Προς το περιεχόμενο
  • 0

Συνολική φορολογική επιβάρυνση και ανακοίνωση ΥΟ...


stefanos_her

Ερώτηση

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/8490

Το βγάλανε για να διορθώσουν τη λανθασμένη εικόνα που έχουν δημιουργήσει ορισμένοι κακοπροαίρετοι...

Πέρα του ότι είναι υπό έλεγχο ο τρόπος υπολογισμού των ποσοστών, ως προς το τι έχουν περιλάβει στους υπολογισμούς τους, αυξήσεις φπα κτλ κτλ κτλ και με ποιο τρόπο.....

Προσωπικά δλδ, μόνο η εισφορά αλληλεγγύης, το επιτήδευμα και το δίλιτρο πιάνουν το 3,5% του εισοδήματος... μόνο αυτά.....

Πιστεύω ότι λιγότερους φόρους είχαμε επί τουρκοκρατίας παρά τώρα, στην ελεύθερη δημοκρατία μας.....

Πρακτικά, λένε ότι

· 20.000 ευρώ είναι 11,1% -> 2.220,00€

· 30.000 ευρώ είναι 18,4% -> 5.520,00€

· 50.000 ευρώ είναι 26,4% -> 13.200,00€

· 100.000 ευρώ είναι 35% -> 35.000,00€

· 150.000 ευρώ είναι 40,3% -> 60.450,00€

Δεν ξέρω τι θέλουν να πουν, ότι είναι οκ η οικονομική αυτή επιβάρυνση και υπάρχουν περιθώρια για να την αυξήσουν....????

Υπολογίσατε καθόλου ότι η ανεργία είναι περί του 17%...??? Που σημαίνει ότι υπάρχουν φέτος άνθρωποι άνεργοι, που πέρυσι είχαν εισόδημα, και τους ζητάτε να πληρώσουν 2 χιλιάρικα τουλάχιστον...??? Που θα τα βρούνε...???

Το ότι ο καθένας είχε κανονίσει το εισόδημα ανάλογα τις οικογενειακές του ανάγκες (κυρίως με δάνεια κτλ) και τώρα υπάρχουν μειώσεις εισοδημάτων παντού, από δημόσιο μέχρι ιδιωτικό τομέα καθώς επίσης και στον επιχειρηματικό κόσμο λόγω της ύφεσης και πολύ απλά δεν φτάνουν τα χρήματα, όχι μόνο για να πληρώσουν τους φόρους αλλά για να πληρώσουν τις τρέχουσες υποχρεώσεις τους....

5000 είναι οι αιτήσεις στα ειρηνοδικεία για ρύθμιση χρεών με τις τράπεζες ενω έχουν κατατεθεί περί των 12000 αιτήσεις για εξωδικαστικό συμβιβασμό από ιδιώτες... Άγνωστο πόσες αιτήσεις συνδιαλλαγής και τπωχεύσεων για τους εμπόρους....

Το κορυφαίο...

Το μεγάλο πρόβλημα της χώρας και της κοινωνίας μας και η άγρια αδικία που συντελείται σε βάρος των δηλωμένων εισοδημάτων είναι η απόκρυψη εισοδήματος, η φοροδιαφυγή και οι παραοικονομικές δραστηριότητες που εδώ και πολλές δεκαετίες αλλοιώνουν τα μακροοικονομικά, δημοσιονομικά και αναπτυξιακά δεδομένα της χώρας και έχουν οδηγήσει το κράτος αλλά και συνολικά την εθνική οικονομία σε δημοσιονομικό εκτροχιασμό και υπαρξιακό κίνδυνο.

Στην ανατροπή αυτής της κατάστασης και στην διόρθωση αυτής της μεγάλης αδικίας κατατείνουν όλα τα διαρθρωτικά μέτρα που έχουμε λάβει για την αντιμετώπιση της φοροδιαφυγής και της παραοικονομίας, για τη διεύρυνση της φορολογικής βάσης και τη σύλληψη μη δηλωμένων εισοδημάτων.

Υπενθυμίζουμε ότι τέτοια μέτρα που έχουν θεσπιστεί τους τελευταίους μήνες, είναι:

· η άρση του τραπεζικού απορρήτου

· η δημοσίευση των επωνυμιών και των ονομάτων των μεγάλων οφειλετών του δημοσίου

· η εντατική χρήση των τεκμηρίων

· το τέλος άσκησης επιτηδεύματος ή ελευθέρου επαγγέλματος, κοκ

Για να καταλάβω... Το τέλος επιτηδεύματος είναι επειδή θέλουν να πιάσουν τη φοροδιαφυγή....

