Προς το περιεχόμενο

Απεργία 19/10/2011 Ανακοίνωση ΕΦΕΕ Αθηνών-Πειραιώς


Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη kala na pathete!!!!!

Βάλε και εσύ βρε παππού εκείνη τη φωτό με το μαλλί το μακρύ, και το αμπέχωνο... ;)

Άντε θα βάλω και εγώ εκείνη που έχω με τη κελεμπία.... :D

Το SOULI τον είπα παππού επειδή εκείνος μας είπε παιδάκια....

Δεν είμαστε καθόλου παιδάκια.....ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙ ΛΕΜΕ.....

Εσεις πάλι μην αλλάξετε την φωτογραφία!!! Σας ταιριάζει γάντι!

Είναι αυτό που πραγματικά συμβαίνει και σας αντιπροσωπεύει...

Σας έχουν φυμώσει και θέλετε το ίδιο να κάνουμε και εμείς ,να μην μιλάμε, να μην αντιδράμε,να μην λέμε την αλήθεια! Αμ δε.....

Οι σκλάβοι ξύπνησαν και ο χείμαρος που έχουν σχηματίσει θα παρασύρει αυτούς που έφταιξαν.....Τώρα θα πληρώσουν! Είτε το θέλετε είτε όχι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά κανονίστηκε ο τόπος συνάντησης των λογιστών για να σταματήσουμε (κάποιοι) τις κομματικές ανοησίες (ευτυχώς που μερικοί

με αρκετό μυαλό ακόμα το έριξαν στο χιούμορ) ή να συνεχίσουμε να τρωγόμαστε προς τέρψη των κυβερνώντων?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το SOULI τον είπα παππού επειδή εκείνος μας είπε παιδάκια....

Δεν είμαστε καθόλου παιδάκια.....ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙ ΛΕΜΕ.....

Εσεις πάλι μην αλλάξετε την φωτογραφία!!! Σας ταιριάζει γάντι!

Είναι αυτό που πραγματικά συμβαίνει και σας αντιπροσωπεύει...

Σας έχουν φυμώσει και θέλετε το ίδιο να κάνουμε και εμείς ,να μην μιλάμε, να μην αντιδράμε,να μην λέμε την αλήθεια! Αμ δε.....

Οι σκλάβοι ξύπνησαν και ο χείμαρος που έχουν σχηματίσει θα παρασύρει αυτούς που έφταιξαν.....Τώρα θα πληρώσουν! Είτε το θέλετε είτε όχι....

Ποιος σε θέλει φυμωμένο και χωρίς φωνη ????

Η Ειρήνη ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να τσακωνόμαστε .. λέω να είμαστε εκεί .. όπως θέλει ο καθείς ..

και μακάρι να συναντηθούμε..

AFISA19_10_11.jpg

48ωρη ΑΠΕΡΓΙΑ 19-20 Οκτ_v.jpg

oikon__laikh anyp_asfal_granazi_apergia.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Το SOULI τον είπα παππού επειδή εκείνος μας είπε παιδάκια....

Δεν είμαστε καθόλου παιδάκια.....ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙ ΛΕΜΕ.....

Εσεις πάλι μην αλλάξετε την φωτογραφία!!! Σας ταιριάζει γάντι!

Είναι αυτό που πραγματικά συμβαίνει και σας αντιπροσωπεύει...

Σας έχουν φυμώσει και θέλετε το ίδιο να κάνουμε και εμείς ,να μην μιλάμε, να μην αντιδράμε,να μην λέμε την αλήθεια! Αμ δε.....

Οι σκλάβοι ξύπνησαν και ο χείμαρος που έχουν σχηματίσει θα παρασύρει αυτούς που έφταιξαν.....Τώρα θα πληρώσουν! Είτε το θέλετε είτε όχι....

Το SOULI τον είπα παππού επειδή εκείνος μας είπε παιδάκια....

Δεν είμαστε καθόλου παιδάκια.....ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙ ΛΕΜΕ.....

Εσεις πάλι μην αλλάξετε την φωτογραφία!!! Σας ταιριάζει γάντι!

Είναι αυτό που πραγματικά συμβαίνει και σας αντιπροσωπεύει...

