Προς το περιεχόμενο

Απαιτήσεις κατά Οργάνων Διοίκησης (μεγάλο ποσό)


angelosl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει τί ακριβώς είναι αυτό "Απαιτήσεις κατά οργάνων Διοίκησης";

Πρόκειται για πολύ μεγάλο ποσό (για τα μεγέθη της εταιρίας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει τί ακριβώς είναι αυτό "Απαιτήσεις κατά οργάνων Διοίκησης";

Πρόκειται για πολύ μεγάλο ποσό (για τα μεγέθη της εταιρίας).

βγαλε ενα αναλυτικο καθολικο και βρες τι ειναι απο τα παραστατικα

εμας ρωτας να απαντησουμε ?

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα..

Προφανώς τα όργανα της διοίκησης .. όχι της τρέχουσας..

είχαν μοιράσει στον εαυτό τους κάτι μικροbonus , που η ΓΣ δεν τα κατάπιε αμάσητα.

Εκτός από τα αναλυτικά καθολικά.. δες και τις αποφάσεις των Δ.Σ. και των Γ.Σ., και μάθε αν εκκρεμούν και τίποτα δίκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

Θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει τί ακριβώς είναι αυτό "Απαιτήσεις κατά οργάνων Διοίκησης";

Πρόκειται για πολύ μεγάλο ποσό (για τα μεγέθη της εταιρίας).σε αυτο το λογαριασμο τι ποσα μπαινουν?τι παει να καλυψει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει τί ακριβώς είναι αυτό "Απαιτήσεις κατά οργάνων Διοίκησης";

Πρόκειται για πολύ μεγάλο ποσό (για τα μεγέθη της εταιρίας).σε αυτο το λογαριασμο τι ποσα μπαινουν?τι παει να καλυψει?

 

 

γνωριζει καποιος-καποια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Στους λογαριασμούς 33.08 «δοσοληπτικοί λογαριασμοί διαχειριστών», 33.09 «δοσοληπτικοί λογαριασμοί ιδρυτών Α.Ε. και μελών διοικητικού συμβουλίου» και 33.10 «δοσοληπτικοί λογαριασμοί γενικών διευθυντών ή διευθυντών Α.Ε.» παρακολουθούνται οι χρηματικές δοσοληψίες της οικονομικής μονάδας με τα όργανα διοικήσεώς της κατά τρόπο που να είναι δυνατή η εμφάνιση των υπολοίπων των λογαριασμών αυτών στον ισολογισμό για την πληροφόρηση των πιστωτών και του κοινού.

 

Από κει και πέρα ο Θεός και η ψυχή του τι μπορεί να βάλει ο καθένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει τί ακριβώς είναι αυτό "Απαιτήσεις κατά οργάνων Διοίκησης";

Πρόκειται για πολύ μεγάλο ποσό (για τα μεγέθη της εταιρίας).σε αυτο το λογαριασμο τι ποσα μπαινουν?τι παει να καλυψει?

 

Οταν έρθει η ώρα της κρίσεως -έλεγχος και ασχοληθεί κάποιος σοβαρά θα δείς τι εστί βερίκοκο ,κατά τον 

Αδωνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οι απαιτησεις κατα οργανων Διοικησης ειναι Μετοχοι και συντρεχουν προυποθεσεις ΜΚ με αποφαση Εκτακτης Συνελευσης προχωρα σε Μειωση ΜΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μετοχικο κεφαλαιο δεν μειωθηκε καθολου απλως μειωθηκε μαλλον μηδενιστηκε το ταμειο ,οι επιταγες εισπρακτεες ,οι καταθεσεις στον οψεως,τα εμπορευματα καθως επισεις και τα παγια ,αντιστοιχα εχουν φουσκωσει οι υποχρεωσεις.

Ο λογος που ρωταω ειναι απο ενδιαφερον γιατι αυτην την εταιρεια την ειχε ενας φιλος μου ,ειχε λογιστη τον κουνιαδο του και μου ειναι δυσκολο να τον ρωτησω τι εχει κανει.εκεινο που κινησε την περιεργια οπως αναφερα ειναι οι απαιτησεις κατα των οργανων διοικησης δλδ οι μετοχοι πηραν δανειο απο την εταιρεια ατοκο?