Η δημοσίευση των ονομάτων των οφειλετών, είναι για να πιάσουν τη φοροδιαφυγή (όχι μπας και πιέσουν λίγο ψυχολογικά για να μπορέσουν να εισπράξουν).......

KARAGIOZHS.jpgmoutzes.jpg

Έχετε μπερδέψει τη βούρτσα με κάτι άλλο.......... Θα μου πείτε, ότι του λείπει του καθένα.......

Πέρα από το άνοιγμα των λογαριασμών, το οποίο είναι θετικό (αν και εφόσον).....

Η δημοσίευση των επωνυμιών και των ονομάτων των μεγάλων οφειλετών του δημοσίου γίνεται όχι για να πιάσετε τη φοροδιαφυγή, αλλά μπας και μπορέσετε να εισπράξετε κάτι από τα οφειλόμενα... Καλό θα ήταν να βγάλετε και μια αντίστοιχη λίστα που χρωστάτε, που κάνετε πάνω από χρόνο για να πληρώσετε μια επιστροφή φόρου....

Η εντατική χρήση των τεκμηρίων γίνεται γιατί είστε ανίκανοι να αντιμετωπίσετε τη φοροδιαφυγή.. Τσουβαλιάζετε και δημιουργείτε κλίμα αναξιοκρατίας με τα καραγκιοζιλίκια σας.... Το απλό παράδειγμα, 2λιτρο ford mondeo έχει μεγαλύτερο τεκμήριο με 1800άρα mercendes........

Tο τέλος άσκησης επιτηδεύματος ή ελευθέρου επαγγέλματος το βάλατε για να πάρετε κανένα φράγκο παραπάνω... Αν το προτείνετε ως μέτρο αποφυγής της φοροδιαφυγής, είστε τουλάχιστον γελοίοι και επικίνδυνοι.... Τι εννοείτε δλδ, ότι επειδή πληρώνει κάποιος το τέλος, μπορεί να φοροδιαφεύγει...????

Όσο για αυτό,

Το μεγάλο πρόβλημα της χώρας και της κοινωνίας μας και η άγρια αδικία που συντελείται σε βάρος των δηλωμένων εισοδημάτων είναι η απόκρυψη εισοδήματος, η φοροδιαφυγή και οι παραοικονομικές δραστηριότητες που εδώ και πολλές δεκαετίες αλλοιώνουν τα μακροοικονομικά, δημοσιονομικά και αναπτυξιακά δεδομένα της χώρας και έχουν οδηγήσει το κράτος αλλά και συνολικά την εθνική οικονομία σε δημοσιονομικό εκτροχιασμό και υπαρξιακό κίνδυνο.

Πως να το πω για να το καταλάβετε....

ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ

Έχουμε χρηματιστήριο, siemens, βατοπαίδι, μονή τοπλού, εξοπλισμούς (υποβρύχια, φρεγάτες, mirage κτλ), ολυμπιακές δαπάνες, απευθείας αναθέσεις, ψηφοθηρικοί διορισμοί χωρίς όρια, ολυμπιακή, δο(γα)μημένα ομόλογα, χρεωκοπία ταμείων κοινωνικής ασφάλισης, ΕΒΟ, καταλήστρευση κρατικών και κοινοτικών πόρων, φρουτάκια, greek statistics, απογραφή, κουμπάροι, καρτέλ, παραδικαστικό, υποκλοπές, ζαρτινιέρες, νόμιμα και ηθικά, αποχαρακτηρισμοί διατηρητέων μνημείων, παράνομοι διορισμοί, βιντεοταινίες, κομιστές dvd και δεν συμμαζεύεται....................

Με τα καμμώματά σας διαφθείρετε και τους απλούς πολίτες, εξαφανίσατε κάθε ίχνος συνείδησης (φορολογικής & κοινωνικής), νομιμοποιήσατε στη σκέψη του κάθε φορολογούμενου πολίτη την κοινωνική αδικία και τη φοροδιαφυγή..... Και έχετε το θράσος και μιλάτε από πάνω......??????????

