Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΕ ΟΓΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΕΛΑΤΗ ΑΠΟ ΠΟΛΗ?


boydimm

Ερώτηση

Γειά σας,

Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν μπορώ να έχω πελάτη από πόλη, ενώ έχω πάρει απαλλαγή απο ΤΕΒΕ διότι έχω έδρα σε χωριό κάτω των 2000 κατοίκων. Η ασφάλεια μου είναι ΟΓΑ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Και βέβαια μπορείς να πάρεις πελάτη από πόλη.Σημασία έχει που είναι η έδρα σου.

Αν περιμένεις να ζήσεις από τους πελάτες του χωριού σου τότε σώθηκες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Είχα ρωτήσει στο ΤΕΒΕ και μου είχαν πει ότι στις αποδείξεις δεν πρέπει να φαίνεται ότι ο πελάτης μου έχει έδρα σε πολή η σε χωριό πάνω από το όριο των 2000 κατοίκων. Φοβάμαι ότι είναι παραπληροφόρηση...αν μπορούν και άλλοι συνάδελφοι που έχουν ΟΓΑ να μας διαφωτίσουν θα ήταν χρήσιμο. Amartole Ευχαριστώ και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Νομίζω ότι όλοι οι λογιστές καθώς και άλλοι ελεύθεροι επαγγελματίες(υδραυλικοί,ηλεκτρολόγοι...) από 1/11/2009 υπαγονται υποχρεωτικά στο ΤΕΒΕ ανεξαρτητα που έχουν την έδρα τους(σε χωριό ή πόλη).Αν υπάρχει κάτι νεότερο πληροφορήστε και εμένα διότι η έδρα του γραφείου είναι σε χωριό 700 κατοίκων και πληρώνω ΤΕΒΕ. Έτσι να ξέρω άν είμαι όντως ηλίθιος και τους πληρώνω τζάπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για ψάξτο καλύτερα ... Πιθανότατα πήρες την απαλλαγή οριακά, όταν δηλαδή δεν είχε βγει ακόμη η απόφαση για ασφάλιση στον Ο.Α.Ε.Ε. για μια σειρά επαγγελματιών. Κοίταξέ το, γιατί δεν αποκλείεται να καλεστείς να πληρώσεις παρελθόντα ασφαλιστικά "χαράτσια" ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

είναι πολύ μπερδεμένο θέμα...βρήκα μία εγκύκλιο Νο 80...τις 30/9/2010 που αναφέρει ότι αν ασκεις δραστηριότητα σε μη προαιρετική περιοχή τότε υπάγεσαι υποχρεωτικά στο ΤΕΒΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και βέβαια μπορείς να πάρεις πελάτη από πόλη.Σημασία έχει που είναι η έδρα σου.

Αν περιμένεις να ζήσεις από τους πελάτες του χωριού σου τότε σώθηκες!!!

Παλιά αυτά φίλε.... παλιά....

Εφόσον εκδόσει απυ σε εκτός περιοχής, την έκατσε τη βάρκα... υπαγωγή στον οαεε, υποχρεωτικά...

Αν και πρέπει να μην χορηγεί πλέον απαλλαγές στους λογιστές, όπως λέει ο giamitro....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παλιά αυτά φίλε.... παλιά....

Εφόσον εκδόσει απυ σε εκτός περιοχής, την έκατσε τη βάρκα... υπαγωγή στον οαεε, υποχρεωτικά...

Αν και πρέπει να μην χορηγεί πλέον απαλλαγές στους λογιστές, όπως λέει ο giamitro....

:lol: :lol:

Οπότε την έκατσε την βάρκα εκ των πραγμάτων.Αν περιμένει μόνο από τους πελάτες του χωριού του τότε σώθηκε.Αν και πιστεύω ότι λόγω συγχωριανών θα φάει το φέσι της αρκούδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ο Οργανισμός Ασφάλισης Ελεύθερων Επαγγελματιών, προς ενημέρωση τόσο των ίδιων των υπηρεσιών του όσο και των άμεσα ενδιαφερόμενων επαγγελματιών, προέβη στις παρακάτω διευκρινήσεις σχετικά με την χορήγηση απαλλακτικών βεβαιώσεων, σε επαγγελματίες που δραστηριοποιούνται σε προαιρετικές περιοχές (κάτω των 2000 χιλ. κατοίκων), βάσει των κείμενων διατάξεων (αρθρ. 9 του Ν.3050/02).

Σύμφωνα με αυτές, στην ασφάλιση του ΟΑΕΕ "ΔΕΝ" υπάγονται έμποροι και βιοτέχνες που:

- δραστηριοποιούνται "αποκλειστικά" σε προαιρετικές περιοχές.

