Προς το περιεχόμενο

Απεργία 19/10/2011 Ανακοίνωση ΕΦΕΕ Αθηνών-Πειραιώς


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπλα μπλα...ΚΚΕ...μπλα μπλα...ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΣ...μπλα μπλα...ΔΑΝΕΙΑ...μπλα μπλα...ΚΕΡΔΟΣ...μπλα μπλα...ΕΝΟΙΚΙΑ...

Αίσχος :angry:, έκτακτη εισφορά να πληρώσει τώρα!!

Λοιπόν αγαπητέ συνάδελφε οι ισολογισμοί όπως ξέρεις δεν λένε καί πάρα πολλά

Βέβαια απ' το να λές λόγια του αέρα, σκέφτηκες "δεν κοτσάρω καί εναν ισολογισμό?" να πω τα δικά μου...

Η ουσία αγαπητε δεν φαίνεται στους ισολογισμούς, το ποιός έκλεβε τον κοσμάκη τόσα χρόνια δε θα το βρείς σε κανέναν ισολογισμό κόμματος, επομένως ατυχές το παραδειγμά σου...

Η ουσία φαίνεται στην πολιτική καί στα συμφέροντα που εξυπηρετεί το κάθε κόμμα...

Η ουσία φαίνεται στους χώρους εργασίας καί στη τσέπη του καθένα μας καί οι εργαζόμενοι πλέον αρχίζουν καί καταλαβαίνουν καί τη δυναμή τους καί ποιος είναι δίπλα τους (βλ. ΜΕΒΓΑΛ) ό, τι καί να λές εσύ.

ΥΓ1. 8, 8 είναι η επιχορήγηση κι όχι 6,6 :D

ΥΓ2. Επίσης καλό θα είναι να μου εξηγήσεις κάποια στιγμη πως γίνεται να επιβιώσεις στον καπιταλισμό λειτουργώντας σοσιαλιστικά?(ερώτηση προς όλους τους καλοθελητές καί υμνητές της άποψης "αριστεροί με δεξιές τσέπες"...)

ΥΓ3. Το τοπικ αφορά την απεργία, δε πρόκειται να το συνεχίσω εδώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κακο ειναι οτι πλεον μας εχουν καταστρεψει τις ζωες μας μαζι με την οικονομια της χωρας, εγω θα ηθελα να πω μονιο για τους συναδελφους που μας καλουνε να κλεισουμε τα γραφεια μας ΤΩΡΑ, οταν ψηφιστηκε το μνημονιο δεν ηξεραν που θα παει η δουλεια, αν δεν ηξεραν δεν διαβασαν το μνημονιο, αν το διαβασαν δεν καταλαβαν; γιατι τωρα ξαφνικα ξυπνησαν τωρα που πειρακτηκε η τσεπη τους. ουτε αυτο δεν ηταν ικανοι να προβλεψουν ή τοσο καιρο ζουσαν στον κοσμο τους αδιαφορωντας για το τι γινεται γυρω τους, μηπως δεν ηταν ικανοι να καταλαβουν ουτε οταν εκλειναν επιχειρησεις, ουτε οταν βλεπανε να απολυεται ο κοσμος που παει η κατασταση και να το καταγγειλουν αντι να συζητουν με την προδοτικη ληστοσυμμορια τα καινουργια νομοσχεδια χαρατσιων και να μας φορεσουν καπελλο και την νεα αδεια του επιμελητηριου για να βγαζει το επιμελητηριο ποιο πολλα και να μας απαγορεψουν να δουλεψουμε οταν αυτο τον καιρο βαζουν σε συνεργασια με την ληστοσυμμορια να εχουμε φορολογικη και ασφαλιστικη ενημεροτητα

Φίλε μου, καλό είναι να βάζουμε τα πράγματα σε μια σειρά στο μυαλό μας, να ξέρουμε που και σε ποιούς απευθυνόμαστε, και γιατί. Αν και εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω κάποιο άλλο συνδικαλιστικό φορέα να μετείχε σε συζήτηση για τα απανωτά φορολογικά νομοσχέδια... :blink: Εκτός αν μου διαφεύγει κάτι, που το γνωρίζεις μόνο εσύ...

Η δική μου τσέπη προσωπικά έχει πειραχτεί πριν το μνημόνιο, και δεν έχει αλλάξει κάτι από τότε, μόνο που δεν είναι αυτό - και ούτε θα έπρεπε να είναι- το θέμα μας.

Κανείς μας δεν ξύπνησε ξαφνικά, και ελπίζαμε όλοι πιστεύω, έστω και αυτή την ύστατη στιγμή - γιατί τέτοια είναι -, να βαδίσουμε όλοι μαζί χωρίς να τρώμε ο ένας τα σωθικά του άλλου.

Ας μην ξεχνάμε ότι το μίσος και η διχόνοια ανοίγουν τη δίοδο σε ανελεύθερους δρόμους. Μια ματιά στην ιστορία αυτού του τόπου θα σε πείσει.

Πιο πάνω κάποιος βρίζει αυτούς που ψήφιζαν ΠΑΣΟΚ,ΝΔ κ.ο.κ... Η γκιλοτίνα για τους υπεύθυνους είναι, όχι για όσους πίστεψαν και ακολούθησαν, καλώς η κακώς δεν έχει σημασία αυτή τη στιγμή. Το ζητούμενο σήμερα είναι το τώρα και το αύριο. Εκεί θα πρέπει να επικεντρωθούμε.

Η ισχύς είναι εν τη ενώσει, και αυτό θάπρεπε να είναι το σύνθημα μας.

Γιατί το διαίρει και βασίλευε πάντα τους ολίγους εξυπηρετούσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ισχύς είναι εν τη ενώσει, και αυτό θάπρεπε να είναι το σύνθημα μας.

Γιατί το διαίρει και βασίλευε πάντα τους ολίγους εξυπηρετούσε.