Σας έχουν φυμώσει και θέλετε το ίδιο να κάνουμε και εμείς ,να μην μιλάμε, να μην αντιδράμε,να μην λέμε την αλήθεια! Αμ δε.....

Οι σκλάβοι ξύπνησαν και ο χείμαρος που έχουν σχηματίσει θα παρασύρει αυτούς που έφταιξαν.....Τώρα θα πληρώσουν! Είτε το θέλετε είτε όχι....

Συνάδελφε η μία είναι εφεύρημα του μεταβατικού 340/98 και ο άλλος παμε-έλα, μην ασχολείσαι, ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι η Ειρηνη του 340, είναι η Anee, αλλά θηλυκό αυτή θηλυκό και γω... B)

Λίγη διαφορά στο χρώμα έχουμε ... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι η Ειρηνη του 340, είναι η Anee, αλλά θηλυκό αυτή θηλυκό και γω... B)

Λίγη διαφορά στο χρώμα έχουμε ... :D

κάτι ανάμεσα σε Μonica Βellucci και Naomi Campbell αλλά με την χάρη Margot Fonteyn :rolleyes:

και το περίεργο είναι ότι δείχνει να το ξέρει!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σου πω ρε φίλε?για το ψωμάκι του 89 που πήρε πάνω?πλάκα μας κάνεις?!!!το ψωμάκι του 11 με νοιάζει...

και στην τελική επειδή έχεις καί επιλεκτική μνημη για πες μου ο νόμος για τα βαρέα και ανθυγιεινα πότε βγήκε?Να μη θυμασαι λοιπόν ότι σε βολεύει...

Απορία 1:Υπάρχουν δύο κριτικές προς το ΚΚΕ μία απ' τα αριστερά, η σοβαρή κριτική καί μία απ' τα δεξια (πασοκ-νδ-όσοι πιστοί προσέλθετε)- η ΓΤΠ (για τα πανηγυρια tongue.gif ) κριτική-με επιχειρήματα του τύπου γτ έβρεξε στη σομαλία το 66 καί τι έκανε το κκε, που πήγε το ψωμι το 89 με τον ΣΥΝ στην κυβέρνηση, γιατι ο ΔΣΕ δεν έκανε αντάρτικο στη μύκονο το 48 καί...καί...ε η δικιά σου κριτική είναι η δεύτερη

Απορία 2:Μιλάει για τον ελληνικό λαό αλλά εσυ κλείνεις τα αυτιά σου...θα θέλεις να ακούς προφανώς Ελληνικό έθνος, ως γνήσιο τέκνον σπουδαίων προγόνων cool.gif . Όπως έλεγε καί ο συγχωρεμένος ο ραφαηλίδης-περιγράφοντας το νεοελληνικό κράτος- "μη κοιτάτε πως είμαι καί πως έχω καταντήσει- ο πατέρας μου όμως ήταν μεγάλος και τρανός" biggrin.gifbiggrin.giftongue.gif

ΕΧΕΙΣ ΦΟΒΕΡΗ ΠΛΑΚΑ....

ΜΕ ΒΑΦΤΙΣΕΣ ΚΑΙ ΕΘΝΙΚΙΣΤΗ ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΟΕΛΛΗΝΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ..

ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΜΙΛΑΩ ΚΑΙ 'ΙΜΠΕΡΕΑΛΙΣΤΙΚΑ''.....

ΧΕΧΕ...

ΠΑΝΤΩΣ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΚΟΥΩ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΗ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΛΑΟ ''ΕΛΛΗΝΙΚΟ''.

ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΙΣ ΟΜΩΣ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΠΑΣ ΓΙΑ ΔΙΑΓΡΑΦΗ.....

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ....

ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΖΕΣΑΙ.

ΑΝ ΣΕ ''ΕΚΛΕΒΑ'' ΤΟ 80' ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΠΙΝΕΣ ΚΑΦΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ 11'............

ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΡΩΝΕΥΕΣΑΙ.....ΑΠΛΑ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΕΝ ΞΕΧΝΑ ΠΟΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ ΤΟ 40' ΚΑΙ ΠΡΟΤΡΕΠΕΙ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΛΕΜΗΣΕΙ.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΟΛΕΜΗΣΕ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ,ΤΗΣ ΤΟΤΕ ΕΠΟΧΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟΨΗ.

ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΝΤΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΑ ΣΥΝΘΗΜΑΤΑ ΣΑΣ. ΑΦΟΥ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΨΩΜΑΚΙ ΤΟΥ 11' ΟΠΩΣ ΛΕΣ

ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΣΣΕΤΑ ΣΤΑ ΠΡΟΠΥΛΑΙΑ.....ΠΑΙΖΕΙ Η ΙΔΙΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 40 ΧΡΟΝΙΑ....

ΜΗΠΩΣ ΠΑΛΙ ΓΙΝΟΜΑΙ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΟΣ?

ΟΤΙ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΕΣ.....

ΤΕΛΙΚΑ ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΗΣ?

ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΗΣ ΠΡΟΟΔΟΥ?

ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΒΑΡΕΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΒΕΡΕΣΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟ.

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΟΤΙ ΑΝΗΚΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΚΟΜΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΤΕΤΟΙΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ.

ΤΕΣΠΑ.....

ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΙΕΙ ΠΟΤΕ COCA COLLA ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΟΡΕΣΕΣ ΠΟΤΕ ALL STAR ΚΑΙ LEVIS

TOTE MONO ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΗΦΙΣΩ ΠΟΤΕ ΚΚΕ.

ΓΕΙΑ ΣΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΕΙΣ ΦΟΒΕΡΗ ΠΛΑΚΑ....

ΜΕ ΒΑΦΤΙΣΕΣ ΚΑΙ ΕΘΝΙΚΙΣΤΗ ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΟΕΛΛΗΝΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ..

ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΜΙΛΑΩ ΚΑΙ 'ΙΜΠΕΡΕΑΛΙΣΤΙΚΑ''.....

ΧΕΧΕ...

..

Τώρα .. για να λέμε και του στραβού το δίκαιο.. τέτοιες βλακείες σαν αυτές που αναφέρονται στην τοποθέτηση σου,

συνήθως τις αλιεύει κανείς στην ελεύθερη ώρα και σε φασιστικά ιστολόγια.

Όχι τίποτα άλλο, αλλά πλησιάζει και η 28η ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μπορειτε να μου λυσετε την απορια,του ΓΙΑΤΙ καθε μετρο πους μας ξεφουρνιζουν ,ανα 15 μερες , το δεχομαστε με σκυμμενο το κεφαλι,και δεν αντιδρα καμια ομαδα ,οσο χρειαστει με επιμονη, μεχρι δικαιωσης ? τι να σου κανει η απεργια μιας ή δυο ημερων? ειδατε να υδρωσε το αυτι τους με καποια απο ολες? αντιθετα εκτοξευουν απειλες,και μας ταραζουν στα δακρυγονα και στις συληψεις.που ειναι γαμωτο ,το πολυτεχνειο? τι διαλο ολοι βολεμενοι ειμαστε,και ειδικα οι νεοι,δεν εχουν πια οραματα? γιατι οι παντες αρκουμαστε μονο στο...<γαυγισμα>?!! με αποτελεσμα αυτοι να λενε, <σκυλι που γαυγιζει μην το φοβαστε δεν...δαγκωνει >και δωστου παλι στο κεφαλι,και εμεις παλι γαυ,γαυ,γαυ,και αυτοι συνεχιζουν να μας πανε γαμ....ντας μας .δεν το δειχνουν αλλωστε..εμπρακτα?. :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μπορειτε να μου λυσετε την απορια,του ΓΙΑΤΙ καθε μετρο πους μας ξεφουρνιζουν ,ανα 15 μερες , το δεχομαστε με σκυμμενο το κεφαλι,και δεν αντιδρα καμια ομαδα ,οσο χρειαστει με επιμονη, μεχρι δικαιωσης ? τι να σου κανει η απεργια μιας ή δυο ημερων? ειδατε να υδρωσε το αυτι τους με καποια απο ολες? αντιθετα εκτοξευουν απειλες,και μας ταραζουν στα δακρυγονα και στις συληψεις.που ειναι γαμωτο ,το πολυτεχνειο? τι διαλο ολοι βολεμενοι ειμαστε,και ειδικα οι νεοι,δεν εχουν πια οραματα? γιατι οι παντες αρκουμαστε μονο στο...<γαυγισμα>?!! με αποτελεσμα αυτοι να λενε, <σκυλι που γαυγιζει μην το φοβαστε δεν...δαγκωνει >και δωστου παλι στο κεφαλι,και εμεις παλι γαυ,γαυ,γαυ,και αυτοι συνεχιζουν να μας πανε γαμ....ντας μας .δεν το δειχνουν αλλωστε..εμπρακτα?. :angry:

