Jump to content
  • 0

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ Δ.Ε.Ν. ΓΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΟΛΥΣΗΣ

Carpediem
 Share

Question

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους!!!

Έχω ένα πρόβλημα. Υπάλληλος σε εταιρεία μετά από μακροχρόνια άδεια ασθενείας, απεβίωσε. Επειδή είναι η πρώτη φορά που μου τυχαίνει ( και εύχομαι η τελευταία!) ρώτησα στον Οαεδ και στην Επιθεώρηση Εργασίας για τις περαιτέρω ενεργειές μου.

Με ενημέρωσαν από τον Οαεδ πως πρέπει να κάνω καταγγελία σύμβασης και να αναγράψω επάνω στο έντυπο "λόγω θανάτου". Στην Επιθεώρηση εργασίας όμως, όταν ρώτησα αν δικαιούνται οι κληρονόμοι αποζημίωση με παράπεμψαν στο Δ.Ε.Ν.. Εγώ όμως δεν το έχω και όσους γνωστούς λογιστές ρώτησα, επίσης δεν έχουν το συγκεκριμένο τεύχος.

Υπάρχει κάποιος που το έχει και θα μπορούσε να το ανεβάσει???? Παρακαλώ?? Είναι του έτους 2008, τεύχος 1508 (στους τόμους είναι στον αρ.64) στις σελίδες 171 εώς 173 ή 174. Δεν μου είπαν σε ποια ακριβώς σελίδα τελειώνει το θέμα για την καταγγελία συμβασης.

Αν μπορεί κάποιος συνάδελφος να με βοηθήσει...

Ευχαριστώ!!

10 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Καλημέρα,

Οι κληρονόμοι δικαιούνται τα δεδουλευμένα (αν εκκρεμούν), την αναλογία Δώρων Εορτών (στην περίπτωσή σας Χριστουγέννουν), και αποδοχές αδείας και επιδόματος αδείας (αν δεν τα έχετε ήδη καταβάλει).

Όχι δεν δικαιούνται αποζημίωση απόλυσης, εφόσον δεν έγινε καταγγελία πριν τον θάνατο του μισθωτού, αλλά είναι αποτέλεσμα αυτού.

• 0

Εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί εξακολουθούν ορισμένοι και βάζουν στους τίτλους των θεμάτων sos, επείγον & λοιπά παρόμοια διακριτικά....... :angry:

Για να τα δουν περισσότερα μέλη, γιατί θεωρούν το θέμα τους ως το πιο σημαντικό και τα άλλα απλά θέματα, γιατί θέλουν να τραβούν τη προσοχή, γιατί πιστεύουν ότι έτσι είναι υποχρεωμένοι οι άλλοι να τους δώσουν απάντηση........................ :blink::blink::blink:

• 0

Πρώτον ευχαριστώ για τις 3 απαντήσεις.

Και Δεύτερον ,ΔΥΣΤΥΧΩΣ όσες φορές δεν έχω βάλει sos σε κάποιο θέμα δύσκολα μου απαντούν. Ενώ όταν βάζω, ακόμα και εσείς κ.stefanos_her μπήκατε στον κόπο να απαντήσετε. Λυπάμαι αν το θεωρείτε παραπλάνηση ή οτιδήποτε άλλο.

• 0

Πρώτον ευχαριστώ για τις 3 απαντήσεις.

Και Δεύτερον ,ΔΥΣΤΥΧΩΣ όσες φορές δεν έχω βάλει sos σε κάποιο θέμα δύσκολα μου απαντούν. Ενώ όταν βάζω, ακόμα και εσείς κ.stefanos_her μπήκατε στον κόπο να απαντήσετε. Λυπάμαι αν το θεωρείτε παραπλάνηση ή οτιδήποτε άλλο.

Μου θυμίζεις τον τσοπάνο που έκανε πλάκες ότι έρχεται λύκος και όταν ήρθε πραγματικά δεν τον πίστευε κανένας.

• 0

Μου θυμίζεις τον τσοπάνο που έκανε πλάκες ότι έρχεται λύκος και όταν ήρθε πραγματικά δεν τον πίστευε κανένας.

Επειδή λοιπόν δεν γνωρίζεις αν πράγματι ήρθε ο λύκος τότε κάνε το καλό και ρίχτο στο γυαλό.Αν γνωρίζεις την απάντηση δώστην.Δεν θα χάσεις τίποτε.

Αντίθετα θα βρεί έλεος η ψυχή σου εν τη ημέρα της κρίσεως.Κοίτα εμένα πως μεταμορφώθηκα,.Θέλεις και εσύ να γίνεις κόκκινο ανθρωπάκι με τρίαινα και κεντρωτή ουρά? :lol:

• 0

Όσα θέματα προλαβαίνουμε και τα βλέπουμε, τα διορθώνουμε ώστε να μην έχουν στον τίτλο τους SOS.

Και τι θα πρωτοπρολάβετε ρε Κώστα να κάνετε...????

Κωδικοποίηση, αναβάθμιση, ενημέρωση, θα κυνηγάτε και τον κάθε ένα που θέλει να εκβιάσει απάντηση και δεν τον νοιάζει η υπόλοιπη εύρυθμη λειτουργία του φορουμ.....????

Η νοοτροπία αυτή πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει.......

Εννοείται ότι η δικαιολογία ότι αν δεν βάλω sos δεν απαντάει κανείς είναι αστεία σε κάθε περίπτωση.......