να το ακολουθούσες και συνδικαλιστικά Ειρήνη .........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, καλό είναι να βάζουμε τα πράγματα σε μια σειρά στο μυαλό μας, να ξέρουμε που και σε ποιούς απευθυνόμαστε, και γιατί. Αν και εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω κάποιο άλλο συνδικαλιστικό φορέα να μετείχε σε συζήτηση για τα απανωτά φορολογικά νομοσχέδια... :blink: Εκτός αν μου διαφεύγει κάτι, που το γνωρίζεις μόνο εσύ...

Η δική μου τσέπη προσωπικά έχει πειραχτεί πριν το μνημόνιο, και δεν έχει αλλάξει κάτι από τότε, μόνο που δεν είναι αυτό - και ούτε θα έπρεπε να είναι- το θέμα μας.

Κανείς μας δεν ξύπνησε ξαφνικά, και ελπίζαμε όλοι πιστεύω, έστω και αυτή την ύστατη στιγμή - γιατί τέτοια είναι -, να βαδίσουμε όλοι μαζί χωρίς να τρώμε ο ένας τα σωθικά του άλλου.

Ας μην ξεχνάμε ότι το μίσος και η διχόνοια ανοίγουν τη δίοδο σε ανελεύθερους δρόμους. Μια ματιά στην ιστορία αυτού του τόπου θα σε πείσει.

Πιο πάνω κάποιος βρίζει αυτούς που ψήφιζαν ΠΑΣΟΚ,ΝΔ κ.ο.κ... Η γκιλοτίνα για τους υπεύθυνους είναι, όχι για όσους πίστεψαν και ακολούθησαν, καλώς η κακώς δεν έχει σημασία αυτή τη στιγμή. Το ζητούμενο σήμερα είναι το τώρα και το αύριο. Εκεί θα πρέπει να επικεντρωθούμε.

Η ισχύς είναι εν τη ενώσει, και αυτό θάπρεπε να είναι το σύνθημα μας.

Γιατί το διαίρει και βασίλευε πάντα τους ολίγους εξυπηρετούσε.

δεν διαφωνω με ολα τα τελευταια που λες αλλα δεν μπορω να μην απορρησω για το τωρινο ξυπνημα και τα αργα αντανακλαστικα ενος συνδικαλιστικου φορεα που αντιπροσωπευει επαγγελματιες που πρωτοι απο ολους ηξεραν 'η οφειλαν να ξερουν, οτι οδηγουμαστε εδω που φθασαμε σημερα, επισης δεν ξερω αν στο θεμα της αδειας που πλεον θελει ασφαλιστικη και φορολογικη ενημεροτητα ειχε τις αντιρρησεις του και αν τις ειχε και δεν περασαν γιατι τοτε δεν καλεσε σε κλεισιμο των γραφειων μας, αλλο λοιπον το τι πρεπει να γινει εστω και τωρα και αλλο μην κανεις κριτικη, εγω προσωπικα δεν περιμενα κανεναν συλλογο για να αντιδρασω και να ενημερωσω ολους τους πελατες μου, γνωστους και φιλους για το που παμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανακοίνωση της ΠΟΦΕΕ

Δευτέρα, 17 Οκτωβρίου 2011

Ανακοίνωση – Κάλεσμα σε ΑΠΕΡΓΙΑ στις 19/10/2011

Το Δ.Σ. της Ομοσπονδίας ανταποκρινόμενο τόσο στην απόφαση της Γ.Σ.Ε.Β.Ε.Ε. όσο και στις αποφάσεις Γ.Σ. και Δ.Σ. πολλών Ενώσεων – Μελών του, αποφάσισε και καλεί όλες τις Ενώσεις – Μέλη της, αλλά και όλους τους Λογιστές – Φοροτεχνικούς Ελεύθερους Επαγγελματίες να συμμετέχουν στην Πανελλήνια Απεργία της 19ης Οκτωβρίου 2011 που αποφάσισε η Γ.Σ.Ε.Β.Ε.Ε. μαζί με άλλους Συνδικαλιστικούς φορείς Επαγγελματιών, Αυτοαπασχολούμενων και Εργαζομένων στον Ιδιωτικό και Δημόσιο Τομέα.

Το μεσοπρόθεσμο πλαίσιο και τα μέτρα εφαρμογής που πλέον αποτελούν νόμο του Κράτους μαζί με τα νέα μέτρα που περιλαμβάνονται στο πολυνομοσχέδιο που καλούνται οι κ.κ. Βουλευτές να ψηφίσουν αυτή την εβδομάδα, ζητούν από τους μικρομεσαίους φορολογούμενους να «στηρίξουν» τα έσοδα του Δημοσίου με την θέσπιση μέτρων αφαίμαξης από την Ελληνική Οικονομία δισεκατομμυρίων ευρώ, χωρίς να αφήνουν ανοικτό έστω «παράθυρο» ανάπτυξης και εξόδου από την ύφεση.

Τα πρόσθετα φορολογικά βάρη και οι οριζόντιες μειώσεις μισθών και συντάξεων δεν θα αυξήσουν τα έσοδα του Δημοσίου ακόμη και βραχυπρόθεσμα γιατί αντίκεινται σε απλές λογικές και αρχές οικονομίας καθώς απλά έχει εξαντληθεί η φοροδοτική ικανότητα της μικρομεσαίας τάξης (κατώτερα και μεσαία εισοδήματα) γεγονός που θα μειώσει τους άμεσους και έμμεσους φόρους που προσδοκά το δημόσιο.

Σε μια περίοδο που οι επιχειρήσεις πλήττονται από την ύφεση που προέρχεται εν πολλοίς από την μείωση των εισοδημάτων (που προκρίθηκε σαν μέτρο) δεν είναι «εύλογη» η πρόσθετη φορολογική επιβάρυνση χωρίς να εξετάσουμε καθόλου σε πια οικονομική κατάσταση βρίσκεται ο φορολογούμενος ή η επιχείρηση.