- διατηρούν την επαγγελματική τους έδρα εντός των προαιρετικών περιοχών, πλην κατοικιών.

- από τον έλεγχο της βεβαίωσης έναρξης που τους χορηγείται από τη ΔΟΥ, προκύπτει δραστηριοποίηση με λιανικό εμπόριο.

- η μορφή της επιχείρησής τους είναι ατομική, ΟΕ ή ΕΕ. Οι περιπτώσεις αυτές θα κρίνονται σύμφωνα με το εισοδηματικό κριτήριο, όπως αυτό ορίζεται στις κείμενες διατάξεις και αφορούν τους ασκούντες ΜΟΝΟ τα κάτωθι επαγγέλματα καθώς και τα συναφή αυτών:

Αρτοποιείο, Γκαράζ, Είδη Γάμου, Είδη Καπνού, Είδη Προικός, Ενοικιαζόμενα Δωμάτια (11 και άνω), Επιδιωρθώσεις Ενδυμάτων - Υποδημάτων, Εστιατόριο, Ζαχαροπλαστείο, Καθαριστήρια, Καλαθοποιός, Καφενείο, Καφετέρια, Κηροπλαστείο, Κομμωτήρια-Κουρεία, Κρεοπωλείο, Κυλικείο-Αναψυκτήριο, Μανάβης, Μίνι Μάρκετ, Μπαρ, Μπαρ-Εστιατόριο εντός Ξενοδοχείου(όταν ανήκει σε διαφορετικά πρόσωπα από τους ιδιοκτήτες του ξενοδοχείου με οικονομική και λειτουργική αυτοτέλεια), Ξηροί Καρποί, Ξυλουργοί *, Οινοπωλεία, Παλαιοπωλεία, Παντοπωλεία, Παραδοσιακοί Μύλοι, Περίπτερο, Πρακτορείο ΠΡΟ ΠΟ, Ραφείο, Συνεργείο Αυτοκινήτων-Φανοποιείο, Ταβέρνα, Τοπικά Προιόντα, Τουριστικά Είδη, Υποδηματοποιείο, Ψιλικά Είδη-Χαρτικά-Τσιγάρα, Ωρολογοποιείο.

Ειδικά για τα πρατήρια υγρών καυσίμων, θα διενεργείται έλεγχος στις βεβαιώσεις έναρξης των ΔΟΥ, ως προς τον τόπο της επαγγελματικής έδρας. Στις περιπτώσεις που εμφανίζεται έδρα σε χωριό ή οικισμό, τότε οι επαγγελματίες θα κρίνονται με τις διατάξεις του αρθρ.9 του Ν.3050/02. Εάν η έδρα είναι σε εθνική οδό (παλαιά και νέα) ή σε συγκοινωνιακό κόμβο ή στο επαρχιακό οδικό δίκτυο, τότε οι επαγγελματίες θα ασφαλίζονται στον ΟΑΕΕ.

Αντιθέτως, εντάσσονται στην ασφάλιση του ΟΑΕΕ επαγγελματίες οι οποίοι:

- ασκούν επαγγέλματα, μέσω των οποίων προσφέρουν υπηρεσίες δηλώνοντας ως επαγγελματική έδρα κατοικίες, ευρισκόμενες σε προαιρετικές περιοχές όπως π.χ. εμπορικοί αντιπρόσωποι, λογιστές, ψυχολόγοι, σύμβουλοι επιχειρήσεων κ.τ.λ.

(Παρατήρηση: Της κατηγορίας αυτής εξαιρούνται οι δραστηριοποιούμενοι με φασόν, οι οποίοι υπάγονται στις διατάξεις του Ν. 3050/02).

- ασκούν επαγγέλματα, που λόγω της φύσης τους προσφέρουν υπηρεσίες σε χώρους ή περιοχές εκτός του καταστήματος, που δηλώνουν ως επαγγελματική έδρα, δηλαδή ηλεκτρολόγοι, υδραυλικοί, συνεργεία καθαρισμού, ασφαλιστές, περιβαλλοντολόγοι, δασοπόνοι, σύμβουλοι επιχειρήσεων κ.τ.λ.

- διατηρούν επαγγελματική έδρα εντός προαιρετικής περιοχής, αλλά λόγω της φύσης του επαγγέλματός τους, η πώληση ή η παροχή υπηρεσιών δεν περιορίζεται στην προαιρετική περιοχή, όπως π.χ. λογιστές, πρατήρια υγρών καυσίμων, ξενοδόχοι κ.τ.λ.

