Προς το περιεχόμενο

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΛΟΓΙΣΤΩΝ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΘΕΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΦΟΡΟΥΝ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λεβέντες καλή η κουβέντα ,έκανε κανένας καμιά ενέργεια προς οπουδήποτε?ας το πεί ,αφου υπάρχει σχετική δυσκολία

στην συνεύρεση .ας κα΄νει ο καθένας κάτι ,οτι μπορεί.

Περιμένω να δω ενέργειες,εκτος απο τις θεωρίες.Εγώ έκανα αυτή την βλακεία προς ΠΟΦΕΕ-ΕΦΕΕΑ ,αλλα και προς το υπουργείο με

προχειρο χαρτάκι,κάποιος άλλος κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 120
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με ολο τον σεβασμο Νινα, αυτο ειναι το θεμα οτι ολα καταληγουν σε ευχαριστες συναντησεις. Πρεπει επιτελους να παψουμε να ενεργουμε εχοντας κατ΄ νου οτι μπορει να εχουμε μια ευχαριστη συναντηση.

Παραθετω το εξης :

''Η αποτελεσματική απόφαση δεν είναι προϊόν συναίνεσης. Αντίθετα, είναι προϊόν αντιπαραθέσεων, διαφωνιών και εξαντλητικής εξέτασης εναλλακτικών λύσεων.''

Επιμενιδη : παρακολουθω στενα οτι θεμα εχει να κανει με τον κλαδο επειδη ανηκω σε αυτον, και επειδη αγαπω πολυ αυτο που κανω. Και δεν απαντησες τι προτεινεις για τον κλαδο. Να υποθεσω οτι εχεις αποδεχτει το γεγονός ότι τιποτα δεν μπορει να αλλαξει?

Kabontore : Καλως να ερθουν οι πολυεθνικες και οι ορκωτοι. Αυτος που φοβαται ειναι αυτος που δεν επιθυμει να ακολουθησει τις εξελιξεις ή δεν μπορει. Επισης επειδη αναφερεις το θεμα πληρωμης των επι πλεον υποχρεωσεων ειναι στην δικαιοδοσια σου να ζητησεις πληρωμη. Ο ανεπισημος τιμοκαταλογος ελαχιστων τιμων πρεπει να αναπροσαρμοστει ή ακομα καλυτερα να αποσυρθει τελειως διοτι πολυ απλα κανεις δεν τον τηρει.Στην θεση αυτου επιβαλλεται ενα αυστηρο πλαισιο κανονων και αρχων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ολο τον σεβασμο Νινα, αυτο ειναι το θεμα οτι ολα καταληγουν σε ευχαριστες συναντησεις. Πρεπει επιτελους να παψουμε να ενεργουμε εχοντας κατ΄ νου οτι μπορει να εχουμε μια ευχαριστη συναντηση.

Παραθετω το εξης :

''Η αποτελεσματική απόφαση δεν είναι προϊόν συναίνεσης. Αντίθετα, είναι προϊόν αντιπαραθέσεων, διαφωνιών και εξαντλητικής εξέτασης εναλλακτικών λύσεων.''

Επιμενιδη : παρακολουθω στενα οτι θεμα εχει να κανει με τον κλαδο επειδη ανηκω σε αυτον, και επειδη αγαπω πολυ αυτο που κανω. Και δεν απαντησες τι προτεινεις για τον κλαδο. Να υποθεσω οτι εχεις αποδεχτει το γεγονός ότι τιποτα δεν μπορει να αλλαξει?

Kabontore : Καλως να ερθουν οι πολυεθνικες και οι ορκωτοι. Αυτος που φοβαται ειναι αυτος που δεν επιθυμει να ακολουθησει τις εξελιξεις ή δεν μπορει. Επισης επειδη αναφερεις το θεμα πληρωμης των επι πλεον υποχρεωσεων ειναι στην δικαιοδοσια σου να ζητησεις πληρωμη. Ο ανεπισημος τιμοκαταλογος ελαχιστων τιμων πρεπει να αναπροσαρμοστει ή ακομα καλυτερα να αποσυρθει τελειως διοτι πολυ απλα κανεις δεν τον τηρει.Στην θεση αυτου επιβαλλεται ενα αυστηρο πλαισιο κανονων και αρχων.