Όταν στους επόμενους μήνες με κορύφωση τον Δεκέμβριο θα κληθούν οι φορολογούμενοι να πληρώσουν μια σειρά «έκτακτες» φορολογίες μαζί με το αυξημένο κόστος για θέρμανση και το κόστος διαβίωσης μιας χειμερινής περιόδου χωρίς τα ανάλογα εισοδήματα θα είναι πολύ χρήσιμο σε όσους «σχεδιάζουν» την Οικονομική πολιτική να συγκρίνουν τους έμμεσους φόρους που θα εισπραχθούν (αλλά και αυτών που θα οφείλονται) τον Ιανουάριο του 2012 με τους αντίστοιχους του 2011 και του 2010. Δυστυχώς τότε μόνον θα κατανοήσουν ότι η θεωρία «ΤΟΥΣ» διαφέρει από την πράξη.

Η Π.Ο.Φ.Ε.Ε. συμμετείχε σε όσες επιτροπές ή ομάδες εργασίας έχουν συγκροτηθεί για φορολογικά θέματα τουλάχιστον τα 5 τελευταία χρόνια.

Η εμπειρία που αποκομίσαμε είναι ότι δεν υπάρχει ΣΑΦΗ θέληση ουσιαστικής πάταξης της φοροδιαφυγής και σύλληψης της φορολογητέας ύλης και κανένας ουσιαστικός προγραμματισμός για ΑΝΑΠΤΥΞΗ.

Η χρησιμοποίηση του Κλάδου ως «ελεγκτικού μηχανισμού» για την μείωση της φοροδιαφυγής δεν μας προσφέρει τίποτε ουσιαστικό καθώς δεν υπάρχει πρόθεση για καμία ανταποδοτικότητα για τον πρόσθετο ρόλο και βάρος που μας «πρόσθεσαν» ενώ η ουσιαστική «Πιστοποίηση» και κατοχύρωση του Επαγγέλματος μας κόλλησε στα γρανάζια των υπηρεσιακών παραγόντων του Υπουργείου και η διαφαινόμενη ως υπάρχουσα Πολιτική Βούληση ξεχάσθηκε σε κάποιο συρτάρι.

Ο Ελεγκτικός μηχανισμός πρέπει να παραμείνει Δημόσιου χαρακτήρα ενώ ο Κλάδος να δρα επικουρικά και συγχρόνως να καλύπτεται με την νομοθέτηση ενός, αναγκαίου, Κώδικα Δεοντολογίας που θα μας οχυρώσει έναντι όλων όσων επιδιώκουν την επικράτηση «των κανόνων της ζούγκλας» που θα μειώσει την ποιότητα των υπηρεσιών μας και θα αυξήσει την παραοικονομία και την φοροδιαφυγή.

Ζητούμε λοιπόν από τους Συναδέλφους ΟΛΗΣ της Ελλάδας να βγουν από τα Γραφεία τους , συμμετέχοντας με όλους τους άλλους κοινωνικούς εταίρους στις συγκεντρώσεις που θα πραγματοποιηθούν σε όλες τις μεγάλες πόλεις το πρωί της Τετάρτης 19/10/2011 . Ενημερωθείτε από τους τοπικούς Συλλόγους για τον τόπο και ώρα.

ΚΑΜΙΑ συναλλαγή – με οιονδήποτε τρόπο – εκείνη την ημέρα και ειδικά με τις Δημόσιες Υπηρεσίες και Οργανισμούς του Δημοσίου.

Είναι ανάγκη να αγωνισθούμε για να σταματήσουν τα μέτρα που βαθαίνουν την ύφεση της Ελληνικής Οικονομίας και θα οξύνουν τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν όλες οι παραγωγικές τάξεις.

Λέμε ΝΑΙ στην πάταξη της φοροδιαφυγής αλλά:

- Λέμε ΟΧΙ στην λήψη μέτρων που έχουν απλά προσωρινό εισπρακτικό χαρακτήρα και προσπαθούν να καλύψουν τις «τρύπες» που δημιούργησαν όλοι όσοι θεώρησαν την άσκηση Εξουσίας προσωπικό τους «τσιφλίκι» και δικαίωμα.

- Λέμε ΟΧΙ στον μη νόμιμο «κεφαλικό φόρο» που μας επέβαλλαν,

- Λέμε ΟΧΙ στο υπερβολικό «παράβολο» για την Πιστοποίηση

- Λέμε ΟΧΙ στην κατάργηση του δικαιώματος αφαίρεσης του 100% των ασφαλιστικών μας εισφορών από το φορολογητέο μας εισόδημα, όπως ισχύει για όλους τους άλλους εργαζόμενους.

- Λέμε «ΟΧΙ» στην πληρωμή έμμεσων και άμεσων φόρων για αμοιβές που δεν θα μπορέσουμε ποτέ να εισπράξουμε και ζητούμε την επαναφορά στο προηγούμενο καθεστώς κατ΄ ελάχιστο για το 2011 και την επόμενη τριετία.

Η εξαφάνιση της ρευστότητας και το κλείσιμο των επιχειρήσεων δεν μας επιτρέπει να τρέφουμε ψευδαισθήσεις για την πορεία της πραγματικής οικονομίας.

Ζητούμε να ληφθούν άμεσα μέτρα τόνωσης της ανάπτυξης, γιατί χωρίς ανάπτυξη με μεγάλη ανεργία και χαμηλούς μισθούς σύντομα το κράτος δεν θα έχει πόρους για να παρέχει κοινωνικές υπηρεσίες και να πληρώνει μισθούς και συντάξεις και ο «κοινωνικός μισθός» που δικαιούνται ΟΛΟΙ οι Έλληνες Πολίτες θα μηδενισθεί.

Τα προβλήματα της πραγματικής οικονομίας αφορούν άμεσα τον καθένα από εμάς.

- ΟΛΟΙ στις κατά τόπους συγκεντρώσεις μαζί με τις άλλες παραγωγικές τάξεις και τους άλλους Κοινωνικούς Εταίρους.

