Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΛΑΕΚ 0,45% Πότε θα γίνει η αποπληρωμή του 2010;


Lucky_Luke

Ερώτηση

12 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Τι έχει γίνει;

Φέτος θα βγάλουν εγκύκλιο για την αποπληρωμή του 2010;

Γνωρίζει κάποιος κάτι;

ΠΡΟΣ ΤΟ [ΑΡΟΝ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΑΠΟΠΛΗΡΩΜΗ ΤΟΥ ΛΑΕΚ 2009 ..ΑΝ ΣΚΕΦΤΟΥΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΑΜΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΕΝ ΣΑΛΙΟ...ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΑ ΤΟ ΛΑΕΚ ΠΟΥ ΗΞΕΡΕΣ..2011 ΚΙΑ ΑΝ...

ΜΠΕΣ ΣΤΟ WWW.LAEK.OADE.GR ΓΙΑ MORE INFORMATIONS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΛΑΕΚ 0,45% Έτους 2010 - Έναρξη διαδικασίας αποπληρωμής προγραμμάτων κατάρτισης Για την αποπληρωμή των προγραμμάτων κατάρτισης ΛΑΕΚ 0,45% έτους 2010, οι επιχειρήσεις πρέπει να αποστείλουν δικαιολογητικά που αφορούν στις δαπάνες των προγραμμάτων όπως αυτά αναφέρονται στην εγκύκλιο.

Η καταχώριση των οικονομικών στοιχείων των προγραμμάτων στο Πληροφοριακό Σύστημα καθώς και η αποστολή των δικαιολογητικών πρέπει να έχουν ολοκληρωθεί έως την 31-3-2012.

Τα δικαιολογητικά που πρέπει να αποσταλούν και αποτελούν το φυσικό αρχείο αποπληρωμής των προγραμμάτων κατάρτισης ΛΑΕΚ 0,45% είναι:

1. ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ ΚΟΣΤΟΥΣ ΦΟΡΕΑ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ - ΕΞΩΤΕΡΙΚΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΩΝ.

2. ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ ΔΑΠΑΝΩΝ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.

3. ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ ΓΕΝΙΚΩΝ ΕΞΟΔΩΝ.

4. Για τις Δαπάνες που αφορούν ωριαία αποζημίωση καταρτιζομένων, εσωτερικών εκπαιδευτών και ατόμου που απασχολήθηκε για τη γραμματειακή υποστήριξη του προγράμματος, απαιτείται Δήλωση του Ν. 1599/86 στην οποία θα δηλώνεται ότι οι καταρτιζόμενοι είναι εργαζόμενοι στην επιχείρηση, ολοκλήρωσαν το πρόγραμμα κατάρτισης και τους καταβλήθηκε η προβλεπόμενη αποζημίωση σύμφωνα με τους όρους του προγράμματος ΛΑΕΚ 0,45%.

Στην ίδια Δήλωση του Ν. 1599/86, θα δηλώνεται ότι τα φωτοαντίγραφα των παραστατικών που υποβάλλονται είναι γνήσια αντίγραφα των πρωτοτύπων και θα δηλώνεται η ορθότητα και η εγκυρότητα του Α.Φ.Μ. και του ΑΜΕΙΚΑ της επιχείρησης.

Η Δήλωση του Ν. 1599/86 θα φέρει την υπογραφή του υπευθύνου και τη σφραγίδα της επιχείρησης.

Για όλες τις ανωτέρω δαπάνες η υποβολή των δικαιολογητικών θα γίνει ανά κατηγορία και ανά πρόγραμμα σύμφωνα με το υπόδειγμα που θα βρείτε στο σύνδεσμο Υπόδειγμαreader_icon_special.jpg

Η αποστολή των ανωτέρω δικαιολογητικών θα γίνει με διαβιβαστικό έγγραφο – αίτηση, με θέμα «ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΠΛΗΡΩΜΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ ΛΑΕΚ 0,45% ΈΤΟΥΣ 2010», προς:

ΟΑΕΔ ΔΙΟΙΚΗΣΗ

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Β3 - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

(Πρωτόκολλο –ισόγειο)

Εθνικής Αντιστάσεως 8, τ.κ. 174 56

Άλιμος

Υπόδειγμα Αίτησης θα βρείτε στο σύνδεσμο Υπόδειγμα Αίτησηςreader_icon_special.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΡΟΣ ΤΟ [ΑΡΟΝ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΑΠΟΠΛΗΡΩΜΗ ΤΟΥ ΛΑΕΚ 2009 ..ΑΝ ΣΚΕΦΤΟΥΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΑΜΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΕΝ ΣΑΛΙΟ...ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΑ ΤΟ ΛΑΕΚ ΠΟΥ ΗΞΕΡΕΣ..2011 ΚΙΑ ΑΝ...

ΜΠΕΣ ΣΤΟ WWW.LAEK.OADE.GR ΓΙΑ MORE INFORMATIONS

 

Το έχω στις αρχικές σελίδες του μοτζίλα... biggrin.gif

 

Το site του λαεκ άλλαξε.

 

http://laek125.oaed.gr/

 

Με τους παλιούς κωδικούς μπαίνει κανένας;

 

Γιατί εγώ, τσου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το site του λαεκ άλλαξε.