Εσενα δεν σε πιανω με τιποτα. Ειχα απαντησει στο ερωτημα σου απο την αρχη στις πρωτες σελιδες. Χθες παλι σου εγραψα ολοκληρο κατεβατό. Εσυ μπαινεις στην τελευταια σελιδα και δεν βλεπεις τι γραφτηκε στην προηγουμενη πριν μερικες ωρες. Εκτος και αν με δουλευεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσενα δεν σε πιανω με τιποτα. Ειχα απαντησει στο ερωτημα σου απο την αρχη στις πρωτες σελιδες. Χθες παλι σου εγραψα ολοκληρο κατεβατό. Εσυ μπαινεις στην τελευταια σελιδα και δεν βλεπεις τι γραφτηκε στην προηγουμενη πριν μερικες ωρες. Εκτος και αν με δουλευεις.

αυτος δεν πιανεται με τιποτα. ειναι αλλου παπα ευαγγελιο αυτος. :D

φαντασου και να συζητας κατ' ιδιαν μαζι του. σου σπαει καρυδια μερικες φορες.:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσενα δεν σε πιανω με τιποτα. Ειχα απαντησει στο ερωτημα σου απο την αρχη στις πρωτες σελιδες. Χθες παλι σου εγραψα ολοκληρο κατεβατό. Εσυ μπαινεις στην τελευταια σελιδα και δεν βλεπεις τι γραφτηκε στην προηγουμενη πριν μερικες ωρες. Εκτος και αν με δουλευεις.

Διαβασα προσεκτικα ολα το θεμα, ειδα μονο ενα σχολιο για το ΄΄ οτι ειμαστε για το γκρεμο'' σε αλλο θεμα περι μη εξοφλησης λογιστων επισης παρατηρησα οτι δεν μου απαντησες σε τοποθετησεις μου.

Και δεν γραφω για να δουλεψω κανεναν. Δεν εχω λογο να δουλεψω κανεναν.

Ωστοσο δωσε μου Link της απαντησης σου ετσι ωστε να τοποθετηθω εκ νεου σε αυτην ακομα και εαν επιβαλλεται να αναιρεσω τοποθετηση μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε γιώργη ,τούς κανόνες και τις αρχές ποιός θα τα επιβάλει?Οσον αφορά ορκωτούς και πολυεθνικές αύριο κλαίνε.

προσωπικά δεν φοβάμαι κανέναν και τίποτα γιατί ποντάρω σε μένα και τις δυνάμεις μου ,αλλά μια που συζητάμε για τα

προβλήματα του κλάδου ,λέω και γώ καμιά βλακεία.Βέβαια βλέπω οτι δεν υπάρχει σχετική ανταπόκριση ,οπότε θα πάψω

να ασχολούμε και βλέπω οτι δυστυχώς και δω μέσα δημιουργήθηκαν κλίκες,δεν είναι κακό,αλλά να βλέπουμε και να ασχολούμαστε

και λίγο με την ουσία και όχι να πυροβολούμε όποιον λέει η κάνει κάτι ,ειδικά αν είναι έκτος κλίκας.

Ας κάνει ο καθένας απο κατι για το επάγγελμα ,τα πολλά κατι ειναι κατι μεγάλο και συμαντικό και θ αφτάσει στα αυτιά αυτών που πρέπει.

Οποιος κανει κάτι ,ας το αναφερει εδώ,θ αείναι μια νέα αρχη γι ανα φτάσουμε κάπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε γιώργη ,τούς κανόνες και τις αρχές ποιός θα τα επιβάλει?Οσον αφορά ορκωτούς και πολυεθνικές αύριο κλαίνε.

προσωπικά δεν φοβάμαι κανέναν και τίποτα γιατί ποντάρω σε μένα και τις δυνάμεις μου ,αλλά μια που συζητάμε για τα

προβλήματα του κλάδου ,λέω και γώ καμιά βλακεία.Βέβαια βλέπω οτι δεν υπάρχει σχετική ανταπόκριση ,οπότε θα πάψω

να ασχολούμε και βλέπω οτι δυστυχώς και δω μέσα δημιουργήθηκαν κλίκες,δεν είναι κακό,αλλά να βλέπουμε και να ασχολούμαστε

και λίγο με την ουσία και όχι να πυροβολούμε όποιον λέει η κάνει κάτι ,ειδικά αν είναι έκτος κλίκας.