- ΚΑΜΙΑ συναλλαγή με οποιοδήποτε τρόπο – και για οιονδήποτε λόγο – ΟΛΗ την ημέρα

Αν δεν κινητοποιηθούμε αύριο και ΕΜΕΙΣ θα πάμε σύντομα να γραφτούμε στον Ο.Α.Ε.Δ. αλλά δεν θα δικαιούμαστε επίδομα ανεργίας.

Αν δεν ενώσουμε την φωνή διαμαρτυρίας με όλους τους παραγωγικούς φορείς και τους εργαζόμενους πάρα πολλοί από μας δεν θα μπορούν να λάβουν πιστοποίηση εντός του 2012 καθώς ήδη πολλοί οφείλουν στο Δημόσιο και στα ασφαλιστικά ταμεία.

Συνάδελφοι ας σταθούμε στις πλατείες και τους δρόμους δίπλα στους υπαλλήλους μας, και αν δεν μας «ακούσουν» αυτή την φορά θα προσπαθήσουμε να είμαστε περισσότεροι ή να είμαστε «πιο αποτελεσματικοί» στην επόμενη απεργιακή μας κινητοποίηση γιατί ΜΟΝΟΝ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ να καλυτερέψουμε τις συνθήκες της δουλειάς μας και την ποιότητα της ζωής μας.

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/8558

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να το ακολουθούσες και συνδικαλιστικά Ειρήνη .........

Γιάννη, αυτό ξέρεις ότι αλλού θα έπρεπε να το πείς, και όχι σε μένα...Την αγωγή δεν την έκανα εγώ, το γνωρίζεις αυτό...

Ούτε ποτέ μου υπερασπίστηκα την ιδέα άλλης ομοσπονδίας.

Αλλά αφού το ξέρω ότι με αγαπάς, γιατί όλο με μαλώνεις; :(:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδια........αποφασισαν οι συλλογοι μας να κανουμε απεργία........τελικα επρεπε να κανουμε νωρίτερα αυτες τις ενέργειες....Κάλλιο Αργα παρα ποτε.............ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΜΠΡΟΣ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΣΤΙΣ 19/10 ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΓΜΕΝΗ......ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΙΣΩΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΗΚΑΤΕ ΠΟΤΕ ΣΕ ΠΟΡΕΙΑ ΜΗΝ ΔΙΣΤΑΣΕΤΕ........ΗΡΘΕ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΩΡΑ.....ΠΡΕΠΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ...........ΤΕΡΜΑ ΤΟ "ΧΑΙΔΕΜΑ" ΤΩΝ ΑΥΤΙΩΝ ΠΟΥ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΟΥΣ........ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ Ο ΜΑΚΑΡΙΤΗΣ Ο Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ.....ΑΓΩΝΑΣ.... ΑΓΩΝΑΣ..... ΑΓΩΝΑΣ...............

ΠΟΝΑΩ ΠΟΥ ΕΛΛΑΔΑ ΕΓΙΝΕ ΕΤΣΙ.....ΠΡΕΠΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΚΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ ................ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΜΑΣ..........ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...........

Ο Συνάδελφος xristosnlogist μέσα σε 7 σειρές τα είπε όλα και πολύ σωστά(γιατί πολύ μπλά-μπλά και θεωρία έχει πέσει για το θέμα της Απεργίας).

ΟΛΟΙ ΣΤΙΣ ΑΠΕΡΓΙΑΚΕΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΡΕΙΕΣ ΚΑΙ 48ωρη ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΙΣ 19 ΚΑΙ 20 ΟΚΤΩΒΡΗ.

Ας έχουμε κατά νού και την εναλλακτική ...βολή πίεσης(παρά πόδα τις χρεωστικές περιοδικές ΦΠΑ για μή υποβολή)??

Αυτό που μένει να οριστεί ΤΟΠΟΣ & ΩΡΑ συνάντησης μας την Τετάρτη 19/10/11

Συναδελφικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειρήνη

Ξεκίνησα πριν λίγο καιρό ένα θέμα με τα νέα του ¨συλλόγου¨ σας αλλά πλην του Κίμωνα κανείς σας δεν απάντησε.

Η όποια αγωγή (για την οποία ειλικρινά δεν ξέρω πολλά πράγματα) δεν αλλάζει την ουσία. Και η ουσία είναι ότι συμμετείχες στη δημιουργία διαπλαστικού συλλόγου και τώρα είσαι πρόεδρός του.

Το γεγονός ότι πραγματικά σε αγαπάω δεν σου δίνει και ασυλία στην κριτική μου.

Ούτε η αγάπη μου έχει να κάνει με την χρησιμοποίηση του ¨η ισχύς εν τη ενώσει¨, σύνθημα που το χρησιμοποιούσες και τότε που καλούσες στην δημιουργία άλλου διασπαστικού συλλόγου.

Αλλά είπα , δεν απάντησες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω βαρεθει να συζηταω ολα τα ιδια και τα ίδια

και επειδη ειλικρινα δεν καταλαβαινω για ποιο ακριβως λογο γινεται συνεχεια η ιδια συζήτηση ,

όποιος θελει έρχεται την Τετάρτη το μεσημέρι στην Αθηνα.

Προσωπικα συν Θεώ , θα ξεκινησω απο τον ηλεκτρικο του Πειραιά κατα τις 11:00 με την ομοσπονδια γονέων Πειραιά και θα ανεβούμε Αθηνα κατα τις 12:00.

Οποιος θελει ας δωσει στίγμα για το που θα βρίσκεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Συνάδελφος xristosnlogist μέσα σε 7 σειρές τα είπε όλα και πολύ σωστά(γιατί πολύ μπλά-μπλά και θεωρία έχει πέσει για το θέμα της Απεργίας).

ΟΛΟΙ ΣΤΙΣ ΑΠΕΡΓΙΑΚΕΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΡΕΙΕΣ ΚΑΙ 48ωρη ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΙΣ 19 ΚΑΙ 20 ΟΚΤΩΒΡΗ.

