Προς το περιεχόμενο

ΑΜΟΙΒΗ ΛΟΓΙΣΤΗ ΓΙΑ ΒΙΒΛΙΑ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

Όλα λύνονται σε μια μέρα να θέλει το κράτος..Το είπαμε και το ξαναλέμε..Το ΟΕΕ να καθορίσει τιμές ελάχιστες και να προ-πληρώνονται μέσω τραπέζης κάθε αρχή του έτους(όπως οι μηχανικοί ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ  τώρα ..Να υπάρχουν συμφωνητικά για όλες τις επιχειρήσεις με τους λογιστές..Να μη μπορεί να κατατεθεί τπτ (δηλώσεις,ΦΠΑ κτλ) αν δε πληρωθεί ο λογιστής και δώσει το οκ μέσω έγκρισης από taxis..Μετά ούτε αστυνομικοί-παπάδες-εφοριακοί-τραπεζικοί λογιστές..Απλά πράγματα.. Αν θέλει και το κράτος ποιοτικές και σοβαρές υπηρεσίες από αδειούχους λογιστές-φοροτεχνικους και ευθύνες από αυτούς να λάβει και αυτό μέτρα για το επάγγελμα..   

 

και μετά ξύπνησα το ξέρω.. :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 years later...

Συνάδελφοι για να μην ανοίγω νέο θέμα θα ήθελα μια γνώμη/βοήθεια σε ένα θέμα χρέωσης.

Ατομική επιχείρηση με αντικείμενο εργασιών supermarket κύκλο εργασιών κοντά στο εκατομμύριο και εσόδων εξόδων, μου ζήτησε τιμή για λογιστική παρακολούθηση και μισθοδοσία (6-8 άτομα).

H ενημέρωση των βιβλίων θα γίνεται από δικό τους υπάλληλο στο εμπορικό τους.

Πείτε μου τη γνώμη σας για μια λογική αμοιβή (πλήρες πακέτο υπηρεσιών πλην ενημέρωσης βιβλίων)

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια θεωρείτε συνάδελφοι μια λογική αμοιβή για εμπορική  εταιρεία Ο.Ε με δυο υποκαταστήματα πλην του κεντρικού, (άρα 75-80 Ζ το μήνα) και 2 εργαζόμενους και κύκλο εργασιών 120-130 χιλ ετήσια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρτάται πόσα γραφεία έχει περάσει ο υποψήφιος πελάτης, το κάθε ένα δίνει -5 ευρώ από το προηγούμενο και στο τέλος θα απαιτούν να τους πληρώσουμε για να τους κρατάμε τα βιβλία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...