Προς το περιεχόμενο
  • 0

Υπολογισμός έκτακτης εισφοράς φυσικών προσώπων


broster

Ερώτηση

Έιχα την εντύπωση ότι με βάσει το νόμο τα πχ 13.000,00 € πληρώνουν :

12.000,00 -----> 0,00

1.000,00 ------> 10,00 (1.000,00 χ 1% )

Αλλά εξεπλάγη δυσάρεστα όταν είδα σε εκκαθαριστικό ότι το πάνε σε όλο το ποσό , δηλαδή :

13.000,00 χ 1% = 130,00 €

Και κάποιος που έχει 11.999,99 δεν πληρώνει ευρώ(δικάιως και δίκαια βέβαια) και κάποιος που έχει 12.000,01 θα πληρώσει 120,00 € .....

Καλά δε λέμε για 20.000,01 που το πάει ΟΛΟ με 2% (τουλάχιστον έτσι νομίζω από αυτό που είδα σε άλλο εκκαθαριστικό) ........

Μάλιστα , πίστευα ότι η αλητεία είχε και ένα όριο , αλλά πλέον δε μιλάμε για άσχετους ανθρώπους αλλά επικίνδυνους ......

Η τρομοκρατία των λευκών κολλάρων ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 277
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Και κάποιος που έχει 11.999,99 δεν πληρώνει ευρώ(δικάιως και δίκαια βέβαια) και κάποιος που έχει 12.000,01 θα πληρώσει 120,00 € .....

Καλά δε λέμε για 20.000,01 που το πάει ΟΛΟ με 2% (τουλάχιστον έτσι νομίζω από αυτό που είδα σε άλλο εκκαθαριστικό) ........

Υπαρχει μια δικλειδα ασφαλειας για αυτες τις περιπτωσεις:

ΠΟΛ.1167/2.8.2011

.......................

Τα κλιμάκια της ειδικής εισφοράς βάσει του συνολικού καθαρού ατομικού εισοδήματος ή τεκμαρτού εισοδήματος έχουν ως εξής:

Από 12.001,00 έως 20.000,99: συντελεστής 1%

Από 20.001,00 έως 50.000,99: συντελεστής 2%

Από 50.001,00 έως 100.000,99: συντελεστής 3%

Από 100.001,00 και άνω: συντελεστής 4%.

Το ποσό της έκτακτης εισφοράς περιορίζεται αναλόγως, σε κάθε περίπτωση ώστε το εναπομένον εισόδημα μετά την αφαίρεση της ειδικής εισφοράς να μην είναι μικρότερο από το ποσό που προκύπτει από την εφαρμογή του αμέσως μικρότερου συντελεστή στο άνω όριο του προηγούμενου κλιμακίου. Πιο συγκεκριμένα, το καθαρό ποσό που απομένει μετά από την αφαίρεση της ειδικής εισφοράς του κλιμακίου με συντελεστή ένα τοις εκατό (1%), δε μπορεί να είναι μικρότερο από 12.000,99 ευρώ, το καθαρό ποσό του κλιμακίου με συντελεστή δύο τοις εκατό (2%) δε μπορεί να είναι μικρότερο από 19.800,98 ευρώ, το καθαρό ποσό του κλιμακίου με συντελεστή τρία τοις εκατό (3%) δε μπορεί να είναι μικρότερο από 49.000,97 ευρώ και τέλος τα καθαρό ποσό του κλιμακίου με συντελεστή τέσσερα τοις εκατό (4%) δε μπορεί να είναι μικρότερο από 97.000,96 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τάσο μου η ουσία είναι άλλη όμως ότι πρόκειται για σούπερ χαράτσι που θα έλθει και θα γονατίσει παντελώς το κόσμο ......

Τι να λέμε τώρα .

12.500 χ 1% = 125,00

12.500-125,00 = 12.375 ωραία ηθικό άρα και νόμιμο .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

την απόδειξη πληρωμής , μπορώ να την βάλω στην Δήλωση του χρόνου ?

