Προς το περιεχόμενο

Επειδη πρωτος ανεφερα την βλακεια των αποδειξων τωρα παλι ευπειθώς αναφερω οτι αυτα που λεγονται περι αποδειξεων και αναλυτικα για εσοδα-εξοδα θα καταστρεψουν την Ελλαδα ακομα περισσοτερο.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη πρωτος ανεφερα την βλακεια των αποδειξων τωρα παλι ευπειθώς αναφερω οτι αυτα που λεγονται περι αποδειξεων και αναλυτικα για εσοδα-εξοδα θα καταστρεψουν την Ελλαδα ακομα περισσοτερο. Οι αναλυση των εξοδων και εσοδων απο του φορολογουμενους , δινουν την ευκαιρεια επιτευξης τεραστιας φοροδιαφυγης. Τωρα ομως δεν θα πω πως. Απλα οταν ηρεμισετε θα καταλαβετε ολοι. Δεν θα πει κανενας για να μαθουν τα τουβλα του υπουργειου οικονομικων να ακουν τα αμερικανακια που εχουν ως συμβουλους. Σας παρακαλω μην αποκαλειψετε πως γινετε αυτο. Δεν θα ξεστραβωνουμε αλλο τους αγραμματους του υπ. οικον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Αντώνης κάνει ήδη σενάρια με όσα ακούει...

Καλά κάνει πάντως... Πάντως να σημειώσω ότι ευκαιρίες για φοροδιαφυγή και φοροαποφυγή πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν. Τώρα αν το νέο σύστημα που ακούγεται ότι θα εφαρμοστεί θα το κάνει ευκολότερο ή όχι, θα το δούμε.

Πάντως όταν γίνει αυτό δεν θα σταματάμε από το πρήξιμο που θα φάμε από ιδιώτες και επαγγελματίες για το τι και πως θα κάνουνε.... laugh.gif

εμεις τωρα ειμαστε υπερ της φοροδιαφυγης η' κατα?

γιατι εχω μπερδευτει

Σίγουρα με το μέρος της φοροαποφυγής με νόμιμα μέσα.

Για φοροδιαφυγή είναι θέμα γούστου και επιλογών.

tongue.gif

Πάντως όπως λέει και ο Αντώνης, γιατί να διευκολύνουμε τους "συνεργάτες" μας? rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη πρωτος ανεφερα την βλακεια των αποδειξων τωρα παλι ευπειθώς αναφερω οτι αυτα που λεγονται περι αποδειξεων και αναλυτικα για εσοδα-εξοδα θα καταστρεψουν την Ελλαδα ακομα περισσοτερο. Οι αναλυση των εξοδων και εσοδων απο του φορολογουμενους , δινουν την ευκαιρεια επιτευξης τεραστιας φοροδιαφυγης. Τωρα ομως δεν θα πω πως. Απλα οταν ηρεμισετε θα καταλαβετε ολοι. Δεν θα πει κανενας για να μαθουν τα τουβλα του υπουργειου οικονομικων να ακουν τα αμερικανακια που εχουν ως συμβουλους. Σας παρακαλω μην αποκαλειψετε πως γινετε αυτο. Δεν θα ξεστραβωνουμε αλλο τους αγραμματους του υπ. οικον.

ΚΩΣΤΗ ΕΠΕΙΔΗ ΣΕ ΨΑΧΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΚΡΥΒΕΣΑΙ ΠΑΡΕΜΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ.ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΘΑ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.

Ο βρεγμένος τη βροχή δεν τη φοβάται......

ΥΓ: Αφου μας παρακαλείς δεν θα το αποκαλύψουμε αν και η απόκρυψη αντίκειται ................. στον πατριωτισμό των Ελλήνων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθενας τη "βρισκει" κάπως.

Εγώ λοιπον τη βρισκω π.χ. με τα λεφτά.

Γουστάρω να εχω ταπετσαρια στο σπίτι με 500 αρικα.

Μου αρέσει επίσης να τα χαιδευω σε καθημερινή βάση

και πριν πέσω για υπνο να τα σιδερωνω!!!

Αυτα μου αρεσουν εμενα ρε παιδί μου.

Υπάρχει νομος που να μου επιβάλλει την συναλλαγή με τις τράπεζες??? Υπάρχει νομος να μου επιβάλλει την τραπεζική κατάθεση???

Εχω δικαίωμα να μην θέλω την παραμικρή συναλλαγή με τράπεζες....

(αντε πιάστε μετά την φοροδιαφυγή και το πόθεν εχες...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθενας τη "βρισκει" κάπως.

Εγώ λοιπον τη βρισκω π.χ. με τα λεφτά.

Γουστάρω να εχω ταπετσαρια στο σπίτι με 500 αρικα.

Μου αρέσει επίσης να τα χαιδευω σε καθημερινή βάση

και πριν πέσω για υπνο να τα σιδερωνω!!!