Ας κάνει ο καθένας απο κατι για το επάγγελμα ,τα πολλά κατι ειναι κατι μεγάλο και συμαντικό και θ αφτάσει στα αυτιά αυτών που πρέπει.

Οποιος κανει κάτι ,ας το αναφερει εδώ,θ αείναι μια νέα αρχη γι ανα φτάσουμε κάπου.

Ακριβως οπως ειπες '' φιλε γιωργη'' δεν εχω σκοπο αντιπαραθεσης με εσενα απλα αυτο που εγραψα το εγραψα γενικα και οχι απευθυνομενος σε εσενα.

Και δεν λες καμια βλακεια και μην το επιτρεπεις αυτο διοτι υποβιβαζεσαι μονος σου.

Η εκτιμηση και ο σεβασμος κερδιζεται δεν επιβαλλεται απο κανεναν, που κατεχει θεσεις στην κλικα που λες.

Το θεμα ειναι kabontore να εχεις ορισει εξ αρχης το που θες να φτασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι περίφανος που κάποιοι έχετε φτάσει σε τέτοιο επίπεδο και έχετε κερδίσει την εκτίμηση και τον σεβασμό και δημιουργήσατε

αυτή την κλίκα ,συγνώμη που την αποκαλώ έτσι,αλλά να ξέρεις φίλε μου ,οτι οι κλίκες και γενικά το διαίρει και βασίλευε διέλυσε ολόκληρες

αυτοκρατορίες.

Δεν το λέω θέλοντας να δημιουργήσω αντιπαραθέσεις με κανένα ,αλλα οταν δεν είμαστε όλοι μαζί ,στην ουσία δεν υπάρχει κανένας.Τα λέω αυτά

γιατί έχω ψιλοασχοληθεί με τα προβλήματα του κλάδου σε συλλογικό επίπεδο και επειδη είδα και κατάλαβα πολλά ,αναφέρω αυτά που

αναφέρω ,αλλα απ ότι φαίνεται δεν παίζουν και κανένα ρόλο ουτε και προβληματίζουν και κανένα να ασχοληθεί ,γιαυτό και εγώ θα πάψω

να ασχολούμε με τέτοια θέματα ,που απ ότι βλέπω στην ουσία δεν ενδιαφέρουν και κανένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι περίφανος που κάποιοι έχετε φτάσει σε τέτοιο επίπεδο και έχετε κερδίσει την εκτίμηση και τον σεβασμό και δημιουργήσατε

αυτή την κλίκα ,συγνώμη που την αποκαλώ έτσι,αλλά να ξέρεις φίλε μου ,οτι οι κλίκες και γενικά το διαίρει και βασίλευε διέλυσε ολόκληρες

αυτοκρατορίες.

Δεν το λέω θέλοντας να δημιουργήσω αντιπαραθέσεις με κανένα ,αλλα οταν δεν είμαστε όλοι μαζί ,στην ουσία δεν υπάρχει κανένας.Τα λέω αυτά

γιατί έχω ψιλοασχοληθεί με τα προβλήματα του κλάδου σε συλλογικό επίπεδο και επειδη είδα και κατάλαβα πολλά ,αναφέρω αυτά που

αναφέρω ,αλλα απ ότι φαίνεται δεν παίζουν και κανένα ρόλο ουτε και προβληματίζουν και κανένα να ασχοληθεί ,γιαυτό και εγώ θα πάψω

να ασχολούμε με τέτοια θέματα ,που απ ότι βλέπω στην ουσία δεν ενδιαφέρουν και κανένα.

Δεν καταλαβες τι εγραψα και τι εννοω λεγοντας εκτιμηση και σεβασμος. Και φυσικα συμφωνω μαζι σου οταν λες οτι εαν δεν ενωθουν πολλοι τοτε δεν υπαρχει κανεις. Το να μην ενδιαφερουν κανεναν σημαινει πολλα. Και το ειχα γραψει παραπανω σε αλλο Post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι και αλλιώς σε θεωρώ φίλο μου ,ασχετα αν έχουμε διαφορετικές προσεγγισεις σε κάποια θέματα.