Ας έχουμε κατά νού και την εναλλακτική ...βολή πίεσης(παρά πόδα τις χρεωστικές περιοδικές ΦΠΑ για μή υποβολή)??

Αυτό που μένει να οριστεί ΤΟΠΟΣ & ΩΡΑ συνάντησης μας την Τετάρτη 19/10/11

Συναδελφικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω βαρεθει να συζηταω ολα τα ιδια και τα ίδια

και επειδη ειλικρινα δεν καταλαβαινω για ποιο ακριβως λογο γινεται συνεχεια η ιδια συζήτηση ,

όποιος θελει έρχεται την Τετάρτη το μεσημέρι στην Αθηνα.

Προσωπικα συν Θεώ , θα ξεκινησω απο τον ηλεκτρικο του Πειραιά κατα τις 11:00 με την ομοσπονδια γονέων Πειραιά και θα ανεβούμε Αθηνα κατα τις 12:00.

Οποιος θελει ας δωσει στίγμα για το που θα βρίσκεται.

ρε φίλε

και τον Θεό κατάφερες ?

είσαι απίστευτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύλλογος Αδειούχων Λογιστών – Φοροτεχνικών

Ελευθέρων Επαγγελματιών Ν. Χανίων

Μέλος της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας ΦοροτεχνικώνΕλευθέρων Επαγγελματιών (Π.Ο.Φ.Ε.Ε.)

ΔΝΣΗ: Β. ΚΟΡΝΑΡΟΥ 30 – ΧΑΝΙΑ * Τηλ. 28210-71581, fax 28210-36470

* e-mail: logistesxanion@yahoo.gr

Αρ. Πρωτοκ. Α002-20111016 **** Ημερομηνία 16/10/2011

Επιστολή για Συμμετοχή

στην Απεργία της 19ης Οκτωμβρίου

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΟΡΕΙΑ ΣΤΙΣ 09.30 !!!

Κλειστά γραφεία στις 19/10/11

Συνάδελφοι,

Ο Σύλλογος Αδειούχων Λογιστών Φοροτεχνικών Νομού Χανίων καλεί σε ΑΠΕΡΓΙΑ όλους τους συναδέλφους , μέλη του και μη , στις 19/10/2011 , συμπορευόμενοι με όλους τους άλλους κλάδους που απεργούν προκειμένου να εκφράσουμε την έντονη αντίδραση μας απέναντι στο πολυνομοσχέδιο , η ψήφιση του οποίου θα οδηγήσει την χώρα σε μεγαλύτερη ύφεση και τους πολίτες της σε εξαθλίωση

Ας κλείσουμε τα γραφεία μας στις 19/10/2011 και ας μαζευτούμε όλοι μαζί ως προσυγκέντρωση στην είσοδο της Δ.Ο.Υ. στις 09.30.

Με τιμή,

Εκ του Διοικητικού Συμβουλίου

Συλλόγου Αδειούχων Λογιστών Ν. Χανιών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φίλε

και τον Θεό κατάφερες ?

είσαι απίστευτος

:D :D

Πες μου ότι θα έρθεις εσυ

και θα τον αφήσω σπίτι για να μην συναντηθείτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειρήνη

Ξεκίνησα πριν λίγο καιρό ένα θέμα με τα νέα του ¨συλλόγου¨ σας αλλά πλην του Κίμωνα κανείς σας δεν απάντησε.

Η όποια αγωγή (για την οποία ειλικρινά δεν ξέρω πολλά πράγματα) δεν αλλάζει την ουσία. Και η ουσία είναι ότι συμμετείχες στη δημιουργία διαπλαστικού συλλόγου και τώρα είσαι πρόεδρός του.

Το γεγονός ότι πραγματικά σε αγαπάω δεν σου δίνει και ασυλία στην κριτική μου.

Ούτε η αγάπη μου έχει να κάνει με την χρησιμοποίηση του ¨η ισχύς εν τη ενώσει¨, σύνθημα που το χρησιμοποιούσες και τότε που καλούσες στην δημιουργία άλλου διασπαστικού συλλόγου.

Αλλά είπα , δεν απάντησες

Ούτε και εγω απάντησα Γιάννη μου. Οχι γιατι δεν είχα κατι να πω αλλά απάντησε πρώτος ο Κίμωνας και με κάλυψε.Να κάνω "λάικ"??? ε το κάνω.

Οσο για το ενωτικό του θέματος μα την αλήθεια πιο ενωτική ομάδα δεν 'έχω δει. Η εμπειρία μου βεβαια απο συμμετοχή σε συνδικαλιστικους ή πολιτικούς φορείς είναι απο ελάχιστη έως μηδεν γιατι το λεω και το εχω ξαναπεί οτι δεν θελω να ειμαι κομματικοποιημενη και πουθενα "γραμμενη" παρα μονο στην Greenpeace.

Τι άλλαξε και συμμετεχω? Δεν μπορω να στο περιγραψω με λογια. Ειναι παρόρμηση και αίσθηση. Η ίδια αίσθηση που υπάρχει και σε αυτο το φορουμ.

Λοιπόν. Δεν είναι ωρα για αντιπαραθεσεις συλλογων Αθηνων,Πειραιώς Χαλκιδας ή Δωδεκανήσου ( Αληθεια αν λεγοταν ΕΦΕΕΛΚΤ&ΓΒ (Ενωση φοροτεχνικων ελευθερων επαγγελματιων Λεμοναδικων Καμινίων Ταμπουριών και Γούβας του Βάβουλα θα ήταν διασπαστικό?).

Περα απ το χιούμορ Είναι η ώρα για δράση και πρεπει να ειμαστε όλοι μαζί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε και εγω απάντησα Γιάννη μου. Οχι γιατι δεν είχα κατι να πω αλλά απάντησε πρώτος ο Κίμωνας και με κάλυψε.Να κάνω "λάικ"??? ε το κάνω.