Το μεγάλο πρόβλημα της χώρας είναι ότι συντηρείτε αυτό το πολιτικό σύστημα της αναξιοκρατίας, της μίζας, της αδειαφάνειας, που έχει φέρει την οικονομία και την κοινωνία στα σημερινά της χάλια.-

(Να διευκρινήσω ότι δεν είναι κομματική η τοποθέτησή μου....)

Θα μπορούσα να πω πολλά ακόμα....

Για μένα, τουλάχιστον γελοίο, ελεεινό και άθλιο αυτό που κάνανε.... Θα μου πείτε δεν είναι η πρώτη φορά που προκαλούν, που είναι στον κόσμο τους, που εμπαίζουν αλλήλους.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

http://www.taxheaven...ws/view/id/8490

Το βγάλανε για να διορθώσουν τη λανθασμένη εικόνα που έχουν δημιουργήσει ορισμένοι κακοπροαίρετοι...

Πέρα του ότι είναι υπό έλεγχο ο τρόπος υπολογισμού των ποσοστών, ως προς το τι έχουν περιλάβει στους υπολογισμούς τους, αυξήσεις φπα κτλ κτλ κτλ και με ποιο τρόπο.....

Προσωπικά δλδ, μόνο η εισφορά αλληλεγγύης, το επιτήδευμα και το δίλιτρο πιάνουν το 3,5% του εισοδήματος... μόνο αυτά.....

Πιστεύω ότι λιγότερους φόρους είχαμε επί τουρκοκρατίας παρά τώρα, στην ελεύθερη δημοκρατία μας.....

Πρακτικά, λένε ότι

· 20.000 ευρώ είναι 11,1% -> 2.220,00€

· 30.000 ευρώ είναι 18,4% -> 5.520,00€

· 50.000 ευρώ είναι 26,4% -> 13.200,00€

· 100.000 ευρώ είναι 35% -> 35.000,00€

· 150.000 ευρώ είναι 40,3% -> 60.450,00€

Δεν ξέρω τι θέλουν να πουν, ότι είναι οκ η οικονομική αυτή επιβάρυνση και υπάρχουν περιθώρια για να την αυξήσουν....????

Υπολογίσατε καθόλου ότι η ανεργία είναι περί του 17%...??? Που σημαίνει ότι υπάρχουν φέτος άνθρωποι άνεργοι, που πέρυσι είχαν εισόδημα, και τους ζητάτε να πληρώσουν 2 χιλιάρικα τουλάχιστον...??? Που θα τα βρούνε...???

Το ότι ο καθένας είχε κανονίσει το εισόδημα ανάλογα τις οικογενειακές του ανάγκες (κυρίως με δάνεια κτλ) και τώρα υπάρχουν μειώσεις εισοδημάτων παντού, από δημόσιο μέχρι ιδιωτικό τομέα καθώς επίσης και στον επιχειρηματικό κόσμο λόγω της ύφεσης και πολύ απλά δεν φτάνουν τα χρήματα, όχι μόνο για να πληρώσουν τους φόρους αλλά για να πληρώσουν τις τρέχουσες υποχρεώσεις τους....

5000 είναι οι αιτήσεις στα ειρηνοδικεία για ρύθμιση χρεών με τις τράπεζες ενω έχουν κατατεθεί περί των 12000 αιτήσεις για εξωδικαστικό συμβιβασμό από ιδιώτες... Άγνωστο πόσες αιτήσεις συνδιαλλαγής και τπωχεύσεων για τους εμπόρους....

Το κορυφαίο...

Για να καταλάβω... Το τέλος επιτηδεύματος είναι επειδή θέλουν να πιάσουν τη φοροδιαφυγή....

Η δημοσίευση των ονομάτων των οφειλετών, είναι για να πιάσουν τη φοροδιαφυγή (όχι μπας και πιέσουν λίγο ψυχολογικά για να μπορέσουν να εισπράξουν).......

KARAGIOZHS.jpgmoutzes.jpg

Έχετε μπερδέψει τη βούρτσα με κάτι άλλο.......... Θα μου πείτε, ότι του λείπει του καθένα.......

Πέρα από το άνοιγμα των λογαριασμών, το οποίο είναι θετικό (αν και εφόσον).....

Η δημοσίευση των επωνυμιών και των ονομάτων των μεγάλων οφειλετών του δημοσίου γίνεται όχι για να πιάσετε τη φοροδιαφυγή, αλλά μπας και μπορέσετε να εισπράξετε κάτι από τα οφειλόμενα... Καλό θα ήταν να βγάλετε και μια αντίστοιχη λίστα που χρωστάτε, που κάνετε πάνω από χρόνο για να πληρώσετε μια επιστροφή φόρου....