- δραστηριοποιούνται με σύναψη συμβάσεων κάθε είδους εκ των προαναφερθεισών στην εγκύκλιο 113/09.

Παρατήρηση: Ο τρόπος αντιμετώπισης όλων των περιπτώσεων δεν μεταβάλλεται από το εάν οι επαγγελματίες εκδίδουν τιμολόγια ή δελτία παροχής υπηρεσιών).

http://www.oaee.gr/annaouncdt.asp?annaounc_id=34&banner_pgc=3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

- διατηρούν επαγγελματική έδρα εντός προαιρετικής περιοχής, αλλά λόγω της φύσης του επαγγέλματός τους, η πώληση ή η παροχή υπηρεσιών δεν περιορίζεται στην προαιρετική περιοχή, όπως π.χ. λογιστές, πρατήρια υγρών καυσίμων, ξενοδόχοι κ.τ.λ.

Δηλαδή αν ένας λογιστής έχει 20 πελάτες και οι 18 δραστηριοποιούνται στην προαιρετική περιοχή και οι 2 εκτός περιοχής τότε υπάγεται στην ασφάλιση του ΟΑΕΕ?

Σάμπως κουφό μου ακούγεται αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δηλαδή αν ένας λογιστής έχει 20 πελάτες και οι 18 δραστηριοποιούνται στην προαιρετική περιοχή και οι 2 εκτός περιοχής τότε υπάγεται στην ασφάλιση του ΟΑΕΕ?

Σάμπως κουφό μου ακούγεται αυτό.

Άστα να πάνε..........

Κι όμως.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Είχα ρωτήσει στο ΤΕΒΕ και μου είχαν πει ότι στις αποδείξεις δεν πρέπει να φαίνεται ότι ο πελάτης μου έχει έδρα σε πολή η σε χωριό πάνω από το όριο των 2000 κατοίκων. Φοβάμαι ότι είναι παραπληροφόρηση...αν μπορούν και άλλοι συνάδελφοι που έχουν ΟΓΑ να μας διαφωτίσουν θα ήταν χρήσιμο. Amartole Ευχαριστώ και πάλι.

Καλά σου το ειπαν στο ΤΕΒΕ. Δεν ξερεις οτι προσφατα βγηκε εγκυκλιος γιαυτο; και μην μου πεις να βγαλω την εγκυκλιο; εδω μεσα ειναι, ψαξε την.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γειά σας,

Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν μπορώ να έχω πελάτη από πόλη, ενώ έχω πάρει απαλλαγή απο ΤΕΒΕ διότι έχω έδρα σε χωριό κάτω των 2000 κατοίκων. Η ασφάλεια μου είναι ΟΓΑ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

καλημερα και εγω σε χωριο εχω εδρα και σου λεω σιγουρα οτι απο το Μαιο του 2009 δεν πρεπει να εχεισ κοψει ουτε μια αποδειξη σε πολη αλλιως τεβε μου εχει γινει ελενχοσ απο του τεβε για αυτο και το ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επειδή για μια σχετική υπόθεση με τον ΟΑΕΕ φτάσαμε στα άκρα την εποχή που έβγαλε την περιβόητη εγκύκλιο 113 καθώς και με το άρθρο 25 του Ν. 3846 η λύση δόθηκε από την Γ.Γ.Κ.Α. εγκ. Aρ. πρ.: Φ.10035/12393/739/23.06.2010 μάλιστα στον Ο.Α.Ε.Ε. την συγκεκριμμένη εγκύκλιο την έχουν ευαγγέλιο.

Παραθέτω κάποια αποσπάσματα που έχουν εφαρμογή στην περίπτωσή σου:

“…θεωρούμε σκόπιμο να διευκρινίσουμε ότι επιβάλλεται ο λεπτομερής έλεγχος σχετικά με τον τόπο άσκησης δραστηριότητας όλων των επαγγελματιών και εμπόρων των περιοχών αυτών από 01.01.2009. Εφόσον από τον έλεγχο αυτό προκύψει ότι ασκήθηκε δραστηριότητα σε περιοχές υποχρεωτικής ασφάλισης του Ο.Α.Ε.Ε., πρέπει να ασφαλίζονται στον Οργανισμό υποχρεωτικά από 11.05.2010.”

