Προς το περιεχόμενο

ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΑΓΟΡΑΣ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΧΩΡΙΣ ΔΕΛΤΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΡΑΓΩΓΟ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι

 

ναι

γεια σας

σε ερωτημα προσφατο , (περιπου τον Μάρτιο 2015  που έκανα σε εφορία Ιωαννίνων τηλεφωνικά) ,  ο υπάλληλος μου απάντησε πως δεν προβλεπεται πουθενα οτι στο τιμολόγιο αγορας απο αγρότη δεν περιλαμβανει ΦΠΑ. τουλαχιστον για αγορα τσιπουρου

ετσι σε πελατισσα μου (καφε-μπαρ)  που αγορασε τσιπουρο απο αγροτη ειδ. καθ. στο τιμ. που εκοψε της ειπα να προσθέσει ΦΠΑ 23%

παρακαλώ πειτε μια γνωμη

 

TO ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΑΓΟΡΑΣ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΠΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΩΣ ΑΓΟΡΑ ΜΕ 0%?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω  το  τσίπουρο   είναι   για   κατανάλωση   του  ιδίου  του  παραγωγού  όχι  για  πώληση   μπορεί  να  είναι  μπόμπα   πρέπει   να  ελέγχονται   από  το   χημείο   του  κράτους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω  το  τσίπουρο   είναι   για   κατανάλωση   του  ιδίου  του  παραγωγού  όχι  για  πώληση   μπορεί  να  είναι  μπόμπα   πρέπει   να  ελέγχονται   από  το   χημείο   του  κράτους

εχω την υποψια πως εχει δικιο η συναδελφος... οι αδειες αποσταξης δινονται με το σταγονομετρο πλεον και αφορουν περιορισμενη ποσοτητα.. για προσωπικη καταναλωση κυριως.. για να μπορει να πουλαει αν καταφερει κ παρει αδεια, θα πρεπει να κανει κ τυποποιηση κλπ κανονικη επιχ/ση δλδ.... ψαξτε  καλυτερα το θεμα με τις αδειες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...