Προς το περιεχόμενο
  • 0

επε τροποποιηση καταστατικου νεος εταιρος


giannisko

Ερώτηση

καλυσπερα,<br>επε κανει τροποποιηση καταστατικου για 2 λογους : 1) ενας εκ των 2 εταιρων (με ποσοστο 10%) αποχωρει απο την εταιρεια και στη θεση του μπαινει νεος εταιρος παλι με ποσοστο 10%    2) λογω αλλαγης διευθυνσης  Τι ενεργειες πρεπει να γινουν φορολογικα , λογιστικα , κλπ ? <br>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

καλυσπερα,<br>επε κανει τροποποιηση καταστατικου για 2 λογους : 1) ενας εκ των 2 εταιρων (με ποσοστο 10%) αποχωρει απο την εταιρεια και στη θεση του μπαινει νεος εταιρος παλι με ποσοστο 10%    2) λογω αλλαγης διευθυνσης  Τι ενεργειες πρεπει να γινουν φορολογικα , λογιστικα , κλπ ? <br>

Γνωρίζει ο λογιστής σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γνωρίζει ο λογιστής σου.

η ερωτηση εγινε σαν να μην γνωριζω τιποτα, για λογους μηπως απαντηθει κατι που δεν γνωριζω.

βασικα με ενδιαφερει οταν εχω ζημιες στους περισσοτερους ισολογογισμους των τελευταιων 5 ετων εαν ειμαι υποχρεωμενος να συμπληρωσω τη δηλωση αποδοσης φορου μεταβιβασης μεριδιων επε (ΠΟΛ.1053/1.4.2003)? η δηλωση γινεται πριν την τροποποιηση του καταστατικου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

η ερωτηση εγινε σαν να μην γνωριζω τιποτα, για λογους μηπως απαντηθει κατι που δεν γνωριζω.

βασικα με ενδιαφερει οταν εχω ζημιες στους περισσοτερους ισολογογισμους των τελευταιων 5 ετων εαν ειμαι υποχρεωμενος να συμπληρωσω τη δηλωση αποδοσης φορου μεταβιβασης μεριδιων επε (ΠΟΛ.1053/1.4.2003)? ΝΑΙ η δηλωση γινεται πριν την τροποποιηση του καταστατικου? ΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...