Αυτα μου αρεσουν εμενα ρε παιδί μου.

Υπάρχει νομος που να μου επιβάλλει την συναλλαγή με τις τράπεζες??? Υπάρχει νομος να μου επιβάλλει την τραπεζική κατάθεση???

Εχω δικαίωμα να μην θέλω την παραμικρή συναλλαγή με τράπεζες....

(αντε πιάστε μετά την φοροδιαφυγή και το πόθεν εχες...)

NOMOΣ ΥΠ’ΑΡΙΘ. 3842

Αρθρο 20. Διασφάλιση και έλεγχος συναλλαγών

Έρχεται κι αυτό Οσονούπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NOMOΣ ΥΠ’ΑΡΙΘ. 3842

Αρθρο 20. Διασφάλιση και έλεγχος συναλλαγών

Έρχεται κι αυτό Οσονούπω

.... η οποία τραπεζική συναλλαγή έχει μια τόση δα προμηθειούλα την οποία πολύ απλά εισπράτει η τραπεζούλα ... Θα μου επις γκρινιάζεις για 1,5 ευρώ ή έστω και για 15 ευρώ .....

Αφου με υποχρεωνείς Κράτος να κάνω τις συναλλαγές μου μέσω τράπεζας γιατί αφήνεις να πλουτίζουν (και άλλο) ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... η οποία τραπεζική συναλλαγή έχει μια τόση δα προμηθειούλα την οποία πολύ απλά εισπράτει η τραπεζούλα ... Θα μου επις γκρινιάζεις για 1,5 ευρώ ή έστω και για 15 ευρώ .....

Αφου με υποχρεωνείς Κράτος να κάνω τις συναλλαγές μου μέσω τράπεζας γιατί αφήνεις να πλουτίζουν (και άλλο) ????

Για αυτό ακριβώς σε υποχρεώνει........

για να πλουτίζουν άλλοι

Πίστεψες ότι είναι για τη διαφάνεια της συναλλαγής;

Πρωτάρης είσαι;

Άμα θες να καλύψεις καμιά λαμογιά πληρώνεις μέσω τράπεζας και δεν αμφισβητείται......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμεις τωρα ειμαστε υπερ της φοροδιαφυγης η' κατα?

γιατι εχω μπερδευτει

Εμεις απο τωρα και εις το εξης ειμαστε υπερ του κοσμου και οχι υπερ των Αμερικανοσυμβούλων και των υποτακτηκων τους. Τώρα καταλαβες; Γιατι αν δεν καταλαβες θα σου σπάσω την κεφαλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμεις τωρα ειμαστε υπερ της φοροδιαφυγης η' κατα?

γιατι εχω μπερδευτει

Μιλάμε πλεον για φοροάμυνα και οχι μόνο για φοροδιαφυγή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου περσι και εμεις οι μακ...κες , βαζαμε-βαζαμε.. περαν του δεοντος ,.για να παρουμε πισω το bonus,στατιστικα ,ειδαν οτι ξοδευουμε περισσοτερα απο οσα ζητουσαν,οποτε σου λεει, αρα βγαζουν.... :) και μπορουν να χαλανε, για αυτο ,μεγαλωσε τους με το ετσι θελω , το πλαφον φετος,και για τιμωρια...,ετσι και για να πατσισουμε ,επειδη νομισαν...οτι μας επιασαν ..κοροϊδα , αν τους λειπουν,παρτους πισω το bonus που τους δωσαμε περσι , για τον κοπο τους ,που τους βαλαμε και ετρεχαν να πιασουν τους φοροδιαφυγαδες.......και εγω τους <εμπιστευτικα>,και την πατησα ο ηλιθιος...ΝΑ.ΝΑ .ΝΑ και παλι ΝΑ . :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλύτερη βλακεία απο τις αποδείξεις και σε συνδιασμό με έλεγχο των καταθέσεων ,ποιος ξέρει πόσο θα αυξηθούν

οι καταθέσεις σε τράπεζες στο Νίγηρα και αλλού.Δεν θα μείνει φράγκο στις τραπεζές μας και έτσι μοιραία θα φαλιρήσουμε

και δεν θα χρειαστεί να μας κάνουν οι άλλοι,δυστυχώς έτσι είμαστε εμείς.Πούνε οι προσπάθειες για φορολογική συνείδηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλύτερη βλακεία απο τις αποδείξεις και σε συνδιασμό με έλεγχο των καταθέσεων ,ποιος ξέρει πόσο θα αυξηθούν

οι καταθέσεις σε τράπεζες στο Νίγηρα και αλλού.Δεν θα μείνει φράγκο στις τραπεζές μας και έτσι μοιραία θα φαλιρήσουμε

και δεν θα χρειαστεί να μας κάνουν οι άλλοι,δυστυχώς έτσι είμαστε εμείς.Πούνε οι προσπάθειες για φορολογική συνείδηση. :P:D:angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...