Προς το περιεχόμενο
  • 0

Δήλωση Πισίνας στο Κτηματολόγιο


επισκέπτη gapdk1976

Ερώτηση

Καλησπέρα - καλησπέρα.....

Η δήλωση κολυμβητικής δεξαμενής (πισίνας) πως γίνεται στο Κτηματολόγιο?

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Καλησπέρα - καλησπέρα.....

Η δήλωση κολυμβητικής δεξαμενής (πισίνας) πως γίνεται στο Κτηματολόγιο?

Ευχαριστώ πολύ

Οταν για την πισίνα έχει εκδοθεί άδεια τότε θεωρείται αθλητική εγκατάσταση.Αν δεν έχει εκδοθεί άδεια θεωρείται βοηθητικός χώρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οταν για την πισίνα έχει εκδοθεί άδεια τότε θεωρείται αθλητική εγκατάσταση.Αν δεν έχει εκδοθεί άδεια θεωρείται βοηθητικός χώρος.

Καλημέρα "Amartolos".

Σε ευχαριστώ για το χρόνο. Την έκανα έτσι όπως μου είπες και πήγα τη δήλωση στο Κτηματολόγιο.

Εκεί μου είπαν ότι πρώτη φορά συναντούσαν πισίνα (τουλάχιστον οι συγκεκριμένοι υπάλληλοι που ήταν εκείνη την ημέρα) και ότι δεν χρειάζεται καν να δηλωθεί - Απλά μου είπαν μπορούσα να την αναφέρω στις Παρατηρήσεις, στο τέλος της Δήλωσης. Φαίνεται εμείς σκεφτόμαστε καθαρά φορολογικά με βάση και το Ε9.

Είμαστε καλυμένοι ή τελικά δεν με πληροφόρησαν σωστά???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα "Amartolos".

Σε ευχαριστώ για το χρόνο. Την έκανα έτσι όπως μου είπες και πήγα τη δήλωση στο Κτηματολόγιο.

Εκεί μου είπαν ότι πρώτη φορά συναντούσαν πισίνα (τουλάχιστον οι συγκεκριμένοι υπάλληλοι που ήταν εκείνη την ημέρα) και ότι δεν χρειάζεται καν να δηλωθεί - Απλά μου είπαν μπορούσα να την αναφέρω στις Παρατηρήσεις, στο τέλος της Δήλωσης. Φαίνεται εμείς σκεφτόμαστε καθαρά φορολογικά με βάση και το Ε9.

Είμαστε καλυμένοι ή τελικά δεν με πληροφόρησαν σωστά???

Στο παραπάνω ερώτημα να προσθέσω και ακόμα ένα:

Σε περίπτωση ανέγερσης οικοδομής (διόροφης) σε αγροτεμάχιο το οποίο είχε δηλωθεί στο κτηματολόγιο (γραφείο Βασιλικών) με αυτεπιστασία, με ποιον τρόπο δηλώνεται το κτίσμα και πότε? Αν η οικοδομή εχει τελειώσει και κατοικείται ήδη εδώ και 2 χρόνια έχουμε κάποιο θέμα με την προθεσμία?

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα "Amartolos".

Σε ευχαριστώ για το χρόνο. Την έκανα έτσι όπως μου είπες και πήγα τη δήλωση στο Κτηματολόγιο.

Εκεί μου είπαν ότι πρώτη φορά συναντούσαν πισίνα (τουλάχιστον οι συγκεκριμένοι υπάλληλοι που ήταν εκείνη την ημέρα) και ότι δεν χρειάζεται καν να δηλωθεί - Απλά μου είπαν μπορούσα να την αναφέρω στις Παρατηρήσεις, στο τέλος της Δήλωσης. Φαίνεται εμείς σκεφτόμαστε καθαρά φορολογικά με βάση και το Ε9.

Είμαστε καλυμένοι ή τελικά δεν με πληροφόρησαν σωστά???

Υποθέτω ότι η πισίνα δεν έχει δικά της χιλιοστά συμμετοχής στο οικόπεδο. Αν συμβαίνει αυτό σωστά σας ενημέρωσαν. Το πολύ-πολύ να δηλωθεί ως βοηθητικός χώρος κόποιου κυρίου χώρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

συγνώμη αλλά είμαι νέος συνάδελφος...

τι είναι το κτηματολόγιιο και πρέπει να κάνουμε εμείς κάτι ως λογιστές γι'αυτό? (

υποβολή κάποιας κατάστασης κλπ?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...