Προς το περιεχόμενο
  • 0

Εξοφλούμε το χρέος της Ελλάδας


επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Ερώτηση

  • Απαντήσεις 240
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

???????

και δεν θα ακουγοταν στις ειδησεις?

ΕΚΕΙ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ

FLASH

ΚΑΙ ΖOYGLA.GR

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ SITE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αποτι καταλαβα καποιος τυπος ειχε μετοχες της τραπεζας της ανατολης πριν συγχωνευτει με την τραπεζα της ελλαδος

και θεωροντας οτι οι μετοχες του εχουν αξια ακομα αρα ειναι ο βασικος μετοχος της εθνικης και της τραπεζας της ελλαδος παει και δωριζει με το μυαλο του την περιουσια των τραπεζων στο ελληνικο δημοσιο

.. δηλαδη χαριζει ΤΙ? τις καταθεσεις των πολιτων και του ιδιου του δημοσιου καθως και καποια παγια στο ελληνικο δημοσιο... που ετσι κι αλλιως του ανηκουν..

γαμησε τα.. ο καθενας με το μυαλο του κανει παλατια

κι εγω ειμαι ο superman

τωρα... αν ο τυπος δικαιωθει και τελικα ειναι ιδιοκτητης μετοχων που τοσα χρονια ειναι ανενεργες.. και θα δεχθει καποιος να του τις πληρωσει μετα απο 80 χρονια απραξιας ..

τοτε θα βγω στην Αριστοτελους με μασκα-φυσιτηρα-βατραχοπεδιλα και θα παω μεχρι την καμαρα να βουτηξω στο συντριβανι

κι οποιος θελει ας ερθει μαζι μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

αποτι καταλαβα καποιος τυπος ειχε μετοχες της τραπεζας της ανατολης πριν συγχωνευτει με την τραπεζα της ελλαδος

και θεωροντας οτι οι μετοχες του εχουν αξια ακομα αρα ειναι ο βασικος μετοχος της εθνικης και της τραπεζας της ελλαδος παει και δωριζει με το μυαλο του την περιουσια των τραπεζων στο ελληνικο δημοσιο

.. δηλαδη χαριζει ΤΙ? τις καταθεσεις των πολιτων και του ιδιου του δημοσιου καθως και καποια παγια στο ελληνικο δημοσιο... που ετσι κι αλλιως του ανηκουν..

γαμησε τα.. ο καθενας με το μυαλο του κανει παλατια

κι εγω ειμαι ο superman

τωρα... αν ο τυπος δικαιωθει και τελικα ειναι ιδιοκτητης μετοχων που τοσα χρονια ειναι ανενεργες.. και θα δεχθει καποιος να του τις πληρωσει μετα απο 80 χρονια απραξιας ..

τοτε θα βγω στην Αριστοτελους με μασκα-φυσιτηρα-βατραχοπεδιλα και θα παω μεχρι την καμαρα να βουτηξω στο συντριβανι

κι οποιος θελει ας ερθει μαζι μου

Ο δωρητής μετά την πράξη δωρεάς υπέβαλε στην αρμόδια Δ.Ο.Υ. την προβλεπόμενη Δήλωση Φόρου Δωρεάς στις 25-08-2011 με αριθμό πρωτοκόλλου 20459. Ο φόρος που αναλογεί σε αυτή την δωρεά είναι:

13.572.959.579,71 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ο δωρητής μετά την πράξη δωρεάς υπέβαλε στην αρμόδια Δ.Ο.Υ. την προβλεπόμενη Δήλωση Φόρου Δωρεάς στις 25-08-2011 με αριθμό πρωτοκόλλου 20459. Ο φόρος που αναλογεί σε αυτή την δωρεά είναι:

13.572.959.579,71 ευρώ.

13,5 μυρια... μπραφ... σε ποια ΔΟΥ? υπαρχει επιβεβαιωση απο καποιον υπαλληλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

13,5 μυρια... μπραφ... σε ποια ΔΟΥ? υπαρχει επιβεβαιωση απο καποιον υπαλληλο?

Δεν μετράς σωστά.... δισμύρια έπρεπε να λές :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δηλαδή εξωφλούμε το χρέος και τα υπόλοιπα αν τα διανείμουμε αντιστοιχούν 195000 στον κάθε Ελληνα!!!blink.gif

Μια προκαταβολή 5000 ευρώ μπορώ να έχω παρακαλώ?biggrin.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
  • 0

πες μου ενα ψεμα, ν'αποκοιμηθω,,,

αν ήταν ένα θα ήταν καλά!!