Γιατί FAZEXA στην πραγματικότητα αισθάνονται όλοι τύψεις για να δικαιωθεί ο Πάγκαλος ότι μαζί τα φάγανε.Καλά φάγανε,καλά ήπιανε μέχρι σκασμού όλοι και τώρα πρέπει να πληρώσουν τον λογαριασμό.Τους φαίνεται λίγο φουσκωμένος ο λογαριασμός για αυτό αντιδρούν,.Αλλά πρέπει να πληρώσουν διαφορετικά θα τους βάλουν να πλένουν πιάτα. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσε πια και αυτή τη γλώσσα της, ξύλινη

Ξύλινη γλώσσα είναι και τα λογιστικά που σπούδασες σε εμένα φίλε μου.

Αν έχεις χρόνο δες το παρακάτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mήπως πρέπει να δούμε το ποτήρι μισογεμάτο, διοτι απο το χώρο των ενώσεων ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΛΟΓΙΣΤΩΝ, μέχρι τώρα μόνο η ΕΦΕΕΑΠ πήρε τέτοια πρωτοβουλία (εκτος αν μου διαφευγει κατι).

SAN

Και τα Χανιά κινούνται. Την Δευτέρα το τελικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξύλινη γλώσσα είναι και τα λογιστικά που σπούδασες σε εμένα φίλε μου.

Αν έχεις χρόνο δες το παρακάτω

Παιδάκια.. σας το ξανάπα .. μαζευτείτε και σοβαρευτείτε..

δεν μπορείτε να συμμετέχετε σε μια κουβέντα από το πουθενά.. μην γνωρίζοντας πρόσωπα και πράματα..

Γίαννη μ' το περίμενες εσύ να σου την πει ένας "τορος" για την ξύλινη γλώσσα? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδάκια.. σας το ξανάπα .. μαζευτείτε και σοβαρευτείτε..

δεν μπορείτε να συμμετέχετε σε μια κουβέντα από το πουθενά.. μην γνωρίζοντας πρόσωπα και πράματα..

Γίαννη μ' το περίμενες εσύ να σου την πει ένας "τορος" για την ξύλινη γλώσσα? :lol:

Α ρε Σούλη τι σου έμελλε να πάθεις στα γεράματα... :P:lol::D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκανε και οι συνδικαλιστές να ανακοινώσουν απεργία.

Συνάδελφοι επειδή όταν μιλάει συνδικαλιστικός φορέας ενάντια στον συνεταίρο του το ΥΠΕΘΟ θα πρότεινα να γίνει απεργία αλλά στις 22/10/2011 εκτός συνδικαλιστών.

Κάτι τους τάξανε και δεν τα βρήκανε. Τώρα θυμηθήκανε να κάνουν απεργία.

Απεργία 22/10/2011 απο ατομικό συνδικαλιστικό φορέα , τον εαυτό μας και όχι επειδή το αποφασίσανε αυτοί!

Αμα ο άθρωπος ειναι ανεγκεφαλος , λεει μονο μαλακίες. Γιατι μιλά το κατω κεφαλι, αντι το απάνω που ειναι κούφιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον ξέρουμε τι ψήφιζες sleep.gif

Κάτσε εσύ καί μίλα με όρους 89...πασοκάρες μου εσεις wub.gifwub.gifwub.gif !!!Κρίμα δεν πιάνουν τώρα αυτά!