Η εταιρεια εχει κυρηξει πτωχευση χρωσταει το προσωπικο (αποζημιωσεις) τους προμηθευτες ,δανειο ,εφορια και,,,,,,,,,,,,,,,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μετοχικο κεφαλαιο δεν μειωθηκε καθολου απλως μειωθηκε μαλλον μηδενιστηκε το ταμειο ,οι επιταγες εισπρακτεες ,οι καταθεσεις στον οψεως,τα εμπορευματα καθως επισεις και τα παγια ,αντιστοιχα εχουν φουσκωσει οι υποχρεωσεις.

Ο λογος που ρωταω ειναι απο ενδιαφερον γιατι αυτην την εταιρεια την ειχε ενας φιλος μου ,ειχε λογιστη τον κουνιαδο του και μου ειναι δυσκολο να τον ρωτησω τι εχει κανει.εκεινο που κινησε την περιεργια οπως αναφερα ειναι οι απαιτησεις κατα των οργανων διοικησης δλδ οι μετοχοι πηραν δανειο απο την εταιρεια ατοκο?

Η εταιρεια εχει κυρηξει πτωχευση χρωσταει το προσωπικο (αποζημιωσεις) τους προμηθευτες ,δανειο ,εφορια και,,,,,,,,,,,,,,,,,

Τώρα έτσι που τα λές λίγα λίγα ,αν τα έχουν πάρει,κοινώς,απο το ταμείο της εταιρείας,σε έλεγχο

θα τα ξανακουμπήσουν και με πρόστιμα. Δέν είναι λογικό η εταιρεία να χρωστάει παντού όπως λές 

και οι μέτοχοι και ο φίλος σου να τα έχουν τσιμπήσει τα μετρητά  και να κάνουν την πάπια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα έτσι που τα λές λίγα λίγα ,αν τα έχουν πάρει,κοινώς,απο το ταμείο της εταιρείας,σε έλεγχο

θα τα ξανακουμπήσουν και με πρόστιμα. Δέν είναι λογικό η εταιρεία να χρωστάει παντού όπως λές 

και οι μέτοχοι και ο φίλος σου να τα έχουν τσιμπήσει τα μετρητά  και να κάνουν την πάπια.

 

Επίσης δεν είναι δυνατόν να χρωστά παντού η εταιρεία και οι εταίροι να έχουν μεταβιβάσει στο ίδιο έτος, ΟΛΗ την ακίνητη περιουσία τους στα παιδιά τους... Με ασφαλιστική ενημερότητα της εταιρείας 6μηνης διάρκειας (είχαν προνοήσει να την εκδόσουν, όταν ακόμη το σύστημα έδινε 6μηνες ενημερότητες), όταν ΗΔΗ για 3-4 μήνες δεν είχαν καταβάλει ασφαλιστικές εισφορές...

 

Έλα όμως που γίνονται...

 

Συνάδελφε FROUFROU, ελπίζω να μην έχεις σκοπό να εμπλακείς με την εταιρεία αυτή, που υποθέτω οτι είναι σε στάδιο εκκαθαρίσεως... Μόνο χαμένος θα βγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αράξτε εγώ έχω οε με σχεδον το συνολο του ενεργητικού να είναι απαίτηση από εναν εταίρο :blink::lol: :lol: :lol: ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα δεν εχω σκοπο να εμπλακω γιατι και εμενα μου βρωμαει η υποθεση.Απλως θελω τις γνωμες σας για επαληθευσω και την δικη μου αποψη.

Η εταιρεια εχει κλεισει με 31-12-12 τα στοιχεια που αναφερα ειναι απο τον ισολογισμο της 31-12-12.Ξερω οτι εχει μεταβιβασει τα περιουσακα στοιχεια του στα παιδια του και σε ΄΄δικους΄΄ του φιλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...