αφού θα τα πάρουν έτσι κι αλλιώς, ας γλιτώσουμε κι τπτ θα την βαφτισο οτι την πήρα από ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ έτσι κατάντησε το Ελληνικό Κράτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

094038689 ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ ΑΕ ΚΑΡΟΛΟΥ 1 10437 ΑΘΗΝΑ

1.044.161.009,38

8.400,00

218.619.596,05

Σύνολο 1.262.789.005,43

http://www.gsis.gr/debtors/kerdoskopika-np.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

094038689 ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ ΑΕ ΚΑΡΟΛΟΥ 1 10437 ΑΘΗΝΑ

1.044.161.009,38

8.400,00

218.619.596,05

Σύνολο 1.262.789.005,43

http://www.gsis.gr/d...skopika-np.html

Κίμωνα εκεί που λέει Αιγαίον ΑΕ αναφέρεται στην κλωστουφαντουργική επιχείρηση (εκείνο το ερειπωμένο κτίριο στον Πειραιά...σε φιλέτο οικόπεδο....που σε λίγο θα κατεδαφιστεί) που είναι χρεωκοπημένη από την δεκαετία του 90 ή κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μην αγχώνεσαι Κίμωνάκο , έρχεται και η σειρά μας .....

Προσωπικά και λόγω αδυναμίας και λόγω συνείδησης μάλλον δεν θα πληρώσω καμία γαμωέκτακτη εισφορά και κανένα γαμωτέλος , αν μου το επιτρέψουν τα οικονομικά μου και μόλις το δω ήρεμα και το ψάξω λιγάκι μάλλον θα προσφυγώ στα Δικαστήρια .... Απλά τα πράγματα .

Α μη ξεχάσω η ποφεέ να μη κάνει καμία πρόταση καμία προσφυγή (θα μου οεις εδώ ολόκληρος Δικηγορικός σύλλογος και απλά κοιτάει πως θα κόβει τα διπλότυπα ο δικός μας μας μάρανε), άλλωστε θα πιστοποιηθούμε εμείς και θα κονομάμε ....

Γαμώ τη πιστοποίηση μου ..... Αί σιχτίρια πια

ΥΓ Ήρθε πελάτης μας αλβανός με την έκτακτη εισφορά στο χέρι , ξέρει τι μου είπε .... Καταντήσατε χειρότερα από την Αλβανία ......

Άσε δε που εκεί δε πάιζει έκτακτη εισφορά στα ιχ , σου λέει το κράτος εκεί θα κάψεις και βενζίνα θα έχω και άλλα έσοδα ..... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κίμωνα εκεί που λέει Αιγαίον ΑΕ αναφέρεται στην κλωστουφαντουργική επιχείρηση (εκείνο το ερειπωμένο κτίριο στον Πειραιά...σε φιλέτο οικόπεδο....που σε λίγο θα κατεδαφιστεί) που είναι χρεωκοπημένη από την δεκαετία του 90 ή κάνω λάθος;

Αυτή πρέπει να είναι Μαράκι ,

τα πάντα όλα λέμε.

Κονομήσαμε και δεν το καταλάβαμε. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κίμωναααααααααααα

πάρε και αυτό .......

http://www.protothema.gr/economy/article/?aid=144377

Μην αγχωνεσαι και μην στεναχωριέσαι φίλε μου ,

θα ερθει και η ωρα τους

που θα πάει .

Το νου σου στον μικρό και όλα θα γίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μην αγχώνεσαι Κίμωνάκο , έρχεται και η σειρά μας .....

Προσωπικά και λόγω αδυναμίας και λόγω συνείδησης μάλλον δεν θα πληρώσω καμία γαμωέκτακτη εισφορά και κανένα γαμωτέλος , αν μου το επιτρέψουν τα οικονομικά μου και μόλις το δω ήρεμα και το ψάξω λιγάκι μάλλον θα προσφυγώ στα Δικαστήρια .... Απλά τα πράγματα .