Η εντατική χρήση των τεκμηρίων γίνεται γιατί είστε ανίκανοι να αντιμετωπίσετε τη φοροδιαφυγή.. Τσουβαλιάζετε και δημιουργείτε κλίμα αναξιοκρατίας με τα καραγκιοζιλίκια σας.... Το απλό παράδειγμα, 2λιτρο ford mondeo έχει μεγαλύτερο τεκμήριο με 1800άρα mercendes........

Tο τέλος άσκησης επιτηδεύματος ή ελευθέρου επαγγέλματος το βάλατε για να πάρετε κανένα φράγκο παραπάνω... Αν το προτείνετε ως μέτρο αποφυγής της φοροδιαφυγής, είστε τουλάχιστον γελοίοι και επικίνδυνοι.... Τι εννοείτε δλδ, ότι επειδή πληρώνει κάποιος το τέλος, μπορεί να φοροδιαφεύγει...????

Όσο για αυτό,

Πως να το πω για να το καταλάβετε....

ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ

Έχουμε χρηματιστήριο, siemens, βατοπαίδι, μονή τοπλού, εξοπλισμούς (υποβρύχια, φρεγάτες, mirage κτλ), ολυμπιακές δαπάνες, απευθείας αναθέσεις, ψηφοθηρικοί διορισμοί χωρίς όρια, ολυμπιακή, δο(γα)μημένα ομόλογα, χρεωκοπία ταμείων κοινωνικής ασφάλισης, ΕΒΟ, καταλήστρευση κρατικών και κοινοτικών πόρων, φρουτάκια, greek statistics, απογραφή, κουμπάροι, καρτέλ, παραδικαστικό, υποκλοπές, ζαρτινιέρες, νόμιμα και ηθικά, αποχαρακτηρισμοί διατηρητέων μνημείων, παράνομοι διορισμοί, βιντεοταινίες, κομιστές dvd και δεν συμμαζεύεται....................

Με τα καμμώματά σας διαφθείρετε και τους απλούς πολίτες, εξαφανίσατε κάθε ίχνος συνείδησης (φορολογικής & κοινωνικής), νομιμοποιήσατε στη σκέψη του κάθε φορολογούμενου πολίτη την κοινωνική αδικία και τη φοροδιαφυγή..... Και έχετε το θράσος και μιλάτε από πάνω......??????????

Το μεγάλο πρόβλημα της χώρας είναι ότι συντηρείτε αυτό το πολιτικό σύστημα της αναξιοκρατίας, της μίζας, της αδειαφάνειας, που έχει φέρει την οικονομία και την κοινωνία στα σημερινά της χάλια.-

(Να διευκρινήσω ότι δεν είναι κομματική η τοποθέτησή μου....)

Θα μπορούσα να πω πολλά ακόμα....

Για μένα, τουλάχιστον γελοίο, ελεεινό και άθλιο αυτό που κάνανε.... Θα μου πείτε δεν είναι η πρώτη φορά που προκαλούν, που είναι στον κόσμο τους, που εμπαίζουν αλλήλους.....

χαλαρωσε συναδελφε. θα επρεπε να ειχες καταλάβει οτι ζεις και εργαζεσαι σε μια χωρα που η λογικη του παραλογου ειναι μαθημα που.. διδασκεται..

ο καθενας απο αυτους ζει στο κοσμο που εχει πλασει για τον εαυτο του. αυτοι ειναι στο δικο τους. μονο που η λογικη αυτη - να νιωθω οτι ζω σε ενα δικο μου κοσμο - οδηγει τους λογικους στη τρελα και την απογνωση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οπότε (κατα τους ανωτέρω επεξηγηματικούς πίνακες) , εγγαμος με 3 παιδιά τυγχάνει εκπτωσης 700 Ευρώ στο φόρο (σε σύγκριση με τον άγαμο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

Απλά για γέλια οι δημοσιευμένοι πίνακες του ΥΠΟΙΚ. Μόνο τους φόρους εισοδήματος και την έκτακτη εισφορά έχουνε. Δεν μας είπανε για την επιβάρνυση αν κάποιος δεν είναι μισθωτός αλλά ελεύθερος επαγγελματίας. Δεν μας είπανε για τα παραπάνω νούμερα την επιπλέον φορολογική επιβάρυνση από το ειδικό τέλος ακινήτων που λογικά σε κάθε οικογένεια ακόμη και με 0 εισόδημα αντιστοιχεί ένα μέσο ποσό 450ευρώ, επίσης για όλους τους έμμεσους φόρους όπως ΦΠΑ, ΕΦΚ, τέλη κυκλοφορίας, φόρος στο πετρέλαιο θέρμανσης κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