Οσο για το ενωτικό του θέματος μα την αλήθεια πιο ενωτική ομάδα δεν 'έχω δει. Η εμπειρία μου βεβαια απο συμμετοχή σε συνδικαλιστικους ή πολιτικούς φορείς είναι απο ελάχιστη έως μηδεν γιατι το λεω και το εχω ξαναπεί οτι δεν θελω να ειμαι κομματικοποιημενη και πουθενα "γραμμενη" παρα μονο στην Greenpeace.

Τι άλλαξε και συμμετεχω? Δεν μπορω να στο περιγραψω με λογια. Ειναι παρόρμηση και αίσθηση. Η ίδια αίσθηση που υπάρχει και σε αυτο το φορουμ.

Λοιπόν. Δεν είναι ωρα για αντιπαραθεσεις συλλογων Αθηνων,Πειραιώς Χαλκιδας ή Δωδεκανήσου ( Αληθεια αν λεγοταν ΕΦΕΕΛΚΤ&ΓΒ (Ενωση φοροτεχνικων ελευθερων επαγγελματιων Λεμοναδικων Καμινίων Ταμπουριών και Γούβας του Βάβουλα θα ήταν διασπαστικό?).

Περα απ το χιούμορ Είναι η ώρα για δράση και πρεπει να ειμαστε όλοι μαζί!

καλή μου Νίνα

δεν γύρευα τις απαντήσεις από σένα, ούτε από τον Κίμωνα

υπάρχει σε όσα γράφω μια παραπομπή σε μια αρχική συζήτηση, διάβασε την και θα καταλάβεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειρήνη

Ξεκίνησα πριν λίγο καιρό ένα θέμα με τα νέα του ¨συλλόγου¨ σας αλλά πλην του Κίμωνα κανείς σας δεν απάντησε.

Η όποια αγωγή (για την οποία ειλικρινά δεν ξέρω πολλά πράγματα) δεν αλλάζει την ουσία. Και η ουσία είναι ότι συμμετείχες στη δημιουργία διαπλαστικού συλλόγου και τώρα είσαι πρόεδρός του.

Το γεγονός ότι πραγματικά σε αγαπάω δεν σου δίνει και ασυλία στην κριτική μου.

Ούτε η αγάπη μου έχει να κάνει με την χρησιμοποίηση του ¨η ισχύς εν τη ενώσει¨, σύνθημα που το χρησιμοποιούσες και τότε που καλούσες στην δημιουργία άλλου διασπαστικού συλλόγου.

Αλλά είπα , δεν απάντησες

Η απάντηση του Κίμωνα με κάλυψε πλήρως, και δεν είχα λόγο να απαντήσω και εγώ, μόνο και μόνο επειδή έτυχε να έχω ένα τίτλο. Όσο για το διασπαστικό, εδώ έχουμε άλλη αντίληψη. Διάσπαση είναι η άλλη ομοσπονδία, όχι ένας ακόμα σύλλογος και μάλιστα στην Αττική, ο οποίος εξέφρασε από την αρχή την επιθυμία του να συμμετάσχει στην ίδια ομοσπονδία. Αλλά αυτή η συζήτηση δεν είναι για εδώ σε αυτό το θέμα, μπορούμε να την κάνουμε σε άλλο post αν θες.

Το θέμα της αγωγής έχει λήξει, η απόφαση ήταν υπέρ του συλλόγου, αλλά στην παρούσα φάση πιστεύω ότι πρέπει να μας αφορά το παρόν και το μέλλον. Και θεωρώ ότι μπορούμε όλοι να κάτσουμε στο ίδιο τραπέζι και να μιλήσουμε, φτάνει να αφήσουμε στην άκρη ο καθένας μας τις εγωπάθειες και τις διαφορές μας.

Υστ. Αυτό για την αγάπη ήταν να σε πειράξω... :rolleyes::D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευρώ έρα ,

Συνάδελφοι μη διαπλοκόμενοι σε (ΠΕΦΕ-ΟΦΕΕ-ΛΑΟΣ, μέλη της μη μάσας και των τζάμπα ταξιδίων σε αριστερούς προορισμούς (κούβα-κίνα-μόσχα) βλέπετε ότι μια δημοσίευση συνέπεσε χρονικά με την ξαφνική προθυμία των συνδικαλιστών να απεργήσουν τελικά, θελουν να δείξουν ότι τα πρόβατα θα τους ακολουθήσουν. Καλά ποιόν δουλεύουν οι χαζοχαρούμενοι αγαθούληδες.

Συνάδελφοι μη μέλη της μάσας , συνάδελφοι άνεργοι, συνάδελφοι που σας λείπουν 99 ευρω για να συμπληρώσετε κατοστάρικο, αφήστε τους να μας τα πούνε, να γεμίσουν λάβαρα επανάστασης λογιστικής τον τόπο.

ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΚΛΕΙΣΤΟΣ ΣΤΙΣ 19/10/2011.

Καμμία συμπόρευση με την ολιγαρχία του πλούτου της ΓΣΕΕ-ΑΔΕΔΥ-ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ τους πιό πιστούς υπαλλήλους του υπεθο, άραγε τυχαίο ότι διοικούνται όλοι απο Πασοκ ΚΚΕ.

Ακόμα και η απεργία τους αποφασισμένη και κατευθυνόμενη απο συνιστώσες του ΥΠΕΘΟ είναι!!!!!!!

Κανένας στην εκπλήρωση των στόχων τους

ΜΗ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΔΙΑΦΘΟΡΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι μη διαπλοκόμενοι σε (ΠΕΦΕ-ΟΦΕΕ-ΛΑΟΣ, μέλη της μη μάσας και των τζάμπα ταξιδίων σε αριστερούς προορισμούς (κούβα-κίνα-μόσχα) βλέπετε ότι μια δημοσίευση συνέπεσε χρονικά με την ξαφνική προθυμία των συνδικαλιστών να απεργήσουν τελικά, θελουν να δείξουν ότι τα πρόβατα θα τους ακολουθήσουν. Καλά ποιόν δουλεύουν οι χαζοχαρούμενοι αγαθούληδες.