“iii. Οι επαγγελματοβιοτέχνες και έμποροι της παραπάνω κατηγορίας που έχουν ήδη εξαιρεθεί από την ασφάλιση του Ο.Α.Ε.Ε. και έχουν υπαχθεί στην ασφάλιση του Ο.Γ.Α. λόγω εισοδηματικών κριτηρίων, επιβάλλεται να κληθούν και να ελεγχθούν σχετικά με τον τόπο άσκησης της δραστηριότητάς τους και αν διαπιστωθεί αποδεδειγμένα ότι από 01.01.2009 άσκησαν τη δραστηριότητά τους και σε περιοχές υποχρεωτικής ασφάλισης του Ο.Α.Ε.Ε. να υπαγάγονται από 11.05.2010 στην υποχρεωτική ασφάλιση του Οργανισμού.”

“δ. Θεωρούμε απαραίτητο να επισημάνουμε ότι τα πρόσωπα τα οποία έχουν την έδρα τους σε περιοχές της περίπτωσης 1α και ασκούν αποκλειστικά και μόνο επαγγέλματα παροχής υπηρεσιών, όπως λογιστές, σύμβουλοι επιχειρήσεων, ασφαλιστές, ψυχολόγοι, παροχή υπηρεσιών μέσω internet κλπ, πρέπει να ασφαλίζονται υποχρεωτικά στον Ο.Α.Ε.Ε., ανεξάρτητα από εισοδηματικά κριτήρια, δεδομένου ότι κατά τεκμήριο η άσκηση της δραστηριότητας αποκλειστικά και μόνο στις περιοχές αυτές δεν μπορεί να αποτελεί πηγή βιοπορισμού γιατί απευθύνεται σε περιορισμένο αριθμό ανθρώπων και περιορισμένων οικονομικών δυνατοτήτων και ως εκ τούτου η άσκηση της δραστηριότητας αυτής σε αστικές περιοχές φαίνεται αναπόφευκτη. Στις περιπτώσεις προσώπων της κατηγορίας αυτής, που προβάλλεται ως επιχείρημα η μη άσκηση δραστηριότητας πέραν των περιοχών αυτών, γνώμη της Υπηρεσίας μας είναι ότι θα πρέπει να υπογράφουν υπεύθυνη δήλωση περί μη άσκησης δραστηριότητας σε αστικές περιοχές, με το δεδομένο ότι δεν είναι αγρότες και δεν υπάγονται υποχρεωτικά στην ασφάλιση του Ο.Γ.Α..”

“ζ. Εφιστούμε την προσοχή σας στην εφαρμογή της διάταξης του δεύτερου εδαφίου της 1β περίπτωσης. Η διάταξη αυτή αφορά στους «παλαιούς» ασφαλισμένους (ασφάλιση πριν την 01.01.1993), οι οποίοι ενώ έχουν επαγγελματική, βιοτεχνική ή εμπορική δραστηριότητα σε περιοχές κάτω των 2.000 κατοίκων ή 1.000 κατοίκων στους προαναφερόμενους έξι (6) νομούς, ή 3.100 εάν πρόκειται για νησιά, παράλληλα ασκούν και μισθωτή εργασία (πλήρη ή μειωμένη) ή άλλη απασχόληση εκτός των υπακτέων στην υποχρεωτική ασφάλιση του Ο.Γ.Α.. Τα πρόσωπα αυτά τα οποία μέχρι σήμερα δεν ασφαλίζονται για την επαγγελματοβιοτεχνική ή εμπορική τους δραστηριότητα ούτε στον Ο.Γ.Α. λόγω της νομοθεσίας του, ούτε στον Ο.Α.Ε.Ε. λόγω εισοδηματικού κριτηρίου, επιβάλλεται να ασφαλίζονται υποχρεωτικά στον Ο.Α.Ε.Ε. από 11.05.2010.”

Για την εγκύκλιο αυτή κοίταξε http://www.taxheaven.gr/laws/circular/index/circular/11376.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γειά σας,

Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν μπορώ να έχω πελάτη από πόλη, ενώ έχω πάρει απαλλαγή απο ΤΕΒΕ διότι έχω έδρα σε χωριό κάτω των 2000 κατοίκων. Η ασφάλεια μου είναι ΟΓΑ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Θεωρώ πως παίζει σημαντικό ρόλο η εδρα των πελατών σου. Αν είναι εκτός της περιφέρειας που σε προστατεύει απο το ΤΕΒΕ θεωρώ πως με έναν απλό έλεγχο του πελατολογίου σου θα σε βάλουν να ασφαλιστείς αναδρομικά απο τις ημερομηνιές έκδοσης των αποδείξεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ?ΕΓΩ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΗΡΑ ΑΠΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΕ-ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΕ ΕΔΡΑ ΣΕ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ(ΕΧΩ ΕΔΡΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΜΟΥ)ΚΑΙ ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΣΤΟΝ ΟΓΑ.ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΑΠΑΛΛΑΓΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ισχυει αυτο που εγραψε η 070707

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ?ΕΓΩ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΗΡΑ ΑΠΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΕ-ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΕ ΕΔΡΑ ΣΕ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ(ΕΧΩ ΕΔΡΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΜΟΥ)ΚΑΙ ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΣΤΟΝ ΟΓΑ.ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΑΠΑΛΛΑΓΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ?