από την Ελευθεροτυπία του Σαββάτου ο πίνακας χωρίς εισφορές αλληλεγγύης και άλλα παραμύθια

post-359-0-04559000-1318227012_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

από την Ελευθεροτυπία του Σαββάτου ο πίνακας χωρίς εισφορές αλληλεγγύης και άλλα παραμύθια

post-359-0-04559000-1318227012_thumb.jpg

Όμως Γιάννη η σφαγή θα γίνει με την μείωση-κατάργηση των φοροαπαλλαγών.. (π.χ. Ιατρικά-τόκοι στεγαστικών-εισφορές ΟΑΕΕ)..

κάνε μια προσημείωση στον εαυτό σου και θα δεις την διαφορά.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όμως Γιάννη η σφαγή θα γίνει με την μείωση-κατάργηση των φοροαπαλλαγών.. (π.χ. Ιατρικά-τόκοι στεγαστικών-εισφορές ΟΑΕΕ)..

κάνε μια προσημείωση στον εαυτό σου και θα δεις την διαφορά.. :)

Η αρχή της ισονομίας, όλοι φορολογούνται μετά την αφαίρεση τον ασφαλιστικών τους εισφορών ο απατεώνας, ο κλέφτης, ο ληστής ο ελεύθερος επαγγελματίας, δεν έχει αυτό το δικαίωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να ξαναπώ ότι οι υπολογισμοί του ΥΟ είναι τελείως κουκουρούκου...............

Τι σημαίνει συνολική φορολογική επιβάρυνση μέσης οικογένειας με 2 παιδιά και Χ εισόδημα...????

Αν έχουν 15 χιλιάρικα πχ ο καθένας, ο ΦΕ βγαίνει 540 ευρώ, αν έχει 30 χιλιάρικα μόνο ο ένας ο ΦΕ πάει στα 4180...

Η μέση οικογένεια έχει φοροαπαλλαγές..??

Πως στο διάλο τα υπολογίσατε...????

Μόνο το marketing σας ενδιαφέρει και η εικόνα σας προς τα έξω..??? Ποιον κοροϊδεύετε...????????

Δεδομένου ότι το παράδειγμα που δίνετε είναι λάθος από τη βάση του, καθώς μιλάτε για φορολογία εισοδήματος προηγούμενου έτους, φορολογία η οποία θα πληρωθεί όμως με το φετινό εισόδημα που είναι κατά πολύ μειωμένο (βλ ανεργία στο 17%, μειώσεις στο μισθό των δημοσίων, μειώσεις στις συντάξεις, μείωση κατανάλωσης κτλ)..........

Πάρτε ωστόσο και ένα παράδειγμα κι από μένα, στη δική σας λογική, για να δείτε ότι τσάμπα σας πληρώνουμε....... ΤΣΑΜΠΑ....

Μέση οικογένεια με 2 παιδιά, που δουλεύει μόνο ο πατέρας ως ελεύθερος επαγγελματίας με ετήσιο εισόδημα 30 χιλιάρικα και ένα 2λιτρο (το είχε αγοράσει τότε που καταργήσατε το τέλος ταξινόμησης για να βοηθήσετε την αγορά αυτοκινήτου)..... Δεν πιστεύω να είστε τόσο στο κόσμο σας, που να θέτε και αποταμίευση....... Αποταμίευση δεν υπάρχει ούτε για δείγμα, οπότε θεωρούμε ότι όλο το εισόδημα πάει για κατανάλωση.... Και βάλτε μια αναλογία 20% του εισοδήματος σε απαλλασόμενη από φπα κατανάλωση, 40% στο χαμηλό συντελεστή και 40% στον υψηλό...

Μετράτε:

ΦΕ = 6.107 (με τη προκαταβολή)

αλληλεγγύη = 300,00

αυτοκίνητο = 270,00

επιτήδευμα = 300,00

τέλος ακινήτων = 350,00

φπα στο χαμηλό = 1.043,36

φπα στο κανονικό = 1.695,87

τέλη κυκλοφορίας = 660,00

Σύνολο φόρων = 10.646,49€ ήτοι 35,49% επί του συνολικού εισοδήματος......