Συνάδελφοι μη μέλη της μάσας , συνάδελφοι άνεργοι, συνάδελφοι που σας λείπουν 99 ευρω για να συμπληρώσετε κατοστάρικο, αφήστε τους να μας τα πούνε, να γεμίσουν λάβαρα επανάστασης λογιστικής τον τόπο.

ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΚΛΕΙΣΤΟΣ ΣΤΙΣ 19/10/2011.

Καμμία συμπόρευση με την ολιγαρχία του πλούτου της ΓΣΕΕ-ΑΔΕΔΥ-ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ τους πιό πιστούς υπαλλήλους του υπεθο, άραγε τυχαίο ότι διοικούνται όλοι απο Πασοκ ΚΚΕ.

Ακόμα και η απεργία τους αποφασισμένη και κατευθυνόμενη απο συνιστώσες του ΥΠΕΘΟ είναι!!!!!!!

Κανένας στην εκπλήρωση των στόχων τους

ΜΗ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΔΙΑΦΘΟΡΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αίσχος :angry:, έκτακτη εισφορά να πληρώσει τώρα!!

Λοιπόν αγαπητέ συνάδελφε οι ισολογισμοί όπως ξέρεις δεν λένε καί πάρα πολλά

Βέβαια απ' το να λές λόγια του αέρα, σκέφτηκες "δεν κοτσάρω καί εναν ισολογισμό?" να πω τα δικά μου...

Η ουσία αγαπητε δεν φαίνεται στους ισολογισμούς, το ποιός έκλεβε τον κοσμάκη τόσα χρόνια δε θα το βρείς σε κανέναν ισολογισμό κόμματος, επομένως ατυχές το παραδειγμά σου...

Η ουσία φαίνεται στην πολιτική καί στα συμφέροντα που εξυπηρετεί το κάθε κόμμα...

Η ουσία φαίνεται στους χώρους εργασίας καί στη τσέπη του καθένα μας καί οι εργαζόμενοι πλέον αρχίζουν καί καταλαβαίνουν καί τη δυναμή τους καί ποιος είναι δίπλα τους (βλ. ΜΕΒΓΑΛ) ό, τι καί να λές εσύ.

ΥΓ1. 8, 8 είναι η επιχορήγηση κι όχι 6,6 :D

ΥΓ2. Επίσης καλό θα είναι να μου εξηγήσεις κάποια στιγμη πως γίνεται να επιβιώσεις στον καπιταλισμό λειτουργώντας σοσιαλιστικά?(ερώτηση προς όλους τους καλοθελητές καί υμνητές της άποψης "αριστεροί με δεξιές τσέπες"...)

ΥΓ3. Το τοπικ αφορά την απεργία, δε πρόκειται να το συνεχίσω εδώ...

Συνάδελφε, έτσι όπως το βλέπω εγώ, το κάθε κόμμα είναι μια επιχείρηση - με ένα συγκεκριμένο προσωπείο ή μάσκα αν προτιμάς. Το ΠΑΣΟΚ, με το προσωπείο του σοσιαλισμού και το σύνθημα περί αλλαγής που επαναλαμβάνει ακατάπαυστα εδώ και 30 χρόνια, κατάφερε να κυβερνήσει για δεκαετίες. Η ΝΔ, με το προσωπείο της κεντροδεξιάς , κυβέρνησε και βρίσκεται στη θέση της αντιπολίτευσης. Ομοίως, το ΚΚΕ, με το προσωπείο της αριστεράς και της φιλοεργατικής πολιτικής, κατάφερε να βρίσκεται σταθερά τρίτο κόμμα στις εκλογές, με αξιοσέβαστα ποσοστά. Όπως όλα τα κόμματα, έτσι και το ΚΚΕ διαθέτει στελέχη που ΖΟΥΝ από το κόμμα, δε δουλεύουν και μερικοί δε δούλεψαν ποτέ ή δούλεψαν για καμια δεκαετία και αν.

Πώς μπορει να σου μιλήσει για εργατιά κάποιος που βρίσκεται στα έδρανα της βουλής για δεκαετίες; Που δούλεψε για μερικά χρόνια πριν αναλάβει πόστο σε ένα πολιτικό κόμμα;

Επειδή όμως αυτή είναι καθαρά προσωπική άποψη, ας πούμε και το άλλο που αναφέρεις. Συμφωνώ, ο σοσιαλισμός "πνίγεται" σε ένα καπιταλιστικό περιβάλλον. Μπορείς όμως να μην υποκρίνεσαι. Μπορείς να κάνεις τη διαφορά με ριζοσπαστικές προτάσεις όπως π.χ αποχώρηση της φοιτητικής νεολαίας από το χώρο των πανεπιστημίων (αίσχος που τα κόμματα λυμαίνονται τα πανεπιστήμια) και όχι να βασίζεσαι σε 18χρονα παιδιά που τρέχουν αριστερά και δεξιά να κολλούν αφίσες απλήρωτα μόνο και μόνο γιατί πιστεύουν σε μια ιδέα που εσύ, σα κόμμα, όχι μόνο δεν εφαρμόζεις λόγω καπιταλισμού αλλά επί της ουσίας δε τη πιστεύεις κιόλας.

Όλα τα κόμμα ΙΔΙΑ είναι. Και λυπάμαι πραγματικά που το λέω. Η "αλλαγή" δε θα έρθει από το χώρο του κοινοβουλευτισμού, αλλά από τον αγνό χώρο του δρόμου, της πλατείας, των αγανακτισμένων, που ενώνονται για μια κοινή διαμαρτυρία παρά τα διαφορετικά ιδεολογικά τους υπόβαθρα και χωρίς καμιά κομματική στέγη. Στόχος μας δε πρέπει να είναι να βγάλει το ΚΚΕ 15% , αλλά ΟΛΑ τα κοινοβουλευτικά κόμματα ΜΑΖΙ να βγάλουν με το ζόρι ένα 15%. Άλλωστε, το ΚΚΕ τόσα χρόνια συντηρείται από την ίδια αυτή την κατάσταση την οποία υποτίθεται πως πολεμά ανηλεώς: αν δεν υπήρχε το διεφθαρμένο ως τα μπούνια ΠΑΣΟΚ και η εξ'ίσου διεφθαρμένη ΝΔ, ή το εκτός τόπου και χρόνου ΛΑΟΣ, ή το "κάνω επανάσταση από τη μεζονέτα μου" κόμμα του ΣΥΡΙΖΑ, το ΚΚΕ δε θα έβγαζε ούτε 3% απλώς γιατί δε θα είχε λόγο να υπάρχει.