 

http://laek125.oaed.gr/

 

Με τους παλιούς κωδικούς μπαίνει κανένας;

 

Γιατί εγώ, τσου....

Στείλανε νέους κωδικούς.

 

Εγώ όμως έχω άλλο πρβλ.

Σε λίγες μέρες κλείνει χρόνος που έστειλα την αίτηση αποπληρωμής (με το φυσικό αρχείο) του 2010 και ακόμα δεν έχω νέα.

Ξέρει κανείς κάτι;

Έστω ένα τηλ. να πάρω να ρωτήσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Ημερομηνία
13/03/2013
Τίτλος
ΑΠΟΠΛΗΡΩΜΕΣ ΛΑΕΚ 0,45%
Ολες οι Επιχειρήσεις πρέπει να υποβάλλουν ηλεκτρονική Αίτηση Αποπληρωμής Προγραμμάτων συμπληρόνοντας Υποχρεωτικά τα Οικονομικά του Ετους Αίτησης Αποπληρωμής και του προηγούμενου αυτού. Πρέπει να συμπληρωθούν τα Ωρομίσθια των υπαλλήλων (για τα εντός ωραρίου) αιτούμενα προγράμματα

 

Έβγαλαν ανακοίνωση αλλά δε διευκρινίζουν για ποια έτη ισχύει.

Τα τηλ. που έχω (210-9989890-9,15,23,24) είτε δεν απαντούν είτε βουίζουν.

Ξέρει κανείς κάτι για το 2010?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Ημερομηνία
13/03/2013
Τίτλος
ΑΠΟΠΛΗΡΩΜΕΣ ΛΑΕΚ 0,45%
Ολες οι Επιχειρήσεις πρέπει να υποβάλλουν ηλεκτρονική Αίτηση Αποπληρωμής Προγραμμάτων συμπληρόνοντας Υποχρεωτικά τα Οικονομικά του Ετους Αίτησης Αποπληρωμής και του προηγούμενου αυτού. Πρέπει να συμπληρωθούν τα Ωρομίσθια των υπαλλήλων (για τα εντός ωραρίου) αιτούμενα προγράμματα

 

Έβγαλαν ανακοίνωση αλλά δε διευκρινίζουν για ποια έτη ισχύει.

Τα τηλ. που έχω (210-9989890-9,15,23,24) είτε δεν απαντούν είτε βουίζουν.

Ξέρει κανείς κάτι για το 2010?

κ εγω περιμενω ακομα την αποπληρωμη του 2010

στα τηλεφωνα δεν απαντουν

 

βλεπω εχουν βγαλει ανακοινωση για την αποπληρωμη του 2011

αλλα δεν αναφέρουν προθεσμίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

κ εγω περιμενω ακομα την αποπληρωμη του 2010

στα τηλεφωνα δεν απαντουν

 

βλεπω εχουν βγαλει ανακοινωση για την αποπληρωμη του 2011

αλλα δεν αναφέρουν προθεσμίες

ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΘΗΚΑ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΤΟ ΛΑΕΚ 2010 ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ MAIL ΣΤΟ [email protected] ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΟΥ ΕΝΤΑΛΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΕΚΔΟΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΙΟ ΤΟΥ 2012.

ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΔΕΝ ΧΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι τά υποδείγματα αίτησης αποπληρωμής έτους 2011 και δαπανών (φυσικό αρχείο )που υποτίθεται είναι στα εγχειρίδια χρήσης τα βλέπεται κάπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι τά υποδείγματα αίτησης αποπληρωμής έτους 2011 και δαπανών (φυσικό αρχείο )που υποτίθεται είναι στα εγχειρίδια χρήσης τα βλέπεται κάπου?

Δεν τα βλέπω καπου

προφανως εννοουν αυτα που χρησιμοποιουσαμε κ στα προηγουμενα ετη

 

εχουν δωσει προθεσμία μέχρι ποτε μπορούμε να υποβάλλουμε τα δικαιολογητικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΘΗΚΑ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΤΟ ΛΑΕΚ 2010 ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ MAIL ΣΤΟ [email protected] ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΟΥ ΕΝΤΑΛΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΕΚΔΟΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΙΟ ΤΟΥ 2012.

ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΔΕΝ ΧΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.

Sent: Friday, April 05, 2013 10:10 AM

To: '[email protected]'; 'ΛΑΕΚ ([email protected])'

Subject: Αποπληρωμή Προγράμματος Κατάρτισης ΛΑΕΚ 0,45 Έτους 2010

 

Κύριοι,

Απευθύνομαι με το παρόν σε εσάς  διότι τα τηλέφωνα που έχω (210-9989890-9,15,23,24) για να επικοινωνήσω μαζί σας είτε δεν απαντούν είτε δεν λειτουργούν εδώ και καιρό που προσπαθώ.

Έχουμε αποστείλει από 5/3/2012 το φάκελο Αποπληρωμής Προγράμματος Κατάρτισης ΛΑΕΚ 0,45 Έτους 2010 με Κωδικό .................... και από τότε δεν έχουμε κανένα νέο.

Σας παρακαλώ να με ενημερώσετε που βρίσκεται η υπόθεσή μας.

 

 

Απάντηση καμία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...