Α μη ξεχάσω η ποφεέ να μη κάνει καμία πρόταση καμία προσφυγή (θα μου οεις εδώ ολόκληρος Δικηγορικός σύλλογος και απλά κοιτάει πως θα κόβει τα διπλότυπα ο δικός μας μας μάρανε), άλλωστε θα πιστοποιηθούμε εμείς και θα κονομάμε ....

Γαμώ τη πιστοποίηση μου ..... Αί σιχτίρια πια

ΥΓ Ήρθε πελάτης μας αλβανός με την έκτακτη εισφορά στο χέρι , ξέρει τι μου είπε .... Καταντήσατε χειρότερα από την Αλβανία ......

Άσε δε που εκεί δε πάιζει έκτακτη εισφορά στα ιχ , σου λέει το κράτος εκεί θα κάψεις και βενζίνα θα έχω και άλλα έσοδα ..... :)

ούτε κι εγω θέλω θα πληρώσω... έλα όμως που θα μας τα κρατήσουν από την επιστροφή του φόρου.. αν όχι φέτος του χρόνου... αι σιχτίρι πια... κι όσο για τα δικαστήρια καλό είναι να πάμε πολλοί μαζί.. εγώ είμαι μέσα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γνωρίζει κανείς για ποιό λόγο υπολογίζεται στο εισόδημα για έκτακτη εισφορά και το ποσό του φόρου σε αυτοτελή φορολογία; δλδ. δεν στέκει καθόλου. Δείτε την εικόνα του σημειώματος που πήγε σε μισθωτό.

dsci0419.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γνωρίζει κανείς για ποιό λόγο υπολογίζεται στο εισόδημα για έκτακτη εισφορά και το ποσό του φόρου σε αυτοτελή φορολογία; δλδ. δεν στέκει καθόλου. Δείτε την εικόνα του σημειώματος που πήγε σε μισθωτό.

Γιατί η έκτακτη εισφορά υπολογίζεται στο πραγματικό φορολογούμενο είσοδημα.Στο εισόδημα δηλαδή που επιβάλλεται φόρος.

Εσύ έβαλες τα αυτοτελή φορολογούμενα ποσά μετά την αφαίρεση του φόρους τους.

Επομένως αν στο ποσό αυτό προσθέσεις και τον φόρο που αντιστοιχεί σε αυτά τότε προκύπτει το πραγματικό φορολογούμενο εισόδημα των αυτοτελών ποσών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ναι, έτσι όπως το θέτεις, το καταλαβαίνω, παρόλο που εξακολουθεί να μου φαίνεται άδικο.

Δεν είναι άδικο με την έννοια που θεωρείς την αδικία.Για να το καταλάβεις πήγαινε στο εκκαθαριστικό και δες το εισόδημα από τις μισθωτές υπηρεσίες.Τι λαμβάνει υπόψη?

Το καθαρό εισόδημα μείον το φόρο που σου παρακράτησαν η το καθαρό εισόδημα πριν την παρακράτηση του φόρου?

Φυσικά το καθαρό εισόδημα πριν την παρακράτηση του φόρου μισθωτών υπηρεσιών.Το φορολογούμενο δηλαδ'ή εισόδημα.

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και με τα αυτοτελώς φορολογηθέντα ποσά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Eπίσης υπολογίζονται στην εκτ.εισφορά και οι περίφημες παροχές που δίνει το κράτος πχ. επίδομα τριτέκνων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για να δούμε και αυτό ......

Με τον Ν.3842/2010 μεταξύ άλλων μπήκαν στον λογιστικό προσδιορισμό και τα ενοικιαζόμενα δωμάτια κάτω των 7 , το ερώτημα που μου έκαναν σήμερα είναι αν θα πληρώσουν και τέλος επιτηδεύμετος .....