Το αν κάποιος αναφέρει κάτι που οι άλλοι το θεωρούν λάθος η δεν ενδιαφέρει κανέναν ,καλό θα είναι να του το επισημάνουν

το λάθος του να μην το ξανακάνει και παράλληλα να του πουν και το σωστό η κάποια ενδεχόμενα διαφορετική λύση-προσέγγιση

σε κα΄ποιο πρόβλημα-θέμα.Αυτή είναι η αποψή μου ενδεχόμενα να είναι και λάθος ,δεν διεκδικώ ποτέ το αλάνθαστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι και αλλιώς σε θεωρώ φίλο μου ,ασχετα αν έχουμε διαφορετικές προσεγγισεις σε κάποια θέματα.

Το αν κάποιος αναφέρει κάτι που οι άλλοι το θεωρούν λάθος η δεν ενδιαφέρει κανέναν ,καλό θα είναι να του το επισημάνουν

το λάθος του να μην το ξανακάνει και παράλληλα να του πουν και το σωστό η κάποια ενδεχόμενα διαφορετική λύση-προσέγγιση

σε κα΄ποιο πρόβλημα-θέμα.Αυτή είναι η αποψή μου ενδεχόμενα να είναι και λάθος ,δεν διεκδικώ ποτέ το αλάνθαστο.

Σου παραθετω :

Δεν πρέπει να εμπιστεύεσαι αυτόν που ποτέ δεν κάνει λάθος και που ποτέ δεν αποτυχαίνει σ' αυτό που κάνει. Και αυτό επειδή είτε είναι ψεύτης είτε ασχολείται μόνο με τα σίγουρα, τα δοκιμασμένα και τα ασήμαντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά,

Ή κουβέντα είναι από τις πιο μπερδεμένες που έχω δω στο φορουμ (όσο αφορά την διάθεση για συζήτηση στα προβλήματα του κλάδου μας) από το 2005 που είμαι μέλος.

Εγώ εξέλαβα ότι η΄ταν πρόταση του Manageraccount για μια συνεύρεση παρέας για ανταλλαγή απόψεων και ίσως από εκεί να έβγαζαν και κάποιο συμπέρασμα που μπορεί να το έσπρωχναν κάπου

Μετά νιώθω ότι ανάγεται το θέμα ως κάτι το μεγαλύτερο.

Μα τότε, αν θέλετε κάτι το μεγαλύτερο πρεπει να πάρει κάποιος μια πρωτοβουλία να συντάξει μια συγκεκριμένη πρόταση να ορίσει κάποιες ημερομηνίας και κάποιες διαιδκασίας όπως και να ορίσει προοπτικές. Η επιστολή αυτή κάλλιστα μπορέι να αναρτηθεί στο πεδίο "Ομάδα Σκέψης και Παρέμβασης" που έχουμε δημιουργήσει εδώ στο TaxHev. Εκεί θα υπάρξουν συζητήσεις και υπογραφές. Μπορέι να αποτύχει όπως σε κάποιες προσπάθειες μας στο παρελθόν , μπορέι και να πετύχει (ή σχετικά να πετύχει) όπως σε άλλες .

Δηλαδή, θέλω να πώ, αν δεν το βλέπετε (συγνώμη αν κατάλαβα λάθος) όπως νόμιζα σαν μια κουβέντα μιας παρέας που θα μας δημοσιοποιούσε το αποτέλεσμα και θέλετε κάτι πιο σοβαρό πρέπει να κινηθείτε διαφορετικά και όχι έτσι. Κάντε κίνηση με την Ομάδα ή συνενοηθείτε με κάποιον Σύλλογο.

Αλλά δεν είναι και άσχημο να γίνει μια μικρή συνάντηση την αρχή για να επικετρωθείτε σε α) θέμα, β) διαδικασίες γ)προοπτικές-στόχους. Μην στεναχωριέστε που δεν γίνεται κατ' ευθείαν κάτι δυνατό.

Που και για να πω την δική μου αντίληψη στο θέμα, εγώ ειλικρινά κατάλαβα ότι ο manager account είχε μια ιδέα και ήθελα να την μεταφέρει σε μια παρεά.

Έίναι καλύτερο να γίνουν απλά τα πράγματα και να ακολουθηθούν μικρά βήματα προς τα εμπρός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά,

Και ξαναλέω:

Η προσπάθεια για κουβέντα έστω και ανθρώπων μετρημένων στα δάχτυλα είναι επιτυχία διότι μόνον έτσι μπορέι να εκμαιευτεί κάποτε μια καλή ιδέα, μια καλή κίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωστα για να ειμαι απολυτα ειλικρινης επι του θεματος.