Πήρες απαλλαγή αλλά σε τρια χρόνια που θα σε καλέσουν για να δούν αν θα συνεχίσεις να έχεια απαλλαγή θα σου ζητήσουν τα παραστατικά εσόδων (ΑΠΥ κλπ). εκεί αν έχεις κόψει σε μή απαλλασόμενη περιοχή, αναδρομικά θα σε ασφαλίσουν στον ΟΑΕΕ. οπότε θα έχεις πληρώσει το ΟΓΑ τσάμπα και θα πρέπει να καταβάλεις και τις εισφορές στον ΟΑΕΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΟΧΙ ΛΑΜΟΓΙΕΣ ΠΙΑ

εννοείτε ότι χωρίς ΤΕΒΕ (ΟΑΕΕ) ΔΕΝ μπορείς να έχεις σχέση με πελατες πόλης.Αν ήταν έτσι ΌΛΟΙ θα βρίσκαμε για άκρη να δηλώσουμε έδρα σε κανα χωριουδάκι της γιαγιας μας!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εννοείτε ότι χωρίς ΤΕΒΕ (ΟΑΕΕ) ΔΕΝ μπορείς να έχεις σχέση με πελατες πόλης.Αν ήταν έτσι ΌΛΟΙ θα βρίσκαμε για άκρη να δηλώσουμε έδρα σε κανα χωριουδάκι της γιαγιας μας!!!!

Πες τα ρε τεραστιε απροσωπε επισκεπτη , που εχεις αποφασισει να φερεις την καθαρση σε ολους και ολα σαν ιπποτης καβαλα σε πληκτρολογιο!!

Ανοιξε μας τα ματια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΛΙΓΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ -ΛΙΓΑ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΙ

το απρόσωπο θα στηλιτεύσουμε επωνυμε ethos (επισης ανωνυμος είσαι) ? ή τη μόνιμη προσπάθεια για κολπάκια? έχουμε συμφωνήσει ότι προσπάθειες μαύρης εργασίας στο χώρο των λογιστών θα κυνηγηθούν μέχρι τελευταίας σταγόνας αίματος.Από ποινικό έως χειροδικία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Eχουμε συμφωνήσει ότι προσπάθειες μαύρης εργασίας στο χώρο των λογιστών θα κυνηγηθούν μέχρι τελευταίας σταγόνας αίματος.Από ποινικό έως χειροδικία.

Ποιοί συμφωνήσατε ?

Πότε συμφβωνήσατε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

το απρόσωπο θα στηλιτεύσουμε επωνυμε ethos (επισης ανωνυμος είσαι)μια χαρα επωνυμος ειμαι ? ή τη μόνιμη προσπάθεια για κολπάκια? έχουμε συμφωνήσει ότι προσπάθειες μαύρης εργασίας στο χώρο των λογιστών θα κυνηγηθούν μέχρι τελευταίας σταγόνας αίματος.Από ποινικό έως χειροδικία.

avengers-587x311.jpg

Προστατεψε μας απο το κακο ! Ω Μεγα Βασανιστη των φοροφυγαδων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

κακώς σε ενέταξαν εξαρχης στην ευνοικη ρύθμιση . Για να αποφύγεις το ΤΕΒΕ και για να πληρωνεις το χαμηλοτερο ασφάλιστρο του ΟΓΑ δεν αρκει να εχεις εδρα σε χωριο κατω απο ενα ορισμενο πληθυσμιακο οριο αλλά επιπλοον ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑΣ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ή ΝΑ ΠΑΡΕΧΕΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΠΙΚΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

κακώς σε ενέταξαν εξαρχης στην ευνοικη ρύθμιση . Για να αποφύγεις το ΤΕΒΕ και για να πληρωνεις το χαμηλοτερο ασφάλιστρο του ΟΓΑ δεν αρκει να εχεις εδρα σε χωριο κατω απο ενα ορισμενο πληθυσμιακο οριο αλλά επιπλοον ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑΣ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ή ΝΑ ΠΑΡΕΧΕΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΠΙΚΑ.

σωστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...