Μη ξεχνάμε και το ποιήμα: "Και τώρα τι θα γένομεν χωρίς βαρβάρους; Οι άνθρωποι αυτοί ήσαν μια κάποια λύσις"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη, αυτό ξέρεις ότι αλλού θα έπρεπε να το πείς, και όχι σε μένα...Την αγωγή δεν την έκανα εγώ, το γνωρίζεις αυτό...

Ούτε ποτέ μου υπερασπίστηκα την ιδέα άλλης ομοσπονδίας.

Αλλά αφού το ξέρω ότι με αγαπάς, γιατί όλο με μαλώνεις; :(:rolleyes:

Γιατί σε μαλωνει; Για να με κανει να ελθω στην Χαλκιδα τον αλλο μηνα μαζι σας και να του σπάσω την κεφαλή. Αυτο επιδιώκει ,εμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευρώ έρα ,

Συνάδελφοι μη διαπλοκόμενοι σε (ΠΕΦΕ-ΟΦΕΕ-ΛΑΟΣ, μέλη της μη μάσας και των τζάμπα ταξιδίων σε αριστερούς προορισμούς (κούβα-κίνα-μόσχα) βλέπετε ότι μια δημοσίευση συνέπεσε χρονικά με την ξαφνική προθυμία των συνδικαλιστών να απεργήσουν τελικά, θελουν να δείξουν ότι τα πρόβατα θα τους ακολουθήσουν. Καλά ποιόν δουλεύουν οι χαζοχαρούμενοι αγαθούληδες.

Συνάδελφοι μη μέλη της μάσας , συνάδελφοι άνεργοι, συνάδελφοι που σας λείπουν 99 ευρω για να συμπληρώσετε κατοστάρικο, αφήστε τους να μας τα πούνε, να γεμίσουν λάβαρα επανάστασης λογιστικής τον τόπο.

ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΚΛΕΙΣΤΟΣ ΣΤΙΣ 19/10/2011.

Καμμία συμπόρευση με την ολιγαρχία του πλούτου της ΓΣΕΕ-ΑΔΕΔΥ-ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ τους πιό πιστούς υπαλλήλους του υπεθο, άραγε τυχαίο ότι διοικούνται όλοι απο Πασοκ ΚΚΕ.

Ακόμα και η απεργία τους αποφασισμένη και κατευθυνόμενη απο συνιστώσες του ΥΠΕΘΟ είναι!!!!!!!

Κανένας στην εκπλήρωση των στόχων τους

ΜΗ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΔΙΑΦΘΟΡΑΣ

Να έχεις το θάρρος της γνώμης σου και να δίχνεις την ταυτότητά σου. Η ανωνυμία σου μου θυμίζει εποχή κουκούλας... και όχι μόνο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Η "αλλαγή" δε θα έρθει από το χώρο του κοινοβουλευτισμού, αλλά από τον αγνό χώρο του δρόμου...

Κρατάω μόνο αυτό στο οποίο συμφωνώ απόλυτα. Τα υπόλοιπα θα τα συζητήσουμε στο μέλλον σε κάποιο άλλο τοπικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη κουκουλα

n6qbQW

ή άγνωστε χ όπως θελεις να σε αποκαλω

Εβαλα και γω κουκουλα για να σου απαντησω γιατι

"ποτε σου μην κοιτας τον αλλονε στα ματια γιατι καθρεφτης γινεσαι κι ολοι σε σπαν κομματια"

Καταλαβαινω την οργη σου όμως στρεφεται σε λαθος άτομα

δεν σε παρεξηγω

έτσι σε μεγάλωσαν

να έχεις΄τα παντα γραμμενα στα αξιας 150 ευρω all star σου

να μην μπορεις να δεις περα απ τα Pilot

να μην μπορεις να ακουσεις τιποτα αλλο απ τον θορυβο του σκυλάδικου που παιζει στη διαπασων στο modified αυτοκινητο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΝεΧεΒΧ

Να έχεις το θάρρος της γνώμης σου και να δίχνεις την ταυτότητά σου. Η ανωνυμία σου μου θυμίζει εποχή κουκούλας... και όχι μόνο!!

φανατικός μη συνδικαλιστής ΚΟΥΚΟΥΛΟΦΟΡΟΣ των διεθαρμένων, καθοδηγούμενων, τσιρακίων του ΥΠΕΘΟ στο οποίο ανήκεις επώνυμη Γιαννιώτισα με το πολύ το μυαλό. Παντρεμένος επίσης άμα ψάχνεις για παρέα.

Αν νομίζουν κάποιοι πονηροί ότι θα μας αποπροσανατολίσουν , πλανώνται πλάνην οικτράν, τα κοροιδάκια τέρμα. Δεν θα με σύρουν οι εντεταλμένοι σε αντιπαράθεση με τους κλακαδόρους των συλλόγων τους.

Συνάδελφοι αφηστε τους να ειρωνευτούν όπως κάνουν χρόνια τώρα ανανεώνοντας τα θύματα τους-μέλη τους.

Κανένας εκτός εργασίας του.!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...............

Αλλά αφού το ξέρω ότι με αγαπάς, γιατί όλο με μαλώνεις; :(:rolleyes:

Φαντάζομαι επειδή.........

"Ο φίλος που κρύβει τα ελαττώματα μας είναι λιγότερο χρήσιμος από τον εχθρό που μας κατηγορεί."

F.Bacon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...