Οσο αφορα το ατομο μου κρινω οτι πρεπει να κινηθει το θεμα μεσω των συλλογων και της ομοσπονδιας. Ενας συναδελφος ανεφερε αιθουσα του ΟΕΕ απαντηση ακομα δεν εχει ανακοινωθει απο τον συναδελφο. Ειμαι αντιθετος σε δημοσιοποιηση επιστολης αυτη την φορα και κρινω σκοπιμο εαν συνταχθει επιστολη να δοθει στους αρμοδιους δηλ ενωσεις, συλλογους, ομοσπονδια. Διοτι πολυ απλααυτοι που θα την συνταξουν δεν αντιπροσωπευουν κανεναν επισημο φορεα παρα μονο τις κοινες τους πεποιθησεις, προτασεις, στοχους κτλ. τα οποια προκυπτουν μεσα απο ενα ευρυ διαλογο.

Κρινω εν κατακλειδι οτι το θεμα μαλλον για αλλου ξεκινησε σε κατι πολυ ελαφρυ - εδω να συμφωνησω μαζι σου - αλλα εαν καποιος αναλογιστει τα γραφομενα του Kabontorou οτι στο Υπουργειο λαμπουμε δια της απουσιας μας, τοτε μαλλον κρινω ή να μην γινει καθολου συναντηση ή εαν γινει να ειναι εκπροσωποι παροντες με οτι συνεπαγεται αυτο.

Κανεις δεν μπορει να φτιαξει το τελειο, αλλα πολλοι ομως μπορουν να δωσουν το παρον σε εναν στοχο ο οποιος κατ εμε ειναι η αναβαθμιση του επαγγλεματος, η κατοχυρωση του μεσω αυστηρου πλαισιου και κανονων, κατι που διασφαλιζει πρωτα εμας ως επαγγελματιες και μετα τους ιδιους τους πελατες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που και για να πω την δική μου αντίληψη στο θέμα, εγώ ειλικρινά κατάλαβα ότι ο manager account είχε μια ιδέα και ήθελα να την μεταφέρει σε μια παρεά.

Επίσης το πράγμα προχωρά με σωστά βήματα.

Ο Manageraccount έθεσε ένα θέμα και προσπαθεί να το τεκμηριώσει.

Αν δεν μπορέι να πείσει συναδέλφους για την πρόταση του απλά σταματάει το θέμα.

Παράδειγμα, για να μιλήσω και για μένα, έθεσα ένα θέμα με την ΠΟΦΕΕ (πίεση για αλλαγή στρατηγικής) και δεν υπήρξε αρκετή αποδοχή. Δεν πειράζει. Η' διαφωνούν οι συναδέλφοι ή δεν κατάφερα να το εξηγήσω σωστά. Δεν πειράζει. Αυτό κλέινει και συνεχίζουμε με καλή καρδιά για για βελτιώση του ή για άλλο θέμα.

Αυτοί είναι βασικοί κανόνες στην δημοκρατία.

Προτείνω και αν κάτι δεν πάει καλά δεν σημαίνει κακό. Απλά δεν είναι αποδεκτό κια σκέφτομαι άλλη πρόταση ή ακόμα και την ίδια αλλά τουλάχιστον βελτιωμένη.

Δεν είναι κάτι κακό αυτό και ούτε πρέπει να μας στεναχωρεί.

Απλά αυτή η διαδικασία- μπορώ να σας πώ - μας κάνει και καλύτερους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι αντιθετος σε δημοσιοποιηση επιστολης αυτη την φορα και κρινω σκοπιμο εαν συνταχθει επιστολη να δοθει στους αρμοδιους δηλ ενωσεις, συλλογους, ομοσπονδια. Διοτι πολυ απλααυτοι που θα την συνταξουν δεν αντιπροσωπευουν κανεναν επισημο φορεα παρα μονο τις κοινες τους πεποιθησεις, προτασεις, στοχους κτλ. τα οποια προκυπτουν μεσα απο ενα ευρυ διαλογο.

Συμφωνώ απόλυτα Γιώργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα Γιώργο.

Εφοσον διατεθει αιθουσα περιμενω να δω προσκληση η οποια καλο ειναι να ανακοινωθει επισημα για παρουσια των συλλογων, ενωσεων, ομοσπονδιας. Στον διαλογο που θα γινει εκει θα υπαρχει μια καταληξη σε προτασεις που αφορουν το επαγγελμα μας, που αφορουν την επιχειρηματικοτητα και εν γενει το ιδιο το οικονομικο γιγνεσθαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης το πράγμα προχωρά με σωστά βήματα.