Η δίκη μου γνώμη είναι ότι επείδη το Κράτος δε σκέφτεται με γνώμονα τον πολίτη , αλλά με γνώμονα πως θα γ@μ(σ3@ τον πολίτη θεωρώ ότι θα πληρώσουν ΚΑΙ τέλος επιτηδεύματος μιας και μπορεί να μπήκαν στο λογιστικό προσδιορισμό , αλλά έναρξη έχουν πάνω από 5 έτη :

"Επίσης εξαιρούνται ατομικές εμπορικές επιχειρήσεις και η ατομική άσκηση ελευθέριου επαγγέλματος, εφόσον δεν έχουν παρέλθει πέντε (5) έτη από την πρώτη έναρξη εργασιών"

Χώρια ότι σε αυτές θα ληφθεί υπόψη και το τεκμαρτό εισόδημα για το Α εξάμηνο που είναι και πλασματικό αλλά και πολύ μεγαλύτερο από τον τζίρο που κάνουν οι περισσότερες μικρές επιχειρήσεις (σωστά διαβάσατε τζίρο και όχι καθαρά κέρδη) .....

Σε ένα αριθμό περίπου 20 ατόμων που μου έφεραν το εκκαθαριστικό, οι 16 μόνο που δεν έβαλαν τα κλάμματα (και μιλάω σοβάρα) , σε 2 ήταν παντελώς λάθος(προς τα πάνω εννοείτε) και μόνο οι υπόλοιποι 2 είπαν ότι θα το πληρώσουν ....

Κάτι τέτοια σε κάνουν να αναρωτιέσαι δυνατά ...... Μα τόσο μπουρδέλο είμαστε πια ????? Γαμώ το σοσιαλισμό μου μέσα ......

ΥΓ Θα επιβληθεί έκτακτη εισφορά στα χρήματα του βατοπεδίου, ομολόγων,σίμενς κλπ κλπ .... ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

094038689 ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ ΑΕ ΚΑΡΟΛΟΥ 1 10437 ΑΘΗΝΑ

1.044.161.009,38

8.400,00

218.619.596,05

Σύνολο 1.262.789.005,43

http://www.gsis.gr/d...skopika-np.html

Ναι ργτ, το είδα κ εγώ....

1 δις 262 εκατομύρια 789 χιλιάδες και κάτι ψιλά ευρώ.....

Πως μπορεί μια επιχείρηση να το φτάσει αυτό...?????? Σίγουρα πάει για γκίνες....... Μιλάμε για υπεράνθρωπες προσπάθειες.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ναι ργτ, το είδα κ εγώ....

1 δις 262 εκατομύρια 789 χιλιάδες και κάτι ψιλά ευρώ.....

Πως μπορεί μια επιχείρηση να το φτάσει αυτό...?????? Σίγουρα πάει για γκίνες....... Μιλάμε για υπεράνθρωπες προσπάθειες.............

Εγώ απ'ότι γνωρίζω..

"8,5 δις ευρώ είναι μόνο οι ανεξόφλητες οφειλές του Δημοσίου προς τον ΟΣΕ"..

Γιατί λοιπόν δεν προχωράνε σε συμψηφισμό?

Αλλά και τα υπόλοιπα .. αν δεν μιλάμε για αρχαίες ιστορίες .. είναι πρόστιμα για έκδοση πλαστών & εικονικών τιμολογίων από εταιρείες φαντάσματα ..

Όταν βγει η λίστα φυσικών προσώπων θα δούμε ότι στην κορυφή είναι ο συνάδελφος απ'την Θεσσαλονίκη που είχε καταδικαστεί για το κύκλωμα επιστροφών ΦΠΑ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για να δούμε και αυτό ......

..........................................

Η δίκη μου γνώμη είναι ότι επείδη το Κράτος δε σκέφτεται με γνώμονα τον πολίτη , αλλά με γνώμονα πως θα γ@μ(σ3@ τον πολίτη θεωρώ ότι θα πληρώσουν ΚΑΙ τέλος επιτηδεύματος μιας και μπορεί να μπήκαν στο λογιστικό προσδιορισμό , αλλά έναρξη έχουν πάνω από 5 έτη :

.............................................

Σε ένα αριθμό περίπου 20 ατόμων που μου έφεραν το εκκαθαριστικό, οι 16 μόνο που δεν έβαλαν τα κλάμματα (και μιλάω σοβάρα) , σε 2 ήταν παντελώς λάθος(προς τα πάνω εννοείτε) και μόνο οι υπόλοιποι 2 είπαν ότι θα το πληρώσουν ....