χιλιάδες έχουμε αμάσητα κατεβάσει!!!:blink:

και συνεχίζουμε να ψηφίζουμε τους ίδιους και τους ίδιους!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κιτσο, η πηγή που το εβγαλε αυτο, μου στελνει καθε μερα ενα σωρό μαλακιες. Δηλαδη ειναι πηγη απο αυτες των Ελλήνων Εθνικών.

Πριν διαβασω αυτο, ανοιξα τα ιμειλ μου και διαβασα απο την ιδια πηγή οτι οι μετοχες της Τραπεζας ΑΝΑΤΟΛΗΣ στην Εθνικη τραπεζα εχουν αξία μηδεν. Λοιπον απο μετοχες αυτης της τραπεζας ή μαλλον απο φορο κληρονομιας των μετοχών αυτης της τραπεζας προερχεται αυτο το ποσόν. Την αξια την υπολογισαν καποιοι συμφωνα με την αξια της μετοχής της Εθνικης τραπεζας. Ανθρακες ομως ο θησαυρός και για τον κληρονομο και για το ελληνικό δημόσιο , διοτι η αξία τους ειναι μηδεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αποτι καταλαβα καποιος τυπος ειχε μετοχες της τραπεζας της ανατολης πριν συγχωνευτει με την τραπεζα της ελλαδος

και θεωροντας οτι οι μετοχες του εχουν αξια ακομα αρα ειναι ο βασικος μετοχος της εθνικης και της τραπεζας της ελλαδος παει και δωριζει με το μυαλο του την περιουσια των τραπεζων στο ελληνικο δημοσιο

.. δηλαδη χαριζει ΤΙ? τις καταθεσεις των πολιτων και του ιδιου του δημοσιου καθως και καποια παγια στο ελληνικο δημοσιο... που ετσι κι αλλιως του ανηκουν..

γαμησε τα.. ο καθενας με το μυαλο του κανει παλατια

κι εγω ειμαι ο superman

τωρα... αν ο τυπος δικαιωθει και τελικα ειναι ιδιοκτητης μετοχων που τοσα χρονια ειναι ανενεργες.. και θα δεχθει καποιος να του τις πληρωσει μετα απο 80 χρονια απραξιας ..

τοτε θα βγω στην Αριστοτελους με μασκα-φυσιτηρα-βατραχοπεδιλα και θα παω μεχρι την καμαρα να βουτηξω στο συντριβανι

κι οποιος θελει ας ερθει μαζι μου

Την γλυτωσε η Αριστοτέλους απο εσένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ρε σεις, η εθνική ανήκει στους παπάδες...

Σιγά μη πάρεις από παπά φράγκο.....

Σιγά....

Ούτε για αστείο.....

Ούτως η άλλως, η εκκλησία δεν έχει περιουσία, όπως δήλωσε ο Ιερώνυμος.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ο μόνος τρόπος για να εξοφλήσουμε το χρέος στο μέλλον είναι να γίνουμε ανταγωνιστικοί στις διεθνείς αγορές από σήμερα. Το μέλλον της οικονομίας είναι στη Νέα Οικονομία άρα εκεί πρέπει να επενδύσουμε από σήμερα. Παρακάτω αναλύεται πως θα μπορούσε να γίνει αυτό μέσα από 12 συγκεκριμένες κινήσεις επενδυτικού κόστους 600 εκατ. ευρώ (κατ’ αποκοπή) και λειτουργικού κόστους 98 εκατ. ετησίως (κατά προσέγγιση).

Το κόστος επενδύσεων / επιδοτήσεων ύψους 600 εκατ. ευρώ δύναται να χρηματοδοτηθεί κατά 95% από κοινοτικά κεφάλαια (300 εκατ. ευρώ ΕΣΠΑ και 270 εκατ. ευρώ από κοινοτικά δανειακά κεφάλαια). Το λειτουργικό κόστος ύψους 98 εκατ. ευρω δύναται να χρηματοδοτηθεί από τη μείωση του κόστους της πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών στο Δημόσιο Τομέα.

ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΤΗ ΝΕΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ

Κύριοι άξονες

1.Η δημιουργία αυτόνομου Υπουργείου Νέας Οικονομίας με παράλληλη απορρόφηση των σημαντικότερων κρατικών τεχνολογικών και ερευνητικών φορέων της χώρας.

2.Μετατροπή οκτώ (8) ΑΕΙ/ΤΕΙ με αντικείμενο κλάδους που δεν έχουν εφαρμογή στην Ελληνική Οικονομία σε Πανεπιστημιακά Ιδρύματα με υψηλή εφαρμογή στη Νέα Οικονομία.

