Προς το περιεχόμενο
  • 0

Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΛΟΓΙΣΤΗ?


HURRICANE33

Ερώτηση

Καλησπέρα.Ο πίνακας προσωπικού πρέπει οπωσδήποτε να είναι υπογεγραμμένος από λογιστή η' μπορεί να βεβαιώσει την ακρίβεια των στοιχείων ο ίδιος ο εργοδότης?Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

......

2. Η ορθότητα και η ακρίβεια των αναγραφομένων πάσης φύσεως αποδοχών, καθώς και των λοιπών στοιχείων αποτελεί ευθύνη του υπεύθυνου εργοδότη ή του εξουσιοδοτημένου από αυτόν προσώπου. Ο ανωτέρω πίνακας προσωπικού προσυπογράφεται υποχρεωτικά και από τον Προϊστάμενο Προσωπικού ή Οικονομικού ή Λογιστηρίου ή τον υπεύθυνο λογιστή που συμπράττει στη σύνταξη του, οι οποίοι βεβαιώνουν την ακρίβεια των πάσης φύσεως αποδοχών και έχουν όλες τις ευθύνες που προβλέπονται από το ν.1599/1986 (ΦΕΚ 75 Α). Τυχόν παράλειψη της υπογραφής από τον υπεύθυνο λογιστή αιτιολογείται από τον εργοδότη με δήλωση του ν.1599/1986 (ΦΕΚ 75 Α').

........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ευχαριστώ.

Νόμιζες δηλαδή οτι θα ξεφευγες απο λογιστή; Αμ δε. Και να τον πληρωνεις, γιατι αλιως εχει την δυναμη να σε τιναξει στον αέρα χωρις να το παρεις χαμπαρι. Αν δεν μπορεις να τον πληρωνεις κλειστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε εμάς, αν ο εργοδότης προσκομίσει στην Επιθ. Εργασίας και υπεύθυνη δήλωση ότι δεν απασχολεί λογιστή,

μπορεί να είναι ανυπόγραφη στη θέση του λογιστή και να τη δεχτούνε μια χαρά.

Ασε που έχω υπογράψει κι εγώ χωρίς σφραγίδα και πάλι τη δέχονται.

Ο σύντεκνος Επιμενίδης θα ξέρει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Νόμιζες δηλαδή οτι θα ξεφευγες απο λογιστή; Αμ δε. Και να τον πληρωνεις, γιατι αλιως εχει την δυναμη να σε τιναξει στον αέρα χωρις να το παρεις χαμπαρι. Αν δεν μπορεις να τον πληρωνεις κλειστο.

ΠΟΣΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΩΝ ΛΟΓΙΣΤΩΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙ ΜΙΣΘΟ ;;; ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΠΟ ΤΗΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΝ ΘΕΩΡΗΣΟΥΜΕ ΟΤΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ , Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΗ ,ΤΡΑΓΙΚΗ , ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ .... ΠΟΛΛΟΙ ΙΔΙΩΤΕΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ . ΕΓΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΚΤΙΜΩ ΟΤΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 50 - 100 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΣΤΕΡΙΑ ΕΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ << να σε τιναξει στον αέρα χωρις να το παρεις χαμπαρι >> ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΙ. ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΕ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΘΥΜΑΣΕ , ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ ΑΣΟΕΕ , ΑΒΣΠ ΚΛΠ ΣΧΟΛΕΣ 1974 - 1978 ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΥΜΑΣΕ ΠΩΣ ΔΩΘΗΚΑΝ ;;; ΜΕ << ΠΡΟΦΟΡΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ >> ΑΠΕΙΛΕΣ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΚΛΠ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε εμάς, αν ο εργοδότης προσκομίσει στην Επιθ. Εργασίας και υπεύθυνη δήλωση ότι δεν απασχολεί λογιστή,

μπορεί να είναι ανυπόγραφη στη θέση του λογιστή και να τη δεχτούνε μια χαρά.

Ασε που έχω υπογράψει κι εγώ χωρίς σφραγίδα και πάλι τη δέχονται.

Ο σύντεκνος Επιμενίδης θα ξέρει smile.gif

Ειμαι μισθωτός λογιστής σε ΟΕ με Γ κατηγορίας και υπογραφω δηλώσεις και ισολογισμους. Ο εταίρος έχει και μια ατομική με δυο άτομα προσωπικό. Για τον πίνακα προσωπικού στην ατομική πιστευετε ότι υπαρχει πρόβλημα να τον υπογράψω επειδή δεν φαίνομαι πουθενά σαν υπάλληλος και δεν έχω παροχής η να κάνω μια Υ/Δ ότι δεν απασχολεί λογιστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Tο καλύτερο μια υπεύθυνη δήλωση ότι δεν απασχολεί λογιστή...να είσαι και εσύ ήσυχος...

Σε ευχαριστώ πολύ kotlistianos, απλή Υ/Δ χωρίς θεώρηση από ΚΕΠ έτσι; και επίσης υπάρχει κάποιο κείμενο, υπόδειγμα η απλά να αναφέρει ότι δεν απασχολεί λογιστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...