Κάτι τέτοια σε κάνουν να αναρωτιέσαι δυνατά ...... Μα τόσο μπουρδέλο είμαστε πια ????? Γαμώ το σοσιαλισμό μου μέσα ......

ΥΓ Θα επιβληθεί έκτακτη εισφορά στα χρήματα του βατοπεδίου, ομολόγων,σίμενς κλπ κλπ .... ????

[/quote

Απόστολε καλέ μου συνάδελφε ΔΕΝ σε αναγνωρίζω . Τι λόγια είναι αυτά ; Τα λαμόγια υπήρχαν , υπάρχουν και (δυστυχώς απο ότι φαίνεται) θα συνεχίσουν να υπάρχουν. Ωστόσο το να χάνουμε την μπάλλα με το βρίσιμο δεν βοηθάει . Πρέπει να κρατάμε την ψυχραιμία μας και να προσπαθούμε να ξανακερδίσουμε την μπάλλα (έτσι λέει ο Ερνέστο και έτσι είναι το σωστό) . Μόνο έτσι οι αντιδράσεις μας θα είναι προς την σωστή κατεύθυνση ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΛΘΕΙ Η ΩΡΑ ΤΟΥΣ. Μην βλέπουμε το δένδρο και χάσουμε το δάσος. Εγώ πάντως είπα στον παπά της ενορίας μου , οτι μπορώ να του δίνω απόδειξη για τις υπηρεσίες Ιεροψάλτου που προσφέρω. Δεν θές να μάθεις τι μου απάντησε ; Χαλάς την πιάτσα ! Ημαρτον ρε, ήμαρτον ! Και δεν κάνω πλάκα , μια μεταβολή στο μητρώο μου είναι (94.91.10.03) . Αλλά θα έλθει και για αυτούς η ώρα τους. Πλησιάζει !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχεις δίκιο Κωνσταντίνε και ζητώ συγνώμη , αλλά κάπου αγανακτείς και σου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι .... Ειδικά τις λίγες φορές που παρακολουθώ τηλεοράση (ειδήσεις και εκπομπές) εκεί πρέπει να με δείς ......

Και να φανταστείς ότι είμαι άνθρωπος (θέλω να πιστεύω τουλάχιστον) χαμηλών τόνων που ακόμα και όταν αδικείται τα καταπινεί όλα και κάνει το χαζό , μέχρι να ξεσπάσει η μπόρα ..... Και από ότι βλέπώ δε μπορώ να συγκρατηθώ άλλο ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα σε όλους .

είμαι καινούρια στο φόρουμ , είδα φως (λέμε τώρα) και μπήκα ....:rolleyes:

για να μην ανοίγουμε νέο ποστ σχετικά με το θέμα της έκτακτης ... συνφοράς :P , θα ήθελα να ρωτήσω κάτι τις και γω ...

στις παρατηρήσεις στην χαρτούρα που σου έρχεται σαν ειδοποιητήριο , έχει κάποιες εξαιρέσεις , π.χ. άτομα με αναπηρία 80 %

έχω στο γραφείο που εργάζομαι , σαν πελάτες , ένα αντρόγυνο με 67 % αναπηρία ο καθένας ... να υποθέσω ότι λαμβάνεται υπόψη μόνο το ποσοστό του ενός ;

δεν νομίζω πως θα κατεφέρω να τους γλυτώσω από το να τα σκάσουν , απλά είναι κρίμα ... απόρώ γιατί δεν έβαλε 100% αναπηρία στις εξαιρέσεις το ελληνικό κράτος ...

καλή συνέχεια σε όλους - καλά κουράγια !

και ευχαριστώ για την φιλοξενία στο ποστ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ απ'ότι γνωρίζω..

"8,5 δις ευρώ είναι μόνο οι ανεξόφλητες οφειλές του Δημοσίου προς τον ΟΣΕ"..

Γιατί λοιπόν δεν προχωράνε σε συμψηφισμό?