Όπως καί το άλλο το ωραίο-πάλι-από απογοητευμένους πασόκους (έτσι για να μην έχετε τύψεις που παραπλανηθήκατε!!) και λοιπούς άσχετους με την πολιτική ...."όλοι ίδιοι είναι" cool.gif

Καλά πόσα χρόνια πάει σ αυτο το ρημάδι το κολλέγιο?????πρέπει να σπουδάζει κοντά στα 20 χρόνια τώρα!!!

Αν είναι κιόλας όπλο (της πλάκας βέβαια) για να στάξεις χολή μπορεί να σπουδάζει ακόμα κι όταν κλείσει το κολλέγιο...

Καλά τα λες συνάδελφε. Είναι γνωστό άλλωστε πως όποιος δεν ψηφίζει ΚΚΕ είναι βολεμένος Πασόκος. Κάτσε τώρα μιας που τα λέμε ωραία και καλά να ρίξουμε μια ματιά στα οικονομικά στοιχεία του κόμματος. Είμαστε και του επαγγέλματος άλλωστε.

post-31944-0-31192500-1318835965_thumb.j

Τι λέει λοιπόν εδώ; 6,6 εκατομμύρια ευρώ ετησίως από το κράτος εισπράττει το ΚΚΕ; Ε βέβαια, κόμμα του λαού είναι, ο λαός θα πρέπει να το πληρώνει. Κάτσε όμως γιατί έχει κι άλλα στοιχεία. 226.000 ευρώ από ενοίκια και τόκους; Ένα κόμμα που είναι "κατά της ιδιοκτησίας"; Απίστευτο!

Για πάμε και στα έξοδα τώρα.

1,5 εκατομμύριο ευρώ ετησίως εξυπηρέτηση δανείων; Έχει πάρει δάνειο από την πλουτοκρατία του κόμμα του λαού; Πέφτω από τα σύννεφα.

Και τελικά, τι βλέπουμε στη διαφορά Εσόδων - Δαπανών; 3.000.000 ευρώ κέρδος το κόμμα για ένα χρόνο. Δεν είναι κι άσχημα έτσι; Επικερδέστατη επιχειρηματική κίνηση ο κομμουνισμός τελικά.

Πάω τώρα να αγοράσω μια κονκάρδα του Πασοκ γιατί είναι γνωστό πως είμαι φαν του Γιωργάκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη mas pire k mas sikwse!

Καλά τα λες συνάδελφε. Είναι γνωστό άλλωστε πως όποιος δεν ψηφίζει ΚΚΕ είναι βολεμένος Πασόκος. Κάτσε τώρα μιας που τα λέμε ωραία και καλά να ρίξουμε μια ματιά στα οικονομικά στοιχεία του κόμματος. Είμαστε και του επαγγέλματος άλλωστε.

post-31944-0-31192500-1318835965_thumb.j

Τι λέει λοιπόν εδώ; 6,6 εκατομμύρια ευρώ ετησίως από το κράτος εισπράττει το ΚΚΕ; Ε βέβαια, κόμμα του λαού είναι, ο λαός θα πρέπει να το πληρώνει. Κάτσε όμως γιατί έχει κι άλλα στοιχεία. 226.000 ευρώ από ενοίκια και τόκους; Ένα κόμμα που είναι "κατά της ιδιοκτησίας"; Απίστευτο!

Για πάμε και στα έξοδα τώρα.

1,5 εκατομμύριο ευρώ ετησίως εξυπηρέτηση δανείων; Έχει πάρει δάνειο από την πλουτοκρατία του κόμμα του λαού; Πέφτω από τα σύννεφα.

Και τελικά, τι βλέπουμε στη διαφορά Εσόδων - Δαπανών; 3.000.000 ευρώ κέρδος το κόμμα για ένα χρόνο. Δεν είναι κι άσχημα έτσι; Επικερδέστατη επιχειρηματική κίνηση ο κομμουνισμός τελικά.

Πάω τώρα να αγοράσω μια κονκάρδα του Πασοκ γιατί είναι γνωστό πως είμαι φαν του Γιωργάκη.

ΡΕ.......ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΑΝΕΒΑΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ!

ΈΣΤΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΨΕΥΤΙΚΟ-ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΣΤΟΝ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟ .......

ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ + ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΦΑΓΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΑΝΔΑΛΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ

ΔΕΝ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΟΥΤΕ 500 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ!!!!!!!

