικογενειακής συνοχής και υπερπροστατευτισμός στα μέλη.

7.Αμετάκλητη πορεία στην αστική δημοκρατία που υποστηρίζετε από την πλειοψηφία.

8.Άριστες κλιματολογικές συνθήκες για την ανάπτυξη δράσεων.

9.Επαρκή κεφάλαια σε χρήμα αλλά και σε δεξιότητες του ανθρώπινου δυναμικού.

10.Γεωπολιτική θέση που, έκρινε την μοίρα αυτού του τόπου στις συμφωνίες, μετά το Β παγκόσμιο πόλεμο.

good morning Hellas..

a new is coming..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν η Ελλάδα που γέννησε τη ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ θυμηθεί τις βασικές αρχές της (Ισηγορία,Ισονομία,Ισοκρατία,Διαφάνεια,Δημοσιότητα,Διαβούλευση )και όταν επανέλθει η νομοθετική εξουσία στους πολίτες (Επίσης βασικό γνώρισμα της Δημοκρατίας) ΤΟΤΕ και μόνο θα σωθουμε πραγματικά....

Όσο κι αν ανέβει το ΑΕΠ όσο κι αν μειωθούν τα δάνεια μας , όσα πρωτογεννή πλεονάσματα κι αν παρουσιάσουμε, όσοι προδότες κι αν μπουν φυλακή(ναι καλα....) , αν δε καταπολεμήσουμε και την κοινωνική-πολιτική-ηθική κρίση που αντιμετωπίζει η χώρα, τότε είναι απλά θέμα χρόνου να ξανακυλήσουμε στο βούρκο και τα σκάτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...

1.Καθορισμένο ιδιοκτησικό καθεστώς και ευρεία ιδιοκατοίκηση.

2.Χριστιανική ορθόδοξη πίστη με ισχυρούς συνεκτικούς δεσμούς αλλά και διακριτούς ρόλους.

3.Εξάλειψη αναφαλβητισμού εδώ και δεκαετίες.

4.Ομοιογενή αντίληψη περί κοινής καταγωγής.

5.Ιστορικό δεκαετιών με επιτεύγματα σε όλα τα επίπεδα.

6.Ισχυρή αντίληψη περί οικογενειακής συνοχής και υπερπροστατευτισμός στα μέλη.

7.Αμετάκλητη πορεία στην αστική δημοκρατία που υποστηρίζετε από την πλειοψηφία.

8.Άριστες κλιματολογικές συνθήκες για την ανάπτυξη δράσεων.

9.Επαρκή κεφάλαια σε χρήμα αλλά και σε δεξιότητες του ανθρώπινου δυναμικού.

10.Γεωπολιτική θέση που, έκρινε την μοίρα αυτού του τόπου στις συμφωνίες, μετά το Β παγκόσμιο πόλεμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Σωτήρη πραγματικά ......... Τι σκατά νομίζεις από το δεκάλογο γίνεται ή θα μείνει όρθιο μετά τα μέτρα των μνημονίων , τροικανών και εγχώριων ληστοσυμμοριτών ?????

Πές μου ρε φίλε .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λόγους που η Ελλάδα θα βγεί από την κρίση πιο δυνατή.

Nαι, ναι... δεν θα βγει ο ...πλανητης όλος, αλλά η Ελλάδα θα βγει.

Σιγουρα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Σωτήρη πραγματικά ......... Τι σκατά νομίζεις από το δεκάλογο γίνεται ή θα μείνει όρθιο μετά τα μέτρα των μνημονίων , τροικανών και εγχώριων ληστοσυμμοριτών ?????

Πές μου ρε φίλε .....

Ανάγκες αρχέγονες του ανθρώπου.

παρατίθενται με σειρά σπουδαιότητας.

1.τροφή

2.sex

3.ασφάλεια

Απόστολε, η οικονομία είναι επιστήμη που εφαρμόζεται σε ανθρώπους.

Ολα τα προσόντα του Δεκάλογου που κατέχει η Ελληνική Φυλή θα ανταποκριθούν γιατί οι τρείς ανάγκες παραπάνω, είναι ισχυρότατες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάγκες αρχέγονες του ανθρώπου.

παρατίθενται με σειρά σπουδαιότητας.

1.τροφή

2.sex

3.ασφάλεια

Απόστολε, η οικονομία είναι επιστήμη που εφαρμόζεται σε ανθρώπους.

Ολα τα προσόντα του Δεκάλογου που κατέχει η Ελληνική Φυλή θα ανταποκριθούν γιατί οι τρείς ανάγκες παραπάνω, είναι ισχυρότατες.

Σωτήρη , προσωπικά πιστεύω ότι αυτή τη λίστα(μιλάω για τα 10) την είχαμε ή τουλάχιστον στα περισσότερα από αυτά που γράφεις . Τώρα και με την εφαρμογή των μέτρων δεν θα μείνει τίποτα από αυτή , πλην ίσως της αστικής Δημοκρατίας αλλά όχι όπως την εννοείς εσύ , αλλά αυτοί ......

ΥΓ και απλά στα υπόλοιπα 3 πρόσθεσε το 4. Ανάγκη Κοινωνικοποίησης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...