Αλλά και τα υπόλοιπα .. αν δεν μιλάμε για αρχαίες ιστορίες .. είναι πρόστιμα για έκδοση πλαστών & εικονικών τιμολογίων από εταιρείες φαντάσματα ..

Όταν βγει η λίστα φυσικών προσώπων θα δούμε ότι στην κορυφή είναι ο συνάδελφος απ'την Θεσσαλονίκη που είχε καταδικαστεί για το κύκλωμα επιστροφών ΦΠΑ..

Ξέρεις τι θα ήταν ακόμα πιο πολύ ενδιαφέρον από τη λίστα που βγάλανε...????

Να βγάζανε μια λίστα με τα ονόματα των επιχειρήσεων και των ιδιωτών που τους χρωστάει το ελληνικό δημόσιο.....

Διαπόμπευση των πιστωτών του δημοσίου, ξέρουνε να κάνουνε... Όσο αφορά το κ@λο τους όμως, αλλάζουνε τα πράγματα......

Μήπως να ανοίγαμε μια ιστοσελίδα και να ανέβαζε ο καθένας τα δικά του...????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οσον αφορα το :

"....Το ποσό της έκτακτης εισφοράς περιορίζεται αναλόγως, σε κάθε περίπτωση ώστε το εναπομένον εισόδημα μετά την αφαίρεση της ειδικής εισφοράς να μην είναι μικρότερο από το ποσό που προκύπτει από την εφαρμογή του αμέσως μικρότερου συντελεστή στο άνω όριο του προηγούμενου κλιμακίου...Το καθαρό ποσό του κλιμακίου με συντελεστή δύο τοις εκατό (2%) δε μπορεί να είναι μικρότερο από 19.800,98 ευρώ..."

για εισοδημα μισθωτου 20.157,98€, ηρθε εκτακτη εισφορα 357€, ενω "θα επρεπε" να ειναι 403,16€.

Δηλαδη, 20.157,98*2%=403,16.

Αυτο συνεβη λογω των παραπανω που ειναι γραμμενα στα εισαγωγικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Eπίσης υπολογίζονται στην εκτ.εισφορά και οι περίφημες παροχές που δίνει το κράτος πχ. επίδομα τριτέκνων

Αυτο ειναι το 1.

Το 2 τωρα. Το 12000 θεωρειτε οτι μπηκε λογω του αφορολογητου στα 12.000 περισι (αφου αφορα περασμενο ετος)

Γιατι σε αυτο δεν προστεθηκε η αυξηση αφορολογητου λογω παιδιων? Ε ? Δλδ αφορολογητος καποιος για την εφορεια αλλα παρε την εκτακτη εισφορα να εχεις? :angry:

Και υστερα περιμενουν να δηλωσει ο κοσμος. Βρε χαιβανι. Να δηλωσω φετος με τα τωρινα δεδομενα και να ερθεις του χρονου να μου ζητας? Ουτε να το σκεφτεσαι λεμε.

Μακαριοι οι κρυβοντες εσοδα απο την εφορεια και το ΙΚΑ. Θα εχουν τουλαχιστον να φανε . Αει σιχτιρι πια.:angry::angry::angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επισης ήρθαν σε πελάτες να πληρώσουν που ενώ είχαν ο ένας 3000 ευρώ και ο άλλος 2800 απο τις ατομικές γιατι ξεκινησαν πριν 1 χρονο, είχαν και οι 2, 12000 ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΑ(υποτιθεται) απο ΟΑΕΔ απο επιχορήγηση στο προγραμμα ΝΕΕ.

Και τους ήρθε στο εναν (12.000+3.000) 150ευρω και στον αλλο αντίστοιχα 148ευρω.

Μιλάμε για ξεφτίλα.Ο κόστος ξεκίνησε τωρα πριν 1 χρονο την εργασια και χρωσταει ακομα σε αυτους που τους εφτιαξαν τα γραφεια χρηματα, δινοντας τους απο τις δοσεις του ΟΑΕΔ και αυτοι τους βαζουν εκτακτη εισφορα.

ΚΡΑΤΟΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...