Ο Manageraccount έθεσε ένα θέμα και προσπαθεί να το τεκμηριώσει.

Αν δεν μπορέι να πείσει συναδέλφους για την πρόταση του απλά σταματάει το θέμα.

Παράδειγμα, για να μιλήσω και για μένα, έθεσα ένα θέμα με την ΠΟΦΕΕ (πίεση για αλλαγή στρατηγικής) και δεν υπήρξε αρκετή αποδοχή. Δεν πειράζει. Η' διαφωνούν οι συναδέλφοι ή δεν κατάφερα να το εξηγήσω σωστά. Δεν πειράζει. Αυτό κλέινει και συνεχίζουμε με καλή καρδιά για για βελτιώση του ή για άλλο θέμα.

Αυτοί είναι βασικοί κανόνες στην δημοκρατία.

Προτείνω και αν κάτι δεν πάει καλά δεν σημαίνει κακό. Απλά δεν είναι αποδεκτό κια σκέφτομαι άλλη πρόταση ή ακόμα και την ίδια αλλά τουλάχιστον βελτιωμένη.

Δεν είναι κάτι κακό αυτό και ούτε πρέπει να μας στεναχωρεί.

Απλά αυτή η διαδικασία- μπορώ να σας πώ - μας κάνει και καλύτερους...

αξιοτιμε συναδελφε.

δεν ηταν δικη μου ιδεα. δεν επεδιωξα συναντηση εγω. αναφερω τις προτασεις μου δημοσια και προσπαθω να τις στηριξω απο εδω. ενας συναδελφος βρεθηκε να πει να τα πουμε απο κοντα.

η προσκληση με τιμησε, διοτι εχουμε κατα καιρους διαφωνησει και εκρινα οτι επρεπε να την κανω δεκτη. μεσα στη συναντηση και φυσικα θα λεγαμε πολλα που μας απασχολουν, και αν ειχα ερωτηση για την δικη μου αποψη και φυσικα θα την ειχα αναλυσει, λεγοντας πανω κατω τα ιδια που λεω και εδω.

και επισης ειναι εξαιρετικα ενθαρρυντικο για εμενα, ο λογος που αναπτυσσεις να με συμπεριλαμβανει μεσα. διαβαζω συχνα τις αποψεις σου και τις κρινω ακρως ενδιαφερουσες. και μαθαινω απο αυτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά,

Ή κουβέντα είναι από τις πιο μπερδεμένες που έχω δω στο φορουμ Α ΝΑ ΑΓΙΑΣΗ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ .ΣΟΥ ΠΑ ΜΟΥ ΠΕΣ,ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΒΟΛΕΣ Ο ΕΝΑΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ .ΕΓΩ ΠΡΟΤΙΜΗΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ (όσο αφορά την διάθεση για συζήτηση στα προβλήματα του κλάδου μας) από το 2005 που είμαι μέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω τον ένα διαβάζω τον άλλον ο κάθε ενας λέει τι έκανε ο σύλλογος η τι δεν έκανε η τι θα έκανε ο ίδιος ,ειναι

ο καιρός και η πιο καταλληλη στιγμη να κάνει ο κάθε ενας μας απο κάτι μια πρόταση μια πιέση προς οπουδήποτε.

Για φανταστείτε 500 επιστολές προς ΠΟΦΕΕ η προς συλλόγους για κάθε νέο μέτρο που μας αφορά ,θα γίνει πανικός.

Καλές οι ανταλλαγές απόψεων ,έχουν και αυτές το νοημά τους,ασχετα αν κάποιοι δεν τους δίνουν σημασία ,αλλα είναι πολύ

καλό γιατί τις διαβάζουν ,τουλάχιστον ετσι κανω εγώ,αλλα ειναι καιρός να περάσουμε στις πράξεις,γιατί αν το παιδί δεν κλάψει

δεν του δίνει η μάνα φαγητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΟΛΙΒΙΑ ΟΥ

500 επιστολές ! Αν αυτό είναι εφικτό (εκτός από ευκταίο) τότε γιατί όχι 500 παρουσίες ή έστω 250 τοπικά παρουσίες στη συνέλευση κάποιου συλλόγου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...