Προς το περιεχόμενο

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι οταν καλεις Δ.Ο.Υ. τηλεφωνικως σχεδον ποτε δεν απαντα κανεις. Και μετα μιλαμε για εξυπηρετηση πολιτων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχεις σκεφτεί ότι ο αφοριακός μπορεί κ να δουλεύει όταν καλείς κ μαλιστα επίμονα στο τηλεφωνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις σκεφτεί ότι ο αφοριακός μπορεί κ να δουλεύει όταν καλείς κ μαλιστα επίμονα στο τηλεφωνο?

Εαν δουλευει να κατεβασει το τηλεφωνο......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμενα καυστικοτερο σχολιο απο την κολαση:P

Η κόλαση λέει την πραγματικότητα, ΜΑΣ ΒΑΡΕΘΗΚΑΝ. Που σημαίνει βαριούνται. biggrin.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[Έχεις σκεφτεί ότι ο αφοριακός μπορεί κ να δουλεύει όταν καλείς κ μαλιστα επίμονα στο τηλεφωνο?

Για να πω την αλήθεια, έχουν απαντήσει μόνο όσες φορές κάλεσα Παρασκευή.

Λες να είναι τυχαίο;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το μετρο για την Παρασκευη οτι ορισμενα τμηματα δεν δεχονται κοινο.....μα το Θεο δεν το καταλαβα ποτε μου....

Και εγω σαν ελευθερος επαγγελματιας γιατι δεχομαι καθε μερα...γιατι το εμπορικο καταστημα δεχεται καθε μερα πλην Κυριακης.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν πρώτοις,μπορεί κάποιοι να μην σηκώνουν το τηλέφωνο και όχι όλοι ή οι περισσότεροι χωρίς

αυτό να σημαίνει ότι μας "γράφουν".

Πρέπει να είσαι πολύ ψύχραιμος και ήρεμος ώστε να μπορείς καθόλη την διάρκεια του ωραρίου

σου,να κάνεις την τρέχουσα εργασία σου (μιλάμε για υπαλλήλους των ΔΟΥ) και ταυτόχρονα να

απαντάς στα δεκάδες τηλέφωνα,που μπορεί να δεχτείς εξυπηρετώντας και τους πολίτες που την

στιγμή εκείνη βρίσκονται πίσω από τον γκισέ,μετά από αρκετή ώρα αναμονής.

Πάρτε παράδειγμα από τους εαυτούς σας όταν στην "τούρλα του Σαββάτου" τον καιρό των δηλώσεων

σας παίρνουν συνεχώς τηλέφωνα και μάλιστα πελάτες σας,και είτε το σηκώνετε το ρημάδι για να

απαντήσετε με τα νεύρα τεντωμένα είτε το αφήνετε να κτυπάει ακατάπαυστα βγάζοντας καπνούς

από τα αυτιά και τις μύτες.

Προσωπικά μου έχει τύχει κάποιες φορές αλλά είμαι έτοιμος να αποδεχτώ την μοίρα μου,διότι

από δω και πέρα,που θα μειωθεί και άλλο το προσωπικό των υπηρεσιών,που ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝ πολίτες

θα νοσταλγούμε κάποια προηγούμενα χρόνια,που μπορούσαμε να πάρουμε ΚΑΙ τηλεφωνικές πληροφορίες.

Εδώ φίλοι μου πάει το "μην πυροβολείτε τον πιανίστα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξα το θεμα στις 13.25, προσπαθησα απο τις 12.40 να επικοινωνησω μεχρι τις 14.25 ανελλιπως, επικοινωνησα με 2 τμηματα μη τυχον και με εξυπηρετησουν αλλα δυστυχως ενω απαντησαν δεν καταφεραν να εξυπηρετησουν - δεν αναφερω τον λογο του τηλεφωνηματος - το τμημα που κατα βαση με ενδιεφερε μεχρι τις 14.25 δεν απαντουσε και ενω σε καποιες στιγμες μιλαγε μετα που καλουσα δεν το σηκωνε.

Δεν πυροβολει κανεις τον πιανιστα. Απλα καταγραφουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί Γιωργο;

Πρίν την κρίση και το ψαλίδισμα θέσεων-μισθών κλπ, τους έβρισκες τηλεφωνικά; Είπαμε να δουλεύουμε για το Δημόσιο, όχι και να σκοτωνόμαστε (4 μέρες από 6 ώρες και πολλές τους είναι-για την εξυπηρέτηση φορολογουμένων μιλάω)

Το μεγαλύτερο γέλιο/γελοίο είναι με το ΣΕΠΕ....

Υ.Γ. Οι ημερομηνίες σε ΚΒΣ/Μητρώο κλπ δεν θα έπρεπε καν να ισχύουν...Ειδικά για θεωρήσεις/γνωστοποιήσεις-ήρθα Παρασκευή που ήταν η τελευταία ημέρα, δεν σε βρήκα, δεν μου άνοιγες, *εστηκα και δεν στο έδωσα...Αλλά τι να περιμένεις από το Δημόσιο; Έπρεπε να έχουν ΟΛΟΙ οι υπάλληλοι ευθύνη ΕΙΣ ΟΛΟΚΛΗΡΟΝ, με την προσωπική τους περιουσία και ίσως να το ξανασκέπτονταν σε χρηματισμούς, λαμογιές αλα πολεοδομία κλπ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθως δεν υπάρχει τέτοια ώρα εφοριακός στο φορουμ (δουλευουν ειπαμε ) θα κάνω τον εφοριακό ,

εφοριακος: δεν σηκωνω το τηλεφωνο γιατι παλι κανενας μλκ λογιστής θα είναι κ μας εχουν πρηξει με τις ερωτησεις , δεν ξερουν την τυφλα τους κ τα κονομανε κανουν την δουλεια τους ρωτωντας εμας . Αν είναι να γινουμε κ λογιστες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθως δεν υπάρχει τέτοια ώρα εφοριακός στο φορουμ (δουλευουν ειπαμε ) θα κάνω τον εφοριακό ,

εφοριακος: δεν σηκωνω το τηλεφωνο γιατι παλι κανενας μλκ λογιστής θα είναι κ μας εχουν πρηξει με τις ερωτησεις , δεν ξερουν την τυφλα τους κ τα κονομανε κανουν την δουλεια τους ρωτωντας εμας . Αν είναι να γινουμε κ λογιστες .

Αφού κάνεις τον κόπο να κάνεις όλη αυτή τη σκέψη,σήκωσε το να πάει στο διάολο!!!!laugh.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...