3.Εισαγωγή του μαθήματος της Νέας Οικονομίας σε όλη την δευτεροβάθμια εκπαίδευση και στόχευση σε επαγγέλματα του μέλλοντος.

4.Δημιουργία οκτώ (8) επιχειρηματικών πάρκων εντός των Ελληνικών Πανεπιστημίων όπου θα στεγάζονται νέοι επιχειρηματίες που θα απασχολούνται αποκλειστικά στη Νέα Οικονομία.

5.Δημιουργία μιας νέας νομικής μορφής Επιχείρησης, της Νεανικής Επιχείρησης, για νέους έως 35 ετών και μακροχρόνια ανέργους που επενδύουν στη Νέα Οικονομία. Η Νεανική Επιχείρηση θα εξαιρείτε από τον ΟΑΕΕ για δύο (2) χρόνια και θα διαθέτει απλοποιημένα φορολογικά.

6.Κίνητρα επιδοτήσεων μέσα από το ΕΣΠΑ για τη δημιουργία 70.000 Νεανικών Επιχειρήσεων που θα απασχολούνται στη Νέα Οικονομία. Αλλά και 1.200 επιπλέον τεχνοβλαστών επιχειρήσεων του διαδικτύου.

7.Επιδότηση της σύνδεσης στο διαδίκτυο σε νέους χαμηλών εισοδηματικών στρωμάτων αλλά και σε μακροχρόνια ανέργους.

8.Ενίσχυση της παρουσίας και της εξωστρέφειας των Ελληνικών Επιχειρήσεων στην αγορά των Βαλκανίων μέσω του διαδικτύου.

9.Εξοικονόμηση 200 εκατ. ευρώ ετησίως υπέρ του Ελληνικού Δημοσίου μέσω της υιοθέτησης τηλεπικοινωνιακών τεχνολογιών διαδικτύου και της αντικατάστασης της χρήσης εμπορικού λογισμικού (commercial software) με τη χρήση δωρεάν λογισμικού (open-source software). Μεταξύ άλλων προτείνεται η χρήση τεχνολογιών IP Phone και CMS (Citizen Management System).

Το παραπάνω πλάνο έχει αναρτηθεί σε δύο άρθρα στο capitalinvest

http://www.capitalinvest.gr/info.php?product_id=260

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ρε σεις, η εθνική ανήκει στους παπάδες...

Σιγά μη πάρεις από παπά φράγκο.....

Σιγά....

Ούτε για αστείο.....

Ούτως η άλλως, η εκκλησία δεν έχει περιουσία, όπως δήλωσε ο Ιερώνυμος.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ρε σεις, η εθνική ανήκει στους παπάδες...

Σιγά μη πάρεις από παπά φράγκο.....

Σιγά....

Ούτε για αστείο.....

Ούτως η άλλως, η εκκλησία δεν έχει περιουσία, όπως δήλωσε ο Ιερώνυμος.....

Φίλτατε από που το βγάζεις το συμπέρασμα ότι η Εθνική ανήκει στους παπάδες? Μιας και δεν είμαστε μπακάληδες αλλά λογιστές , θα έπρεπε να φροντίζουμε τα λεγόμενα μας να έχουν μία βάση! Μια ματιά να έριχνες στην μετοχική σύνθεση της Εθνικής θα διαπίστωνες ότι η Εκκλησία κατέχει μόλις το 1,5%!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Φίλτατε από που το βγάζεις το συμπέρασμα ότι η Εθνική ανήκει στους παπάδες? Μιας και δεν είμαστε μπακάληδες αλλά λογιστές , θα έπρεπε να φροντίζουμε τα λεγόμενα μας να έχουν μία βάση! Μια ματιά να έριχνες στην μετοχική σύνθεση της Εθνικής θα διαπίστωνες ότι η Εκκλησία κατέχει μόλις το 1,5%!!!!

Γιατι ; αυτο δεν ειναι μεγαλο ποσοστό για μετοχο της Εθνικής; Και βεβαια ανήκει με αυτο το ποσοστο στους παπάδες. Δεν τους κατηγόρησε κανενας. Απλά το ενεφερε ο Στεφανος. Ναχα εγω το 0.0005 των μετοχών της Εθνικής , ναβλεπες τι κουμάντο θακανα. Την κυβέρνηση θαριχνα. Βρε Julie , παπάς εισαι ή καλόγερος; Γιατι τα τελευταια χρόνια τα συνηθιζουν αυτα τα ονοματα ορισμενοι μητροπολιτάδες, παπαδες και καλόγεροι. Αν εισαι Julie, ιερώμενος. Julieeeeeeeee!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...