ΜΙΑ ΓΕΥΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΑΝΔΑΛΑ.......ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟ 1/100 ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΚΑΝΕ

http://www.dentnews.net/?p=1429

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυπωστε τους ισολογισμους των κομματων που γουσταρετε

και δωστε ραντεβου την τετάρτη για να λυσετε τις διαφορές σας ενεργοπαθητικά .

Αιντε λέμεεεεεεεεεεεε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κακο ειναι οτι πλεον μας εχουν καταστρεψει τις ζωες μας μαζι με την οικονομια της χωρας, εγω θα ηθελα να πω μονιο για τους συναδελφους που μας καλουνε να κλεισουμε τα γραφεια μας ΤΩΡΑ, οταν ψηφιστηκε το μνημονιο δεν ηξεραν που θα παει η δουλεια, αν δεν ηξεραν δεν διαβασαν το μνημονιο, αν το διαβασαν δεν καταλαβαν; γιατι τωρα ξαφνικα ξυπνησαν τωρα που πειρακτηκε η τσεπη τους. ουτε αυτο δεν ηταν ικανοι να προβλεψουν ή τοσο καιρο ζουσαν στον κοσμο τους αδιαφορωντας για το τι γινεται γυρω τους, μηπως δεν ηταν ικανοι να καταλαβουν ουτε οταν εκλειναν επιχειρησεις, ουτε οταν βλεπανε να απολυεται ο κοσμος που παει η κατασταση και να το καταγγειλουν αντι να συζητουν με την προδοτικη ληστοσυμμορια τα καινουργια νομοσχεδια χαρατσιων και να μας φορεσουν καπελλο και την νεα αδεια του επιμελητηριου για να βγαζει το επιμελητηριο ποιο πολλα και να μας απαγορεψουν να δουλεψουμε οταν αυτο τον καιρο βαζουν σε συνεργασια με την ληστοσυμμορια να εχουμε φορολογικη και ασφαλιστικη ενημεροτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυρίοι και κυρίες των ΠΟΦΕΕ, ΕΦΕΕ, ΠΟΛ , κτλ , αντι να προκυρήσεται συμμετοχή στις απεργίες , κοιταξτε να διαλύσεται όλες τις ομοσπονδίες , και να δημιουργήσεται ΜΙΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΛΟΓΙΣΤΩΝ , ΜΙΣΘΩΤΩΝ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ , ,

όλα τα άλλα τα κάνετε πιστεύω για διαφήμιση για να φαίνεται τα ονοματα των προέδρων και των αντιπροεδρων στις ανακοινώσεις που εκδίδεται !

Φιλικά ένας ονειροπόλος ( ετσι κάποιοι με αποκάλεσαν ) συνάδελφος !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλε ανακοίνωση - κάλεσμα και η Ομοσπονδία http://www.pofee.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=253:-19102011&catid=1:2010-06-07-11-34-11&Itemid=58

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδια........αποφασισαν οι συλλογοι μας να κανουμε απεργία........τελικα επρεπε να κανουμε νωρίτερα αυτες τις ενέργειες....Κάλλιο Αργα παρα ποτε.............ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΜΠΡΟΣ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΣΤΙΣ 19/10 ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΓΜΕΝΗ......ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΙΣΩΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΗΚΑΤΕ ΠΟΤΕ ΣΕ ΠΟΡΕΙΑ ΜΗΝ ΔΙΣΤΑΣΕΤΕ........ΗΡΘΕ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΩΡΑ.....ΠΡΕΠΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ...........ΤΕΡΜΑ ΤΟ "ΧΑΙΔΕΜΑ" ΤΩΝ ΑΥΤΙΩΝ ΠΟΥ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΟΥΣ........ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ Ο ΜΑΚΑΡΙΤΗΣ Ο Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ.....ΑΓΩΝΑΣ.... ΑΓΩΝΑΣ..... ΑΓΩΝΑΣ...............

ΠΟΝΑΩ ΠΟΥ ΕΛΛΑΔΑ ΕΓΙΝΕ ΕΤΣΙ.....ΠΡΕΠΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΚΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ ................ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΜΑΣ..........ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...