Πάνω από το ένα τρίτο του εισοδήματος σε φόρους!!!!!!!!!

Χωρίς να υπολογίζω άλλα γ@μησιάτικα, όπως τακτοποιήσεις ημιυπαίθριων, αυξήσεις εισφορών κτλ ή τις αυξήσεις στη φορολογία που θα έχουμε από του χρόνου (αύξηση συντελεστών, κατάργηση φοροαπαλλαγών, αύξηση τεκμηρίων, μείωση αφορολόγητου κτλ κτλ κτλ)................. Μόνο τα βασικά.........

Τι 18,40% και τρίχες κατσαρές...............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όμως Γιάννη η σφαγή θα γίνει με την μείωση-κατάργηση των φοροαπαλλαγών.. (π.χ. Ιατρικά-τόκοι στεγαστικών-εισφορές ΟΑΕΕ)..

κάνε μια προσημείωση στον εαυτό σου και θα δεις την διαφορά.. :)

Σούλη, στο λόγο μου, αν τυχόν καταργήσουν την απαλλαγή από τις εισφορές του ΟΑΕΕ, θα τα περνάω στα βιβλία τους και δεν θα αναμορφώνω..........

Θα μου πεις, θα σου επιρρεάσει τον αυτοέλεγχο....

Σκασίλα μου, όλοι στην περαίωση έτσι κι αλλιώς κλείνουνε........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ελεγα να ανοίξω καινουργιο θέμα ,

αλλα δεν υπάρχει λόγος ,

με καλύπτει αυτό του Στέφανου .

Θέλω να ζητησω συγνώμη απο αυτό το κράτος γιατί έχω τρία παιδιά ,

θέλω να ζητησω συγνώμη γιατί συνεχίζω να εκδίδω παραστατικα καθε τελος του μήνα ,

θελω να ζητησω συγνώμη , διότι δεν εχω λογαριασμου καταθεσεων σαν τους παρακατω:

ΚΘ ΛΠ ΣΓ ΜΝ GF ΠΛ ΛΠ ΑΠ και λοιπούς ανώνυμους καρ.....δες (συγνωμη για την εκφραση αλλα ετσι και αλλιως αφορα ανωνυμους)

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/8492

Θελω να ευχαριστήσω το κρατος γιατί έκοψε τις φοροαπαλλαγές μου , μου εκοψε τον ΟΑΕΕ μου έκοψε την ιδιωτικη ασφαλεια, μου εκοψε τα ιατρικά , μου εξαφανισε το αφορολόγητο.

Να είσαι καλά καλό μου μπουρδελο (συγνωμη για την λέξη αλλα δεν θελω να βρισω το κρατος μου ) σου υπόσχομαι ότι θα κανω τα πάντα για να αλλάξω τα λάθη που έκανα μέχρι σήμερα.

Τα παιδιά μου βεβαια δεν γινεται να τα αλλάξω , αλλα θα προσπαθησω για τα υπόλοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σούλη, στο λόγο μου, αν τυχόν καταργήσουν την απαλλαγή από τις εισφορές του ΟΑΕΕ, θα τα περνάω στα βιβλία τους και δεν θα αναμορφώνω..........

Θα μου πεις, θα σου επιρρεάσει τον αυτοέλεγχο....

Σκασίλα μου, όλοι στην περαίωση έτσι κι αλλιώς κλείνουνε........

Τι άν καταργήσουν καλέ μου φίλε ????

Αφου την καταργησαν .

Και εγω το ιδιο θα κανω , καταχωρηση στα βιβλία και τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τι άν καταργήσουν καλέ μου φίλε ????

Αφου την καταργησαν .

Και εγω το ιδιο θα κανω , καταχωρηση στα βιβλία και τελος.

Κίμων.

Θα γίνει φοροφυγάς τώρα ???

Στην ηλικία που είσαι????

Μετά από τόσα χρόνια έντιμου βίου???

Και με τρία παιδιά ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τι άν καταργήσουν καλέ μου φίλε ????

Αφου την καταργησαν .

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία... μέχρι να έρθει ο καιρός των δηλώσεων, ελπίζουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αμάν βρε παιδιά.. δείτε και την καλή πλευρά..

μ'αυτά και με τάλλα , θα γλυτώσουμε την ταλαιπωρία της επιστροφής φόρου.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...